Para üstü alırken

Ne yazık ki kötü niyetli çalışanlar oluyor. Hakkınızı mutlaka isteyin, yöneticileriyle görüşün. Kim bilir çalıştıkları mağazaları ne kadar dolandırmışlardır...

Mağazada böyle şeyler başıma pek gelmedi ama haklisiniz. Dikkatli olmak lazim.

Dun pazara gittim, 10 tl verdim adam 2.5 tl verdi ben hemen yan tezgaha geçtim oradan bir şeyler alırken adam seslendi hanimefendi ben size 5 tl verdim mi? Aaa dedim yok vermediniz. Adam çıkardı verdi. Nasıl bir kafadaysam artik pazarcı iyi niyetliymis yatmadi üstüne

Tezgahin birinde de 15 kuruş ya da 25 kuruş düşürdüm adam para üstü verirken, sonra dedim buranın nasibiymis adamdan almadim

Ayri bir dünyadayım heralde ben unutuyorum karşı taraf çıkarıp veriyor

Bende 5 yildir bu isi yapiyorum bazen o kadar kafam karisiyorki cok yuksek olmasada karistira biliyorsun kasiyerlik cok dikkat ister bir anlik dalginlik herseye mal olur kotu niyeyli insan cok ama cogu kisi genelleme yapmis sanki yani butun kasiyerler hirsizlik sanki oyle yazilmis herkesi ayni kefeyede koymayin lutfen

O zaman kasalarda cok acik cikiyor fazla verilmis oluyor musterilerde bilerek fazla alip vermiyorlar oylemi demek lazim usluplar yanlis

verilen fişede bakmak gerekiyor görüyorum çoğu kişi fişi almadan kasada bırakıp gidiyor.ben her seferinde alıp dikkat ediyorum birkaç kez babamında başına geldi fişte ekstradan bizim olmayan farklı şeylerde okutulmuş mesela çakmak vb.babamda farketmiş çakmak almadım ben diyip sonra tekrardan hesaplamışlar.bu birkaç kez daha oldu, yanlışlıkla olduğunuda düşünmüyorum.

magazanin buyuklugu kucuklugu kurumsal ya da sahis olmasinin önemi yok bence .

vicdani olmayan biri 100liradan para i
ustu kalan 50yi kendi cebine atar illa magaza kar etsin diye degildir bence.

O zaman kasalarda cok acik cikiyor fazla verilmis oluyor musterilerde bilerek fazla alip vermiyorlar oylemi demek lazim usluplar yanlis
Evet kesinlikle katılıyorum ben de açık jelibonlardan satıyorum tabi ki çok dikkatli olmamiz gerekiyor ama biz de İnsanız hata yaptığımız olabiliyor. Mesela hanimefendinin dediği gibi benim de jelibonu çikolata fiyatından hesaplayip müşteriye fazla gelince tartıya baktığımda fark ettiğim olmuştur 1-2 kere ama bu demek değildir ki yapılan her hata fazla para almak için yapılmıştır.

Burada konusu geçen kasiyerler dikkat ederseniz kötü niyetli davranışları belli olan kasiyerler. Bu işi yapıyormuşsunuz bilirsiniz, müşteriniz işlem bittikten sonra gelip paramı eksik vermişsiniz derse kasadan çıkarıp veremezsiniz, ara icmal yapılır kamera, kaydı izlenir. Ancak verdiğiniz parayı bilerek eksik verip cebe attıysanız olay büyümesin diye hemen kasadan verirsiniz çünkü suçunuzun farkındasınızdır. Burada konusu edilen bu ve buna benzer dolandırıcılık olayları, başına gelen elbette anlatıp diğer insanların mağdur olmalarını önleme çabasında, kasiyerler genel olarak böyle hepsi böyle diyen olmadı ki.

Bende kışın bi kazak aldım..fişte farklı etikette farkli 10 tl kadar..dikkat etmesem nolacak 10 tl az paramı? Bide benimle iddialasiyorlar..zaman kaybimami yanıyım..personel ve müdürün suratlarini astilar sinirlerim bozuldu onami yaniyim bimememistim:)

Bi kere alışveriş yaptım tutar fazla geldi param sınırlı diye hesaplayarak atmıştım çünkü sepete
sonra itiraz ettim hemen aa şu ürünü iki kere geçmişim dedi. 20 tl ye yakın bi ürün.
bana çok saçma geldi bu hata artık o ürünü ben gidince iade mi almaktı niyeti neydi bilmem

evet bende birkaç kez marketlerde denk geldim. "ayh kafam dağılmış" falan gibi laflarla da kamufle ettiklerini sanıyorlar. ne utanç verici... millet kendini ne de uyanık sanıyor???? hırsızlıkta yeni yöntem...

Inanmiyorum ya ilk defa duydum. Ben cok dikkat ediyorum. Eksik kalsa soyluyorum. Bi kere ayakkabi aldim. Adam bana 10 lira da indirim yaptim diyor. Aldım parayi verdim. 60 almasi gerekirken 70 aldi. Dedim hani 10 lira indirim vardi. Haa diyor unutmusum falan sonra verdi. Istemesem vermeyecek pislik ne olacak.
Nasil haram yiyebiliyorlar cidden aklim almiyor. Benim esim esnaf. Musteriler cok kez unutuyor para ustlerini ya da yere para dusuruyorlar. Esim o parayi kesinlikle kazandigi paranin icine bile karistirmiyor ayri tutuyor. Haram çünkü. Haramla kimse iflah olmaz.
Yazik cidden cok sasirdim.

bir dönem uyum da kasiyerlik yapmistim bir amca geldi sabahin ilk saatleri falan alisveris yapti ve gitti yarim saat gecmedi geri geldi benim cebimde 2 tane 50 tl vardi .ben sana ikisini verdim ic iceydi ama sen tek 50 tl üstü verdin cebine indirdin salak sandin bizi neler neler sayiyor oyle bagiriyor ki. yani 50 tl sini ben almisim .. Kapadim kasayi çağırdim kasa sefini.. beyfendi tmm verelim olabilir insanlik hali dedi ben hayir dedim kasa almak istiyorum amca bana 1 tane 50 tl verdi eminim. .mudur de geldi aldilar kasayi indik muduriyete x raporu vs de alindi.. baktilar ki 1 tl fazla var,
bu arada o amca bunlsr boyle iste yasli görünce paramizi alıyorlar vs söylüyor. . müdür bana sen kasani al cik kizim isine bak dedi. amca daha hirsiz vs diyordu.. bir baktim 15 dk sonra amca ozur dilerim dedi gitti
müdür dedi ki sibel 1 tl fazlan cikinca adaama kizin 1 tl fazlasi var amca 50 degil demiş amca da ne malum
cebine atmadigi demiş, mudur de tamam polisi cagiralim kamera kayitlarimiz mevcut incelenir eger dediginiz gibi cikarsa ben size 100 tl vericem ayrica firma olarak kasiyerden davaci olacağız ama eger tersi cikarsa sirket avukatları sizi dava edecek demiş emmi bir 3 dk durup aa dogru 2 tane 50 tl yoktu ben de birini eve birakmistim iyi günler demiş. ..kurumsal şirketlerde kasiyerler pek kolay wc ye gidemez her kasa tepesinde ve caprazinda kamera mevcuttur.ve soyunma odasina mesai bitmeden giremez kitlidir. yani o zamanlar öyleydi. . demem o ki sadice calisanin degil musterinin de kalpazani var. ben orada 3min olmayip kasa aldirmasaydim ve 50 tl verseydim aksam benden çıkacaktı .. ve bir not daha kasa eksik de ciksa fazla da ciksa kasiyerden kesilir.kasiyer buyuk firmada kasa hesabi yapmazlar slip toplar bozuklari sayar posetler gerisini bilgi islemde hallederler hersey sistemdedir .

Kesinlikle demeye calistigim bu yasli amc 80 yasinda var daha 1 ay once ben sana 50 verdim diye tutturdu meger 5 verdi kasayi saydik sikinti yok amca o gun bugundur magazaya gelmiyor musterininde kotusu var kasiyerinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…