Para üstü alırken

çok dikkat etmek lazım,benimde başıma şöyle bir olay geldi 100 tl ye bir mağazadan bluz aldım ,parasını ödedim tadilat olacaktı 1 saat sonra gel dediler bende gittim,satan görevli bana geldi terziden ama siz ödemeyi yapmadınız dedi benim kaynar sular döküldü başımdan dedim nasıl olur sende vardın kasada ben verdim 100 tl dedim yok vermedin diye iddaa ettiler hem kasiyer hem satış görevlisi ,iyice sinirlendim ,dedim kameraları açın bakın nasıl vermem ben kendimden eminim çünki cüzdanımda tek 100 lük vardı dedim,o sırada kasiyer kasayı sayayım dedi,saydı 100 tle fazla yani benim param özür dilediler dalgındım falan dedi ama içim soğudu o mağazaya,gitmiyorum hiç,tamam olabilir dalgınlık olabilir ama önce emin olmak gerekli,imalı saçma tavır takınmadan önce.
Ödeme yapmadan zaten tadilata gönderilmez ki. Çok saçma olmuş.

Ben hep kuaförlerde kazik yiyorum birileri banada ögretsin şu hak arama islerini o_O
Birgun gidiyorum 10tl diyor birgun gidiyorum 20tl diyor .. Kuafor kalabalik olunca niye dun 10 bugun 20de diyemiyorum verip cikiyorum :63:
Sanirim benim kaşın bıyıgın yogunluguna göre para aliyor :KK48:
Koltuğa oturmadan sor fiyatı.

Bende gecen okulun kantınınde su aldım bi tek 20 tl vardı yanımda onu verdim adam saat 12 gibi gelirmisin bozamıyorum dedi benimde dersim vardı zaten tamam dedim gittim 10 tl verdi, eksik verdiniz dedim kağıda yazmıs nasıl inat ediyor oflayarak 6 tl çıkardı cebimden veriyorum diyo istemedim zorla aldım ertesi gün gittim paranın geri kalanınıda verdi yanlıs not almışım özür dilerim diye, bilmiyorum belkide sabah yorgunluğudur ama bu kadar iddaşalmak neden:işsiz:

Haklısın.
Bende kuruşları alıyorum diye gıcık oluyorlar.
1 kuruşu istiyorum, aslında istemem bile tuhaf , vermeleri lazım ama paraları kafalarına göre yuvarlıyorlar.
Kendileri olsa kum tanesinin hesabını yaparlar ama. İşine gelene toplumu olmuşuz ya!

Bunları yaşamamak için alışverişlerinizi bankamatik kartıyla (kredi kartı değil) ödeyin hem üzerinizde fazla para taşımamış olursunuz...
Böylece ne fazla kuruş vb. ödemiş olursunuz ne de eksik ödemiş olursunuz. Hiç kimsenin kimseye hakkı da geçmez.
Kime ne ödediğinizi internet hesabınızdan kontrol eder ve kayıt altına almış olursunuz.

Bir arkadaşa sıfır araç almıştık. Banka kredisi vb. islemlerinde kredi tutarını 16000tl i bayi alındı olarak not almış. Bankada eft yapmamış diğer kalan kısmı biz odeyip aracı teslim aldık. Bir ay sonra hesapta 16000 tl para olduğunu farkedince bayiyi arayıp eft yaptık. :)

X