Özgüvenim yerlerde ve Kendimi affedemiyorum...

aaa ne mızmız , geçimsiz bir adam ne kusması ya evlilikte afedersin tüylü de olabilirsin, aynı wc yi kulllacaksınız , hastalanacaksın bakacak ,burnunu silecek, aynı tabaktan yemek yiyeceksiniz, ağzın da kokacak ...ve ona bunların hepsi hoş görünecek evlilik böyle bir şey....sen ki o gün sigara içmemişsin duş almışsın bile bu adam bu kadar pimpirikliğiyle fazla yaşamaz .. canım sakın moreliniz bozma senden uzak olsun kurtulmuşsun...

bence böyle insanları tanıman iyi oluyor karşına çıkan yeni birinden beklentini düşük tutacaksın ve eşine böyle özellikleri olmadı için şükredip sıkı sıkı sarılacaksın.. ya ne insanlar var bee :KK53:

Bırak Allah aşkına böyle saygısız adamdan koca mı olur? Bir şeyleri söylemenin de adabı olur, ne kadar çirkef bi adammış.

evet çirkefmiş
iiçindeki tüm pisliği bana kustu ve gitti

Tamam, sizi çok kırmış, incitmiş, çok doğal olarak sarsılmışsınız ama bu kadarı fazla değil mi ?

Yani kendinize olan özgüveninizi yitirecek kadar olmamalı.

Yapmayın bunu, hiç mi sevmiyorsunuz kendinizi ?

ben zaten çok kendimle barışık biri değilim yani nasıl söylesem şuram da ne güzelmiş buram da ne ciciymiş filan diyemem
hep bir eksik veya hata bulurum kendimde zaten öğrenilmiş çaresizlik işte
bir ara sosyal fobinin pençesine düşmek üzereydim kendimi kurtardım
çok şükür o da devlete atanmam sayesinde oldu ve mucze gibiydi
şimdi böyle bir şey olunca
7 aydır zor bela kurduğum düzen birden yerle yeksan olunca hele bir de susmak zorunda kalınca
sanki herşey yeniden başladı bende

evet bu kadarı fazla hem de çok fazla
1 gün üzül 2 gün üzül 3 gün üzül ama 1 hafta çok ama çok fazla
benim derdim de o zaten ne yapmalı kurtulmalı bu pisliğin içinden

yani ,kendinize bu eziyeti yaparak dengesiz adamı gözünüzde yüceltiyorsunuz sanki,değer mi hiç,silkinin ve kendinize gelin,sabahta güzelce giyinip süslenin işe öyle gidin.kendinize güvenin b,iraz.içimden bir ses bu dengesizin sizi arayacağını söylüyor:KK34:

inşallah aramaz, hem arayıp ne diyecek kendini suçlu ya da haksız görmüyor ki
hadi anladı hatasını ve özür diledi diyeim ki hiç sanmam o ruh o'nun bedenindeyken ne değişecek
dilerim aramaz ve beni iyice darmaduman etmez

aaa ne mızmız , geçimsiz bir adam ne kusması ya evlilikte afedersin tüylü de olabilirsin, aynı wc yi kulllacaksınız , hastalanacaksın bakacak ,burnunu silecek, aynı tabaktan yemek yiyeceksiniz, ağzın da kokacak ...ve ona bunların hepsi hoş görünecek evlilik böyle bir şey....sen ki o gün sigara içmemişsin duş almışsın bile bu adam bu kadar pimpirikliğiyle fazla yaşamaz .. canım sakın moreliniz bozma senden uzak olsun kurtulmuşsun...

bence böyle insanları tanıman iyi oluyor karşına çıkan yeni birinden beklentini düşük tutacaksın ve eşine böyle özellikleri olmadı için şükredip sıkı sıkı sarılacaksın.. ya ne insanlar var bee :KK53:

bir daha biriyle görüşmek
yeniden birine kendimi anlatmak
ya da güvenebilmek her geçen gün zorlaşıyor

gittikçe paranoyaklaşıyorum, gittikçe daha az güveniyorum ve her geçen gün mutlu bir yuvanın ihtimali daha çok akıp gidiyor hayallerimden

evlilik ya bu
allah korusun her hali var, hastalığı var yatalaklığı var, sakatlığı var
bunlar olmasa bile sabah kalkıp göreceksin, saçı sakalı karışık göreceksin, tuvalete girip çıktığını göreceksin
insanız hepimiz kimse robot değil ki
ben bunların farkındayım ama ya o?

tüm mesajları okumadım açıkcası ilk yazdığınızı okudum.bence bunları kendinize dert etmeyin.bence kendinizi motive edin ki etmelisiniz de.dünya da kendinizden daha değerli hiç bir şey olamaz bunu aklınızdan çıkarmayın.o kişi ile iyi kide olmamış yazık olurdu size geleceğinize.zarttan zurttan bir adamla evleneceğinize bekar kalın daha iyi.cevap vermemiş olmanız içinizde kalmış haklısınız da bu konuda ama unutmayın gün olur kervan döner.kalp kıran biri mutlu olamaz.bu arada mutluluk için başkalarına ihtiyacınız yok.siz yaşıyorsunuz,sağlıklısınız bunlar yetmeli.sizi üzen kişileri hayatınızda tutmayın yol verin gitsinler.kendinize iyi bakın değerlisiniz unutmayın.esenlikle kalın

bir daha biriyle görüşmek
yeniden birine kendimi anlatmak
ya da güvenebilmek her geçen gün zorlaşıyor

gittikçe paranoyaklaşıyorum, gittikçe daha az güveniyorum ve her geçen gün mutlu bir yuvanın ihtimali daha çok akıp gidiyor hayallerimden

evlilik ya bu
allah korusun her hali var, hastalığı var yatalaklığı var, sakatlığı var
bunlar olmasa bile sabah kalkıp göreceksin, saçı sakalı karışık göreceksin, tuvalete girip çıktığını göreceksin
insanız hepimiz kimse robot değil ki
ben bunların farkındayım ama ya o?

canım artık unut onu, bırak kızmada düşünmede , dedikleri doğru mu diye hiç düşünme, o küçük dağları o yaratmış gibi dünya onun etrafında dönüyor sanıyor..sen herkesin arayıp bulamadığı birisin. iyi kalpli , devlette mühendis, doktoranı yapmışsın o seni kaçırdığına yansın.

kendine güvenmeme nedenin insanlara çok değer vermen bırak , boşver bu dünyada senden daha değerli bir şey yok paranı yemenin keyfine bak şıkır şıkır giyin..daha yaşın ne iyi bir iş bulan insanlar okuyup iş bulma süreci ile yaşı 30 yapıyor zaten eskisi gibi değil bu işler.. eminim bir gün bir yerlerden hiç beklmediğin bir anda karşına çıkacak..bir daha ki başka bir insanla görüşmeden de korkma,, çünkü bazı insanlar hep olmluyu bazıları olmusuzu görür..ya hala o adama kızgınım nasıl bu kadar cümle kurulur bir insana .. ailesi de aynı bundan iyi kurtulmuşsun canım

Nasıl bi adammış bu yaaa, tam bir odunmuş hatta öküzzzzzzzzz. Nefret ettim 2 dakkada, kendi çok mu iyi bi haltmışşş:KK47:

hevesime gelmiyor
ayndana yüzüme bakmak istemiyorum, ellerimi görmek, yüzümü görmek, kendi saçıma dokunmak dahi sitemiyorum :KK25:

amaaan be canım.sanki kara sevdalın ya.bir iki kez görüştüğün adam.aynı adam sana aşık oldum da demişti.dengesiz işte.aşıkken kılın tüyün yok muydu?
bence bu seni pek beğendi ama ailesinin sözünden çıkamayan sünepe bir tip.baktı evlenmenize mani olacaklar ego tatmini yaptı aklınca,ezik olanlar böyle şeyi marifet sayar.

O kim oluyormuşta bunları diyor.Kendiinin tipi hangi derecede? Tövbe yaaa. Ancak hanımlar lütfen lütfen sigara içmeyin.İçen bayanlar o kadar kötü kokuyorlar okadar itici oluyorlar ki.Belki kendinize gelmiyordur kokusu ama dışarıya fena halde geliyor.Probleminiz bu olsun.Sigarayı bırakırsınız kötü koku gider.Bakımsızsanız bakımlı olursunuz.Benim de bakım sorunum var biraz ve 10 kiloda vermem lazım.Ama bunlar halledilir.YETER Kİ ALLAH SAĞLIK VERSİN. :KK34:

tüm mesajları okumadım açıkcası ilk yazdığınızı okudum.bence bunları kendinize dert etmeyin.bence kendinizi motive edin ki etmelisiniz de.dünya da kendinizden daha değerli hiç bir şey olamaz bunu aklınızdan çıkarmayın.o kişi ile iyi kide olmamış yazık olurdu size geleceğinize.zarttan zurttan bir adamla evleneceğinize bekar kalın daha iyi.cevap vermemiş olmanız içinizde kalmış haklısınız da bu konuda ama unutmayın gün olur kervan döner.kalp kıran biri mutlu olamaz.bu arada mutluluk için başkalarına ihtiyacınız yok.siz yaşıyorsunuz,sağlıklısınız bunlar yetmeli.sizi üzen kişileri hayatınızda tutmayın yol verin gitsinler.kendinize iyi bakın değerlisiniz unutmayın.esenlikle kalın

iyiki de olmamış evet, olmasında zaten
ben yalnız iyiyim zaten illaki yuva kurmak mutlu olmak isterim o niyetle görüştüm zaten
ama çok başka oldu herşey çok değişik oldu
ben değerli miyim tartışılır elbette
ama bunları hak edecek bir şey yapmadım onu biliyorum

canım artık unut onu, bırak kızmada düşünmede , dedikleri doğru mu diye hiç düşünme, o küçük dağları o yaratmış gibi dünya onun etrafında dönüyor sanıyor..sen herkesin arayıp bulamadığı birisin. iyi kalpli , devlette mühendis, doktoranı yapmışsın o seni kaçırdığına yansın.

kendine güvenmeme nedenin insanlara çok değer vermen bırak , boşver bu dünyada senden daha değerli bir şey yok paranı yemenin keyfine bak şıkır şıkır giyin..daha yaşın ne iyi bir iş bulan insanlar okuyup iş bulma süreci ile yaşı 30 yapıyor zaten eskisi gibi değil bu işler.. eminim bir gün bir yerlerden hiç beklmediğin bir anda karşına çıkacak..bir daha ki başka bir insanla görüşmeden de korkma,, çünkü bazı insanlar hep olmluyu bazıları olmusuzu görür..ya hala o adama kızgınım nasıl bu kadar cümle kurulur bir insana .. ailesi de aynı bundan iyi kurtulmuşsun canım

arayıpta bulunamayan değil bulunupta kenara atılan oldum ya ben :KK43:

Nasıl bi adammış bu yaaa, tam bir odunmuş hatta öküzzzzzzzzz. Nefret ettim 2 dakkada, kendi çok mu iyi bi haltmışşş:KK47:

değildi yani öyle yakışıklı jön tadında biri elbette değildi
ama benim için fark etmedi etmezdi de bir gönül yakınlığıydı istediğim onu da yakalamıştım ısındım yani gördüğümde olur dedim
ama işte...

amaaan be canım.sanki kara sevdalın ya.bir iki kez görüştüğün adam.aynı adam sana aşık oldum da demişti.dengesiz işte.aşıkken kılın tüyün yok muydu?
bence bu seni pek beğendi ama ailesinin sözünden çıkamayan sünepe bir tip.baktı evlenmenize mani olacaklar ego tatmini yaptı aklınca,ezik olanlar böyle şeyi marifet sayar.

hiç sünepe gibi değildi açıkcası tabii ki o'nun sözlerinden yola çıkıyorum yine
ama ne fark ederdi aile ikna edilirdi bir şekilde ben kendimi sevdirirdim ki onlara da

O kim oluyormuşta bunları diyor.Kendiinin tipi hangi derecede? Tövbe yaaa. Ancak hanımlar lütfen lütfen sigara içmeyin.İçen bayanlar o kadar kötü kokuyorlar okadar itici oluyorlar ki.Belki kendinize gelmiyordur kokusu ama dışarıya fena halde geliyor.Probleminiz bu olsun.Sigarayı bırakırsınız kötü koku gider.Bakımsızsanız bakımlı olursunuz.Benim de bakım sorunum var biraz ve 10 kiloda vermem lazım.Ama bunlar halledilir.YETER Kİ ALLAH SAĞLIK VERSİN. :KK34:

ah ah....
bir bayanın sigara kullanmasıyla erkeğinki bir değil. ben içerim ama kokuya vs çok dikkat ederim
ellerimi yıkarım, diş fırçam yanımda dolaşırım vs vs
ama bunları görmek istemedi

Evet o cok ayip etmis. Belkide rahatsiz kendisine bile tahammulu olmayan biri ama

Peki ya sen. Sen de hic mi hata yok.

Kendimce guzelim diyorsun. Guzelsin tabi kendine guvenin varki boyle bir randevuya gidiyorsun. Peki ama neden ozguvenini ayaklar altina aliyorsun. Kendini eziklestiriyorsun.

Sigarami iciyorsun saygi duyacak. Birakacakmisin destek olacak.

Asla bir baskadi icin kendinden odun verme, kendini uzme

Sen kendine degerlisin, ailenin kiymetlisisin

Sana bir ornek. İs yerimdeki 95 kilo 1.55 civarlarinda boyu olan bayanin uzuuun zayiif subay bir esi var. Once sasirdim. Tabii icimden nasi yaa dedim. Buarada adam ari gibi pervane bayana. 8, 10 yillik evlililer. Neyi farkettim biliyor musun. Bayanin oyle bir ozguveni var ki, esine oyle bir ozguvenle davraniyor ki anlatamam.

Yani once kendine deger ver sen kiymetlisin ve kiymetini bilecek birini bulacaksin. Hem unutma o kisi rahatsiz biride olabilir

En guzelini yasarsin umarim bu olay birgun guldugun ani olur. :)

Arkadaşım seni anlamaya çalışıyorum, belli şu an şoktası ben bile okuduğumda şok oldum ki bu lafların muhatabı olan sen ne haldesindir.

Ama gerçekten senle alakası yok, adam insan taklidi yapmayı bile becerememiş bir hanzo.Böyle bir herif seni beğense kaç yazardı.

Kendi ağzınla söylüyorsun adamın ego tavan yapmış,senden çok çok güzel bir kız bile karşısında olsa ya kıskanıp ezmeye çalışırdı onu da, ya da karlı bir birliktelik diyerek yaranmaya falan çalışırdı, kıza yağ yakardı.Evlendikten sonra da maskesini çıkarır, kendi kıllı bölgelerini göz önüne sererdi.

Sigarayı bırakmak için gaza getirsin bu olay seni, ama kesinlikle daha fazlası olmasın.Bir şehir ayısına özgüvenini feda etme, olmaı daha fazla giyin süslen bakım yaptır.Çalışan birisin belli, yani çalışan bir bayan maksimum ne kadar bakımsız olabilir ki?

Ayrıca sigara kokusundan rahatsız oluyor ama hemen bırakamıyorsan sigaranın markasını değiştir her sigara ağır kokmuyor.Hatta bazı purolar bile bazı sigaralardan az kokuyor.Sonra da mutlaka bırakmaya bak.

Ya şimdi belki alakasız olacak ama ilk duyduğumda şok olduğum bir şeyi söyleyeyim sana,bazı adamlar da malum bölgenin kıllı kalmasından hoşlanıyormuş, ne olacak yani? Bilmem nerenin kıllı olup olmaması ancak seni ve eşini ilgilendirir, böyle çizmeyi aşmış bir denyo için....yani ona ne allah aşkına.Çok sinirlendim yaaa:KK4::84::113:

Canim bu gerizekali icin aglamaya bile degmez.hangi hakla sana bu seyleri söylemis anlayabilmis degilim.kocan olur eksiklerini söyler anlayisla karsilarsin.
tek sigara icipte evli olacak kisi sen misin yani.ne bayanlar biliyorum fosur fosur sigara icipte kocasi kendisine asik olan.dis güzelligine göre kaar vereckse zten bosver.
gerizekalinin daniskasiymis bu adam.

ohoo bu adam problemli ,ya bi sağlık sorunu yada psikolojik bi sorunu var.öyle olduğu için hemen patakülleye getirip evlenecek.tamam evlenme niyetiyle görüşülürde, ikigün görüşüp evlenelim demiş nasıl oluyor o iş? görmeden nasıl aşık olmuşş ?? canım kardeşim sakın moralini bozmaa..böyle haysiyetsiz, böyle karaktersiz insan olmaz olsun.!!hem de köpek olsa anca o kadar detaylı koku alır, nasıl bi koku alma yeteneği varsa artık midesi bulanmış!!! midesineee......onun tövbe yarabbm:KK45:allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın seni canım benim.

Evet o cok ayip etmis. Belkide rahatsiz kendisine bile tahammulu olmayan biri ama

Peki ya sen. Sen de hic mi hata yok.

Kendimce guzelim diyorsun. Guzelsin tabi kendine guvenin varki boyle bir randevuya gidiyorsun. Peki ama neden ozguvenini ayaklar altina aliyorsun. Kendini eziklestiriyorsun.

Sigarami iciyorsun saygi duyacak. Birakacakmisin destek olacak.

Asla bir baskadi icin kendinden odun verme, kendini uzme

Sen kendine degerlisin, ailenin kiymetlisisin

Sana bir ornek. İs yerimdeki 95 kilo 1.55 civarlarinda boyu olan bayanin uzuuun zayiif subay bir esi var. Once sasirdim. Tabii icimden nasi yaa dedim. Buarada adam ari gibi pervane bayana. 8, 10 yillik evlililer. Neyi farkettim biliyor musun. Bayanin oyle bir ozguveni var ki, esine oyle bir ozguvenle davraniyor ki anlatamam.

Yani once kendine deger ver sen kiymetlisin ve kiymetini bilecek birini bulacaksin. Hem unutma o kisi rahatsiz biride olabilir

En guzelini yasarsin umarim bu olay birgun guldugun ani olur. :)

bir heves gittim görüşmeye güzelliği ya da çirkinliği düşünmeden ama sonu böyle oldu işte
benim suçum var evet zaten suçluyorum kendimi ne diye dinledim bu sözleri diyorum hep

Arkadaşım seni anlamaya çalışıyorum, belli şu an şoktası ben bile okuduğumda şok oldum ki bu lafların muhatabı olan sen ne haldesindir.

Ama gerçekten senle alakası yok, adam insan taklidi yapmayı bile becerememiş bir hanzo.Böyle bir herif seni beğense kaç yazardı.

Kendi ağzınla söylüyorsun adamın ego tavan yapmış,senden çok çok güzel bir kız bile karşısında olsa ya kıskanıp ezmeye çalışırdı onu da, ya da karlı bir birliktelik diyerek yaranmaya falan çalışırdı, kıza yağ yakardı.Evlendikten sonra da maskesini çıkarır, kendi kıllı bölgelerini göz önüne sererdi.

Sigarayı bırakmak için gaza getirsin bu olay seni, ama kesinlikle daha fazlası olmasın.Bir şehir ayısına özgüvenini feda etme, olmaı daha fazla giyin süslen bakım yaptır.Çalışan birisin belli, yani çalışan bir bayan maksimum ne kadar bakımsız olabilir ki?

Ayrıca sigara kokusundan rahatsız oluyor ama hemen bırakamıyorsan sigaranın markasını değiştir her sigara ağır kokmuyor.Hatta bazı purolar bile bazı sigaralardan az kokuyor.Sonra da mutlaka bırakmaya bak.

içebileceğim en hafif sigarayı içiyorum zaten ağır kokmaz zaten kimseden de öyle bir şey duymamıştım
arkadaşlar bu sigara sana pahalıya patlıyor 5 lira sigara 55 lira parfüm diye dalga geçerler zaten
hergün saçlarımı yıkarım, dişlerime bakarım fala filan
zaten o yanımdayken hiç içmedim bile

Ya şimdi belki alakasız olacak ama ilk duyduğumda şok olduğum bir şeyi söyleyeyim sana,bazı adamlar da malum bölgenin kıllı kalmasından hoşlanıyormuş, ne olacak yani? Bilmem nerenin kıllı olup olmaması ancak seni ve eşini ilgilendirir, böyle çizmeyi aşmış bir denyo için....yani ona ne allah aşkına.Çok sinirlendim yaaa:KK4::84::113:

mesele böyle bir şeyi sevip sevmemesi değil ki
mesele bunu bana söyleme tarzı hem de ilk grüşmeden sonra
insan kendini aşağılanmış hissediyor
evli hanımlar bile eşlerinden böyle bir şey duymamışlardır belki de

Canim bu gerizekali icin aglamaya bile degmez.hangi hakla sana bu seyleri söylemis anlayabilmis degilim.kocan olur eksiklerini söyler anlayisla karsilarsin.
tek sigara icipte evli olacak kisi sen misin yani.ne bayanlar biliyorum fosur fosur sigara icipte kocasi kendisine asik olan.dis güzelligine göre kaar vereckse zten bosver.
gerizekalinin daniskasiymis bu adam.

ben de anlamadım anlayamıyorum ya
tüm inancımı mahvetti gitti içimi hırsla kinle doldurup gitti
Allah'a havale ediyorum çok kötü yaraladı beni

ohoo bu adam problemli ,ya bi sağlık sorunu yada psikolojik bi sorunu var.öyle olduğu için hemen patakülleye getirip evlenecek.tamam evlenme niyetiyle görüşülürde, ikigün görüşüp evlenelim demiş nasıl oluyor o iş? görmeden nasıl aşık olmuşş ?? canım kardeşim sakın moralini bozmaa..böyle haysiyetsiz, böyle karaktersiz insan olmaz olsun.!!hem de köpek olsa anca o kadar detaylı koku alır, nasıl bi koku alma yeteneği varsa artık midesi bulanmış!!! midesineee......onun tövbe yarabbm:KK45:allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın seni canım benim.

amin inşallah
zaten bu kadar hızlı ilerlemesinden tedirgin olmuştum ama ne var bunda ben ne istediğini bilen biriyim demişti

arkadaşlar forumdan çıkıyorum şimdilik yarın mesai var bir de uyarı almayayım
tüm yorumlarınızı tek tek okuyacağım yine

ne olur bana dua edin bu bunalımdan çıkmam için
iyi ki varsınız

oha yani. en delisi de sana denk gelmiş. o lafları daha yeni tanıştığı bir kıza ayrılma bahanesi olarak söyleyen adam zaten dangalağın önde gidenidir. ondan ne koca olur ne de baba. aklı başında hiç bir erkek söylemez böyle laflar. kısacası milletin birkaç tahtası eksik oğlu için beyin hücrelerini öldürmeye değmez. ucuz kurtulmuşsun ayrıca. geçmiş olsun.

Son düzenleme:
iyi olcan elbet...:KK31:
zira kötü olmanı gerektircek bir durum yok ortada..
sen onun dediği gibi biri olsan neyse,üzülürsün,
ama ortada O zavallının anlattığı gibi bir durum olmadığını en başta sen
biliyorsun zaten! Eeee o zaman? kendini bu kadar fırıtınaların içine atmaya gerek var mı
kuzucum:26: şuan böyle yaparak sen onun sana söylediklerini neden haklı çıkarıyorsun:KK20:
kendimi saldım iyice diyorsun,tam tersine olman gerektiği gibi ol..kimseye bir şey ispatlamak
zorunda değilsin:KK19: bırak istediği gibi zırvalamış olsun..ama sen ARTIK KENDİNE GELLLLLLL:KK19:
sürekli ben kötüyüm,mahvoldum falan da deme lütfen! ne demiştim; eylemler düşüncede yani
kafa da başlar..kafanda ki şu seslerden kurtul lütfennnnnEn Büyük KKEn Büyük KK

yaşın, görüntün ve alışkanlıkların ne olursa olsun, seninle böyle konuşamaz!! feci sinir oldum şu anda o adama parçalamak istiyorum o derece... terbiyesiz...

X