Özgüvenim yerlerde ve Kendimi affedemiyorum...

1. Adam "aşık oldum" derken ailesinin bir lafına çark ediyorsa, özgüven eksikliğinin göstergesidir.
2. Sana böylesine özgüvenini sarsacak laflar ediyorsa, emin ol özgüven yoksunudur.
3.Ben de sigara içtiğim için bilirim ki (gerçi çok içmem), o gün yıkandıysan ve hiç içmediysen sigara kokman mümkün değil, kendisinin bilinçaltı sanırım o kusması.
4.Ayrıca, benim babam sigaradan nefret etmesine rağmen, ağzına bir kere sürmemiş olmasına rağmen ve sevgilisi baca gibi olmasına rağmen, hala sevgililer... Düşün artık.
5.Sana bir sürü iğrenç şey söylemiş, bence bir daha böyle bir durum olursa "Bana bak, ben de senin gibi 30 yaşına gelmiş hala ne istediğini bilmeyen birgün aşığım deyip ikinci gün çark eden birinin minik bamyacığına meraklı değilim, eminim minik bamyandan ötürü böylesine komplekslisin ve benim tercihim ne küçük bir bamya ne de senin gibi kompleksli biri" deyip onu, yani bir erkeği en hassas yerinden vurmalısın !
İnan bana ,günlerce değil aylarca ağlatırsın ! :KK1: :KK9: :KK76: :KK34:

Not: Valla üzgünüm biraz kırık bir cümle olur ama böylelerine bu lazım !

Son düzenleme:
1. Adam "aşık oldum" derken ailesinin bir lafına çark ediyorsa, özgüven eksikliğinin göstergesidir.
2. Sana böylesine özgüvenini sarsacak laflar ediyorsa, emin ol özgüven yoksunudur.
3.Ben de sigara içtiğim için bilirim ki (gerçi çok içmem), o gün yıkandıysan ve hiç içmediysen sigara kokman mümkün değil, kendisinin bilinçaltı sanırım o kusması.
4.Ayrıca, benim babam sigaradan nefret etmesine rağmen, ağzına bir kere sürmemiş olmasına rağmen ve sevgilisi baca gibi olmasına rağmen, hala sevgililer... Düşün artık.
5.Sana bir sürü iğrenç şey söylemiş, bence bir daha böyle bir durum olursa "Bana bak, ben de senin gibi 30 yaşına gelmiş hala ne istediğini bilmeyen birgün aşığım deyip ikinci gün çark eden birinin minik bamyacığına meraklı değilim, eminim minik bamyandan ötürü böylesine komplekslisin ve benim tercihim ne küçük bir bamya ne de senin gibi kompleksli biri" deyip onu, yani bir erkeği en hassas yerinden vurmalısın !

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: minik bamya en güzeliymiş, böyle lafları hakediyor bu hödük

Merhabalar,
Bu konuyu daha fazla kafanıza takmamanız gerek zira daha fazlası depresyona kadar gider. Belli ki adamcağız dengesiz, tutarsız özgüveni olmayan biri. Belli ki başka birinden aşağılanma görmüş ve kendini sizinle tedavi etmiş. Şimdi burada biz kk üyelerini ilgilendiren sizsiniz. Adamın ne olduğunu hepimiz anladık.
Yapmanız gereken şu.
Şöyle bir düşünün;
Yarın öleceğini bilseniz gene bu adamın dediklerine kafa yorar mıydınız?
Yoksa ailenizle saatler geçirmeye onları doya doya öpmeye koklamaya mı çalışırdınız?
Hayat o kadar kısa ki!! Bu sizin için bir olgunlaşma deneyimi olsun. Böyle kabul edin.
Kendimce güzelim diyorsunuz ama bence kendinizi içten içe güzel bulmuyorsunuz. Bu gelen kişiye, bu yüzden umut bağlamışsınız ki o sizin özgüveninizi yok edemez buna izin veren siz olmuşsunuz. Ve ayrıca nerenizi beğenmiyorsanız onu güzelleştirin. Her kadın güzeldir, moda, estetik, kozmetik vs. hepsi kadınlar için çırpınıp duruyor.
En önemlisi çalışıyorsunuz, üretiyorsunuz,eğitimlisiniz, birikimlisiniz..
Üzülmeyin artık aile aile aile onlarla atlatın bu süreci.
Sevgiler

teşekkürler desteğiniz için
şimdi çok daha iyiyim evet, hala söyledikleri aklımda hala zoruma gidiyor ama kabullenmem mi denir şoku atlatmam mı denir bilmiyorum
bir kaç gün önceki kadar kötü hissetmiyorum kendimi
ve buradaki insanların da buna katkısı çok fazla

konuları karıştırıyor muyum diye bende baktım ama karıştırmamışım.bankacı ya da değilsiniz.sonuçta çalışan birisiniz.imkanınız var kendinizle ilgilenmeye.hadi diyelim öyle bile olsa demek benimki.

hem bu kadar evlenmek isteyipte hemde bu kadar laf eden birinin sözlerine takılır mıya. dengesizliğin bile dengesizliği bu durum

zaten enteresan olan bu durum
ısrar, ısrar ve sonuç bu

bana sorarsanız ucuz kurtulmuşsunuz..

sigara kokusu öyle ya da böyle bir şekilde aldığımız, hissettiğimiz bir koku. elbette herkes katlanamıyor olabilir ama bunu "midem bulandı kustum" diyerek mi dile getirmeli? görüştüğünüz şahsiyet ne üslup ne de görgü açısından tam birine benzemiyor. ayrıca takıntılı ve dırdırıcı biri olacağı kesin.

daha ortada hiçbir şey yokken, aranızda tam olarak birşeylere karar verilmemiş iken bu kadar laf sayan birinin ilerideki tavırları kim bilir ne olurdu? belki ayıp çakacak ama cinsel hayatınızda herhangi bir sorun yaşadığınızı düşünün. uğrayacağını psikolojik şiddetin boyutunu hayal etmek bile istemem...

biraz iç karartıcı bir yorum oldu ama böyle bir davranış biçimine sahip erkekten ileride adam olmasını beklemeyin, boşverin bence:)

evet bir sigara için (ki bırakacağıma söz vermiştim ve bu yolda adım dahi atmıştım) bu denli hakaret çok oldu
ve bence mevzu sigara da değil başka bir sorunu var belki
daha büyük bir problemde ne yapacağını gösterdi zaten adam arkasını döndü ve gitti

Anlattıkların bana birini hatırlattı. Bir zamanlar benimde görüştüğüm biri, bana devamlı dişlerimin bozukluğundan, saçımdan tut,herşeyime laf söylerdi. Öyle kırıcı laflar ederdiki anlatamam. Hemen görüşmeyi kestim ve ağzıma gelecek her lafı söyledim, içimde kalmasın istedim çünkü.Peşimi zor bırakmıştı. Hem beni beğenmediğini söylüyor, hemde beni zırt pırt arıyordu. Her arayışında ona hakaretler edinc,e çok şükür peşimi bırakmıştı.
O zamanlar bende sen gibi nasıl üzüşmüştüm. Çevreme sorardım,ben çirkinmiyim, yaşlımıyım, dişlerim çokmu kötü felan diye.Zamanla bu güvensizlikten kurtuldum ve eşimle tanıştım. Kendisi beni ilk görüşte,ne kadar güzel bir bayan olduğumu söyledi. (gerçi bunu herkes desede)bir erkekden duymak insanın hoşuna gidiyor.
Canım sana gelince, sakın o kişiyi ciddiye alma. Belliki bir kılıf bulmak için sana böyle şeyler demiş.Sigara konusu hele hele çok saçma. Sen sakın hayata kırılma, umudunu kesme. Yine kendine bakmaya devam et,eğerki fırsatın varsa, ona içinde kalan lafları söyle :KK57:ve asla bir daha görüşme.
Sevgiler.:KK19:

demek ki tek bedevi ben değilmişim
neden, neden, neden????
neden insanlar kendilerini bir başkası üzerinden, kırarark, hakaret ederek tatmin ederler. bu ne gibi bir fayda sağlar ki o kişiye
insanlıktan çıkmak dışında ne gibi bir sonuç ortaya çıkabilir ki?

ne mutlu size ki güzellikleri algılayabilen bir adamla karşılaşabilmişsiniz
ben kendi adıma umudu kestim

normalde asla irtibata geçmek istemiyorum O'nunla ama sırf "Bana bak, ben de senin gibi 30 yaşına gelmiş hala ne istediğini bilmeyen birgün aşığım deyip ikinci gün çark eden birinin minik bamyacığına meraklı değilim, eminim minik bamyandan ötürü böylesine komplekslisin ve benim tercihim ne küçük bir bamya ne de senin gibi kompleksli biri" şu cümleyi söyleyebilmek için arasın isterdim.

bende onu dedim .bu dengesizliğe bu kadar kendini yıpratmaya değmez.bamya muhabettini anlamadım.anlamasamda olur.çünkü, bu herife bir şey söylemek ona dahaçok koyar gibime geliyor.bir erkek olarak bir acizlik gösterdim ama o bir bayan olarak duygularına ve hassaslığına yenilmedi.hemde o kadar dediğimden sonra diyecek diye düşünüyorum.hem tepki vermezseniz bu ona sende kimsin yahu tepkisi olacak..dediklerinin bir önemi yok tepkisi.bir bayana hakarette varacak kadar kötü söz eden bir erkek ona bunlara karşı söylediğiniz laflardan etkilenmez.bir- iki kere onu kızdırdığınızda söylemiş desek.hadiii..o kızgınlıkla.şimdi bu ne.bir bayanla o ne olursa olsun konuşmaması gerektiğini utanması olan ve rahatsız olacak bir adam söylemezdi.

bende onu dedim .bu dengesizliğe bu kadar kendini yıpratmaya değmez.bamya muhabettini anlamadım.anlamasamda olur.çünkü, bu herife bir şey söylemek ona dahaçok koyar gibime geliyor.bir erkek olarak bir acizlik gösterdim ama o bir bayan olarak duygularına ve hassaslığına yenilmedi.hemde o kadar dediğimden sonra diyecek diye düşünüyorum.hem tepki vermezseniz bu ona sende kimsin yahu tepkisi olacak..dediklerinin bir önemi yok tepkisi.bir bayana hakarette varacak kadar kötü söz eden bir erkek ona bunlara karşı söylediğiniz laflardan etkilenmez.bir- iki kere onu kızdırdığınızda söylemiş desek.hadiii..o kızgınlıkla.şimdi bu ne.bir bayanla o ne olursa olsun konuşmaması gerektiğini utanması olan ve rahatsız olacak bir adam söylemezdi.

kızdıracak, sinirlendirecek tepki vermesini gerektirecek hiçbir şey yapmadım ki
hadi diyelim bel altı vurdum o da söyledi ama değil
hadi diyelim küstahça davrandım altta kalmadı ama değil
hadi ilişkimiz var ve çok ilerlemiş aramızda böyle şeylerin lafı yok ama değil

ruh kaba olunca insan bu lafları söyeleyebiliyormuş demek ki :KK14:

normalde asla irtibata geçmek istemiyorum O'nunla ama sırf "Bana bak, ben de senin gibi 30 yaşına gelmiş hala ne istediğini bilmeyen birgün aşığım deyip ikinci gün çark eden birinin minik bamyacığına meraklı değilim, eminim minik bamyandan ötürü böylesine komplekslisin ve benim tercihim ne küçük bir bamya ne de senin gibi kompleksli biri" şu cümleyi söyleyebilmek için arasın isterdim.

Al bunu kağıda yaz tatlım. Ve eminim ki seni tekrar arayacak :) Söyle gitsin. Hahahayt çok sevindim şuan.:)

Bence sigara bahane.. bir insan aşıgım evlenmek istiyorum fln diyor ertesi gün sigaranı bahane ediyor yk böyle bişey yaa bence sana söyledıklerının hiç birini kafana takma.. ailesinden biri sanırım onaylamadı bu durumu bir şekılde .. oda ne yapacagını şaşırdı...sizin siaranıza vss.. bahaneler uydurup kendını hibt malı zannedıp size kırıcı şeyler söyliyerek ayrılma sebebini sizin üzerinize atmaya calısıyor boşver gram üzülmeye degmez.. hakkınızda herseyın hayırlısı olsun rabbim gönlünüze göre versın ..

kendi karakterini kişiliğini belli etmiş böyle bir insan için hiçte üzülmeye kafana takmana değmez

Bence sigara bahane.. bir insan aşıgım evlenmek istiyorum fln diyor ertesi gün sigaranı bahane ediyor yk böyle bişey yaa bence sana söyledıklerının hiç birini kafana takma.. ailesinden biri sanırım onaylamadı bu durumu bir şekılde .. oda ne yapacagını şaşırdı...sizin siaranıza vss.. bahaneler uydurup kendını hibt malı zannedıp size kırıcı şeyler söyliyerek ayrılma sebebini sizin üzerinize atmaya calısıyor boşver gram üzülmeye degmez.. hakkınızda herseyın hayırlısı olsun rabbim gönlünüze göre versın ..

ben de anlamadım inanın
kimse o'na bana ilan-ı aşk et, eşyasından evine, tayinden bebeğe kadar konuş demedi ama o konuştu
pekçok şey vaad etti ve hatta benim ısrarla dereyi görmeden paçaları sıvıyorsun ilk önce iyi şekilde tanıyalım birbirimizi dememe rağmen hiç hız kesmedi
ve sonuç bu
allah herkesin kalbine gre versin inşallah, ben yürekten diliyordum hayırlı birini ama nasip

kendi karakterini kişiliğini belli etmiş böyle bir insan için hiçte üzülmeye kafana takmana değmez

olmayan bir karakter ve kişilik maalesef ve benim gibi kafaya takıp dert edecek birine denk geldi. şimdi daha iyiyim iç hesaplaşmam sürse de çok düşünmemeye çalışıyorum

beni sinirlendirdiği her şeyi meil olarak yazıp göndermiştim bende

mail atarsam kendisini çok ama çok önemsediğimi düşünecek ki şu an öyle hissetmiyorum çok daha iyiyim
hesabım Allah'a kalsın

10 gün mü ? :) 10 ay geçse, erkek milleti mutlaka geri döner. Bak dediğim çıkacak, o zaman bana mesaj at olur mu ? :)

olur haber veririm irtibata geçerse
ama ne deyip irtibata geçebilir ki "merhaba ben bi salağım, affet"
ne anlamı kaldı ki ?

ha eğer bana ulaşırsa elbette söyleyeceğim bir kaç cümle olacak ve bu cümlelerden biri de elbette "bamya pipili orangutan" olacak

aynen.benimkilerin hepsi döndü.hatta biri 10 yıl sonra dönmedi ama özür diledi meille.En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

enteresan bir durum...
o zaman genelleyerek erkekler dengesizdir diyelim :KK1:

bence hiç bir şekilde irtibat kurma bu adamla asla arasa bile açma .bir gençç bayanı aşağılayamaz bu kadar .çok ayıp ya ne demek bunlar dehşetle okudum yazdıklarını .nasıl sessiz kalırsın bütün bunlara keşke verseydin azğının payını terbiyesiz insanlar bunlar ne biçim insan anlamıyorum .30 yaşında adam çocuk gibi konuşuyor yok sen şöylein böylesin kendi harika mı sanki .boşver unut gitsin allaha havale et düşünme bile değmez.

Ay saçmalığa bak yaaa ne biçim birisi aman iyiki gitmiş boşver onunla mı uğraşacaksın Allah aşkına saçmalıklara bak..ÇOk şaşırdım inan ki..

Çoooooook sinirlendimmmmmmmmmmmmmmmmmm !!

Kim nerde bu çocuk adresi ver hemen saçını başını yolacağım
:KK4:

bence hiç bir şekilde irtibat kurma bu adamla asla arasa bile açma .bir gençç bayanı aşağılayamaz bu kadar .çok ayıp ya ne demek bunlar dehşetle okudum yazdıklarını .nasıl sessiz kalırsın bütün bunlara keşke verseydin azğının payını terbiyesiz insanlar bunlar ne biçim insan anlamıyorum .30 yaşında adam çocuk gibi konuşuyor yok sen şöylein böylesin kendi harika mı sanki .boşver unut gitsin allaha havale et düşünme bile değmez.

öyle şaşırdım ki sözlerine dondum kaldım ağzının payını veremediğim gibi aslında neler olduğunu anlamak günlerimi aldı tabii ki başlığıma yazan kk üyelerinin bunda payı çok ama çok büyük
şimdi çok daha iyiyim teşekkür ederim

Ay saçmalığa bak yaaa ne biçim birisi aman iyiki gitmiş boşver onunla mı uğraşacaksın Allah aşkına saçmalıklara bak..ÇOk şaşırdım inan ki..

:KK9: atlattım çok şükür o bunalımı şimdi ben de diyorum "iyi ki gerçek yüzünü erken göstermiş"

Çoooooook sinirlendimmmmmmmmmmmmmmmmmm !!

Kim nerde bu çocuk adresi ver hemen saçını başını yolacağım
:KK4:

direkt Allah'a havale metodunu uyguluyorum :KK1:

ilk mesajını okuyarak yorum yapıyorum.
sanırım buluşmaya gittiğin şahıs dünyanın en bakımlı, en yakışıklı, en fit adamı... kendisi mükemmel ki mükemmeli arıyor :KK70:
falla beş para etmeyecek adamlar için moral bozduğuna, göz yaşı döktüğüne değmez. sana yazık olur...
ha bir şeyde bir sorun varsa ve aşılabilecek bişeyse, çiftlerin ılımlı olması güzeldir. tutupta bu şekilde söylemek çok ayıp + görgüsüzlük...
bu adamın aklını ailesi çelmiş, abuk subuk şeyleri bahane ederek ayrılmak istemiş. fakat fazla abartmış. en azından düşündüm evlilik gibi büyük sorumluluk isteyen bir kuruma şu anda kendimi hazır hissetmiyorum. senide üzmekten korkuyorum falan dese, en azından bu derece sarsmazdı.. boşver kurtulmuşsun :))

X