Özel okulda sınıftaki sorun

Aynı gün darp raporu alıp savcılığa suç duyurusunda bulunsaydiniz aile ve okul korkup önlem alırdı.Ben olsam bu saatten sonra o okula güvenip devam ettirmezdim.Okul zaten parasiyla değiştirin gitsin.Evladinizi riske etmeyin.Neler oluyor malesef okullarda.

Ya kusura bakmayın da seni öldürüyorum sonunda lafına çok güldüm öncelikle. Çocuk bana süper dadidaki buğrayi hatırlattı. Çocuğun okuldan yollanmasinin tek şartı velilerin bir araya gelip imza toplaması. Özel okul müdürleri maalesef eğitimi falan düşünmüyor, öğrenci başına alacağı paraya bakıyor. Kısacası bir öğrenciyi öyle kolay kolay okuldan atamazlar. Devlet okullarında da durum farklı değil aslında. Hele ilkokullarda yönetmelik çocuğu hiçbir şekilde okuldan uzaklaştırmamak yönünde. Eğer siz okulun müdürüne toplanıp tehditte bulunmadığınız sürece bu son şanslar sene sonuna kadar devam edecek. Velinin canı isterse okuldan alır ancak, çünkü velilerin çoğu çocuklarına toz konduramadiklari için özel eğitime ihtiyacı olan böyle bi çocuğa bile " Ne var canım biraz hareketli işte" gözüyle bakıyorlar. O yüzden tek çare birleşip müdürü okuldan kayıt almakla tehdit etmek. Hem sizin hem de karşıdaki çocuğun faydasına olacak en mantıklı çözüm bu bence.

Öğretmen özel eğitime gitsin gibi bir karar veremez. Böyle teshisleri doktor koyabilir ancak

Özel eğitim ihtiyacı teşhisini ancak doktor koyabilir

Özel eğitim ihtiyacı teşhisini ancak doktor koyabilir
Evet zaten rehber öğretmenler Rama yönlendirir sevk işiyle birlikte teşhis konulur. Ama aile yanaşmiyorsa özel okullarda bu iş biraz zor. Muhtemelen müdür bile bu duruma normal gözüyle bakıyordur. Ben konu sahibinin anlatımına bakarak sürekli saldıran hatta diğer çocukların canına kasteden bir çocuk gördüm. Doktorlar da mutlaka doğru teşhisi koyacaktır. Çünkü hiperaktivite böyle bir şey değil. Benim de yeğenime hiperaktivite teşhisi kondu ordan biliyorum.

Olayi ogrendigim an okula dava acarim net.Nedemek ogrenciler ayiramadi,orda ogrenci olmasa cocuk nefessiz kalsa nolurdu Allah koruusun?Hala sure istenmsi de sirf para kaybetmesinler diye resmen!

Yok özel egititme ihitiyaci olan böyle çocuk demişsiniz ya ondan dedim her davranışı sorunlu öğrenci gitsin özel eğitime orada ki çocuklarının canı yok zaten.

Bu arada lafım size değil genel olarak şiddete meyilli tüm çocuklara direkt özel eğitime gitsin zihniyetinde ki insanlara.

Burada ki çocuğun özel çocuk olduğunu nereden çıkardınız?

Çok yanlış ya özel çocuklar ayrı okullarda olmalı bu herkes için en doğrusu her iki çocugada günah

Konu sahibi bence milli egitime ve savcılığa başvurun darp raporu alın
Burada ki çocuğun özel çocuk olduğunu nereden çıkardınız? Bravo cidden burdan ağrı tani koydunuz

maalesef benim sınıfımı tarif etmişsiniz ve önerilerin bir tanesinin bile devlet okuluna uygun olmamasını gözlerim dolu dolu okudum…

Kızımın okulunda da şiddete meyilli bir çocuk var. Başında gölge öğretmen var. Çocuk onsuz hiç bir yere gitmiyor. Bu tarz çocukların yanında gölge öğretmen olması gerekir. Çocuk okul değişirse gittiği yerde ki çocuk değil mi? Şiddete meyilli ise ilaç alıp bekletmek diğer çocukları tehlikeye sokar.

Para verilen her eğitim kurumu "ÖZEL" okul olmuyor işte. Bu problemi çözseniz bile bu durum yaşanırken ortafa öğretmen olmaması, sonradan aileye haber bile verilmemesi durumunu göz önüne alarak çocuğunuz doğru okulda mi tekrar degerlendirin bence.

Özel eğitime gitmesine nasıl karar verdiniz orada ki çocuklara ne olacak?
Öğretmen görüş bildirmiş özel egitim için. Bir gidilip bakılabilir. Çocuk o yaşta ilaç alıyirmuş dişlanıyir yazık değil mi ona. Ben zaten agresif olan çocuğa daha çok üzüldüm ven. Annesi de başka yöntem bulmalı oturup müdüre ağlamak çözüm değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…