Özel okulda sınıftaki sorun

Yorum yapan herkese teşekkür ederim..
Kadın bana mesaj attı özür diledi ve “isterseniz çocuğumu okuldan alırım” dedi.. Güvenemediğim için cevap vermedim. Muhatap olmak istemedim, idare çözsün istedim. Okuldan göndersinler istedim, ama müdür bizi oyalıyor.
O çocuk okulda oldukça ben çocuğumu gönderemem zaten 😞

1-) Vücudunda iz olmasa da darp raporu alabilir miyim?
2-) Meb’e nasıl şikayet edebilirim?
Okul bana olayı haber vermediği için suçlu.

Velilerin çoğu bilmiyordu, birkaç kişiden yardım istedim hepsi çocuğuna sorunca öğrendi süreci.. Çocukları sık sık itip vuruyormuş ama çocuklar çaresizce kabullenmişler. İnanılır gibi değil!
Bu durumda ben olsam okula gidip müdürle tartışırım. Konuyu adli mercilere taşımakla tehdit ederim. Bunu bekliyor herhalde

Yorum yapan herkese teşekkür ederim..
Kadın bana mesaj attı özür diledi ve “isterseniz çocuğumu okuldan alırım” dedi.. Güvenemediğim için cevap vermedim. Muhatap olmak istemedim, idare çözsün istedim. Okuldan göndersinler istedim, ama müdür bizi oyalıyor.
O çocuk okulda oldukça ben çocuğumu gönderemem zaten 😞

1-) Vücudunda iz olmasa da darp raporu alabilir miyim?
2-) Meb’e nasıl şikayet edebilirim?
Okul bana olayı haber vermediği için suçlu.

Velilerin çoğu bilmiyordu, birkaç kişiden yardım istedim hepsi çocuğuna sorunca öğrendi süreci.. Çocukları sık sık itip vuruyormuş ama çocuklar çaresizce kabullenmişler. İnanılır gibi değil!
MEB karışmaz ne şikayeti geçelim bu seçeneği MEB zaten yükünü atmış özel okullara giderseniz gülerler sınıftaki sorunlu cocuk MEB i ilgilendirmez.
Ikincisi nöbetçi öğretmenler kattaki belki de 100 çocuğa bakar hemen müdahale edemez her sınıfa da 1 ogretmen koymazlar özel okula verdiğiniz para kurucuyu zengin eder sizi sömürür kandırır 2 parlak videoyla ahhh cocugum cok mutlu dersiniz, ogretmen zaten orada 3kuruşa dünyanın yükünü sırtlamış.

Bu tip cocuklar özel okullarda çok genelde de egitimli veliler,
çocuğu bi kenara ata ata siddet oyunlarına boğa boğa cildirtmislar simdi de para verip rahat edecekler güya zor dostum. özel okullar cildirmis cocuk dolu iceriyi görseniz koşarak kaçarsınız o çocuğu da para için atmazlar okuldan yoksa atmaları cok kolay anca bi çocuğu kör edecek vb.is isten gececek, alın baska özel okula verin desek size orada da garantisi yok . Aile ilaca baslarsa robot gibi oturur çocuk ama bu tip aileler de ilaç vermez geçer diye bekler,aileyi atacagiz ilaç kullnmazsaniz desinler ikna etsinler.
Aileler cocuklara zaman ayırsın.
Diyorsunuz ya aileler bilmiyor yeni duydular diye akşam sormuyorlar bile günün nasil gecti diye, utanmasalar çoğu çocuğunu gece de okuldan almaz.Devlette de sorun fazla mevcutlar fazla timarhane gibi50 kişiyle ders mi olur bu şiddet delisi nesille.Egitime inancınız kaldı mi artik okullar güvenli falan degil cocuklar Allah a emanet😑

Ayy çok üzüldüm. Lütfen o müdürü adli mercilere şikayet edin. Ya çocuğunuza başka bir hasar verseydi asla böyle bir çocukla aynı sınıfta bırakmayın diğer velilerle örgütleşin yoksa o müdür bu çocuğu okuldan atmaz

Merhabalar
Benim oğlum bir özel okulda ilkokulda.
Sorunlu bir çocuk var, sürekli rehberlik servisine gidiyor sınıftaki çocuklara vurduğu için.
Birgün bahçede oğlumu itip düşürmüş, okula gittik. “Yeni hiperaktivite ilaçlarına başladığını, bu yüzden agresif olduğunu” söylediler; “10-15 gün sabredelim” dediler.
“O zaman annesi bu süreçte okula gelip kontrol etsin” dedik çünkü ne zaman kimi itip düşüreceği belli olmuyor. Annesi gelince nispeten sakinleşti.
Fakat 20.günde oğlumu itip sınıfta üstüne çıkıp diziyle sırtına bastırmış, internette şiddet içeren böyle bir oyun dolaşıyormuş sanırım onu yapmış. “Seni öldürüyorum sonunda” demiş. Çocuklar ayıramamış hepsi izlemiş, en son nöbetçi öğretmeni çağırmışlar.. Kurtarmış.
Bana çocuğun annesi özür mesajı attı öyle öğrendim. Okuldan arayan kimse yok beni. Oğlum eve gelince detayları anlattı.. Düşündükçe günlerdir uyuyamıyorum.
“Bizden istediğiniz süre bitti” dedik artık bu çocuk gitsin.. Aile bir ilaç daha deniycez diyip ağlamış, sızlamış müdürü ikna etmiş, o da son şans vermiş. Aklımı kaçıracağım ne son şansı??
Okula dilekçe verdik, öğretmen tutanak tuttu.
Çocuğumu o sınıfa tekrar nasıl bırakırım? Yolu nedir sizce onun gitmesinin? Öğretmen de gitmesini istiyor, “özel eğitim almalı” dedi. Zayıf olduğu için de oğlumuzu gözüne kestirdiğini ve ona takıntı yaptığını söyledi.
Prosedürü nedir bu işin? Yoksa okuldan ayrılacağız ama bütün arkadaşları oğlumu seviyor. Son şans verelim demek bu kadar kolay mı? Cana kasıt var. 😞
İki taraftan da bakınca iki taraf için de zor bir süreç. Bu çocuğunda eğitim alma hakkı var ve kanunen hiç bir okul "al bu çocuğu bu okuldan" diyemez. Aile eğer "gerçekten " gereken ilgiyi gösterip ilaçları kullanıyorsa onlar adına da üzücü bir süreç gerçekten.
Öte yandan tabi ki kimse "çocuğum okulda şiddet görsün" diye göndermiyor ,siz de haklısınız.
Burada bence okul , psikolojik danışman aileye ciddi ciddi yönlendirme yapmalı. Belli ki teknoloji kullanımı var ve biraz kontrolsüzce. Yani biraz yaptırımlı ilerleyebilirler. Başka da birşey gelmiyor aklıma.

Bu durumda ben olsam okula gidip müdürle tartışırım. Konuyu adli mercilere taşımakla tehdit ederim. Bunu bekliyor herhalde
bende en azından bunu yapardım
müdüre bak müdüre nasıl da oyalıyor

aile gölge öğretmen tutabilir bu ne sorumsuzluk
öyle öyle okusun etsin diye geçiştiriyorlar
geçmiş olsun yavrunuza Allah beterinden korusun

Ben böyle bir durumun okul tarafından size bildirilmemesine şaşırdım. Kızlarımın karnı ağrısa, parmağı hafif kanasa hemen öğretmeni resimli mesaj atıyor ne yapmamızı istersiniz diye.

Çocuğun davranışları normal değil okulun çocukta ki farklılıkları iyi gözlemleyip ailesi ile irtibata geçerek gerekli yerlere başvuru yapılmasını sağlaması gerekir.

geçtiğimiz ay üç yaşındaki yeğenimi parka götürdüğümde, yine aynı yaşlardaki bir çocuk saniyeler içerisinde yeğenime saldırdı. Boğazını öyle bir sıkıyor ki sanki kırk yıllık profesyonel :sinirli: Garibim sadece teyze diye bağırabildi o sıra. Elinden nasıl aldım kendimi nasıl tuttum bilmiyorum. Arkamızı döner dönmez bu sefer de 2 yaşlarındaki bir kız çocuğuna tekme ve tokat atmaya başladı. Kız çocuğunu da bakıcısı ve ben ayırdık yine bu çocuktan.
O sırada artık tepkimizin boyutu artınca çocuğun annesi farketti asla umursamadı, özür dilemedi ve ters ters bakmakla yetindi. :sinirli:
Sizin konunuzda yine mahçup olup sizinle iletişime geçen bir anne var diye düşündüm. Lütfen tepkisiz kalmayın ve yönetime kadar gidin. Akran zorbalığı bebeklikte bile var artık. (aylar önce kreşte yaşıtı bebeği hastanelik eden bebek haberi çıktı tv lere) Allah korusun gerçekten :KK43:

İki taraftan da bakınca iki taraf için de zor bir süreç. Bu çocuğunda eğitim alma hakkı var ve kanunen hiç bir okul "al bu çocuğu bu okuldan" diyemez. Aile eğer "gerçekten " gereken ilgiyi gösterip ilaçları kullanıyorsa onlar adına da üzücü bir süreç gerçekten.
Öte yandan tabi ki kimse "çocuğum okulda şiddet görsün" diye göndermiyor ,siz de haklısınız.
Burada bence okul , psikolojik danışman aileye ciddi ciddi yönlendirme yapmalı. Belli ki teknoloji kullanımı var ve biraz kontrolsüzce. Yani biraz yaptırımlı ilerleyebilirler. Başka da birşey gelmiyor aklıma.
Teknoloji kullanımından bahsetmişsiniz, belli ki aile çocuğunda ki şiddet duygusunun bilincinde ancak çocuğun muhtemelen oynadığı şiddet içerikli oyunları veya şiddet içerikli videoları izlemesini engellemiyor veya engelleyemiyor. Çevremde çok görüyorum çocuk anne babası bir ortamda otururken gelip telefonu istiyor ailede rahat oturmak adına telefonu çocuğun eline verip gönderiyor ancak çocuğun ne seyrettiği videoları takip ediyor ne de kullandığı uygulamaları

Çok üzücü. Ne desem bilemedim. Katlarda beş nöbetçi öğretmen de olsa ( ki bu mümkün değil ) hepsi koridorda olur. Sınıflara özel bir durum olmadıkça girmeyiz. Böyle bir olay ise anlık, nöbetçi öğretmene iletilene kadar çok kötü şeyler yaşanabilir.
Müdür size haber vermeliydi, bir tek ordan yürüyebilirsiniz sanki.
Diğer çocuğun ailesi için de üzücü. İlaca alışma süresi vs varsa bu süreyi evde geçirebilir belki. Bu tip bir çocuk okuldan da çok yüksek verim almıyordur. 10 gün okula gelmese büyük bir kaybı olmaz muhtemelen.
Her açıdan zor bir durum, geçmiş olsun oğlunuza.

İki taraf için de zor bir durum. Rehber öğretmeni ne diyor. Özel eğitim öğretmeni yok mu okulda?

Sırf böyle bir çocuk yüzünden okul değiştirdik biz. Ki sizinki özel okul yani bir yığın para vericeksiniz birde sorunlu çocukla eğitim görecek. Hic öyle eğitim hakkı bilmem ne diye minnoş minnoş yorum yapmayacağım. Bir çocuk için bütün sinif feda edilemez. Ben normal anne babaların çocuklarının bu şekilde olacağına inanmıyorum. Bizim siniftaki mesela ortaokul öğrencisiydi ilaç kullanması gerekiyor ama ailesi kullandirmiyor. İlkokulda hiç doktora bile götürmemisler zaten. Kendi çocuğu zarar görmüyor ya o yüzden sorun yok onlara. Hergun bir olay birine zarar verme. Sanki bizim çocuklar kurban. Ben sizin yerinizde olsam alırım okuldan okul ne yaparsa yapsın.

Merhabalar
Sorunlu bir çocuk var, sürekli rehberlik servisine gidiyor sınıftaki çocuklara vurduğu için.
Birgün bahçede oğlumu itip düşürmüş, okula gittik. “Yeni hiperaktivite ilaçlarına başladığını, bu yüzden agresif olduğunu” söylediler; “10-15 gün sabredelim” dediler.
“O zaman annesi bu süreçte okula gelip kontrol etsin” dedik çünkü ne zaman kimi itip düşüreceği belli olmuyor. Annesi gelince nispeten sakinleşti.
Fakat 20.günde oğlumu itip sınıfta üstüne çıkıp diziyle sırtına bastırmış, internette şiddet içeren böyle bir oyun dolaşıyormuş sanırım onu yapmış. “Seni öldürüyorum sonunda” demiş. Çocuklar ayıramamış hepsi izlemiş, en son nöbetçi öğretmeni çağırmışlar.. Kurtarmış.
Bana çocuğun annesi özür mesajı attı öyle öğrendim. Okuldan arayan kimse yok beni. Oğlum eve gelince detayları anlattı.. Düşündükçe günlerdir uyuyamıyorum.
“Bizden istediğiniz süre bitti” dedik artık bu çocuk gitsin.. Aile bir ilaç daha deniycez diyip ağlamış, sızlamış müdürü ikna etmiş, o da son şans vermiş. Aklımı kaçıracağım ne son şansı??
Çocuğumu o sınıfa tekrar nasıl bırakırım? Yolu nedir sizce onun gitmesinin? Öğretmen de gitmesini istiyor, “özel eğitim almalı” dedi. Zayıf olduğu için de oğlumuzu gözüne kestirdiğini ve ona takıntı yaptığını söyledi.
Prosedürü nedir bu işin? Yoksa okuldan ayrılacağız ama bütün arkadaşları oğlumu seviyor. Son şans verelim demek bu kadar kolay mı? Cana kasıt var. 😞
hep bu paket gıdalardan ve hamilelikte çok şeker tüketimin den gelen hiperaktif hareketler ve DNA 'nın bozulması sanırım sabırlı olmanız gerekecek o çocuk eninde sonunda okuldan gidecek
artık ünlü markalar pancar şekeri de kullanmıyor yapay şeker oda böbrekleri çürütüyor vücudu kıllandırıyor
çoğu vatandaşın bundan haberi yok halen çocuklarına bunları alıp yediriyorlar

Merhabalar
Özel egitime versin aile bari. Hayir cocuga da yazık dislandikça agresiflesiyordur belkide

Darp raporu alın. Ya da müdürle konuşun eğer çözüm bulamazlarsa darp raporu alıp savcılığa vereceğinizi söyleyin. Yazık çocuğa ya

Çocuga uzaklaştırma verilmeli net. Öğlenleri okula gitme şansınız var mı?

X