Özel okulda sınıftaki sorun

busmai

oğlumla büyüyorum
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2009
5.375
320
Merhabalar
Benim oğlum bir özel okulda ilkokulda.
Sorunlu bir çocuk var, sürekli rehberlik servisine gidiyor sınıftaki çocuklara vurduğu için.
Birgün bahçede oğlumu itip düşürmüş, okula gittik. “Yeni hiperaktivite ilaçlarına başladığını, bu yüzden agresif olduğunu” söylediler; “10-15 gün sabredelim” dediler.
“O zaman annesi bu süreçte okula gelip kontrol etsin” dedik çünkü ne zaman kimi itip düşüreceği belli olmuyor. Annesi gelince nispeten sakinleşti.
Fakat 20.günde oğlumu itip sınıfta üstüne çıkıp diziyle sırtına bastırmış, internette şiddet içeren böyle bir oyun dolaşıyormuş sanırım onu yapmış. “Seni öldürüyorum sonunda” demiş. Çocuklar ayıramamış hepsi izlemiş, en son nöbetçi öğretmeni çağırmışlar.. Kurtarmış.
Bana çocuğun annesi özür mesajı attı öyle öğrendim. Okuldan arayan kimse yok beni. Oğlum eve gelince detayları anlattı.. Düşündükçe günlerdir uyuyamıyorum.
“Bizden istediğiniz süre bitti” dedik artık bu çocuk gitsin.. Aile bir ilaç daha deniycez diyip ağlamış, sızlamış müdürü ikna etmiş, o da son şans vermiş. Aklımı kaçıracağım ne son şansı??
Okula dilekçe verdik, öğretmen tutanak tuttu.
Çocuğumu o sınıfa tekrar nasıl bırakırım? Yolu nedir sizce onun gitmesinin? Öğretmen de gitmesini istiyor, “özel eğitim almalı” dedi. Zayıf olduğu için de oğlumuzu gözüne kestirdiğini ve ona takıntı yaptığını söyledi.
Prosedürü nedir bu işin? Yoksa okuldan ayrılacağız ama bütün arkadaşları oğlumu seviyor. Son şans verelim demek bu kadar kolay mı? Cana kasıt var.

Aile büyük ihtimal ilaçları kullanmıyor. Instagram'da bernamutluaytekin hesabının sahi berna hanımın oğlunun okulunda da aynı olaylar yaşanmıştı. Okulu savcılığa şikayet etmişti dayanamayıp.

Ayrıca katlarda nöbetçi öğretmen yok mu? Eğer sınıfta öğrencilerin canını tehlikeye atan bir öğrenci varsa 10-15 dakikalık tenefüste sınıfta duracak birini bulmak çok mu zor? Yarın öbürgün boğazını sıksa, gözüne vursa ne olacak? Allah korusun her şey olabilir.

Aynen yani iş işten geçtikten sonra herkes vah vah deyip çekilir kenara, olan çocuğa aileye olur

Aynen yani iş işten geçtikten sonra herkes vah vah deyip çekilir kenara, olan çocuğa aileye olur
Özel okul olduğu için aslında anlaşmayı fesh edebilir okul. Devletten daha rahat onların öğrenciyi okuldan uzaklaştırması. Tüm velilerin tepki göstermesi gerekir.

Ben sizin yerinizde olsam şu akıllı kol saatlerinden alırım. Çocuk acil bir durumda size ulaşabilir.

O nasıl özel okul ya öyle? Ben çalışırken katlarda ikişer üçer nöbetçi öğretmen olurdu. İş bu raddeye gelene kadar öğretmen neredeymiş acaba? Gidip yönetimle görüşün bence. Çocukların güvenliğinin sağlanmasından onlar sorumlu. Gerekli önlemleri almalarını yoksa yasal haklarınızı kullanacağınızı kesin bir dille bildirin. Tutanağın kaydını mutlaka alın, nöbet defterine işlenip işlenmediğini de öğrenin. Ona göre pozisyon alırsınız.

Bu nasıl bir okul yahu, bir çocuk diğerini yere yatırıp boğazlıyor nerde öğretmenler kimse görmüyor mu ayırmıyor mu? Okulu kesinlike MEBe şikayet edin. Ben olsam Şİkayetvar.coma da yazardım, savcılığa da başvururdum. Bu nasıl lakaytlık, çocuk sizin çocuğun boğazına basıp gerçekten öldürse kimsenin ruhu duymayacak??

Okula gidin , gölge ogretmen isteyin , çocuğa gölge ogretmen versinler ya da ailesi bulsun bir gölge ogretmen
Diğer velilerle dayanışma yoluna gidin , hepiniz topluca müdürün odasına girerseniz etekleri tutuşur hepsinin
Benzer yollardan geçtim, ben bunları uyguladım, özel çocukların da okuma hakkı var elbette ve dislanmamalilar ancak bazı ailelerin gerçekten gözü kör ve işin içinde şiddet olunca insana başka çare bırakmıyorlar

Öğretmenim . Aynen böyle velim var
Kadına göre de suçlu benim , herkes oğlunu sinirlendirecek bişey yapıp hak etmiştir cunku.
Allah yardımcınız olsun
Çok yanlış ya özel çocuklar ayrı okullarda olmalı bu herkes için en doğrusu her iki çocugada günah

Konu sahibi bence milli egitime ve savcılığa başvurun darp raporu alın

O çocuğu okuldan bir süre uzak tutmaları gerek başka sınıfa gitse orada da diğer çocuklar zarar görecek. Doktora gitmesi şart çocuğun elbette çocuklar arası kavga olur ama bu denli değil '' sonunda seni öldürüyorum '' ne demek? Ne yaşamış bu çocuk..

Birinci sınıfta böyle bir öğrenci oğlumu itip, kafasını sıranın demirine çarpmıştı. 3 dikiş atıldı. Allah korusun daha büyük zarar da olabilirdi. Ama dikiş yerinde saç çıkmadı. İz olarak kaldı Bu kadarı bile benim için can sıkıcı oldu.

Bir an önce çaresini bulun derim.

Her çocuğun başına bir öğretmen bulamazlar onu bir söyleyeyim önce. Çözüm bu değil, ayrıca ne zamana kadar sürecek bu? Çocuk mezun olana kadar mı… Aile ağlayıp sızlayıp süre isteyeceğine önce böyle bir çocuğa şiddet içeren oyunları yasaklamalı. Süreden kasıt nedir? Doktor onlara belli bir süreden bahsetmiş mi? Ben olsam önce bunu öğrenirim. İdarecilerde biter bu iş, inşallah çözebilirler geçmiş olsun

Yorum yapan herkese teşekkür ederim..
Kadın bana mesaj attı özür diledi ve “isterseniz çocuğumu okuldan alırım” dedi.. Güvenemediğim için cevap vermedim. Muhatap olmak istemedim, idare çözsün istedim. Okuldan göndersinler istedim, ama müdür bizi oyalıyor.
O çocuk okulda oldukça ben çocuğumu gönderemem zaten

1-) Vücudunda iz olmasa da darp raporu alabilir miyim?
2-) Meb’e nasıl şikayet edebilirim?
Okul bana olayı haber vermediği için suçlu.

Velilerin çoğu bilmiyordu, birkaç kişiden yardım istedim hepsi çocuğuna sorunca öğrendi süreci.. Çocukları sık sık itip vuruyormuş ama çocuklar çaresizce kabullenmişler. İnanılır gibi değil!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…