Öyle kötüyümki..

ne diye tedavi olmanızı istiyor eşiniz? ayrıca böyle bir teklifle geliyorsa hemen kabul edin bence birlikte bir evlilik terapisine gidin. belki o bahaneyle kendi yanlışlarını fark eder.

Geçmiş konularımı bilen bilir..görümce ve eş ailesi durumumu. Ailemden bikaç kişi covid çıktı ve temaslıyım diye bi süredir eşimin ailesine gitmiyorum.. Bu sırada olan olmuş herkes eteğindeki taşları dökmüş.1,5 yıllık evliyim görümcem bana hep artniyetle yaklaştı.Çok garip bi şekilde ailem hastayken beni aradı sordu bende aynı şekilde.Fakat memleketten evime geldiğimde arayıp bi hoşgeldin bile demedi.kv kb hepsi aradılar sadece o aramadı.Eşim bu akşam ailesine tek gitti ve döndüğünde bi soğuk davranmalar.sonunda konuştu..
-sen benim aileme ben olmadan kaç defa gittin anne ben geldim diye?? bende geçen yıl bi iki kez gittim ama zaten 2 araçla gidiliyor oraya.Biz normalde haftanın 2-3 günü gittiğimiz için ektradan gitmeye gerek duymuyordum dedim.
Hayır diyor bana sen evin kızı gibi değilsin...bak dayımın gelini var o öylemi.onlar 7-8 yıldır evliler bu arada.beni niye başkasıyla kıyaslıyosun diyorum cvp yok. İnanın her ailesine gittiğimde bi dk. durmam hep hizmet ederdim.tencerelerine kadar yıkar arkaya hiçbi iş bırakmazdım.Bunları bildiği halde bi anda sanki ben hiçbişey yapmamışım gibi konuştu.Bu söylemlerin hepsi görümceme ait söylemler biliyorum.Eşimin yanında onun gelini şöyle iyi..sabahtan gidiyor yatana kadar kv.desinde.. yani ben haftanın 2-3 günü hatta bazen 4 günü gitmeme rağmen sabahtan gidip tüm günümü orda geçirmemişim diye uzak duran soğuk gelin olmuşum...
Bütün bunlarda yetmezmiş gibi -babam senle konuşurken sen tv ye baktın gördüm diyor bana. ki babası çok konuşan biridir benim çalışmamla ilgili defalarca beni rencide etmiştir yinede güzelce açıklama yapmışımdır.Daha 1 aylık bile evli değilken amcası bana matemm sen napıyosun bütün gün evde? sıkılmıyomusun deyince şaşırmıştım mesela.Benim amcasıyla hiçbi yakınlığım yokken.bunu eşime söylediğimde ne var bunda sen alıngansın deyip durmuştu.Veya babası daha evlendiğimiz 1. gün el öpmeye gittiğimizde mateme iş bulalım diye pat diye herkesin içinde söyleyince annesi bile daha dün bir bugün iki ne acelen var demişti.Benim tüm bunlara üzülmem bile onları rahatsız etmiş.
Sonunda eşimide etkileyip üzerime saldılar.bana artık ya tamam ya devam diyor.git tedavi ol diyor yoksa ayrılırız.onların tüm kabalıkları üslupsuzlukları normal..ben tavrımı koyunca kötü olmuşum.. Görümcem denilecek kişi kendi görümcesyle görüşmez.kardeşine bağımlı biri.eşimde yeğenlerine aşırı düşkün.Bigün birinin evliliğinden konuşuyorlar kendi aralarında mutsuz vs. ama çocukları var işte diye..görümcem benim yanımda eşime dönüp tabii ben sana diyorum emin olmadığın karıdan çocuk yapmıcann diye.donup kalmıştım ve eşim bu sürede çocuk istemedi.en ufak tartışmada günlerce küstü.benim ailem var sana ihtiyacım yok edalarında...32 yaşındayım oda 35.. çok üzgünüm şaşkınım.... başından beri özellikle anne babasına hep saygıyla yaklaştım güleryüzlü oldum ama bunları bile görmemişler..Beklentileri o kadar yüksekmişki sürekli girip çıkayım haftanın 5 günü beraber olalım..görümcem hergün orda nerdeyse.sabah kahvaltıdan gider yatana kadar durur...kafam çok karışık.İnsanlar hiç göründüğü gibi değiller..eşim bile bi olayı bana farklı anlatıyor.yapmadığım bişeyi yapmışım gibi söylüyor.İşin kötüsü inandırma kabiliyeti yüksek..anlatsa sanırsınızki o doğruyu söylüyor...ailem yeni covit atlattı babam yoğun bakımdan çıktı.üstelik uzaktalar.Söylermisiniz bu süreçte ben ne yapıcam....yarın kv arayıp bunları söylemek istiyorum ama eminim oğluna hak verecek..Düşünsenize hep güleryüzlü oldum gittiğimde hizmetlerini ettim laf vurduklarında cvp vermeyip hep içime attım.haftanın 2-3 günü gittim evimede çağırdım bu virüsten önce en az 7-8 defa..zaten evliliğimin yarısı covite denk geldi.Ben nerde hata yaptım.. bana yaş sorunuda var 32 yaşındasın yoluna bak dedi..bunu bile dedi.Eğer tedavi olmazsam ailesinin bütün patavatsızlıklarını normal görmezsem ben problemli biriyim onun gözünde..Görümcem öyle işlemişki planını..başından beri beni sevmemişti zaten..kb bigün bana kızım hep beraber şuraya yemeğe gidelim dediğinde görümcem atlayıp ayy baba senin paranmı var demişti.anne babasının bana değer vermesinden bile rahatsızdı.. ve gençliğim yıllarım bu insanlar yüzünden mahvoldu.
Amcasi ve babasının dediği şey kabalik değil. Biz evlendik ilk haftadan kayinpederim ve eşimin amcası bana iş bakıyor, yönlendiriyor. Allah razı olsun. Bulsalar karı bana sanki ben çalışıp paramı onlara mi verecegim ? Benin icin diyorlar sonuçta neden bu kadar kinlenmek ?
Sürekli böyle gereksiz saçma şeyler için eşinize ailesini şikayet ederseniz adam haklı olarak olur olmaz herşeye söyleniyor aileme kafayı takmış diye düşünür.
Gitmek istemiyor musun kendine aktivite yarat otur ders çalış, el işi yap, kursa yazil... Yorgunum müsait değilim diye haftada bire indirebilirsiniz. Eşiniz muhtemelen şöyle dusunuyir zaten evde bosuz aileme gidelim bari diye. Doğru bir düşünce değil ama erkekler in kafa yapısı bu.
Goruncene de ben olsam eşime şikayet yetine yokmus gibi davranırım. Sanki hiç orada yok. Ne muhattap olurum ne muhattap alırım.
Ayrica şu da var senin aileni kayın silin aramak zirunda değil ha arasalar Co kiyu olur ama aramasalarda yapacak birşey yok. Esin arayıp sormalı

O kadar tanıdık geldi ki bu gorumcenin ailesini fişekleme olayları. Bunları sadece ruh hastaları yapar ben kardeşim mutlu olsun evinde isterim. Ama işte bazı ruh hastaları evin tek değerlisi kendileri olsun istiyor maalesef. Eşinle bunu nasıl çözeceksin bilemiyorum çünkü anladığım kadarıyla eşin o hasta kardeşine bağlı durumda. Umarım kurtarırsınız ve bi hasta yüzünden yıkılmaz yuvan
bende bunu anlatmaya çalışıyorum kadın gerçekten hasta ve oraya gidince tahtı sallanmış gibi hissetti.İstiyorki tüm gözler onda olsun ailenin tek kızı.Eşmde yeğenlerinden dolayı onla bağını kesemez.Zaten hep onun etkisinde ana bunu inkar ediyor.Kimse bişey demedi ama ben hallerinden anlıyorum diyor.Annem gile gelirken öyle çokta istekli gelmiyosun diyor bana.annen babanla hiçbi sorunum yok öyle olsa nasıl haftanın 2-3 günü gelirimki...Yalnız şuan parçaları birleştirince öyle sistematik arkamdan konuşulmuşki.bunu utanmadan gizlemişler.zaten bende bu samimiyetsizliği hissettiğim için istesemde daha yakın olamıyordum

İkinizde aile terapisti ne gidin yada psikolojik yardım almaya doktor karar versin kimin destek alması gerektigine yazık aile olduğunuzun farkında değil eşiniz ailesine hizmetçi diye görüyor sizi heralde iş esinizde bitiyor

kendınızı neden bu kadar cok ezdırdınız kı ?
yanı yanınızda gorumcenız esınıze emın olmadıgın kadından cocuk yapma dedıgınde hööşşşşş demenız gerektı
ya cok sey var tek tek yazmıs bırde kendınızı acıklamaya calısmıssınız oyle sındırmısler kı kendınızı anlatıyorsunuz bıze haklı oldugunuz zaten ortada
nişanlılık surecınız nasıldı ?
nişanlılık sürecinde ailesiyle görüştüm bi iki kez..Görümcede sorun old. anlamıştım ama o kadarda etkilemez diye düşünmüştüm.Meğer asıl sorun oymuş.Kendimi herkes benzer şeyler yaşıyor idare et diyerek ezdirdim..bakın sonunda haftanın 2-3 günü gittiğim halde hiçbi değeri kalmadı.

İkinizde aile terapisti ne gidin yada psikolojik yardım almaya doktor karar versin kimin destek alması gerektigine yazık aile olduğunuzun farkında değil eşiniz ailesine hizmetçi diye görüyor sizi heralde iş esinizde bitiyor
hayır bide lafta senden hiçbi beklentimiz yok diyor.. beklenti yokda bunlar nedir o zaman diyorum.Benim orda oturduğum koltuktan surat tavrıma kadar herşeyi kontrol ediyorlardı zaten.Bişeye az gülsem mesela gözler üstümde.bak bizi anlamıyor bizden değil yaftası

anlamıyorsunuz galiba? ben gitmeyince sürekli lafını ediyorlardı.diyelimki bi defa gitmedim diğer sefer gittim hepsinde bi surat. hatta niye gelmiyosun yarında gelin diye kapıya kadar baskılar
E surat asarlarsa assinlar yahu. Oyle de yaranamiyorsunuz boyle de. Butun benliginizden vazgecip kendinizi onlari mutlu etmeye mi adayacaksiniz? Size acimiyorum, cok kiziyorum. Butun sorunlarinizi cozmek kendi elinizdeyken, o oyle dedi bu boyle yapti, ben cok iyi gelinim, vah vah tuh tuh diye kendinize aciyarak geciriyorsunuz hayati. Bi kendinize gelip ben napiyorum demeniz lazim sizin artik.

pardon hangi konuda sorunlu gördünüz? eminim anlattıklarımı yaşasaydınız fikriniz aynı olmayacaktı.
Uff siz sanıyorsunuz ki bir sizin problemleriniz var? Ben 6 7 yıllık hayatımı yıktım yeni baştan inşa ettim. Ama sizin gibi ağlanmadım. Kararımı verdim önüme baktım. Size siz olduğunuz için böyle davranma cesaretini buluyor o insanlar. Bana kimse öyle davranamaz. İzin vermem.

anlamıyorsunuz galiba? ben gitmeyince sürekli lafını ediyorlardı.diyelimki bi defa gitmedim diğer sefer gittim hepsinde bi surat. hatta niye gelmiyosun yarında gelin diye kapıya kadar baskılar
Güzel kardeşim daha ziyade sen anlamıyorsun, yaparlarsa yapsınlar surat laf ederlerse etsinler ne olabilir ki diyor insanlar. İlla bişey yapayım sıkıntı çıkmasın diyosun ama direneceksin o hisse işte. Baskı ne yapıyorlar belinden iple eve mi bağlıyorlar?

Son düzenleme:
pardon hangi konuda sorunlu gördünüz? eminim anlattıklarımı yaşasaydınız fikriniz aynı olmayacaktı.
🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Yaşamıştır belki ne biliyosun, veya sana yazan başkaları yaşamıştır bişey biliyolardır da konuşuyolardır ne dersin? İnsanlar aynı şeyleri yaşar ama farklı tepkiler verir, kimi önür boyu şikayet eder harekete geçmez kimi de çekmez bu eziyeti. Neyse bu konu bitmez bana müsade allah kurtarsın.

Kendi niye sizin annenize gidip akşama kadar orada kalmıyor.

Gelinlere has bir özellik mi bu.

Ayrıca kendi kizkardesi de kendi annesine geliyormuş her gün.

Ezdirmeyin kendinizi. Eşinizin dediği gibi gerekirse yolunuza bakın.

Siz anlamıyorsunuz. Bunu Türk toplumunda çoğu yeni evli kadın yaşıyor. Benim kayınvalidem kayınpederim neler neler dediler yaptılar. Ben sizin gibi yaranmak için, sevilmek için, göze girmek için kendimi paralamadım. Konuştukça cevap verdim. Kayınpederim bir gün bana sesini yükseltecek oldu ben de yükselttim. Bana kimse bu yaştan sonra istemediğim aklı veremez, hayatıma karışamaz dedim. Kırıldılar küstüler. Ama artık kenarda durmayı öğrendiler.
Beni hiç sevmezler. Umrumda mı? Değil. Sevmesinler uzak dursunlar yeter.
Siz kendinizi sevip başkalarının sevgisi için ödün vermemeyi öğrenmelisiniz

Geçmiş konularımı bilen bilir..görümce ve eş ailesi durumumu. Ailemden bikaç kişi covid çıktı ve temaslıyım diye bi süredir eşimin ailesine gitmiyorum.. Bu sırada olan olmuş herkes eteğindeki taşları dökmüş.1,5 yıllık evliyim görümcem bana hep artniyetle yaklaştı.Çok garip bi şekilde ailem hastayken beni aradı sordu bende aynı şekilde.Fakat memleketten evime geldiğimde arayıp bi hoşgeldin bile demedi.kv kb hepsi aradılar sadece o aramadı.Eşim bu akşam ailesine tek gitti ve döndüğünde bi soğuk davranmalar.sonunda konuştu..
-sen benim aileme ben olmadan kaç defa gittin anne ben geldim diye?? bende geçen yıl bi iki kez gittim ama zaten 2 araçla gidiliyor oraya.Biz normalde haftanın 2-3 günü gittiğimiz için ektradan gitmeye gerek duymuyordum dedim.
Hayır diyor bana sen evin kızı gibi değilsin...bak dayımın gelini var o öylemi.onlar 7-8 yıldır evliler bu arada.beni niye başkasıyla kıyaslıyosun diyorum cvp yok. İnanın her ailesine gittiğimde bi dk. durmam hep hizmet ederdim.tencerelerine kadar yıkar arkaya hiçbi iş bırakmazdım.Bunları bildiği halde bi anda sanki ben hiçbişey yapmamışım gibi konuştu.Bu söylemlerin hepsi görümceme ait söylemler biliyorum.Eşimin yanında onun gelini şöyle iyi..sabahtan gidiyor yatana kadar kv.desinde.. yani ben haftanın 2-3 günü hatta bazen 4 günü gitmeme rağmen sabahtan gidip tüm günümü orda geçirmemişim diye uzak duran soğuk gelin olmuşum...
Bütün bunlarda yetmezmiş gibi -babam senle konuşurken sen tv ye baktın gördüm diyor bana. ki babası çok konuşan biridir benim çalışmamla ilgili defalarca beni rencide etmiştir yinede güzelce açıklama yapmışımdır.Daha 1 aylık bile evli değilken amcası bana matemm sen napıyosun bütün gün evde? sıkılmıyomusun deyince şaşırmıştım mesela.Benim amcasıyla hiçbi yakınlığım yokken.bunu eşime söylediğimde ne var bunda sen alıngansın deyip durmuştu.Veya babası daha evlendiğimiz 1. gün el öpmeye gittiğimizde mateme iş bulalım diye pat diye herkesin içinde söyleyince annesi bile daha dün bir bugün iki ne acelen var demişti.Benim tüm bunlara üzülmem bile onları rahatsız etmiş.
Sonunda eşimide etkileyip üzerime saldılar.bana artık ya tamam ya devam diyor.git tedavi ol diyor yoksa ayrılırız.onların tüm kabalıkları üslupsuzlukları normal..ben tavrımı koyunca kötü olmuşum.. Görümcem denilecek kişi kendi görümcesyle görüşmez.kardeşine bağımlı biri.eşimde yeğenlerine aşırı düşkün.Bigün birinin evliliğinden konuşuyorlar kendi aralarında mutsuz vs. ama çocukları var işte diye..görümcem benim yanımda eşime dönüp tabii ben sana diyorum emin olmadığın karıdan çocuk yapmıcann diye.donup kalmıştım ve eşim bu sürede çocuk istemedi.en ufak tartışmada günlerce küstü.benim ailem var sana ihtiyacım yok edalarında...32 yaşındayım oda 35.. çok üzgünüm şaşkınım.... başından beri özellikle anne babasına hep saygıyla yaklaştım güleryüzlü oldum ama bunları bile görmemişler..Beklentileri o kadar yüksekmişki sürekli girip çıkayım haftanın 5 günü beraber olalım..görümcem hergün orda nerdeyse.sabah kahvaltıdan gider yatana kadar durur...kafam çok karışık.İnsanlar hiç göründüğü gibi değiller..eşim bile bi olayı bana farklı anlatıyor.yapmadığım bişeyi yapmışım gibi söylüyor.İşin kötüsü inandırma kabiliyeti yüksek..anlatsa sanırsınızki o doğruyu söylüyor...ailem yeni covit atlattı babam yoğun bakımdan çıktı.üstelik uzaktalar.Söylermisiniz bu süreçte ben ne yapıcam....yarın kv arayıp bunları söylemek istiyorum ama eminim oğluna hak verecek..Düşünsenize hep güleryüzlü oldum gittiğimde hizmetlerini ettim laf vurduklarında cvp vermeyip hep içime attım.haftanın 2-3 günü gittim evimede çağırdım bu virüsten önce en az 7-8 defa..zaten evliliğimin yarısı covite denk geldi.Ben nerde hata yaptım.. bana yaş sorunuda var 32 yaşındasın yoluna bak dedi..bunu bile dedi.Eğer tedavi olmazsam ailesinin bütün patavatsızlıklarını normal görmezsem ben problemli biriyim onun gözünde..Görümcem öyle işlemişki planını..başından beri beni sevmemişti zaten..kb bigün bana kızım hep beraber şuraya yemeğe gidelim dediğinde görümcem atlayıp ayy baba senin paranmı var demişti.anne babasının bana değer vermesinden bile rahatsızdı.. ve gençliğim yıllarım bu insanlar yüzünden mahvoldu.
Seni o kadar iyi anlıyorum ki bende daha 1 aylık evliyken görümcem ne zaman calismaya baslayacaksin deyip duruyordu. sonunda eğer çalışmayacaksan benim çocuğuma bak yemeğimi yap ayda 750 tl veririm eşine destek olursun demişti. ve daha neler neler.. benim sana önereceğim evliliğini sakın onlar için yıkma. eşine durumu zayıf noktasından vurarak anlatmaya çalış biraz mağduru oyna onun seni anlamasını sağla. zaten seni 1 2 kere savunursa emin ol kimse sana tek kelime edemez.

siz konuları yanlış hatırlıyorsunuz.kb bana iş bulmadı.bulsaydı zaten giderdim.Aksine sektör kötü bizde işi bıraktık diyordu sonradan.Benim orda kızdığım daha evliliğin 1. günü öncesinde hiç iş konusunu konuşmamışken pat diye herkesin içinde arkadaşına sizn orda iş varmı diye sormasıydı.ben dahil herkes şok geçirdi orda.sorduğu adam bile dün bir bugün iki ne acelen var demişti.Onun dışında kpss atamamız 93-94 old. halde çalşmak lazım olur belki diye lafların ardı kesilmedi.Eşim bile 90 üstü almanın zorluğunu bildiğinden öyle kolay değil baba diyordu.Sonra tekrar tekrar hep konu onlar için çalışma üzerine kuruldu.Kusura bakmayın bu kadarı çok fazla
Hayır hiç de yanlış hatırlamıyor. Eski konunuzda öyle yazdınız. Mezun olunca baktığım işlerde babam erkek çalışan çok diye izin vermedi dediniz, kapalıyım diye kesin ayrımcılığa uğrarım diye tercih etmedim dediniz(daha çalışmadan varılmış bu fikre bu arada)
Daha işiniz, gücünüz, hiç iş deneyiminiz yokken çevrenin gözünde evde kalmış olmamak için, yaşım geldi diyerek evlendiğinizi de siz dediniz. Evlendikten sonra kendinizi iş anlamında hiç geliştirmediğiniz gibi (kurs, eğitim vs) iş bulsak mı diyenlere alındığınızı da siz dediniz. Küçük bir ihtimal olan kpssde atanma olayına 10 senedir takılıp kalan ve başka hiçbirşey yapmayan sizsiniz. Siz yazdınız bunları. Biz uydurmuyoruz, hepimiz yanlış hatırlıyor olamayız.
Evliliğinize gelince size ne tavsiye verilse boş.
Hayatının her alanında, her dönüm noktasında bu kadar pasif olan biri tabi ki de kapıyı çekip çıkamayacak. Susun ve çekin bu adamı ve eş ailesini madem. Çünkü kurban rolünü o kadar seviyorsunuz ki bu durumdan çıkmanız imkansız.
Hep mağdursunuz, hep kurban hep hep hep
Asla bahaneniz bitmiyor asla. Çalışamadım çünkü şundan, evlendim çünkü şundan, boşanamam ama şöyle, bana bunu dedi ama ben bilmem ne.
Boşuna akıl vermeyin hanımlar. Konu sahibi uygulamayacağı gibi yazdıklarımızı tam anlamıyla anladığından bile emin değilim.

X