OTİZMİ TANIYALIM 💦

Deneriz onuda ayyy nebilim yaa ilerlemesinde ondan biraz endiseleniyorum.dedigin gbi cocuklarimiz farkli butun gun gözlemliyorum ama acikcasi bazen anlamakta gucluk cekiyorum.insallah hemen toparlar cocuklarimiz.iyi olsunlarda baska bisi istemem

Evet gördükleri seyleri ornegin Nasrettin hoca onu tekrar ediyor.araba vs bunlar icinde birkez söylemiyor ornegin anne araba araba araba bu sekil

Kreşe gidiyor mu kuzu.
Benim oğlum Haziran'da beri gidiyor. Oğlumu çok açtı okul. Geçen müdürü ile görüştüm. İlk geldiğinden beri çok düzeldiğini, uyumlu olduğunu, komutları yerine getirmede ve sınıf içi ortak dikkatte bir sorun yaşamadıklarını söyledi. Sadece okulda yemek yemiyor ve arada bir durduramadıkları ağlama krizleri oluyor.

Ayy cok sevindim oglun adina..o aglamada nazar boncuğu olsun ben kaydettirdim ama suan ogretmen yok zaten yeni açıldı anaokulunda daha önce yoktu ozel cocuklar icin yer.simdi duzenliyorlar öğretmende geldiginde tamamdir.bu ay icinde gidicek insallah

Özel çocuklar için derken anlamadım. Sadece özel eğitim çocuklarının bulunduğu bir anaokulu mu...

Özel çocuklar için derken anlamadım. Sadece özel eğitim çocuklarının bulunduğu bir anaokulu mu...
Yok diger cocuklarda var sadece katlar ayri. O kisim biraz benimde canimi sıkti benim bildiğim kaynastirma ogrencisi olunca diğer cocuklarla birarada oluyosun..bunlarda şu sekil geçiyor. Kaynaştırma öğrencisi rehabilitasyon merkezindeki gibi bireysel ve grup görucek ama grupta yine kaynastirma ogrencisi olan çocuklarla bir arada olucak.tek farkı kurumda 1.20 dakika anaokulunda tam zamanli egitim görucek

Anladım. Aslında durabilirse yaşıtlarının olduğu ortam daha faydalı olur. Siz yine bir gozlemlersiniz. Kuzucuk oradaki çocuklardan birçok alanda daha iyiyse normal sınıfa aldırmaya çalışın.

Anladım. Aslında durabilirse yaşıtlarının olduğu ortam daha faydalı olur. Siz yine bir gozlemlersiniz. Kuzucuk oradaki çocuklardan birçok alanda daha iyiyse normal sınıfa aldırmaya çalışın.
Bende oyle istiyorum bi bakalim nasil bir olucak ona göre yol izleriz

Ben burda cevap vereyim. 3 ayri doktor bakti biri Asperger dedi . Biri Atipik dedi. Digeri tani koymak icin erken.dedi. oglum.3 yasina girecek yakinda. Hiperaktif. Bazen konusuyor su diyor. Ögrendi.saniyorum ertesi gün yine aglayarak.isirarak su istiyor. Oyunlara sadece gözlemci olarak katiliyor. Göz temasi kuruyor ama kisitli. Kaşik vs kullanmiyor . Su şisinden veya pipetle veya bardakla cok güzel.su iciyor. Tirmaniyor zipliyor fit yani.

Son düzenleyen: Moderatör:

Nasil yani 3 yas aslinda tani koymak icin erken degil hatta gec diye biliyorum.benim oğlanın tanisi 4 yaşa bi kac ay kala konuldu canım. Nekadar egitime erken baslarsa okadar iyi

Nasil yani 3 yas aslinda tani koymak icin erken degil hatta gec diye biliyorum.benim oğlanın tanisi 4 yaşa bi kac ay kala konuldu canım. Nekadar egitime erken baslarsa okadar iyi
Almanya'dayim. Bu sürec burda o kadar zor ki. Çünkü tani koymuyorlar daha 2 yaşina girmeden fark etmistim oysa. Tek başima bir senedir ugrasiyorum. Noel'den önce terapiye basladi. (Tanisiz terapi veriyorlar ) Haftada 1 kere 1 saat. En son agladim da beni anne cocuk kursu diye bir sey varmis oraya aldilar. O da haftafa 1 gün 1 saat. 3 e girince ergo terapi de alacak o da haftada 1 kere 1 saat. Kreşte yer bulmuştu ama durumundan belediye haberdar oldu (ben söyledim söylemez olaydim) bu defa kreşe almidilar. Kaynastirma.ögrencileri icin ögretmen sıkıntısı varmiş onu bekledik. En son aglamalarim vs sonuc verdi bir köyde krese verdiler. Henüz baslamadi ama kres ögretmeni ile görüstüm. Kres hasta cocuklara uygun degil diye konustu. Orda da agladim. Bir sürü özel yeri aradim sonuc alamadim. Almanya ya evlenerek geldim. Yalnizim. Ailemden kimse yok . Bu sürecte kizimi bir kere kayinvalime biraktim. O gün de azar isittim. O gün de zor bir gündü. Insanlara yalvariyorum oglumu biraz sevin diye. Beni de hasta ilan ettiler. Kendim saglikli.cocugu doktorlarin önüne atiyormusum

Canim biz simdi kuruma gidiyoruz.geldimde konusuruz

Cok şaşırdım şuan. Almanya'da Tükiye gibiymiş. Hatta daha beter. En azından burda haftada iki saat özel eğitim; bir saat grup eğitimi veriliyor.

Sakin ol öncelikle canim kaygini anlıyorum o yoldan bizde geçtik.nasil otizm diyip tani koymamalarina bende şaşırdım nekadwr erken egitime baslarsa okadar iyi olucak... Şu kaynaştırma ogrencisi konusunda birkac yeri aradigimda bende ayni seyle karsilastim direk kestirip attilar ogretmen yok diye...bi yer buldum kayitta yaptim ama onlarda suan ogretmen yok 2 haftaya kadar baslar gibi seyler soyledi müdür.hala ses yok yarin görüşücem bende.. hatta biri hizini alamayip yanlis anlamayin diğer cocuklar korkuyor ozel cocuktan diyince benim gozum döndü azarladim.sikayettw edicektim ama sonra vazgectim ekmeginden olmasın dedim...umarim şu kaynastirma öğrencisi konusunda bizde sıkıntılar yasamayiz...almanya bile bu varsa burda olmasi normal heralde
Cok şaşırdım şuan. Almanya'da Tükiye gibiymiş. Hatta daha beter. En azından burda haftada iki saat özel eğitim; bir saat grup eğitimi veriliyor.
Kesinlikle.

Özel gereksinimi olan cocuklar icin kreşler var onlar iyi ama yer yokkk:/ Tabi bir senedir cok fenayim. Yalniz kosturuyorum ariyorum randevu bekliyorum. Bu stres kötü. Yoksa tabi ki her sey nasip kismet. Cani sağ olsun da biz elimizden geleni yapariz .

Bildigim kadari ile Türkiye de daha iyi tedavi ve terapi var. Hayirlisi olsun hepimiz icin

Bir yer buldum. Katoliklerin kreşi terapi veriyor. Orayì aradim. Normal kreşe başlayinca gözlemliyecekler eğer onlar da gerekli görürse kendi terapili kreşlerine alacaklar. Ama süreç bir seneyi bulurmuş. Inşallah yine de 4 olmadan alinir diye bekliyorum

İnsallah kuzum sen sıkma canını merak etme hersey yoluna giricek

T TopraKahve merhabalar…
Almanya‘nin neresinde yasiyorsunuz? Kücük bir yer mi? Yoksa dediginize cok sasirdim. Hic bir yer ise yaramiyorsa cocuk doktoruna gidin, arastirmaci üniversitelerde randevu alip test yaptirabiliyorsunuz..
Sanirim siz ,Frühförderung ‚ olana basladiniz. Bizde öyle baslamistik ve ordan tani konuluyor.
Ayrica üc yasinda ve konusmuyorsa kanner otizminden süpheleniliyor, cünkü kanner otizmin en öne cikan yönü cocugun konusmamasi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…