2 yıldır evliyim fakat hala bakireyim

siyahtahta

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2024
54
-3
Merhabalar bir ay sonra 2 yıllık evli olacağım. Fakat ben hala kendimi bekar hissediyorum iki sene nasıl geçti anlamadım bile. Eşimle arkadaş gibi yaşıyoruz. Yazıyı yazmamın sebebi benim yaşadığımı yaşayan birileri varsa bana mantıklı akıllar vermesi???
Eşimle severek evlendik muhafazakar bir ailede yetişmiş hiç sevgilisi olmamış biriydi. İlk öp.üştüğü insan bile bendim. Ama sevgiliyken gayette istekli arzuluydu anlayabiliyordum sadece öp.üşürken bile.
Evlendik ilk gece ikimizde tecrübesiz olduğumuzdan ve eşim çok çekingen bir yapıda olduğundan birlikte olamadık.Daha sonrasında bir çok kez denedik fakat normalde sertleşmesine ragmen ilişki anında erekte kaybı oluyordu ve sebebi doktorlar tarafından psikolojik saptandı. Psikologa da gittik farklı yöntemlerde denedik ama iki senede toplam on kere denemişizdir çünkü eşim karakteri gereği her seyı erteleyen biridir başarısız oldukca da cinsel isteksizlik ve sogukluk olustu kendisinde . İşinde de çok yogun calısan birisi bu nedenle de cokta denemeye meyili olmadı. Sürekli benim cabalarımla denedik ama olmadı o da farkında aslında ama hep erteliyor. Birbirimizi seviyoruz asla şüphem yok . Umursamaz da degıl biliyorum sürekli kafasında bu durum. Ama artık ben cok yoruldum beklemekten ya da cabaların boşa cıkmasından. Lütfen aynı durumu yaşayanlar nasıl mücadele ettiğini yazabilir mi?

Kabul etmediği için konu açmış ve çözüm arıyor. herkes de çözüm yerine eşin GAY dedi. Kadın da burayı nasıl bir yer sandıysa ciddiye aldığından çıldırdı. Sonra da kocasını savunuyor oldu.
Çözüm arıyor ama bunun çözümü konu sahibinde değil eşinde. Ama eşi 2 yılda 10 defa denemiş, her hafta sonu( sanki uzun süre eşiyle yalnız kalmamaya çalışıyor gibi) aile yanına gidiyor, tedavileri sürekli yarım bırakıyor . Konu sahibi bu durumdan rahatsız olmasa , tamam ben böyle de yaşarım dese sorun değil , o zaman gelip burda konu açmazdı.
Mah yazanların kendilerinin çevresindeki insanların deneyimlerimlerinden yola çıkarak öneride ve değerlendirmelerde bulunuyorlar . Açıkçası çok olumlu , çözüme ulaşmış denetim yaşayan da yok. Biz kadını suçlamıyoruz ama kocasının davranışını ve kocasının sunduğu bahanelerin gerçekçi ve kabul edilebilir olmadığını söylüyoruz, kocasının gerçekten çaba göstermediğini ve bu ilişkiye girememe durumundan çok da rahatsız olmadığını farkettik ve bu tespitimizi belirttik.
Konu sahibi buraya yalan, dolan duymaya gelmedi , biz de o yüzden gerçekleri söylüyoruz. Açıkçası ben çok boşadım böyle kadınları , çok uzun süre bekleyen resmen yaşama sevincini kaybetmiş , çeşitli psikolojik sorunlar yaşayıp sonra ayrılıyor. Konu sahibi daha çok genç , önünde cinselliğini dolu dolu yaşamak varken, bu şekilde istek ve arzularının görmezden gelinmesine, baskı altına alınmasına gönlüm razı değil. Tabi ki kendi kararı böyle yaşamayı da seçebilir ama bu seçimi kendi kararı ile yapmalı . Bir üyenin bizim de 10 yıl sonra oldu biraz sabırlı ol demesine umut bağlamamalı. Yazık ben çok üzülüyorum bu durumda olan kadınlara , çünkü artık kendi kadınlıklarından , bedenlerinden ve son derece normal olan cinsel arzularından vazgeçmek , utanmak zorunda kalıyorlar .

Ben de konu sahibini savunmayı kendime vazife edindim nedense. Sizin ılımlı yorumunuzu alıntıladım da aslında "bu bir erkek için yemek yemek su içmek gibi bir ihtiyaç eğer adam yapmıyorsa gay" diyenlerin anlamadıkları bir şey var, gerçi anlamak isteselerdi anlarlardı da gay deyip çıldırtmak peşindeler. Bunlar sevişiyorlar ve adam boşalıyor. Sadece penisin vajinaya girme olayı gerçekleşmiyor. 10 defa denedik dediği sokmayı denemişler anladığım kadarıyla, onun dışında sevişiyorlar adam erekte oluyor ve boşalıyor. Şimdi konusahibi tecrübesiz diyebilirsiniz, hayatında erekte penis görmemiş yanılıyor olabileceğini de ima eden olmuş (ki bu da olmayacak bir ihtimal değil) ama bunlar doktora gitmişler adamda fizyolojik bir ereksiyon sorunu olsaydı ortaya çıkardı. Psikolojik denmiş. Belli ki kadında vajinismus gibi bir şey bu erkekte olan. Çözüm önerim maalesef ki yok, ama yok diye de konu sahibine "belli ki eşin seni istemiyor, adam gay" demiyorum. Adamın tedavileri yarım bırakma sebebi belki de yaşadığı hayal kırıklığı nedeniyle olabilir. Bunu ancak yine bir uzman desteği ile ve cinsel terapi ile çözebilirler.
Eğer olmuyorsa elbette boşanma bir seçenektir. Bir kadın 2 yıl sabredebilir, 5 yıl sabreder ama sonra? Eğer olmayacaksa elbette zararın neresinden dönülse kardır ama ne kadar sabredeceğine de konu sahibi karar verir. Şu an halen çözme çabasında. Umarım çözerler.
Elbette gerçekler söylenmeli. Bu durumda olan azımsanmayacak sayıda kadın var ve sonra boşanıyorlar ama kaybedilmiş yıllar kalıyor geride. Sizin bu mesajınızda gerçekleri anlatım şekliniz ve üslubunuz örneğin şimdi çok yapıcı, ama yıkıcı yorumlar da var. Eşin gay eşin seni arzulamıyor vs İşte kırılan bir insanı daha fazla kırmamak gerek. Elbette yaşadıkları sorunun çözümü eşinin bu çözümde işbirliğine bağlı, ve maalesef bu eksik. Ama neden eksik onu bilemiyoruz, bilemeyiz. Ya gay'dir ya da konusahibini sevmiyor, arzulamıyor, hatta o kadar ucube görüyor ki şeyi iniyor falan mealinde yorumlar yıkıcı oluyor.

Eşim kadınlardan hoşlanıyor gay ya da travesti değil artık şunu bi kabullenin ya!!! Biz sevgiliyken her yakınlasmamızda ya da onu öpmemde ereksiyon oluyormus ve evlenincede beni her öptüğünde ben böyle mi olcam vs diyomus kendi kendine. Bu kdr erekte edebildiiğim adam bugün mü kadınlardan hoslanmıyor oldu. Offf sıktı gercekten bu yorum artık. 7/24 sosyalız biz ben evde yokken o hiç evde degıl 🤣
Öhle bir yazdın ki bacim herkesin aklina acaba mi geliyor ama yaşayan taniyan sensin daha iyi bilirsin tabi sende aş korkularini güvensiz halini dişiliğine güven çıkar ortaya da rayına girsin madem

Merhabalar bir ay sonra 2 yıllık evli olacağım. Fakat ben hala kendimi bekar hissediyorum iki sene nasıl geçti anlamadım bile. Eşimle arkadaş gibi yaşıyoruz. Yazıyı yazmamın sebebi benim yaşadığımı yaşayan birileri varsa bana mantıklı akıllar vermesi???
Eşimle severek evlendik muhafazakar bir ailede yetişmiş hiç sevgilisi olmamış biriydi. İlk öp.üştüğü insan bile bendim. Ama sevgiliyken gayette istekli arzuluydu anlayabiliyordum sadece öp.üşürken bile.
Evlendik ilk gece ikimizde tecrübesiz olduğumuzdan ve eşim çok çekingen bir yapıda olduğundan birlikte olamadık.Daha sonrasında bir çok kez denedik fakat normalde sertleşmesine ragmen ilişki anında erekte kaybı oluyordu ve sebebi doktorlar tarafından psikolojik saptandı. Psikologa da gittik farklı yöntemlerde denedik ama iki senede toplam on kere denemişizdir çünkü eşim karakteri gereği her seyı erteleyen biridir başarısız oldukca da cinsel isteksizlik ve sogukluk olustu kendisinde . İşinde de çok yogun calısan birisi bu nedenle de cokta denemeye meyili olmadı. Sürekli benim cabalarımla denedik ama olmadı o da farkında aslında ama hep erteliyor. Birbirimizi seviyoruz asla şüphem yok . Umursamaz da degıl biliyorum sürekli kafasında bu durum. Ama artık ben cok yoruldum beklemekten ya da cabaların boşa cıkmasından. Lütfen aynı durumu yaşayanlar nasıl mücadele ettiğini yazabilir mi?
Bu hikayede sizcede bir gariplik yok mu? Adam evleniyor ama.sevdiği kadınla birlikte olamadığı gibi bunu dert bile saymıyor. Bence kandiriliyorsunuz paravan olabilir, tercihleri başka olabilir ki aksini ispat edeck hiç bir şey yaşanmamış, hayatında başka birisi olabilir. Ama hayatınız normal değil bilesiniz.

Ben de konu sahibini savunmayı kendime vazife edindim nedense. Sizin ılımlı yorumunuzu alıntıladım da aslında "bu bir erkek için yemek yemek su içmek gibi bir ihtiyaç eğer adam yapmıyorsa gay" diyenlerin anlamadıkları bir şey var, gerçi anlamak isteselerdi anlarlardı da gay deyip çıldırtmak peşindeler. Bunlar sevişiyorlar ve adam boşalıyor. Sadece penisin vajinaya girme olayı gerçekleşmiyor. 10 defa denedik dediği sokmayı denemişler anladığım kadarıyla, onun dışında sevişiyorlar adam erekte oluyor ve boşalıyor. Şimdi konusahibi tecrübesiz diyebilirsiniz, hayatında erekte penis görmemiş yanılıyor olabileceğini de ima eden olmuş (ki bu da olmayacak bir ihtimal değil) ama bunlar doktora gitmişler adamda fizyolojik bir ereksiyon sorunu olsaydı ortaya çıkardı. Psikolojik denmiş. Belli ki kadında vajinismus gibi bir şey bu erkekte olan. Çözüm önerim maalesef ki yok, ama yok diye de konu sahibine "belli ki eşin seni istemiyor, adam gay" demiyorum. Adamın tedavileri yarım bırakma sebebi belki de yaşadığı hayal kırıklığı nedeniyle olabilir. Bunu ancak yine bir uzman desteği ile ve cinsel terapi ile çözebilirler.
Eğer olmuyorsa elbette boşanma bir seçenektir. Bir kadın 2 yıl sabredebilir, 5 yıl sabreder ama sonra? Eğer olmayacaksa elbette zararın neresinden dönülse kardır ama ne kadar sabredeceğine de konu sahibi karar verir. Şu an halen çözme çabasında. Umarım çözerler.
Anlatmaya çalıştığımı o kadar doğru ifade etmişsiniz ki çok teşekkür ederim. Anlatmak istediğim tam olarak bu. Dediğiniz gibi aramızda duygusal fiziksel cekim var. Sadece birleşme anı travma gibi oldu eşimde. İnsanlarda full yargılayınca sinirlerim bozuldu. Bir de üstüne siteden ben ceza yedim🤣 Neyse çözeceğiz inşAllah tekrar doktora gideceğiz.

Canım, Tek çaren eşini cinsel olarak kontrol altında tutman. Ona sürekli kadınlığını hatırlatman olmalı zaman içinde normale döneceğinizi tahmin ediyorum.

Canım, Tek çaren eşini cinsel olarak kontrol altında tutman. Ona sürekli kadınlığını hatırlatman olmalı zaman içinde normale döneceğinizi tahmin ediyorum.
Teşekkür ederim.Herkese örnek olsun diye yazıyorum. DEVLET HASTANELERNDEN PEK BİR SEY BEKLEMEYIN BU KONUDA. Özele gittik neler cıktı neler esımın beyindeki hipofiz bezi fazla bu nedenle isteksizlik oluyormus tedaviye baslıyoruz. Boş boş konuşan insanlara da burdan toplu cevap olsun.

Teşekkür ederim.Herkese örnek olsun diye yazıyorum. DEVLET HASTANELERNDEN PEK BİR SEY BEKLEMEYIN BU KONUDA. Özele gittik neler cıktı neler esımın beyindeki hipofiz bezi fazla bu nedenle isteksizlik oluyormus tedaviye baslıyoruz. Boş boş konuşan insanlara da burdan toplu cevap olsun.
Her sey beyindeki fazla çalısan hormon yüzünden gercekleşiyormuş şimdi hem isteksizliği düzeltmek için hemde sertleşme sorunu için farklı tedavilere baslıyoruz doktorumuzla inşAllah düzelecek.

Keşke yıllar önce sorunun ciddiyetinin farkına varıp , doktora gidip tedavisini olsaydı .

X