okumak istemezseniz anlarım kızlar bayağı uzun

kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim dedime ortak oldunuz. inanmayacaksınız ama görümcem mesaj attı müsait olunca ara abla annemin sana söylemek istediği şeyler varmış diye. ben onu arayacağım inanın ki çok yorgunum, yılgınım, üzgünüm, gün geçtikçe azalan sütüme mi yanayım. her defasında o çocuk onun değil alacağız elinden demelerine mi üzüleyim telefonda bilmiyorum. konuştuklarımızı yazarım nasıl olsa hakaret yiyeceğim muhakkak bir kavga çıkar Allaha emanet olun

burayı okumuş olmasın:KK53:

Yanlış anlama canım ama seninki gibi bir eşe sahip olmak isteyip de olamayan kaç kişi var biliyor musun? Seni bu kadar seven ezdirmeyen kocana gerçekten de haksızlık ediyorsun. Eşinin ailesinin kötü olmasının faturasını eşine kesmen çok yanlış, üstelik evlenince aileyle de evleniyosun derler eşin sana bu durumu hiç yaşatmamış tamam belki evlilik sürecinde kötü şeyler yaşamış olabilirsin ama önemli olan eşinin sana karşı tutumu değil mi? Bak onun ailesini eşinin bir kusuruymuş gibi gör herkesin kusurları olabilir ve böyle altın kalpli, dinsiz imansız bir ortamda yetişmesine rağmen Allah yoluna girmiş eşine daha fazla zulmetme, ne dinsiz imansız kocalar var kocana sıkı sıkı sarıl onu üzme..

Bence konuyu din konusu üzerinden uzaklasarak konusursak daha saglikli olur. Zaten dini konularin konusulmasi yasak, bir de üzerine baska insanlarin yanlis anlayabilecegi, baska insanlari incitebilecek sekilde yorumlar yapmak, olayi iyice kizistirir.

Dipnot: Allah`a inanmayan, insan gibi insan, cocuk, es, koca, anne, baba, nine ve dedeler de var.

aynen dediğin gibi çok fazla ayrıntıya girmişsin okuyamıyorum sonunakadar bi yerde pes ettim bıraktım ama anladığım kadarıyla eşin ailesinin yanlış davrandığının fakında ve adam gibide arkanda yanında her daim destek gerisi boş canım onuda karşına alma derim kıymetini bil ve ailesi kötü diye beni kandırdın gibi şeyler söyleme çünkü kimse yaptığı işin vebalini yüklenmek zorunda değil söylese iyiydi ama söylememiş bunun için eşine yüklenme

offf canım benım yaa.su kk da okudugum konular beni bitiriyor vallahi.Başıma gelince bende anladım.Sakın yüz verme geldklerınde.senın canını zerre kadar uzmelerıne izin verme.cocugun var hem.Oyle kotu ınsanlar varki şu dunyada.. zor olur braz ama 5 gun sıkın dısınızı.geldıklerı gıbı gıtsınler tez zamanda.Oylelerı uzak olsun sızden Yarabbim.ben olsam gelmelerıne bıle ızın vermezdım.okadar sey yapıcaklar okadar kotu nıyet.töbe yarabbim şaka gbi.Dilerim 5 gun hemen gecer yüzünü düşürme canım benım eşin ve cocugun ıcın unutma! esınlede barıs al gonlunu.en ıhtıyacı oldugu donem sana.ıkınız bırbırınıze sıkı sıkı baglanın...

Son düzenleme:
ne kadar şanlısın eşin yanında.. kavga konusunda söz veremeyiz demişler dertleri torun görmek değil anlaşılan 5 gün çok fazla olmuş 1-2 saat durup gitsinler

bana o.......çocuğu diyen insanların suratına kusardım ben.ee nolmuş da o.çocuğu dedikleri bir kızın çocuğunu görmeye geleceklermiş iğrenç insanlar

ayrıca eşine ne büyük bi haksızlık yapmışsın öyle,o seni kandırmamış ki nişan günü bile yapmışlar yapacaklarını eşini boşuna suçlama.

kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim dedime ortak oldunuz. inanmayacaksınız ama görümcem mesaj attı müsait olunca ara abla annemin sana söylemek istediği şeyler varmış diye. ben onu arayacağım inanın ki çok yorgunum, yılgınım, üzgünüm, gün geçtikçe azalan sütüme mi yanayım. her defasında o çocuk onun değil alacağız elinden demelerine mi üzüleyim telefonda bilmiyorum. konuştuklarımızı yazarım nasıl olsa hakaret yiyeceğim muhakkak bir kavga çıkar Allaha emanet olun

Fırsat bu fırsat, telefonda en ufak bir hakaret, aşağılama sezdiğiniz anda istemiyorum-gelmeyin deyin bence! Onlar sizi üzüyor, siz neden üzmekten korkuyorsunuz? Kendinize, sütünüz kesilince etkilenecek bebeğinize acıyın...

Tamam da güzelim,sana hakaretamiz konuşsalar,ters bir hareket yapsalar verecek cevabın vardır sanırım.Bir kere senden o..çocuğu diye bahsetmek ne ya.Nasıl gelirlerse öyle giderler.Baktın hakaret ediyor,benbim evimde kimse bana hakaret edemez der restini çekersin.Kimse kimseyi çekmek zorunda değil.Ne kadar şanslısın ki,eşin karakterli ve arkanda.Şimdi kalkıp ona bana ailenin kötü olduğunu niye demedin diye suçlamak olmaz.Dese nolcaktı.Vaz mı geçecektin eşinden.Senin eşinle sorunun yoksa,gerisini takma.kENDİNİ DE EZDİRME.

Canım,ne derse desin onun seviyesine inme sakın.
Bakalım ne yumurtlayacak kv.:26:

kısa ve öz konuşmamızı anlatayım anilsa naber? iyiyim ... teyze siz nasılsınız( anne demem yasak kendileri tarafından o yüzden teyze diyorum ), çocuğa mama aldım şimdi sen emziriyorum bahaneleriyle çocuğu kaçırırsın 5 günde emzirmeyiver. ayrıca gelince sakın huzur kaçıracak bişey olmasın sana şimdiden söylim dedim ne olur ne olmaz diye. dedi. bende bu iki konuyuda eşimle konuşsanız daha yerinde olur dedim kapattım. eşim her konuyu ben konuşucam ailemle seni aradıklarında sen hep eşime sorun de kapat der 3 yıldır bende aynı şekilde yapıyorum mecburen eşime konuşulanı yalan katmadan anlatıyorum o annesiyle konuşuyor yine öyle yaptım bu kadar. eşimi aradım söyledim şimdi eşimle annesi konuşuyor birazdan eşimden haber gelir zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
kısa ve öz konuşmamızı anlatayım anilsa naber? iyiyim ... teyze siz nasılsınız( anne demem yasak kendileri tarafından o yüzden teyze diyorum ), çocuğa mama aldım şimdi sen emziriyorum bahaneleriyle çocuğu kaçırırsın 5 günde emzirmeyiver. ayrıca gelince sakın huzur kaçıracak bişey olmasın sana şimdiden söylim dedim ne olur ne olmaz diye. dedi. bende bu iki konuyuda eşimle konuşsanız daha yerinde olur dedim kapattım. eşim her konuyu ben konuşucam ailemle sen hep eşime soprun de kapat der 3 yıldır bende yine öyle yaptım bu kadar. eşimi aradım söyledim şimdi eşimle annesi konuşuyor birazdan eşimden haber gelir zaten

Yüzsüzlüğe bak yaaa.:KK53:
Güzel konuşmuşsun canım,hiç onun seviyesine inmene gerek yok.

Yuuuh mama mı almış çocuğu emzirme diye???

Niye 5 günlük geliyorlar ki, 1 günlük gelsinler, sabah gelsinler akşam gitsinler....

kısa ve öz konuşmamızı anlatayım anilsa naber? iyiyim ... teyze siz nasılsınız( anne demem yasak kendileri tarafından o yüzden teyze diyorum ), çocuğa mama aldım şimdi sen emziriyorum bahaneleriyle çocuğu kaçırırsın 5 günde emzirmeyiver. ayrıca gelince sakın huzur kaçıracak bişey olmasın sana şimdiden söylim dedim ne olur ne olmaz diye. dedi. bende bu iki konuyuda eşimle konuşsanız daha yerinde olur dedim kapattım. eşim her konuyu ben konuşucam ailemle seni aradıklarında sen hep eşime sorun de kapat der 3 yıldır bende aynı şekilde yapıyorum mecburen eşime konuşulanı yalan katmadan anlatıyorum o annesiyle konuşuyor yine öyle yaptım bu kadar. eşimi aradım söyledim şimdi eşimle annesi konuşuyor birazdan eşimden haber gelir zaten.
nasıl yani? o 5 günde sen evde olmayacak mısın? bebek evde mi kalacak?

Bence konuyu din konusu üzerinden uzaklasarak konusursak daha saglikli olur. Zaten dini konularin konusulmasi yasak, bir de üzerine baska insanlarin yanlis anlayabilecegi, baska insanlari incitebilecek sekilde yorumlar yapmak, olayi iyice kizistirir.

Dipnot: Allah`a inanmayan, insan gibi insan, cocuk, es, koca, anne, baba, nine ve dedeler de var.

Canım ne demek istediğini anlıyorum ama niyetim asla böyle birşey kastetmek değildi benim de ateist,deist,hristiyan, yahudi aynı zamanda da insan gibi insan olan tanıdıklarım var, herkesin bir önceliği vardır kimi insan parayı ilk plana koyar kimi de maneviyatı, konu sahibinin önceliğinin maneviyat olduğu açıkça ortada, ben de ona elindekinin kıymetini anlaması için yardımcı olmaya çalıştım o kadar. Ayrıca konu sahibinin yakındığı durum sadece inanç değil ki? Adamın etmediği küfür hakaret rezillik kalmamış ne konu sahibi ne ben dinsizler şöyle kötü böyle tu kaka demek istemiyoruz ki? Şimdi biri çıksa; eşimin ailesinin borçları varmış bana bunun eksikliğini yaşatmıyor ama sakladığı için ona küstüm dese ona da ne fakir aileler var eşini üzme bunu bir kusur say derdim o zaman da fakirlere ezik insanlar mı demek istemiş olurum? Lütfen iyi okuyun iyi anlayın buluttan nem kapmayın.

Son düzenleme:
Çocuğun emdiğine de mi karışacak pesss! Bir de sorun çıkaran sizmişsiniz gibi sizi tembihliyor ha. Ben böyle yüzsüz-arsız insanlar görmedim. Gördüm sanıyordum ama yok bu kadarı değil! Allah kimseyi böyleleriyle karşılaştırmasın, böylelerine de akıl, fikir, düşünme yeteneği versin inş.!

off ,hrm suçlu hem güçlü.
bunu diyene siz kendi eşinize ve kendinize öğütleyin bunu derdim
. iyi dayanmışsınız.. ben duramazdım bu lafların altında:KK47:

meme emen çocuğa mama mı verecekmiş? şuursuz mu bu? salon kadını çizgimden kaymak üzereyim yanımda olsa parçalarım bu kadını ben.Allah sana sabır versin.

X