okumak istemezseniz anlarım kızlar bayağı uzun

Okurken kendimden bir şeyler buldum. Çok üzücü. :KK43: Rabbim yardımcın olsun.
Ben de eşimden dayak yemiştim ailesi yüzünden ve kimse inanmaz diye darp raporu aldım. Nasıl inansınlar ben bile inanamadım.
Eşim sürekli ev işlerine yardım eden, bulaşıkları yıkayıp temizlik bile yapan insandı.
Anneme anlattığımda bana inanamadı nasıl olur böyle bir şey diye.
5 sene boyunca o kadar emeği geçti ki bana anlatamam.
Hala nasıl yaptığını aklım almıyor.
Evliyken işten benden erken geldiği için yemek yapardı sık sık, süprizler yapardı.
Kendine tek bir kıyafet almayıp bana alırdı.
Nasıl bu hale geldik bilemiyorum...

Neyse guvenli yere gecmissin. Canim sessizligini koru eminim cok zor ama koru kesin kararliysan da bosan gitsin, bir insanin eli alistimi her firsatta vurur ki onun boyle sapkin bir aileside var. Rabbim yardimcin olsun en az hasarla atlatirsin insallah. Yavruna allah uzun ve sagliklik omurler versin

Cok ama cok uzuldum.hele ki sutunun kesilmesi beni mahvetti.benim de esimin annesi yuzunden sutum 7.ayda kesiliyordu azkalsin.sebil gibi biberon biberon sut fiskiran memisim uc gunde kurudu.yavrym oglum cok sikinti cekti.sonra kendimi telkin ede ede yine getirdim sutumu.surekli emzirdim.bos da olsa verdim.simdi var ama idare eder yani.
Sen de vazgecme.emzir.gidana da biraz onem ver.esinden bosanirsin herseyin acisi diner ama bir anne olarak bebegine en degerli gidasini verememenin sizisi hep kalir.once evladin.Allah yar yardimcin olsun.

canım öncelikle senin ilk yazdıklarını okudum. eşin ailesini secemez hiçbirimiz seçmedik. ama arkanda durmuş hep takdir ettim. ama son sayfa da anladım ki sanırım vurmuş sana affedilmesi zor birşey gerçekten. ani karar vermeden önce iyi düşün ve sakinleş. öyle bir ailedden her türlü sey gelebilir insanın başına. karı koca akıllı olup uzak durun onlardan.

canım geriye doğru okudum yazılanları ve ağzım açık kaldı. eşine ne dediler de bu hale geldi o insan. bunun bir izahı olmalı. aklım almadı bir türlü. Senin hiçbirşeyde hatan yok senin de dediğin gibi kalbini hep iyi tutmak hatan belki de. Çok üzüldüm çok. Bir tokat bile insanda kapanması zor yaralar açarken seni öyle dövmesi sen de yarattığı yıkım... Allah sana sabır güç versin canım. Ben de öğretmenim elinde mesleğin var ne güzel yavrun için hayata tutun dik dur. hepimizin sınavı var bu dünyada. sabırlı ol.bırakma kendini. Allah yardımcın olsun.

Şuan okuduklarıma inanamıyorum nasıl bu hale geldiniz:KK50::KK50::KK50: Allah yardımcınız olsun :KK43::KK43::KK43:

Son düzenleme:
Esyalarimizi bugun eve yolladı kizlar. Anlasmali bosaniyoruz kizimin velayetinide istemiyor bana verecegini soyledi. Kisacasi bitti :KK43: evdeki esyalari yollayacak bende ayri eve cikiyorum ailemle ayni apartmandayim gelismeler boyle. Barismaya dair tek kelime etmedik

inanamıyorum bir yuva nasıl böyle yıkılır yaa ? valla ne diyceğimi gerçekten bilmiyorum şu anda Allah yardımcınız olsun çok üzüldüm çok:KK43::KK43:

Bu adamı bu noktaya getirecek ne söylediler aklım almıyor.ben ayaklarına kapanır diye düşünürken eşyalarınızı yollamış adam annesi sana iftira atmış olabilir mi?

Esyalarimizi bugun eve yolladı kizlar. Anlasmali bosaniyoruz kizimin velayetinide istemiyor bana verecegini soyledi. Kisacasi bitti :KK43: evdeki esyalari yollayacak bende ayri eve cikiyorum ailemle ayni apartmandayim gelismeler boyle. Barismaya dair tek kelime etmedik

:KK53::KK53::KK53: Bu adama noldu böyle birdenbire, nasıl bu hale geldiniz, kocanın sevgisini sen anlattıkça biz burdan hissetmiştik, inanamıyorum ya o ailesi olacak neyse sustum gelmeleri hayra alamet değildi zaten planlı programlı gelmişler,yapacaklarını yapmışlar sonrada defolup gitmişler................

Bende konuyu başından beri takip ediyordum, son gelişmelere çok şaşırdım, ve çok fazla üzüldüm:KK43: okurken ben göz yaşlarımı tutamadım ,Rabbim sana sabır versin anilsa, sadice sabret ve izle, dik dur ,güçlü ol darp raporun varken zaten çocuğu istemeye yüzü olmaz,,yazıklar olsun,yuva yıkanın yuvası olurmu ki? bir kilo kına yollamak var o anasıgile,o kocayada yazıklar olsun demek!!!

Bence yaptıklarından pişman oldu ama barışalım demeye cesareti yok.Şu saatten sonra pişman olması değiştirir mi bir şeyleri ; bilinmez...O annesi olacak kadının da adamında yatacak yeri yok.Evladına nasıl böyle davranır ibsan nasıl dağıtır bir yuvayı böyle...Torununa hiç mi acımaz insan?Merhametin m si yok bunlarda...Inanılır gibi değil...

neden yaptığını sormadınız mı? nedeni nedir bu hayvanlığın. pişman olması gerekirken eşya mı yolluyor. allah onu da ailesini de bildiği gibi yapsın. dik durun sabredin evladınız için. siz de inançlı birisiniz kendinizi bırakmayın dua edin sürekli rahatlarsınız biraz olsa da.

Allah o kaynananinda onun kocasininda senin esininde belasini versin.ne pislik ici bozuk bi karaktere sahiplermis.yazik size ya.Rabbim yardimciniz olsun.dilerim o pislik anne babasinin yaninda mutlu olur o kocan olacak kisilik.suan o cadi kaynanan burada olsaydi diye biran hayal ettim de ona yapmadgm iskence kalmazdi herlde.delirdimm resmen klavye basnda yaaaa !!!!!

anilsa, öncelikle çok geçmiş olsun ve Allah yardımcın olsun. Anlaşmalı boşanacağınızı söylemişsin. Eminim ki, sen şöyle düşünüyorsun, ondan bir an önce kurtulayım da para falan istemiyorum.
Neden anlaşmalı boşanıyorsun? Çekişmeli boşansan, maddi ve manevi tazminatını alsan daha iyi olmaz mı? Şu an işin yok, ayrı eve çıkıyorsun kira ödeyeceksin. Sen çalışmadığın için sana da nafaka vermek zorunda kalacak.

Ust kat komsum aradi aksam. esimi gormus anilsa nasil oglum kizin iyi mi demis.teyze bosaniyoruz biz annesine gitti evden bir hafta icinde cikicam bosaltiyorum kotuyum demis. Komsumda madem sen actin konuyu söyleyeyim anilsa ile o akssm kavgani butun apartman duydu oglum degdi mi gul gibi karina eziyet etmeye. annengil zaten etmedigini birakmadi bagirip durdular kiza peslerinden sen niye boyle kotuluk ettin yuva kolay mi kuruluyor evladin el kapilarindami surunsun demis. Esim ben bagirdiklarini bilmiyorum anilsa hic soylemedi demis. Komsumda Allah hakki icin senin evden sadece bir anilsanin sesi yoktu diger evde olanlarin hep kufrunu duyduk biz demis. Esim ne yaptigimi hatırlamıyorum bir anda oldu olan demiş.

Hic neden böyle oldugunu sormadim daha dogrusfu sormak gelmedi icimden kizlar esime. Izahi yok bu şiddetin o onlara inandi ve bitti.

Avukat yarin mahkemeye verecek dilekceyi ilk durusmada kesinlikle biter diye garanti verdi herseyi kabil etmis avukan sunduğu.

Mutsuzum aklima hep guzel seyler geliyor ama asla dönmem. Tek bildigim canim cok yanıyor.

Bende iftiradan supheleniyorum esim yoksa hayatta bana bunu yapmazdi

Ust kat komsum aradi aksam. esimi gormus anilsa nasil oglum kizin iyi mi demis.teyze bosaniyoruz biz annesine gitti evden bir hafta icinde cikicam bosaltiyorum kotuyum demis. Komsumda madem sen actin konuyu söyleyeyim anilsa ile o akssm kavgani butun apartman duydu oglum degdi mi gul gibi karina eziyet etmeye. annengil zaten etmedigini birakmadi bagirip durdular kiza peslerinden sen niye boyle kotuluk ettin yuva kolay mi kuruluyor evladin el kapilarindami surunsun demis. Esim ben bagirdiklarini bilmiyorum anilsa hic soylemedi demis. Komsumda Allah hakki icin senin evden sadece bir anilsanin sesi yoktu diger evde olanlarin hep kufrunu duyduk biz demis. Esim ne yaptigimi hatırlamıyorum bir anda oldu olan demiş.

Hic neden böyle oldugunu sormadim daha dogrusfu sormak gelmedi icimden kizlar esime. Izahi yok bu şiddetin o onlara inandi ve bitti.

Avukat yarin mahkemeye verecek dilekceyi ilk durusmada kesinlikle biter diye garanti verdi herseyi kabil etmis avukan sunduğu.

Mutsuzum aklima hep guzel seyler geliyor ama asla dönmem. Tek bildigim canim cok yanıyor.

Bende iftiradan supheleniyorum esim yoksa hayatta bana bunu yapmazdi

insanın içini kemirir neden sorusu. dönüşü yoktur tabiki kolay şey değil yaşadığınız ama bence sorun neden diye çünkü gün geçtikçe bu neden sorusu sizi çok yorucak. Allah yardımcın olsun gerçekten söylicek hiç bişey bulamıyorum

Bu arada ilginc olan esimin teyzesi aradi annesigil geri geliyorlarmis yarin bosanma diye ikna etmeye benim dilekce verdigimi duyunca annemi aradilar sonra annem kina yakin yiktiniz cocuklarin yuvasini aniksa kararli dedi.

Bir an once bu is bitsin bu insanlardan kurtulayim tek dilegim bu :KK43:

Allah yardimciniz olsun :KK43: siddet olduktan sonra nedeninin vs onemi yok ne yazik ki. Insan tabiiki merak eder,beynini kemirir neden sorusu ama cinnet aninda yapmis olsa ne farkeder,ailesinin gaziyla yapmis olsa ne farkeder..artik bunu yapabilecek bir insan oldugunu biliyorsun..unutulmaz ki :KK43: sukur ailen yaninda kizin yaninda..bundan sonra hersey istediginiz gibi olur insallah

dün olanlar oldu ve ben ne zaman bu kadar doldum hiç bilmiyorum. 3 yıldır evliyim ve 5 aylık bir bebeğim var kızlar. eşimle düne kadar bir kere bile problem yaşamadım ama dün artık patladım. eşimle küsüz şu anda. ve çok üzgünüm sebebi de bu zamana kadar ailesinin bize yaşattıkları ve eşime çok üzülüyorum haksızlık ettim ona çünkü aşağıda yaşadıklarımızın sadece devede kulak olnalarını anlattım bir akıl verirseniz sevinirim

eşimle üniversitede tanıştık 4 yıl sevgililik döneminden sonra evlendik. lakin ben bu kadar Allahtan korkmaz haktan anlamaz bir aileyi etrafımda ne gördüm ne duydum. babası, annesi, kardeşi sürekli Allaha, kitaba herşeye küfrediyorlar. bana benim annemede aynı şekilde sürekli küfrediliyor kısacası onun ağzında benim ismim o..... çocuğu. babası engelli kardeşinin bakım parasını ödeyeceğim diye ödünç alıp geri ödemeyen, inanan insanları aşağılıkmış gibi görüp ağza alınmayacak şeyler söyleyen bir insan ve bende bundan nasibimi aldım.

okul bittikten sonra eşim tayini çıkınca nişan yapmak istedik ve herşey o anda başladı ben öğretmenim lakin atanamadım ve özelde çalışıyorum eşimde askri personel. ilk kavga burada çıktı benden için " o kız atanamamış sana atanmış birini bulalım telefonunu falan değiştir ayrıl nasıl olsa ayrı şehirlerdesiniz tayinde oldun bulamaz bir daha, senin paranı yer durur yedirme paranı" denildi eşime ve ben bunu akrabalardan öğrendim. eşim hep arkamda durdu hep onlara beni savundu ve taviz vermedi. hatta benimde kız kardeşim var anilsaya bişey yapan ondan bulsun aynısını dedi.

ikinci kavga nişanımda çıktı eşimin babası sürekli aldıkları maaşların toplamını ne kadar çok paralarının olduklarını bu nişana hiç gönlü olmayıp sadece oğlu istedi diye geldiklerini sürekli belirtti... karısına bizi duymuyor zannedip biz bu kızın ailesi gibi 10 aile bakarız bizim paraya vuruldu bu dedi ve ben en yakın arkadaşım ve yanımda kuzenimle bunu duydum. o an ben bacaklar titrek halde olunca kuzenim nişan olmadan misafir gelmeden siz kalkın gidin dedi eşime ve bunlara ve 2. kavga burada çıktı. eşim yine arkamda durup destek oldu hatta o gece bizde kaldı annem babamla uzun uzun konuştu ve nişan oldu. ve ben hep ona beni kandırdın ailenin bu kadar kötü olduğunu bana hiç söylemedin dedim. eşimin cevabı şu deseydim benimle evlenmezdin ben seni çok sevdim hiç bir zaman ezdirmedim ezdirmem de hakkımı yeme diyor.

bu sürede ne kınadan ne düğünden ne de çocuğumuzun doğmasından hiç bişey anlamadık. kınaya kına günü geldiler eşim Allahtan bir hafta önce geldi de o ilgilendi herşeyle. kuaföre tek gittim, düğün saçıma tek gittim, evden çıkarmaya gelmediler, 8 tane sahte bilezik takıp gittiler ayrıca evimizdeki iğneyi dahi sadece eşim ve ben aldık hiç önemli değil bunlar sorun etmedim zaten.dünya malı olsun can sağlığı olsun dedim onlara da hatta bu cümleme güldüler bile.

eşimin Allahı var 3 yıl boyunca onları bir kere bile evimize ayak bastırmadı hangi yüzle o kızın evine geleksiniz dedi hep onlara .zaten tayin nedeniyle ayrı memleketlerdeyiz her iki taraftanda. lakin eşim kendi ailesinden için ailem bu eve asla girmeyecek dedi ve biz sadece tatillerden dönerken onun ailesine bir günlüğüne uğrayıp geçtik. çünkü eşime namaz kılıp oruç tuttuğu için saçma saçma sapan küffrediyorlar ve o da bunlara dayanamıyor. ve beni sürekli aşağılıyorlar anneme sürekli sin kaflı küfürler kullanıyor bu adam karısıda hiç bişey demiyor sus diye. giyimimi beğenmiyor vs vs.

ve bu bir günlük uğramaların birinde yemek yaptım yiyelim diye bana sen yap dediler çünkü kayınpederim yaptığım yemeğe etmediği hakareti bırakmadı acı biberli olmuş diye. bende masayı terkederken beni kolumdan sıkıp salladı az kalsın dövecekti eşim lavabodan yetişmese. bunu yapan üniv mezunu bir insan düşünün okumak bişey değiştirmiyor. o günden sonra hiç görüşmedik evlerine gitmedik. eşim sadece bayramlarda annesini aradı kapattı ve ben burda da kavga çıkarmadım sadece sustum evde sorun çıkmasın diye. ağlayıp durdum gizli gizli.

amaaaa işin can alıcı tarafı ben hamile kalınca ve kendi aileme yakın bir tayin yerine tayinimiz çıkınca durumlar değişti hiç aramayan insanlar sürekli araya birini sokup aramak istemeye başladılar. ve eşim hepsini reddedip doğumu kendi annemin yanında yaptırdı ve onların gelmesine müsaade etmedi şu son bir aya kadar gelen telefonlar sıklaşana kadar hala da etmiyordu.

bir aydır telefonlarımız susmuyor kızlar teyze anneanne hala dayı amca yenge kuzen eşimin kimi varsa sürekli aranıp rahatsız ediliyoruz.olanlar olmuş bi gelip görsünler çocuğu diyorlar. ancak eşim onların huyunu bildiği için istemiyordu. çünkü kendi biliyor ki kızımı severken "bu çocuk bizim" deyip duracaklar senin değil diyecekler benim hakkım yok gibi ve ben anne olduğumdan beri evladımı felaket kıskanıyorum onlara da dokundurmak istemiyorum. ayrıca evimizi beğenmeyip sürekli laf edecekeler dini görevleri yapıyoruz diye kavga çıkaracaklar, yaptığımız yemeklere kusur bulacaklar.

geçen hafta telde beni istediler uzun uğraşlarla ilk defa konuştum onca olaydan sonra ocak sonuna bir beş günlüğüne gelip gidelim dediler cevap vermedim eşime sorararım dedim annesi telefonda ağlayıp durdu. eşimle akşam uzun uzun konuştuk bütün akrabalar eşimi suçluyo anne babaya ayıp yaptığın seninde çocuğun oldu deyip. velhasıl düşündük taşındık 5 günlüğüne çağırdık biletlerini aldılar. lakin eşim durumdan felaket rahatsız hiç gelsinler istemiyor bir yandan da gelip görsünler defolup gitsinler özlemiyorum onları onca yaşadığımdan sonra yüzlerini görmek istemiyorum bir an önce şu torun sevme faslı kapansın bıktım onlardan diyor. babası benim yaşımda kadınlarla beraber olup bütün rızkını öyle yerlerde heba eden bunları da evde kavga gürültü eksik olmadan büyüten bir insan annesi de aynı şekilde ikisinden de tiksiniyor. annesi babasını parası çok diye boşamıyor. kadın kendi yatağında aldatılıyor ama kadın sorun etmiyor çok çirkin bir durumdalar yani.

sürekli dedikodu gıybet insanları küçük görme inanın kızlar yüzlerini görmek bile hoşuma gitmiyor. 5 dk başınızı başka yere çevirin hemen kaş göz yapıyorlar. ve ben bu insanlar eve gelince ne yapacağım hiç bilmiyorum karakterim gereği ciddidirim gerekmedikçe konuşmam sevmediğim insanlara buz kesiliyorum ne yapayım. kendilerini affettirmek için çocuk gibi yok bilgisayar yok telefon alıp duruyorlarmış orada ve sus payı bu onlara evlerine giidnce laf demesinler diye diyorlarmış ne yapsam kızlar bilemedim nasıl davranayım.

eşim korka sakın yanındayım seni müdahil etmem asla kavgaya çocuk emziriyorsun onun rızkını korurum üzdürmem seni diyor ama yinede tedirginim. dün ağladım sen bana bunalrın bu kadar kötü olduğunu söylemedin hep kandırdın sevmiyorum artık seni dedim ve konuşmuyor benimle eşim :KK43: barışmak istiyorum onla çok üzgünüm

Ben de esimin ailesinden ,hem de esimden cekiyorum.cok zor boyle yasamak hem de ayni evde oturuyoruz ne yazikki.:KK43: bi de bi kizim var .kizim dogdu onun olmasinabile sevinemedik dogru durust yasayamadik o sevinci.evlendigimiz daha uc gundu kocam gel ayrilalim diyordu.anasi oyle allahsiz ki,hep dolduruyor onu bana karsi.kocamin aldigi maasi bile onda.alip anasina vrriyor.benle paylastigi bile yok .hic bi seyini paylasmiyor.hayatimdan bikmisim ama kizim icin dayaniyorum.:KK43: :2:

X