Okulun sınıf temizliğine velileri çağırması

İlk dönem için 700 TL verdik peşin olarak. (Anasınıflari ) Birde kendimiz temizliğine gittik. bencede tutulabilirdi aslında tabi bilemiyorum

Normal değil kesinlikle. İdare inanılmaz sorumsuz. Bizim okul da böyle şu an. 2.5 ay g.t devirmiş oturmuş hiçbir halt yapmamışlar. Sınıflar kötü halde. Eşim bu sene 1.sınıfları okutacak. Yeni tanışacaklar. Baktı ki idareden iş yok. Velileri böyle alamam sınıfa diye sınıfını kendisi temizliyor . Velileri temizliğe çağırmak şöyle dursun. Bence öğretmende de sorun var.

Typ personeli çalıştırsınlar elbette ama devlet bu yıl göndermedi yengenç baby
Bizim okulumuz baya büyük bir okul devlet 1 tane eleman gönderdi o da şehit yakını olduğu için temizlik yapmıyor.
Ben normalde haftada iki kere sınıfımı kendim temizliyorum. Öğretmen dönem başında yardım istemiştir, çünkü gerçekten eleman yok :)

olaya bak yaa gerçekten artık şaşırmıyorum… çalışan adamı asla istemiyorlar herkes kendileri gibi yattığı yerden para alsın!!
her şey gibi bu olay da aşırı yozlaşmış ve öğretmeni yalnız bırakmaktan velinin gözünde küçük düşmesinden öteye gitmiyor..
typ de zaten torpille oluyordu ama en azından okulda çalışan oluyordu şimdi o da yok ne yapacağız hiç bilmiyorum

ya cok sacma degil mi? typ personelini eylulden baslatmak cok mu zor hem seminere gelenler icin cay demler hem okulu temizler. kisa kisa yani tonla sey varken bundan kismayi mi layik gormusler?
cidden sinir oldum.
benim ex birlestirilmis sinif köy (hatta mezra) ogretmeniydi. sobayi da o yakardi sinifi da o temizlerdi. buna normal diyorum dag basinda ama sehrin içinde cocuklar mikroptan ölsün mü? uc ay kapali alan ne bicim tozlanmistir. ne sacma bir sistem.
benim eski iste de kurum cocugu oldugu icin calisan biri vardi. asla is yapmazdi, çöpleri atmazdi, sabah gelip kapi acma gorevi ondaydi. vaktinde gelmiyor diye kapida kalanlar oldugu icin onu da aldilar. adam kendi beyligini kurmustu resmen, kimse de bir sey diyemiyordu. kesinlikle bir elden gecmeli bence devlet daireleri. ihtiyaci olmayan yerde fazla fazla insan var, ihtiyaç olan yerde kimse yok

Benim çalıştığım okulda da temizlik personeli yok. Bir tane var o da şehit yakını olduğu için temizlik yapmıyor.
Maalesef yıl 2024 ve böyle problemler olabiliyor hanımlar.
Haftada iki kere sınıfımı kendim temizliyorum. Dönem başı işleri zor oluyor, öğretmen yardım istemiştir sonuçta o sınıfta sizin çocuklarınız okuyacak ya ne diye bu kadar itiraz ediyorsunuz?
Okulda personel olsa öğretmen veliye niye tenezzül etsin?

Bizim öğretmende bugün 3 gönüllü veli çağırdı yarın içi. Ben çalışıyorum çalışma saydım giderdim 1 kere olan bir sey

Bağış almadılar mı?
Bağıs isteyip temizlik,güvenlik görevlisi gibi sebeplere bağlıyorlar. Haliyle ilk defa sizden duydum bunu. Sınıf annesi bile yasak bu sene,kaldı ki veliler sınıf temizlesin,buna izin verilsin.
Bağış toplandıysa gitmeyin bence de.

Maalesef. Devlet bu yıl personel göndermemiş, belki kaymakamlık gönderir diye bekliyoruz umarım gönderir.
Bak ben geçen yıl zemin katta nöbet tutamadım tuvalet kokusundan girdim tuvaleti temizledim tuvaleti tuvalete yapmayan küçük çocuklar ve okulda temizlik personelinin olmaması bunu da yaptırdı bana hahaha

Yok daha neler

Anasınıfı için 700 TL verdik ilk dönem için. ( Geçenler de temizlik yaptığımız sınıf)

Diğer öğretmenimiz henüz para konusunda birşey demedi. Ama dediğiniz gibi genede katılmayacağım. Velilerin okul bahçesine girmesi yasak diyorlardi güya . Ama hiç dinleyen yok dönem boyunca veliler sadece ders zamani çıkti sınıftan resmen . Okul bahçesi bildiğiniz dedikodu kazanı gibi kadınlar öğlen arasına geliyor oturup dedikodu yapıyorlar bahçede saatlerce. Çocuklarına bakmaya geliyorlarmış güya.

Okul temizlik görevlileri 1 ekimde göreve başlar. Kadrolu temizlik personeli bulunmaz. Her sene işkurdan personel gelir. Okul idaresi yapılan bağışlarla 1 ekime kadar personel tutmaya çalışır.(yapılan bağışlarla tutulması da kolay değildir. Çünkü ssk’sı maaşı derken 20bin tl’yi buluyor) Velilerin yardım etmesi beklemek bu devirde saçma. Ancak gerçekten durum bu. Zaten dönem başında çoğu öğretmen okulun temizliğine yardım eder. Kaldı ki bir öğretmenin de görevi okulu temizlemek değildir. Yinede gönüllü olarak bu işi yaparlar.
Eğer öğretmenler, siz velilerden bunu rica ettiyse kendinin bile zorunlu olmayan bu görevi gönüllü şekilde yaptıkları ve zorlandıkları için olabilir.

bizim okul bunun için kendisi personel ayarlamış, yıl içerisinde de o personel devam ediyor, ama siz ilk dönem için 700 vermişsiniz, bizim aylık aidat 1000 tl.

hadi öğretmeniniz zor durumda kalmış, iyi niyetle gitmişsiniz yardım etmişsiniz elinize sağlık ama sonrası artık olmaz yani, ayarlasınlar birini, o kadar öğrenci var, okul aile birliği bunu otursun konuşsun velilerden talep edilsin ne bileyim aklıma gelen bu oldu açıkçası. bende dönem içi çağırsalar gitmezdim/gidemezdim.

Çok saçma sizden öyle bir şey istemeleri okul yönetimi hatalı , orda görevliler yapmak zorunda yapmıyorsa eleman değişikliği yapacaklar yazı yazacaklar görevli isteyecekler ya da dışardan firmalardan hizmet alacaklar Allah korusun temizlik yaparken birinize bir şey olsa yardıma gelenlere nasıl açıklama yapacaklar dolapları taşımızsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…