Oğlum babasından çok çekiniyor...

ben bu şekilde yaptığım için oldu aslında temelini ben attım bu sorunun. teşekkürler yaşattığınız aydınlatma için

Rica ederim

Ya mesela traşı güzel olmadıysa boşverin yani kökü çocuğunuzda uzar yeniden. En son bizim oğlanı traş edecek berber bulamadık eşim makine alıp traş etti ama ne traş! Birazı uzun birazı kısa güldük geçtik, kavga etsem evde çocukları etkileyen gereksiz gerginlik olacaktı. Uzadı saçları zaten 1 aya kalmadan şimdi eşim “uzatalım” diyor.

Akışa bırakın boşverin kontrol edemezsiniz her şeyi

Çocuk gözünde Baba devamlı kızan istediğin yapmayan siz her dediğini yapan taraf olmuşsunuz. baba otoriterini sağlamaya çalışıyor ama bu şekilde sağlıklı iletişim kuramaz ilerde ergenlik döneminde çocuk tarafından kullanırsınız her istediğini yapmanızı ister biraz çocuğun sorumluluklarını babası ile paylaşın berbere onunla gitmesini iletin 1 kere güzel kestirmez 2.daha dikkatli keserler. Aynı şeyleri bende zamanında yaşadım salak :) gibi çocuğun her şeyine ben yapayım ben hallederim diye atlıyordum baktım ki bütün işler bende kalıyor eşit sorumluklar yok şimdi benden bir şey istediği zaman yapabileceğim bir şey olsa bile babandan iste babana sor diyorum

Aslında iyi eğitim için, oğlum gibi bir çok çocuk bu şekilde bir temponun içerisindeler.
ben para aldigim ise 8den 19.30a kadar gitmem. cunku bir yerde o kadar durmak demek hayati kacirmak demek.
sabah 8de kalkan cocuk ne ara yemek yiyor, banyo yapıyor, ailecek iki cumle kuruyor, oyun lego oynuyor da yatiyor?
hayati hareket etmeden bir masada oturup ona verilen seyi almakla geciyor. boyle cocukluk mu olur?

çok çok teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız çok zarifsiniz. O kadar haklısınız ki önerilerinizi muhakkak dikkate alacağım ve bu hafta sonu için bir program yapacağım.

tam melek olmasa da fedakar anne rolünü seviyor olabilirim aslında. bu arada yorumlarınız için çok teşekkür ederim, uzun zamandır yapmam gereken öz eleştiri yapmama vesile oldu.
Benim annemle babamın yaptığı en güzel şey her zaman benimle ve kardeşlerimle ilgili kararlarda birlik olmalarıydı. Asla annemi ya da babamı seçemezdim ikisi de bir bütündü benim için ve onlar birlikte güçlüydüler. Tabi ki kavgaları vardı evlilikte sorunlar yaşadılar ancak asla araları kötü bile olsa bizimle ilgili kararlarda iyi polis kötü polis olmadılar. Birlikte verdikleri kararlarda benim kendi hatalarımı net görmemi sağladı.

Bizim babamız hiç kızmaz sessiz sessiz verir tepkisini. ama o kadar haklısınız ki . teşekkür ederim güzel yorumunuz için

teşekkür ederim yorumunuz için

etüt merkezinde yediği için spontane gelişiyor yemekleri ne yiyeceklerini önceden bilemiyorum. ama sinirlenmeden hakaret etmeden sessiz sessiz yapıyor bu tutumunu daha çok uzaklaştırıyor kendinden.
Etüt merkeziyle görüşün. Kurumların her zaman yemek listesi olur. Eşiniz de buna göre hareket eder. İnsan buzluktan 3-4 köfte çıkarır çocuğuna hazırlar 5 dakikada. Bunun için psikolojik baskı yaparsa çocuk da kendi tarafını seçer elbette haklı olarak.

Özel sektörde çalışan bir anne olduğum için çalıma saatlerim çok uzun olduğu için ve eğitim desteği alsın diye böyle bir çözüm bulduk. gittiği kurum fiziksel aktiviteye de çok önem veriyor ama tabi aile gibi olmuyor.

Ama çalışan insanlar için başka ne gibi bir yöntem olabilir ki? Çocuk 12 13 yaşından büyük olsa erken gelsin evde dursun denir ama 10 yaşında anne baba eve gelmeden ne yapacak ki çocuk evde? Baba erken çıkıyorsa o alabilir tabi o kısmı ben tam anlamadım baba kaçta çıkıyor diye

Buzlukta o kadar çok yiyecek var ki çıkart pişir yani çocuğa sırf dediği olsun diye böyle yapıyor. Çünkü her hafta sonu buzluk için köfte, vb hazırlayıp koyarım

Ya tv açacak,ya da tabletten saçmasapan şeyler izleyecek tabii.
Spora gitmesi bence çok daha güzel. Anne baba çalışsa da çalışmasa da bir ebeveynin günde 8 saat çocuğuyla yapabileceği hiç bir şey yok.

Evde yanlız durması mümkün değil bu yaşta . Baba 18:00 de evde oluyor ben 18:30 da işten çıkıyorum oğlumun okulu 19:20 de bitiyor. eğitim devam ettiği için daha erken alamıyoruz. birde araba bende olduğu için ben almak zorundayım oğlumu. teşekkür ederim yorumunuz için

Ya tv açacak,ya da tabletten saçmasapan şeyler izleyecek tabii.
Spora gitmesi bence çok daha güzel. Anne baba çalışsa da çalışmasa da bir ebeveynin günde 8 saat çocuğuyla yapabileceği hiç bir şey yok

Yani çalışan anne baba çocuğu olduğum için bana çok normal geliyor bu tempo. Biraz da akademik olarak düşkünse böyle okuldur, kurstur sıkılmaz zaten oralarda arkadasliklar da güzel oluyor. Spor güzel olur ama ona servisle gelip alıp bırakan olması gerekir sanırım bilemiyorum benim çocuğum yok tabi

Ben de çalışan anne baba çocuğuydum, dönem dönem evde yalnız da kaldım,o zamanlar mümkündü (1990lar) ama çocukluğumun en güzel günlerini dersanede kursta sporda ve müzikte geçirdim diyebilirim. Çocuk yaşıtını ister,ana baba bir yere kadar. Zaten hafta sonları tüm ebeveynler çocuklarıyla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…