Oğlum babasından çok çekiniyor...

oğlum mutlu zaten, gerçekten ortamı çok keyifli. teşekkürker

e tamam aileler mecburiyetten bırakabilir. benim sevgilim de 1 yasina varmadan baslamis mesela krese. o gunden bu gune raporlu degilse haftaici erkenden kalkip giyinip evden cikmadigi bir günü bile olmamis.
ama bu ne kadar sağlıklı tartışılır.
ben kendimi düşünüyorum, saat sayardim altinci ders bitse de eve gitsem diye. 10 yas oyun cocugu yasi. kirk ayri dizi gibi evciligimiz vardi ablamla. hayaller kurardim, kafamda hikayeler yazar deftere , karakterlerime kiyafetler cizmeye calisirdim... cocugun biraz bos zamana da ihtiyaci var. biraz serbest kalip sıkılmaya da ihtiyaci var ki hayal gücü gelissin.
hayir hayal ediyorum bir cocuk olarak 2bucuk yasinda baslamis kres maceran. iki bucuk yasindan beri her sabah gün dogar doğmaz (ki yeni saat sistemine gore kör karanlikta) uyandırıliyorsun, üstün giydiriliyor karda kista haftada 5 gün bir yere gidiyorsun. sevdigin sevmediğin tonla cocuk. uyumak istesen saatin degil, aktivite de aktivite diye diye insan aktiviteden tiksinir.
sonra okul başlıyor, yine gün dogmadan uyaniyorsun. bu sefer daha sıkıcı bir okulda gunde 6-8 saat oturup disaridan bir uyarandan bilgi almaya calisiyorsun. hos cocuk beyni o kadar bilgiyi cekebilir mi, o da ayri muamma. sinifta sevdigin, sevmedigin tonla insan. okul bitiyor. bu sefer de servis seni aliyor etute götürüyor. bir fasil da orada ders yap. sanki cok keyifli bir seymis gibi dil kodlama falan öğren. eve gel yemek ye ve yorgunlukla yat. sabah gün dogarken yine kalk.
ha bir de ailen "enerjisini atsin" diye seni basket voleybol kursuna falan da gonderiyor ama bunlar da her kurs gibi sıkıcı. çünkü bir plan dogrultusunda ve sana bir seyleri öğreten seyler. yani keyif almasi zor (denize bir girip bir cikip yuzmeyi severim ama stil ogrenmek icin gittigim yuzme kursunda o zorlanma hissini hic sevmem mesela. kendi kendime dans etmeyi severim, severek gittigim dans kursu beni zorladigi icin orada keyif almaktan ziyade bjr ogrenme sureci geçiririm benj yorar. kurslar ismi tatli olsa da keyifli yerler degildir bence)
tamam, calisan aileler mecbur olabilir ama senin yasamak isteyecegin bir cocukluk mu mesela bu?
ha bunca emekten sonra eger basarili olursan ödülün de iyi bir universite kazanip 4 yil daha sabahin köründe kalkip kalabaliga girmek ve sansliysan onu da basariyla atlatirsan bir ise girip yine sabahin kör saatinde kalkip saatlerce calisip aksam eve dönmek
bir insanin bile böyle yasamayi hayal edecegini sanmiyorum. bence korkunc bir hayat.

Bence babaya bu durumu anlatin çocuğun ondan çekindiğini belki kendisi göremiyor,dsipline edeceğim diye kendinden soğutuyor

Kesinlikle katiliyorum. Eşim mecburi sebeplerden dolayı bebek doğar doğmaz 100% sorumluluk üstlenmek zorunda kaldi.
Ben ilk haftalarda emzirmek dışında bir fonksiyona sahip değildim.
Başladığı gibi devam ediyoruz. Düzeni hiç bozmadım:)
Eşim çocuğun kiyafeti, banyosu ve kahvatisinla ilgilenir mesela.Tabiki bazen giydirdiği kiyafetler (coğu zaman) uyumlu olmuyor ama ses etmiyorum. Kahvalti olarak çocuğa her sabah iki yumurta pişiriyor. İkisinin ritueli oldu artik.
Biz kadınlar genelde erkekleri eleyip sonrada niye yapmıyor diye kiziyoruz.
Makarna konusunda ben, bir italyanla evli olan kadin olarak, sorun görmedim :) 60 milyon italyan öğle ve akşam yemeğine yiyorlar (eşim dahil) pullari dökülmüyor :)

uzun uzun yazmışsın çok teşekkür ederim öncelikle açtığım konuyu önemsediğin için tabi bende istemezdim böyle bir hayat ama benim çocukluk zamanımdaki gibi bir dönem olsa tabi. şimdi şartlar buna zorluyor maalesef

Bunun çalışmayan anne baba ya da başka bir aile büyüğünün evde ilgilenmesi dışında bir çözümü yok ama maalesef. Biraz daha büyüdükten sonra oturduğu mahalle de müsaitse evde kendi kendine idare eder, inip oynar arkadaşlarıyla.

İtalyan makarnasıyla bizim ki bir mi ya

Milano da yediğim makarnaya şiir yazabılırım
Aşkımı ilan edebilirim

Çok şanslısınız

Inip oynamak herzaman mümkün olmuyor. Bizim kendi bahçemiz ve bahcemizin bitişiğinde cocuk parki var. Oğlum harici bir tane bile çocuk yok oturduğunuz mahallede. Mecbur benimle veya sincaplarlar oynuyor.
Bizde kursa yazdırdik. Hafta 2 veya 3 defa capoiera yapıyor. Daha 3 yaşında bile değil.
Bende mahalle arasi oynamasını çok isterdim ama çocuk yok

Aşkımı ilan edebilirim

Çok şanslısınız

Italyan makarnasinin proteini daha yüksek. 14 gram galiba. Türk makarnasi 10 gram.
Aslinda farki sağlayan kullandıkları yağ ve peynirler.
O peynirleri bizim salçalı makarnaya koyunca bile enfes bir tabak çıkıyor ortaya :)

Ay almanyada ben de görmedim ama turkiyede uygun bir mahalle ya da siteyse hala var neyse ki şu an bi tedavi için turkiyedeyim ve erkek çocuk sesinden durulmuyor evde yine de nerden baksan 12 13 yaştan önce zor.

benim eşimde son iki yıllar tembelleşti doğduğundan beri oğlumun her şeyi ile ilgilenirdi alt açma vs. Bu arada makarna candır ama çocuğumun canı çekmemiş yani:) bende bir makarna sever olarak methiyeler düzebilir hakkında:)

Ay almanyada ben de görmedim ama turkiyede uygun bir mahalle ya da siteyse hala var neyse ki şu an bi tedavi için turkiyedeyim ve erkek çocuk sesinden durulmuyor evde yine de nerden baksan 12 13 yaştan önce zor.

Bu 80 milyon alman nerde doğup büyüyor hala cözemedim:)
Bunlar galiba 67 yaşında emekli olarak geliyorlar dünyaya. Mahallede resmen tek çocuk oğlum. Şansımıza komşular benimsediler oğlumu. bazen yaşlı teyzeler iniyorlar parka oğlumla oynamak için ama biz forever alone takılıyoruz.

Aşkımı ilan edebilirim

Çok şanslısınız
çok şanslı çok..... dün akşamki makarna sossuz yağsız burgu makarnaydı:) ketçap dök bari üzerine be adam

benim yaşadığım sitede de hiç çocuk yok benim oğlumda 3 yaşında başladı kurslara ve okula. Kendi çocukluğum gibi bir çocukluk yaşamasını çok isterdim.

Yeseydi bı kerecik daha az da olsa makarna salata.Ben böyle yapardım ponçik anne kalbi değil sadece evde uyum.Firsat verin eş de elinden geleni yapıyorsa çocuk ikinizin Tavriniz ayırıcı bütünleştirici değil Alan bırakmayıp her boşluğu bu şekil doldurursaniz baba oğul iletişimini zedelersiniz.Diygusal bakınca eş hatalı anne kalbi vs.Hayir örnek buysa değil

Erkek çocuklarında baba rol modeldir ben doğru bulmuyorum annelik şefkati abartıya kaçarsa ile ilişkiler zedeleniyor eş iliskiside kopuyor baba cocukda uzaklasiyor bir miktar disiplin de anne şefkati kadar elzem Yoksa ülkedeki erkek profilinden niye şikayetçi bu kadar kadın

teşekkür ederim yorumunuz için haklısınız

iyi ki sizlerle paylaşmışım sıkıntımı hepinizin yorumları ve önerileri için çok çok teşekkür ederim, uzun zamandır yapmam gereken öz eleştiriyi yapmama vesile oldu. tekrar teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…