ocuk istiyorum ama...

handecim oy kıyamammmmm yaaa kız yoksa sen hamile misin kız? bu alınganlık normel diil hormonel gibi gözüküyo, :roflol::roflol::roflol:ay malum olmuştur bana inşallahhhhh yüce rabbimmmmmm! inşallah hamilesindir.:Saruboceq:

pelincim senin de adete bişi kalmamış, rabbim inşallah çifte bayram yaşamak nasip eder sizlerebu bayram. :Saruboceq:bu arada aypodda bilem bu kadar dikkatli yazabiliosun valla çok tebrik ederim seni. alkisalkisalkis

sinem benim hamileliğim de heyheylerle başladı, ne bulantı ne bişi sadece deli bozuk psikopat biri oldum 1 buçuk ay kadar. en yakın arkadaşıma, annecime ve bidenem canım kocama çemkirebildiğim kadar çemkirdim. sonra hepiciği geçti anacım, hormonlara bağışıklık kazanmaya başlıon bi süre sonra, etkilemiolar seni. haaa bu arada sinir evresi bitince, salya sümük evresi başladıydı bende. hiç unutmuyorum trt de bi belgesel de bir anadolu köyünde iftar açıolar ailecek. o zaman ramazandı hatta, neyse ezan okundu, yer sofrasında ailecek çorbalara kaşıklar daldırıldı, ben başladım zırıl zırıl ağlamaya; neymiş efendim iftar açıolarmış çok duygulanmışmışım. olay bu noktada yani..a.s

o evre bitince de anacım benim şimdi şunu doğursam da biran evvel ötekini yapsam evresi başladı ki bundan sonra hangi evreye giricem hiç bilmiyorum. hamilelik hormonlarla yaşamayı öğreten 9 aylık bir süreç. ve her bir evresi ayrı keyifli inan..
:icecream:

pelin cim bu ay da bakalım neymiş kızmetimiz hep beraber görelim.. i phone azmini de tebrik ediyorum yani teknolocik arkadaşım benim :))

yaww baktım da bende hiç bööle belirtiler olmadı yaww
ne kızgınlık ne asabiyet ne duygusallaık .. yok yok yok...
acep tüp bebekti zaten matematiksel bir sonuç bekliodum ondan mıdır ?
banaa neee yaaa hormonel değişimlerim olmadan doğuma mı girilir...??!!!????
duygusuz bir kadın mı oldum lşimdi bilemiyorum, zaten doğum diye heyecanım da yok.....
Bir gariplik var bu işte....

benim alınganlığım herhalde... ama ben birini görmesem hemen ne oldu diye merak ederim ya ondan herkes de beni merak etmiştir sanmıştım...

neyse kızlar, eşim ameliyat oldu. 7 kasım doğumgünü akşamında şiddetli sırt, göğüs ve karın ağrısıyla acile gittik. bir sürü testler falan. gece 23.00'den sabah 10.00 a kadar kıvrandı garibim. meğerse safra kanalı tıkanmış. sarılık olmuş ve pankreası iltihaplanmış. geçen salı (10 kasım) safra kesesini aldılar. cuma akşamı eve çıktık. bütün hafta hastanedeydik anlayacağınız. şimdi de pankreasındaki iltihap geçsin diye ilaç tedavisi görüyor. 20 gün daha raporlu. alınganlığım belki de yaşadıklarımın üzüntüsünden.

bu ay tabi hiç bişi yapamadık, 1 ay kadar da kullandığı ilaçlar ve dikişlerinden dolayı yasağımız var. nurcum dediğin gibi hamilelikten olsaydı keşke alınganlığım ama değil işte...

benden böyle. sevgiyle, sağlıcakla...

Çok geçmişler olsun handecimm, büyük tehlikeler atlatmışsınızzz. En kısa zamanda eşin eski sağlığına kavuşuverir inşallahhh , sen ne olur bizim kusurumuza bakma ama arkadaşlar anladığım kadarıyla sormuşlar seni. Neyse işte şimdi buradasın ve iyisin, üzülme sennn daha önünüzde çookkk aylar var, o da olur hiiçç merak etme sennn. bak ben fasülyeme daha bir dokunur oldum hepsinde dualarım sizinle...

Ayyy sena annecik çok güldürdün benii, bi de deemz mi ben hiç bi şeye kızmadım, etkilenmedim... bak bunu bile dert ediniyorsun farkında değilsinnnn. Sen kiiii hamişliği aşmış son raddeye girmişşsinnn, sen artıkın hamiş de değil anniş sayılırsın, ilahi seniii

Cook gecmis olsun Hande'cim, fiziken olamasak ta fikren yanındayız, tabi ki seni merak ettik ama sanal ortam iste malum bazen 2 satır yazmak bile mümkün olmuyor.
Esın tez zamanda iyileşir inşallah. Herseyin bası saglık diye bosuna dememişler. Kendine iyi bak sen de...

yaa arkadaşlar ben foruma ulaşmaya çalışırken tuhaf bir yazıyla karşılaştım, neler oluyor kuzum bilen var mı? Şu zayıflattığı iddia edilen ilaç reklamlarıyla ilgili ciddi bir sıkıntı var anlaşılan ve görünüşte de işler çok ciddi. Bi an artık bitti galiba giremeyeceğim derken burdan girebildim. Neler oluyor kuzum korkutmasınlar bizi aramızda onca hamiş var yawww

Günaydınnn güzell hanımlarrrrr...

Bugün nasılız bakalım. Biz minik fasulyemle bugün iyiyizzz, dün akşam güzel uyuduk, sanırım 3 kez tuvalete uyandık o kadar. Şimdide biraz çalışalım bari diyoruzzz. Herkezlerin günü muhteşem olsunnnnn....

abooooo sen çok ciddi sıkıtılar yaşamışsın Hande, çok geçmiş olsun, üzüldüm eşine ama inşallah atlatacak , anladığım kadarı ile pozitife doğru gidiyor şimdi durumu doğru mu ??? fikfik olmasın boşver candan kıymetli değil şu anda....allah hepinize kuvvet sabır versin.

heee valla biraz saçma olmuş, şimdi düşündüm de LEtto macerası bile başlı başına olay kaydirigubbakcemile3 ama aslında ben başlangıç safhasında olanları kastetmiştim..yani tüp olmasa hiç aklıma gelmezdi hamile miyim diye , o kadar sıradan günlerdi başlangıçta onu demek istiyorum...

Yaa ohooooo üzerinden 9 ayyy geçmişşş nasıl hatırlayacaksın annecikk mutlaka bi hormonlara alışma dönemi olmuştur. Annemde bana bakıp bakıp gülüyor bende hiç böyle şeyler olmadı diyor. İşte bende böyle unutkanlık yapmayayım diye kendime bir günce aldım, olan biteni oraya yazacağım, anıları okuyup okuyup güleriz bebekimle alkisalkisalkis

selamlar kizlaarr
size bisey diyceeeemm. biz dun ilk gercek anlamda yagmurluksuz fikfik deneyimimizi yaptikkkakannehir
ustelik reglin 14. gunuuu. ama bu ay baska deneme yapmiycas cunku zaten aslinda bu ay hic dusunmuyorduk ocakta karar kilmistik ama ne olduysa oldu..:kedi: cok heycanliyiiiim nasil beklicem regle kadar yaadelikafaduldendelikafadulden

Handecim cooook gecmis olsun Allah acil sifa versin

Sinem bebeginle tanismissin sonunda hihoyyyt sinavin da iyi gecmesine cok sevindim

Aslı ne diyosun şaşırdın mı sen ????
Ha Ocak ha Kasım , yap yavrum olacaksa tek seferde de olur, bak Sınem e :)))))
ilk ayında tutturdu acaba mı ama mı yok ne bileyim diye diye .. hem sen 14 ünde yaptın ya 16 sında ve 18 inde bir daha yapman lazım canikom :)))

Ayy vallahi inanamıyorum yap işte ne demek bir daha yapmıycaz ...hem sen sanıo musun ki Ocak ayına planladın o ay tutacak hemen şapadanakkkk ???!!??? Yumurta kalitesi - sperm in duvarı delip girmesi diye durumlar var, her ay mümkün olmuyor ki bu işler ???

Offf yap anacım ya ayappp , öldürceksiniz siz beni, gidicem aklım burda kalıcak kaydirigubbakcemile3

kızlar... bebek bakımı ve hamilelikle ilgili gittiğim 3 günlük seminerden bebklere dair aldığım notların özeti aşağıdaki gibi... herşeyi yazamadım ama özetlemeye gayret ettim.. umarım sizin de işinize yarar .. ben ilerleyen zamanda eskisi kadar vakit bulamam da yazamam diye şimdiden yolluyprum topiklerdeki arkadaşlarıma .. öperim

---------------------------
Meme Emme- Emzirme :
Meme emerken göğüs başını çok kuvvetli yakalar veya ezerse , parmağını çenesine dokundurup ağzın açtır önce, meme başı serbest kalırsa çekersin, yoksa ağzındayken çekme kanatabilirsin. Meme emdikten sonra sırtına gaz çıkarmak için avuç içiyle tok ses çıkaracak şekilde vur.ılk başlarda meme emme seansları her bir meme için 10 dakika ara ile yap, bir memeden sonrakine geçir. Değiştirerek ortalama 30-40 dakika emdirebilirsin. Böylece her 2 meme de süt üretmeye başlar ve düzene girer.Göğüs başlarını emme bittikten sonra ılık su ile sil, yalnız bunu sık sık yapma su da tahriş edebilir dokuyu. Bunun haricinde sabunla veya temizleme bezleriyle silme . Meme başların sildikten sonra pamukla kurula, menli veya ıslak kalmasın. Meme başları hassas ise göğüs kalkanı kullan sutyenin içine..Böylece göğüslerin hava alır ve hassaslaşmaz. ılerleyen günlerde süt kanalları düzenli üretim yapar ve açılırsa her bir memede 30-40 dakika kalacak şekilde emzir.Böylece o memedeki süt tamamen boşalır , 2 saat ara ile emzirmeye devam ettiğinde öbür göğüs ile başlarsın, emerken diğer göğüs dolar 2 saat sonra öbürüne geçersin.
Emzirirken kollarını ve omuzlarını kasma gevşek olduğuna emin olur, böylece bebeği tutarken de ağrı hissetmezsin .Hastaneye emzirme yastığını da beraberinde götürürsen ilk denemelerde daha rahat olursun. Her türlü önleme karşın ( krem-hijyen vs ) meme başları hassaslaşırsa doğal bir reçete var. Havucu rendele ve ıslak haldeyken meme başlarına hvuç rendesini koy, üstüne pamuk veya göğüs pedi kapat 30 dakika kadar kalsın. Sonra temizlersin ama üstünden su ile veya başka bir şey ile temizlemene gerek yok, sadece rendeyi al yeter. Bebek memedeki bu tadı yadırgamaz ve emmeye devam eder.ılk 25-30 gün ne olursa olsun biberon vermemeye çalış, memeye alışabilmesi için. Süt kanallarından dolayı veya emzirme sorunlarından dolayı göğüste, kol altında sertlik, üşüme , ürperme , ağrı olabilir.Bu durumda ılık kompres yapın, derin nefes alın verin.Göğsünü önce öne sonra geriye iterek en son da meme başını sıkarak süt pompası işlevi yapabilirsin. Böylece süt kanalları açılır .
BEBEK BAKIMI :
Banyo : Aç karnına iken banyo yaptırma, huzursuz olacağı için banyoda tedirginlik yaşar. Banyo suyu 36-37 derece olmalı, dirseğinle anlayabileceğin gibi bebek termometresi de kullanabilirsin.ılk dönemlerde ( 1-2 ay ) küvetin içine ağ da gerebilirsin, sonrasında çıkar ki suda özgür kaldığını hissetsin. Ilık suyu banyo içine koy, önce bebeği bacaklarından küvete koy, bacaklarına su değsin alışsın sonra şampuanla bedenini yıka, ters çevir arkasını da yıka. Şampuanı ile kafasını da yıkadıktan sonra 1 maşrapa temiz içme suyunu başına dök, bebekler başlarda bilinçsizce dökülen suyu içmeye çalışabilir. Yutarsa yuttuğu su temiz su olsun, sonra bedenine de banyo suyu dök , havlusuna sar ve çıkar. Başlarda bebek banyosu ortalama 5 dakika sürecektir, kış aylarında fazla oyalanmadan banyosunu yaptır ve çıkar. Göbek bağı 15-20 günden önce düşmez genelde, bu esnada banyo yapılmıyor.Günde birkaç kez hastane çıkışında verilen alkolle pansuman yap göbeğine. Bu esnada da bebeği temiz tutmak için hijyenik temizleme bezleri ile silersin. Asıl göbek bağı düştükten sonraki takip eden 2 gün banyo yapılmaz . Mikrop kapma ihtimali geçsin diye beklenir. Bağı düştükten sonra alkol yerine antiseptik ile temizlemeye devam et.
Banyo bitince burun aspiratörü ile burnu tıkanık ise kontrol et, ara ara serum fizyolojik de damlatırsan tıkanıklık kalmaz. Saçlarını fırça veya tarakla hafifçe tara, böylece kafa derisine masaj da yapmış olursun. Ucu küt tırnak makası ile bebeği kucağına oturtup yüzü karşıya bakacak şekilde iken tırnaklarını kesebilirsin.Çıt çıt makaslar başlarda kullanılmaz, derisini kesebilir. Üçgen şeklinde küt makasla kesip uçlarını törpü ile düzeltebilirsin. Bu kesme işini 3 günde bir yaparsan iyi olur, başlarda çok fazla yüzünü çizer. Sık sık ellerini kesemiyorsan eldiven kullanman gerekir. Ayak tırnaklarına dokunma onlar yavaş uzar. Birkaç haftada bir kesebilirsin onları keserken de dümdüz kesmelisin yoksa et kenarlarında batık olur.
Alt temizleme : Karnı tokken altını değiştirirsen daha sakin olur. Altını açmadan önce 1-2 dakika onunla konuş, okşa ve tensel temasta bulun. Altını açtığında kasıkların yukarıdan aşağıya doğru , 1-2 kez de cinsel organı üzerinden geçerek sil.Aşırı bastırma, her seferinde temizleme bezini değiştir.Sonra popo arasını 1-2 kez sil, en son da popo yanaklarını temizle ve altını biraz havalandırarak , pişik önleyici kremini sürdükten sonra temiz çocuk bezini kapat.

Ayyy Sena annecik ne diyeyim ben sana. Valla ellerin koların dert görmesinnn. Sabah sabah o kadar gerildim o kadar sinirlenmiştimki yazdıklarını okudukça bana rehabilitasyon gibi oldu sağolasınn. Ya bu arada ben bi daha yazamam, gelmem falannn bunları hiç duymamış olalım lütfenn. Tabiki bu kadar sıkm beklemiyorum ama yinede bence arada bir kısa kısa ceee de lütfen tecrübelerine ihtiyacım varrr...

yok be yavrum gelemem gidemem demiyorum, eskisi gibi hergün uğrayamam muhtemelen.. gene ne oldu da canını sıktılar bakiim ???

yok be yavrum gelemem gidemem demiyorum, eskisi gibi hergün uğrayamam muhtemelen.. gene ne oldu da canını sıktılar bakiim ???

Valla cidden çok can sıkıcı bir şey oldu, dairedeki bilgislere format atıldı nedendir bilinmez, güya kaydedilmişti dosyalarım ama hepsi bi şekilde uçtu gitii, yok şimdi yeni başlamış bişr memur gibi tertemizim. Ama yinede çok abartmamaya çalıtım sinirimide arkadaşlar sakin konuştun ama gözlerinden ateş fışkırdığı çok net görülüyordu diyorlarrr. Amanın çabuk bitse şu sinir asabiyet yawww tansiyonum fırlayıp duruyor korkuyorum kendimden, en iyisi kendimi izole edeyim kimseyi görmeyeyim böyleceee sinirlenecek bi şey de bulamam di mi ama...

Amanınnn neler okudum ben böyleee, vay anneciğini aramıza hoş geldin şekerimm. Hadi bakalım size kolay gelsinnn, ama Sena anneciğin dediği gibi öyle 14. gün yaptım bitti yokkk, 2 günde bir devammm. Bi de benim ilk ay olmasada hakikaten 2. ay tuttu, yani buradaki diğer hikayelere göre süper bir şans olmuş durumda. yani diyeceğim o ki sende benim gibi öyle hemen olmaz modunda başlamamaışsındır umarım, tutan tutuyor haberin olsun. Mesela ben en azından şu sınav ayında olmasını istemezdim, ilk heyecanımı doğru dürüst ne kendim yaşadım ne de eşime yaşattım. Dün adam sonunda ağzından kaçırdı senin şu sınavın heves mi bıraktı diye.

Neyse hadi bakalım hayırlısı, bu kadar uzun süre korunup birden yağmurluksuza dönmek benide çok heyecanlandırmıştı anlıyorum seniii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…