ocuk istiyorum ama...

kızlar biz geldiiik :)))
dün dr umla detaylı ultrason randevum vardı.Ama dr umun cenazesi olduğunu ve 2 gün şehir dışında olduğunu söylediler ve beni başka bir dr a bugün için yönlendirdiler.Ama kafamıza koymuştuk, amniyosentez yaptırmaya karar vermiştik.Salı öğleden sonra da dr kuzenimizin yakın bir perinatolog prof bir arkadaşından da randevu almıştık.Muayenehanesi de Aydın da!Atladık Aydın a gittik.Saat 16 : 00 da randevumuza yetiştik.Dr önce benim dr umun usg görüntülerini izledi, sonra kendi de usg de baktı.Bebeğin çok sağlıklı olduğunu iletti.Test sonuçlarımı da inceledi."ben olsaydım bu usg görüntülerinden ve ikili test sonucundan sonra dörtlü yaptırmazdım"dedi.yani dörtlü gereksiz olmuşa getirdi."ama yaşın ve dörtlü test risk kapsamında olduğu için yaptırmak , yaptırmamak size size kalmış"dedi Bizde yaptırmakta kararlı olduğumuzu ilettik.
Bu işlem için çok endişeli olduğumdan çok keyifsiz gitmiştik dr a. ama orda acayip bir rahatlama hissettim.Neyse işlem de gerçekten korkulacak, acı veren bir işlem değildi.zaten cleaxne iğnelere alışmıştım, bu da çok farklı gelmedi.Sadece iğne biraz daha uzundu.Benim tek korkum bebeğin zarar görmesiydi, ama şükür herşey yolunda gitti.bir kerede operasyon tamamlandı.

Bugün evde dinlenmedeyim, yarın işe bile başlayabilimişim.Hatta duş bile alabilirmişim.

Allahıma şükürler olsun, son derece rahatladım.Sonucun da iyi çıkacağından eminim.Allahımın izniyle bebişim sapsağlıklı doğacak kısmetse..

bizde haberler böyle kızlar..hemen haber vereyim dedim..

eyl1209 aramıza hoşgeldin..Senin için hayırlısını diliyorum.Umarım sen de kısa sürede meleğine kavuşursun ve senin de maceralarını dinlemeye başlarız))

oğluşumla hepinizi öpüyoruz

sevgiler;

Sibel kötü enerjini üzerinden attığın için çok mutlu oldum...
sonuçlar da iyi gelecek ve çoook rahatlayacaksın..... belki hepiniz yaşadınız tuhaf duyguları, sürekli kafamda dolaşan düşüncelerden sıyrılmak istiyorum... hem çok istiyorum, hem acaba ne zaman olur belki 1 sene sonra olur diye aklımdan geçiriyorum sürekli... ama duam hep en hayırlı zamanda olsun...

uzun süredir aslında aranızdaydım ama uzaktan izliyordum... tanıştığım ve kendimi size tanıştırdığım için çok mutluyum...

sevgiler..

Vay vay vayyy aman da ne güzel haberler aldımmm ne güzel hoşgelmişliklere tanık oldummmm, öncelikleeee Siboşum bu hamişlik zor iş vesselam her anı ayrı bi heyecan fırtınası bak sen de bi çırpıda ne çok heyecan yaşamışsın.Amniyo işine cesaret ettirip yaptırıp bitirmişsin bile. HAtırlarsınız bizde hem ikili hem üçlü riskliydi ama başka ve benim güvendiğim lab. da risk misk çıkmadı ve biz yaptırmadık amniyoyu hatta öyle boş bi kayıda kendi isteğim bu diye imza bile attım ama sonuç malum cadı kızımı biliyorsunuz maşalahı var seninde oğluşun sapasağlam tosuncuk olarak girecek hayatınıza. Ama gerçekten bu kısmıyla çok zro bi süreç hamilelik. Hani gerçekten düşündüğümden değil ama arada ikinci çocuk falan lafları ettiğimde eşim valla bi dokuz ay daha nasıl geçerki diyooo... yani adam bana farkettirmeden nasıl bi sendromlar yaşamışsa çok zor çok zor diyo da başka bişi demiyo :))) Çarpıntı mevzunu ise ihmal etme anacım demekki farkında değilsin ama yaşadıkların seni düşündüğünden daha çok yormuş sıkmış olmalı,azcık kafanı boşaltmaya çalış, keyfini çıkarmaya çalış, fazla yorulma, yürüyüşlerinde mesafeyi kısalt ya da temponu düşür, tuzuda en azından evde sıfıra indirerek dışarıda aldığınla dengelemeye bak ya da öğle yemeklerini evden getirmeye bak. Hadi bakalım güzel anniş güzel havadislerini bekliyorum...

Semraaa çılgın bediş ne o öyle sırt ağrısı falan duymamış olimmm sen canavarsın maşallahhh öyle ağrı sızı olmaz olsa olsa kuruntudur diyorum sana )) Şaka bi yana sana senden iyi hekim olmaz tecrübelerinle her bişeyi halledersin maşallahh, eşin de taşlarını döküp kurtulmuştur umarım?

Stysiii hoşgeldin şekerim, anladığım kadarıyla bebiş isteyenler kervanındansın, hadi bakalım hayırlısı.Uygun zamanlamayı soruyorsun şöyleki en klasik ve bilinenini söyliyim ben sana son adet tarihinin başlangıcından itibaren 14 gün sayıyorsun işte o 14. gün altın günümüz, tabi herşeyin normal olduğu durumlar için geçerli bi hesaplama bu. Ama ben sana madem böyle bi işe girişiyorsun öncelikle bir kadın doğum doktoruna gitmeni güzelce muayene olmanı ve onun yönlendirmesiyle diğer tetkikleri vs yaptırmanı öneririm ve nacizane folikacide başlamanı. Ben hamile kalmayı kafamda netleştirmiş gibi gibi olduğum dönemlerde elevite başlamıştım, bu hamile kalmanı kolaylaştıran bi ilaç değil içerisinde bulunan folikasid: "Bebeğin merkezi sinir sisteminin gelişmesi için özellikle gebeliğin ilk haftalardan itibaren "B9 vitamini" yani folik asit alınması çok önemlidir. Vücutta depolanmadığı ve gebelik süresince normalden fazlasına gerek duyulduğu için her gün alınmalıdır.

Taze yeşil sebzeler folik asit kaynağıdır, ancak uzun süreli pişirmeler ve uzun süre bekleyen gıdalardaki miktarını azaltır. En çok ıspanak, yer fıstığı, fındık, karnıbahar, kepekli ekmekte mevcuttur.

Doğal gıdalar gebenin folik asit açığını tam olarak kapatamayacağından ötürü gebeliğin ilk haftalarından itibaren hap olarak dışarıdan alınması uygun olacaktır.

Gebelerde folik asit eksikliğine bağlı bebeklerde “nöral tüp defektleri” adı altında toplanan bir takım anormalliklerin (hidrosefali, spina bifida, anensefali) ortaya çıkabileceği gösterilmiştir. Ayrıca bu gebelerde preeklampsinin (gebelik zehirlenmesi) daha sık geliştiği gözlenmiştir.

Daha önceden folik asit eksikliği saptanmış veya nöral tüp defekt anomalili bebek doğurmuş kadınlar, gebe kalmayı düşündükleri tarihin en az 3 ay öncesinden itibaren folik asit alımına başlamalıdırlar."

Valla aslında çok daah iyi siteler buldum ama onları kopyalayamadım sen daha detaylı araştırısın, aklına takılan başka şeyler olursa biz buradayız anacım.

gelelim ely1209, hoşgeldinnn, valla anlaşılan dediğin gibi epey okumuş bizden olmuşsun ve diyorsunki bu topic bana çok yardımcı olduuu, ahh nasıl mutlu oldum anlatamam. Her ne kadar tamam bu topiciğin ömrü bu kadarmış diyordumsa da işe yaramış olduğunu bilmek çok çok güzel. Kararsız kararlılığın yolunda sana da başarılar dilerim ve aynen stysiiye verdiğim önerileri yineliyorum. Umarım daha sık sık görüşürüz, bi de her ne kadar isim özürlü olsam da bi iki defa daha soracak olsamda isimleri bilmek daha bi samimi güzel oluyor

Bana gelicek olursak bildiğiniz gibi hanımlar iş ve ev döngüsündeyiz, bi de melek anacığımın seneyi devriyesi çok yaklaştı onun sıkıntısı var yüreğimde hoş içimin sısızı hiçç dinmedi dinmiyor ama nasıl koca bi yıl geçmiş ve Aalh nası bi sabır veriyo şaşırıyorum. Geçenlerde rüyamda gördüm anacığımı daha doğrusu duydum, çünkü telefonla konuştuk uzun uzun, ki ben hep ayrı şehirde olduğumdan en önemli iletişimimiz teldi ve rüya bu işte. Hem iyi geliyo hemde ertesi bi kaç gün daha bi allak bullak dolanıyorum. Neyse işte böyleyken böyleeee kendinize dikkat edin görüşürüz...

herkese selam
bende yeniyim aranızda.bir süredir takip ediyorum gebelikte ilgileri yazılar.3 yıllık evliyim 2 aydır bebek düşünüyoruz ama gecen ay malesef sonuç negatif.bu ay ise adet olmama 2 gün var daha ama olucam gibi hissediyorum akıntım var çünkü.bu ay ovülasyon testi de yaptım hem de tam gününde yani 2 çizgide ilişkide oldu doktora da gittim herşey normal çıktı bu ay da hamile değilsem ki sanırım değilim akıntım başladı çünkü .olmuyor psikolojisine giricem sanırım:95:

Sinem'cim benim adım Duygu... sanırım uğurlu topiğinin ömrünün sonuna geldiğini düşünüyorsun, bundan sonra devam ettirmek bize düşüyor sanırım... umarım güzel haberlere gelirim paylaşacak, soracak bol bol sorumlarım olur, sizi buralarda tutarım :)

tekrar görüşmek üzere;

Sevgiler

Hoşgeldin Saybell Şekerim Duygunun dediği gibi burası uğurlu bi topik ve sen tam yerine geldinnn ama olmaz daha ikinci ayda olumsuz psikoloji lafını ben hiç duymamış olayım. Anladığım kadarıyla sen gerekli detayları zaten biliyor ve uyguluyorsun şimdi bundan sonrası birazda olumlu düşünmeye ve evrene kalıyor,sen her gün doğru olumlamalar sinyallerle dileğininin olduğunu düşün ve buna inan, en kısa zamanda müjdelihaberini alacağız ben buna kesinn gözüyle bakıyorum, hadi bakalım

Tekrar hoşgeldin Duygucum Evet dediğin gibi çok uzun süredir bu topiği kafamdaki soru işaretlerine birileri ışık olur yol olur diye açmış ve akabinde hala süren çok güzel yoldaşlıklar edindim ama hayat bu ya işte ben aldığım ağar darbe sonucu burasıyla hiç ilgilenmez oldum bi de facebook taki iletişimler daha güncel ve hızlı hale gelince burası popülaretesini kaybetti... amaaaa işte yinede kendimi arada buraya bakmakadan alıkoyamazken bi gördümki hala bi umut var hala yenilikler canlılıklar var mesela sen varsın kısacası eskisi kadar sık sık bakmasamda ben hep buralardayım beklerim anacım...

canım gerçekten kötü enerjimizi üzerimizden attık. Normalde karamsar bir insan olmama rağmen şükür ki oldukça olumlu düşünüyorum bugünlerde.Oğluşumuz sayesinde sanırım

"kafandan bebek fikrini at, düşünme" demeyeceğim sana , çünkü eğer bebek istiyorsan, hemde çok istiyorsan bu pek mümkün olmuyor.Benim durumumu okumuşsundur belki.Hiçbir problemimiz olmamasına rağmen tam 1 sene sonra doğal yolla hamile kaldım."Haziran ayında nasılsa tedaviye başlayacağım" diyerek Mayıs ayı öylesine geçti.Ama gel gör ki öylesine geçmemiş meğerse...bebişim bize, o son ay da süpriz yaptı.Hamile kalmayı hiç ummuyordum ama oldu..kafadan atmak lazım ama nasıl ...?bu konuda hiçbir fikrim yok açıkçası:26:çevremdeki herkes "zamanı vardır, olur" deyip durdu.. belki de doğrudur, doğru zamanı bekliyordur bebişler

Bende buraya yazmadan önce, uzun bir süre uzaktan takip etmiştim aynı senin gibi
Bizde seninle taşıtığmıza memnun olduk.

sende hoşgeldin topiğimize
aa 2 ay olmuş daha ne karamsarlığı böyle!..moral bozmak yok, olumsuz düşünmek yok..yola son sürat devam

slm arkadslar çok güzel bi ortam :) bende çocuk istiyorum ama...:) yaklaşık bi senedir olmuo eşimdede bendede bi sorun yok sadece bende yumurtalık kisti varmış ama önemli değilmiş ayrıca cocuğa engel değilmiş doktorum öyle söyledi benim sorum şu bilgilendirirseniz sevinirim reglim bugün 12. gün oluo gecikti idrar testlerim hep negatif ve ilkkez bu kadar gecikti idrar testinde negatif cıkıp hamile kalma şansım varmı acaba:) ayrıca kafam şu kiste takılmıo değil acaba ondanmı gecikio ama doktorum bi sorun olsa söylerdi sanırım cokmu uzun oldu ne şimdiden tskler

sana cvp yazmıştım hepsi gitti(

Merhaba,

Benim de gecen ocak ayında yumurtam kistleşmişti.Dr um doğum kontrol hapı verdi , 1 ay kullandım ve kist eridi, reglimde düzene girdi.Benim seninki gibi geçikmiyor, gününde gelip, zor söküyordu.Bebek olmuyor diye çok stres yapıyordum, o yüzden yumurtam kiste dönüşmüş (dr un dediği buydu yani)

DR un sana yumurtayı eritmek için ilaç vermedi mi?

Bence en kesin sonucu kan testi veriyor.Kan testiyle sonucu netleştir cnm

cok tsk ederim cnm kistim için tedaviye gerek duymadığını söyledi sanırım kendiliğinden adetle sökülen bi kistti cocuğa engel olmayacağını zaten küçük ve zararsız olduğunu söledi ama yinede kafam takılıo işte cevap için de cok tsk ederim bebişini sağlıcakla kucağına alırsın umarım:)

Herkeşe merhabaaa, nabersiniz bakalım, yeni bi haftaya daha başladık. Valla hafta sonu su gibi akıp gidiyo, kuşumla beraber öğlen uykusu uyumanın keyfini iki güncük yaşayabiliyorummm ama ne yapmak lazım bardağın dolu tarafına bakmak lazım ya hiç uyuyamasak, hoş sırf bu uykucuklar yüzünden bi yerlere kıpraşamıyoruz evde takılıyoruz zira benim cadı uykusunuda alsa koca bi tabak çorbasınıda içse her sokağa çıktığımızda mutlaka bi emme kriziyle koştur koştur eve dönüyoruz o yüzden mümkün mertebe evin mücavir alan sınırlarında pek uzağa gidemez olduk netcez bilmem valla

Oh ohh bu arada topiciğin bahtı bir açıldı pirr açıldı hoşgeldin sevgili Emel, Siboşun dediği gibi hala regl olmadıysan hemen bi kan testi yaptır anacım idrar testleri aslında pek yanıltıcı olmaz ama olsun hem nasıl duruyosun kuzum valla ben ikinci günü koştur koştur tahlil yaptırmıştım hcg ilk değerde 49 çıkınca doktor du bakalım iki gün sonra ikiye katlarsa seviniriz diye hevesimi kursağıma yapıştırmıştı bu arada kistlere takılmamak lazım regl birlikte giden cinslerden olmalıki dr üzerinde durmamış hadi bakalım yeni bebiş haberimizi tez zamanda alaalımda neşemizi bulalım...

ilk mesajınızı okuyup son sayfaya gelince ne çabuk dedim içimden :) daha dün kararsız olan siz bugün kucağında kızı olan yine siz :) hayat böyle işteee. akıııııp gidiyor,durmaksızın süratle.... ve bence bu hayatı anlamlı kılan en önemli şey annelik :)) bilmem anlatabildim mi.... benim iki tane dünyalar tatlısı oğlum var.Rabbim nasip ederse 3. yü de seneye düşünüyoruz... ama elimde olsa (maddi anlamda demiyorum.. manevi anlamda ve bedenen yetebilme ve bütün yaşamaya değerliğine rağmen bu her anlamda çivisi çılmış dünyaya güvenememe anlamında )onlarca çocuğum olsun isterdim.... ki ben hiç de evlenip anne olayım gibi hayalleri olan bir insan değildim... kariyerini oturtmuş her anlamla sosyal ve çalışan biriyim... evlendikte sonra annemin tabiriyle çocuk delisi oldum çıktım :))

Merhaba hanımlarrr,

Bugün çok ağır ve zor bi gün, gönlüm darda, ruhum yumak yumak.Anacığımın ölüm yıldönümü bugün, ne çabuk geçti koca bi sene...

YAzacak söylecek çok bi şey yokkk, ben Ankaraya gidiyorum hafta sonu duasını yapacağız inşallahh. Sizden dileğim dualarınızı eksik etmeyin ki ruhları huzur bulsun ferahlasınnn...

insan her ölüm yıldönümünde yeniden yaşıyor o günleri,gerçekten çok zor.ben de babamı kaybedeli 5 yıl oldu,hergün daha çok özlüyorum... ne diyeceğimi bilemiyorum,boğazım düğümlendi ALLAH sabır versin,nurlar içinde yatsın... maalesef hayat devam etmek zorunda ve siz bir anne olarak güçlü olmak zorundasınız...
ALLAH mekanını cennet etsin,dualarınız kabul olsun...

Allah sabır versin Sinemcim, gerçekten çok çok zor olsa gerek..alışılacak bişi değil...Allah sizlere uzun ömürler versin,mekanını cennet etsin.

Aminnn teşekkürler arapsabunu, dediğin gibi bi şekilde ayakta durmaya mecbur ve zorundayız, ama zorunu ve acısını yaşayan bilirmiş ben bunu malesef öğrendim, Allah başka acıları öğretmesin inşallahhh...

Allah sabır versin Sinemcim, gerçekten çok çok zor olsa gerek..alışılacak bişi değil...Allah sizlere uzun ömürler versin,mekanını cennet etsin.

Teşekkürederim Siboşum, tek yapabileceğimiz dua edip ruhlarını ferahlatmayı ummakkk, Allah kimselere böyle sıkıntılar zamansız yokluklar yaşatmasın aminnn...

Merhaba hanımlar, gittik duamızı yaptık, şekerimizi dağıttık geldikkk... İşte masal hayatın dramatik ama mecburi oyunları hepimiz bigün bu sonu yaşayacağız....

Neyse gam kasavet sürekli olunca olmaz güzelliklerde olmalı, mesela bugün anneciğim doğum günü, vefat gününü anıyorsak doğum gününde de pasta yemeliyiz di mi ama hemde çikolatalı olmalı, üzerinde maytabı olmadan olmazzzz, ben aynen böyle yapacağım bugün koca bi dilim çikolatalı pasta yiyeceğim sizde bi kaçamak yapın dilerseniz )

Bu arada Aslııı bayıldım oğluşuna resimler çok güzel, maşallahh diri sağlıklı topaç gibi bi bebek, her bikeş böyle sağlıcakla kavuşsun bir an evvel inaşallahhh...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…