ocuk istiyorum ama...

sinemcim dün akşam rüyamda senin kızı elinden tutmuş bir yerlere götürüyordum, pek şirindi herzamanki gibi:)))Yavaş yavaş yürüdük, bir yerlere geldik, Didoş üzerindekileri çıkarmaya başladı mı sokakta, ben giysilerini giydirmeye çalıştıkca, didoş soyuyor kendini:) pembe bir giysi verdi bana ille onu giymek istiyormuş.Neyse onu giydirdim.oh rahatladık sonra.Hayır olsun bakalım...

öpüyorum ikinizide çok çok..

Sibelll hayırdır inşallahhhh valla çok enteresanmış şaşırdım okuyunca ama bizin kızın malum tüm bayanlar gibi giysilere ve özellikle elbiselere farklı bi düşkünlü olduğunu düşünürsekkk sana malum olmuş diyebilirim ancak. Eğer hoşuna giden bi şey giymişse bu sıralar çıkartırken zorlanıyoruz haspam onla dolaşayım yatayım istiyo, ya da kendi çekmecelerini talan edip beğendiğini giy giyy diye bize uzatıyo. Ama tabiii bu şekil bi rüyanın nası anlamı olur bilemedim doğrusu, hayırlar olsun inşallahhhh. Eve gider gitmez pembe elbisesini giydireyim bari kuzuma )) Bu arada sende takılma anacım şu taramalara iyi çıkacak ebn eminimmm, Semra da sende sağlıcakla kavuşacaksınız bebişlerinize, bak olduktan sonrada buralara uğranmıyoo Aslı kayıp yine mesela umarım çok bitap değildir, ama size şöyle moral vereyim evet büyüdükçe koşturma artıyo ama çok daha farklı keyifler giriyo işin içine gerçek bi altın top olmaya başlıyorlar, biz akşam bazen kızı paylaşamıyoruz eşimle cadı öyle bi oyalıyo öyle bi eğlendiriyoki bendeki depresyondan eser kalmıyo valla

Bu arada Semra sana bi şey sorayım, sen kızı bezden kurtuldu mu, eğer becerdiyseniz çalışmalara ne zaman ve nasıl başladınız? Ben dün bi lazımlık aldım tabii hemen başlamayı düşünmüyorum ama görsün ve alışsın diye, bebeklerini oturttum hadi çiş yapalım kaka yapalım vs oyun oynamaya çalıştım ama tabi o hemen alıp evde ordan oraya sürüklemeyi daha eğlenceli buldu, zorlamayacağım elbette, aklıma geldikçe böyle böyle göstereyim diyorum sen ne dersin?

merhaba sinem, evet şükürler olsun bezden kurtuldu 2 ay önce. Didoş şuan kaç aylık bilmiyorum. ben Defneye 1 yaşını doldurur dolldurmaz yani yürümeye başlayınca lazımlık almıştım. oturduğumuz odada sanki o onun oturağıymış gibi sürekli göz önünde tuttum. oyunlarına dahil ettim. 14 aylıkken filan çişşş demeye başlamıştı hatta lazımlığına ilk çiş ve kakasını bile yapmıştı. ama erken diye devamını getirmedim. kış boyu da sürekli göz önünde tuttum lazımlığını. geçtiğimiz haziran ayında da havalr ısınmışken bıraktık çok şükür. ve Rabbim yardım etti de çok zorlanmadık.
Şuan izlediğin yol çok doğru. önümüz kış zaten, lazımlığıyla iyice haşır neşir olur:))

ohh iyi bilmeden iyi bi şey yapmışım yanii, aynen bende şimdi sadece görsün bilsin diye ortalarda tutuyorum ama o kafasına geçirmeyi tercih ediyo şimdilik ve bu kışı sanırım bizde bezli geçireceğiz ama önümüzdeki yaz başıı hemen çalışmalara başlıyım diyorum. Bu arada senin bezli dönemler yine başlıyacakkk :)))

hanımlarr burdan artıkın bizim tatil sayfamız kapandı diye yazmıştım ama hayat işte tesadüfü planlar yaptırıyor insana ve bayramıda içine alan bi tatil programı yaptık, haftaya salı yola çıkacağız Ayvalık tarafına gidiyoruz. Bakalım bizim kızla bu sefer nasıl bi macera bize bekliyo olacak, umarım çok ciddi bi aksaklık talihsizlik olmazda gidebiliriz zira ben epey bi yorgun ve yılgınım, belki hava değişimi iyi gelir, hoş bizim kızda çok evine düşkün ya du bakali netcez. Geçenlerde büyük bi piknik halısı almıştım onuda yanımızda götüreceğim kaldığımız odaya yere serip ona biraz daha hijyenik ev ortamı oluşturayım diyorum. Du bakalım bi yola çıkabilelimde belki ordanda size haber ederim, ama olmaza beni merak etmeyin anacım bayramadan sonra hemen buradayım, hepiciğinizi kuzularınızı tek tek öperimmm, kendinize iyi bakım canlar, taramalara takılmayın, hiddet yok, huzur var

Şimdiden iyi tatiller canım, inşallah hepiniz için çok güzel , dinlenceli, eğlenceli ve huzurlu bir tatil olur.
Sinemcim aynen dediğin gibi bizimde tatil planımız yokken, arkadaşlarla Datça'ya gitmeye karar verdik.Son tatillerimizi iki kişi olarak değerlendirelim, seneye böyle bir şansımızın olamayacağını düşündük.Yalnız benim 3-4 gündür boğazım indi, faranjit gibi bişi oldu sanırım.Allahtan vücut ağrısı ve ateş yok .İnşallah da olmaz.Ilık ıhlamur vs içiyorum ama pek kar etmiyor.Neyse buna da şükür..

Dün, beni kayıtlı olduğum sağlık ocağından arayıp, gebe olarak kaydımın olmadığını söylediler.Beni oradan da takip edeceklermiş bundan sonra..Sabah aç karına oraya gittim.Benden kan aldılar, idrar tahlili yapıverdiler iki dakikada...Tetanoz aşısı vurmak istediler ancak Dr uma sormadan vurulmayacağımı söyledim.DR um da henüz erken olduğunu 20 hft dan önce önermediğini söyledi.Bende aşıyı yaptırmadım tabi ki!

Asıl dün akşam ben iğnemi yapmayı unuttum kızlar nasıl unuttum bilemiyorum!Dün çok yorgundum, dışarıda yemek yedik, geldik, duş vs derken ben direk yattım, iğne kaldı...Sabah kalktım ve tuvaletteyken aklıma geldi, bir panik bir panik oldum.Neyse hemen yaptım iğnemi..Sonra 9 u bekledim, Dr u aramak için.. bugün akşam da 1 tane vuracakmışım.Ben vurmaya razıyım, yeterki oğluşum iyi olsun..Bebişime bişi olacak diye aklım gitti ama..Bebişimden özür dileyip durdum sabah(

Selamlar

Kimsecikler uğramamış buralara.Sinem tatilde, Semra cım sende tatile mi gittin yoksa ?Aslı bebişle uğraşıyordur muhtemelen...

Hafta başı geçmeyen boğaz ağrım üzerine dr umu aradım, Gel bir göreyim dedi.Gittim , çiğerlerimi dinledi, hafif hırıltı varmış hemen serum verelim dedi.2 gün üst üste serum yedim, ağızdan da antibiyotik verdi.Ben 2 gündür serum küründeydim yani...Bugün tekrar gittim kontrole, neyse hırıltı geçmiş.. geçmeseydi, göğüs uzmanına gönderecekti.Şükür bebeğim de, bende iyiyiz.Antibiyotikler diğer yandan mantarı fena tetikledi, bir yandan da onla uğraşıyorum burnum hala akıyor ve burnumun altında içinde uçuk çıktı...nasıl bir üşütme anlamadım, yazın göbeğinde???

Bizim Datça da galiba yalan oldu, gitmeyi istememe rağmen korkuyorum, yeniden üşütür ve tekrarlar mı diye..

Bende haberler böyle kızlar.. Uğrayın bir merhaba deyin merakta bırakmayın

Bizz geldikkkk....

Merabayın cemat nabersiniz bakemmm. Valla bendeniz hem iyi dinlenmiş, hem azcuk tırlatmış, hem yorulmuş... karman çorman bi haldeyim. iyi dinlendim diyorum çünkü Ayvalığın havası pek iyi geldi kuzuma bol bol gece uykusu aldım, aldıkkk, tırlatmış durumdayım çünkü kuzum özgürlüğüne çok erken kavuşma peşinde olduğunda ona ayak uydurmak çok zorlayıcıydı, yorgunum çünkü hiç aşağı bakmayan ve son sürat koşturan bi cadının peşinde dur durak bilmeden koşturduk. Eeee millet akıllı anacım maaile gelmiş tatiline mis gibi geçirdiler bi biz yalnızdık, dönüşümlü koşturduk ve yalnız yemekten nefret etmeye devam ettim tabeee )) Neyse herşeye rağmen tatil tatildir ve hiç dönesimde yoktu açıkçası ammaaa heyhat hayat devam etmekte...

Sizler nasılsınız bakem???

Siboşum epey bi üşütmüşün nasıl oldun gidebildiniz mi Datçaya umarım gitmişsinizdir zira evdede yatacaksın en azından oraların havası belki daha iyi gelirdi, geçmişler bitmişler olsun inşallahhh...

Hadin bakalım haberlerinizi bekliyorum...

hoşgelmişsiniz sinemcim
tatil ne olursa olsun tatildir, tatilin kötüsü olmazmış...bızdığın peşinde koştursanda tatil iyi geçmiş, senin adına sevindim canım..

biz ne yazık ki datça'ya gidemedik.tekrar üşütür, hasta olurum diye korktum.bizde tatili evimizde geçirmeye karar verdik.bayramın ilk iki günü yoğun bir bayramlaşma faslıyla geçti, diğer günlerde kalan günlerimizi arkadaşlarımızla, bazen de izmir çevresinin sahil kenarlarında geçirdik.öyle böyle 9 günü devirdik.. 9 günden sonra işe gitmek hayli zor oldu:S

kızlar şaka maka biz 5 ayımızdayız oğluşumla..karnım artık epey bir belli oluyor, bana trende yer bile vermeye başladılar:))bebişim hareket ediyor mu bana mı öyle geliyor hala emin değilim??tam göbek deliğimin civarlarında sanki bağırsak hareketleri gibi bişiler oluyor.2-3 gündür böyle hissediyorum.

karnım artık iyice gerilmeye başladı, özellikle dik dururken geriliyor.önümde daha 4 ay var ve daha da gerileceğim galiba

yavaş yavaş yürüyüşlere başladım, iş çıkışı 2-3 durak sonra inip eve yürüyorum.faydası oluyordur inşallah..

gece tuvalete kalkmalarım son sürat devam ediyor.gecede min 2 kere kalkıyorum, bir gece 4 kere kalktığım bile oldu...şimdiden tuvalete girmekten usandım diyebilirim:)

sizlere bişi soracağım, ellerim ve ayaklarım hafifte olsa şişmeye başladı, normal mi kızlar?

şimdilik benden bu kadar kızlar yine grşz

selamlar kızlar..

bu annelik pek bir meşakkatli görevmiş be sinem ne yemek yiyebilir, ne uyuyabilir, ne iş yapabilir, ne de buraya bakabilir oldum. ama o dünyalara bedel bir çift göz gülerek gözlerimin içine bakınca herşeyi unutup gidiyorum. biz artık 2. ayı doldurduk, 2,5 aya yaklaştık. bayram tatilinde benim memleketim kayserideydik. yolculuk ve tatil gayet iyiydi. gaz sancılarımız azalmakla birlikte devam etmekte, artık sesler çıkarıyor, etrafa gülücükler atıyoruz. uykular bi gün iyi bi gun kötü, 3. aydan sonra düzelir diye umut ediyorum. zamanmın ve enerjimin neredeyse %100 ünü ona ayırıyorum. iznimin bitmesine az kaldı ama ben sözleşmeli çalıştığım için sözleşmemi feshedip 1 yıl bebeğimi büyütmeyi düşünüyorum. bende haberler böyle..

Sinemcim tatil fotolarını face te jet hızıyla bakmak süretiyle gördüm. eğlenceli aksiliklerden uzak bi tatil olmuştur umarım canım biz onu da yapamadık. çok geçmişler olsun ishal olayınız umarım düzelmiştir. yatış pozisyonuna gelince benim de iç sesim seninki gibi bi sağ bi sol olmak üzere yan yatırmamı söylüyor ama bizim paşa yan yatmamakta ısrarlı sırtustu dönmeye çabalıyor ve dönemeyince uykusundan uyanıyor. ben de geceleri mecburen sırtustu yatırıyorum ama kafasını zaten yukarı değil yanlara çeviriyor demek öyle rahat ediyor napiyim diyorum geçiyorum. gündüzleri de gözetimimde yüzüstü uyuyor.

Sibelll bak ne çabuk 19 hafta olmuşsun bile yolu yarıladın canım yaa sana da çok çok geçmiş olsun dikkat et kendine hamilelikte faranjit ben de olmuştum. ve hala izleri geçmedi. öksürük krizleri tutuyor arada.

Polyannacım tavsiyelerin için teşekkürler canım..

bizimki uyanma sinyalleri veriyor öptüm hepinizi görüşmek üzere...

amanın beş aylık hamiş gelmiş hoşlar gelmişşş,geçmişler olsun yine diyim ben sana, ne yapalım bu yıl böyle geçsin tatil güzelde hastalık zor be anacım kendini korumakla iyi etmişsin netekim her bi yer çok kalabalıktı iyi olmuş evcağızında kaldığın dinlenmişsindir. Gelelim pıtırcıklara, şöyle içinde sanki gaz hareketi gibi pıtır pıtır bi şeyler olooor di miii işte o senin bebişin, her ne kadar 22. haftadan sonra daha net anlaşılsa da bende 17. haftalıktan beri hisseder olmuştum, bu pıt pıtlat zamanla kelebek uçuşmasına sonrada davul çalmaya kadar gidecek, özellikle benim cadı o zamanda ne kaa cadı olacağını dışarıdan da çok net görülen hareketliliğiyle göstermişti kendini. Hamişliğin en tatloş anları bunlar, sonra sonra anaaa hareketleri mi azaldı sendromlarıyla biraz kabusa dönecek ama du ben sana bunu dememiş olimmm El ayak şişmesi için biraz erken ama maşallah senin hamişliğin son sürat gittiğinden ona da normal diyim bari, bu noktada dikkat etmen gereken tuzu azaltman hatta sıfır tuzzz bi de bol bol bolll suuu, evet tuvalet miktarın artacak ama olsun bol su içmek lazım. Yürüyüş işide güzel ben de en başından itibaren çok dikkat etmiştim hareketlerim kısıtlanmasın diye ama sana küçük bi tavsiye özellikle sıcak havalarda değil de şöyle akşam yemeklerinden bi saat sonra eşinle koyniş koyniş yürümen, hem bu şekilde çok hoş sohpet imkanı oluyor hemde farkına varmadan epeyy bi gidiyorsun. Ehhh şimdilik bu kadar hadin bakalım başka tiyolarda buluşmak üzre

vayy taze annemizde gelmiş hoşlar getirmişşş, sağolasın anacım geçti gitti ishal olayımız maşallahımız var iyiyiz, tatilde bozulan yemek düzenide yoluna girdi girecek tek ve makus derdim gece uykuları ve inanılmaz sık uyanmaları ne güzel tatilde üç tene tek kişilik yatağı birleştirip devleştirdiğimiz yatak ortamında mışıl da mışıl uyuyorduk ama şimdi illa yanımızda yatacak yatacak da olmor döndükçe bana ya da babaya çarpıyo uyanıyo ve başlıyo gözü kapalı memeee demeye e tabi bende uyanıyorum ve malesef ben beceremiyorum emzirken uyuma işini her defasında bölünen uykuyla zombilik günlerime geri döndüm. Ama tabi sen moralini bozma bizim gibi yapmayıp 4. ayında bu işi ele almayı başarabilirsen bi de tabi oğluşun da isterseeee aynı olmayadabilir )) Bu arada bizde görelim sizin gülücüklü fotolarınızı be yaw

hu huu millet nerlerdesinizzz, semra nasıl gidiyo hamişlik anacım anlat azcık.

Ben çevremden kötü haberle ala ala moral motivasyonu sıfıra inmiş durumdayım düzeltin anacım güzel haberlerinizle beni...

selam selam selam

yaa ben buraya çok uzun ara vermişim yaaa :26::26:

bendeki haberler bayramda eşimin sadece 2 gün izni olduğu için 1,5 günlüğüne eşimin köyüne gittik. Defnenin uykusu inanılmaz güzeldi 2 gecede, ama gel gelelim iştah sıfırlandı. eve döner dönmez de uykumuz eski düzene hiç sektirmeden kavuştu malesef( iştahımız bugün itibariyle maşallah düzelme gösteriyor gibi. 10 gündür iştahsızlığından çıldırma noktasına gelmiştim.
arefe günü eşim sabah şiddetli bi sancıyla uyandı ve hemen hastaneye gitti. sonuç taş düşürüyormuş. inşallah çok zor olmadan atlatır

neyse köyden geldik 2 gün sonra Defne ateşlendi. sürekli inip çıkan bi ateşti. 1,5 gün sürdü ve şükür oda düzeldi.

ben 14 haftamı doldurmak üzereyim.şükürler olsun bi şikayetim yok. ama yavrumu çok özledim. tam 5 haftadır görmedim. haftaya çarşamba randevum var. inşallah herşey yolundadır.

SİNEM tatil yapılmış gelinmiş. ne güzel

SİBEL el ayak şişmesi için biraz erken gibi geldi bana. TUZ kısıtlamasına giderek çözebilirsin belki.

WYLMA maşallah büyüyor bebişin. Rabbim sağlık sıhhat versin. en güzel zamanlar şuan.

Kızlar merhaba,

İş yerinde biraz yoğundum, o yüzden yazamadım.Evvelsi gün kuzucuğumu yeniden gördüm.Dr amcamız çağırmıştı.Benim 4 lü test hala çıkmamış, dr da çıkmayınca şaşırdı..Ben ordayken labı aradık, Dr a da sonucun çıkmadığını söylediler.Ve bugün itibariyle hala lab dan ses seda yok.Kanımı mı kaybettiler nedir!Neyse birazdan arayıp tekrar sorayım bari..

Dr amcamız kalbimize, ayak parmaklarımıza ve damak açıklığı olup olmadığına baktı."Herşey çok iyi , gayet sağlıklı bebek "dedi.Allahıma şükür."Ultrasonda kalbin %60 olduğunu söyleyebiliyoruz,ancak fetal eko ile %98 sağlıklı denilebilir"dedi.Ailemde doğuştan kalp rahatsızlığı olan var mı diye sordu, düşündük taşındık, yok dedik.Ancak sonra anneannem hep derdi, "ben bir doğum yaptım, kalbi delikti ve doğduktan sonra öldü."O geliverdi aklıma.. dr a ilettim.Tabi dr da aile geçmişimde böyle bişi olduğu için "riske atmayalım, bir fetal eko çektir sibel " dedi.Salı günü fetal eko ektireceğiz bakalım hayırlısı...

Kızlar dün akşamdan beri benim kalbim bir garip ...:26:normal seyrinde çarparken arada farklı bir atma oluyor sanki.Anlamadım gitti.Biraz endişelendim.Dr u arayıp sorayım mı diyorum, ne yapayım şaşırdım.Hamilelikte çarpıntı olabiliyormuş, sonuçta bir bedende iki kişi yaşıyoruz ..yine de endişelendim.Allah korusun kötü bişi olmasında..

Tuzu evde azaltmaya başladım da canlar, dışarıda öğle yemeklerinde benim takibimde olamıyor malesef.Bana da bu şişmeler erken geldi.Bol su içiyorum yine de yetmiyor mu ki:26:

Semracım geçmiş olsun ..hep eşine, hem kızına diyelim:Allah bir daha göstermesin..

Sinemcim hayırdır neden moralin bozuk?

Aslıcım bebişten fırsat bulursan, seni daha sık burada görmeyi isteriz..

Bende haberler böyle, yeni haberleri size bildirirm.

Sİbel çok teşekkür ederim sağol.

ben bugün aşırı bel ağrısı şikayetiyle ACİLe gittim ve bebeğimi gördüm,kalp atışlarını gördüm. ŞÜkürler olsun içim rahatladı.

Merhaba ben aranizda yeni bize bebek istiyoruz dikkat etmem gereken zaman varmi bu konularda pek bilgim yok bu ay korunamadik ne kadar sansim vardir bilmiyorum insallah diyorum yardimmederseniZ sevinirim...

selam kızlar,
korktuğum şey başıma geldi, dörtlü test sonucumda 1:21 yüksek down senromu riski..görünce şok oldum, hiç beklemiyorduk.Ultrasonda herşey mükemmel görünüyor.Dr da o kadar şaşırdı, bu sonucu beklemediğini itiraf etti, amniyosentez önerdi.kafam patates gibi kızlar...bebeğimizin sağlıklı olduğunu hissediyoruz ve dolayısıyla dr a gitmeden önce eşimle ne olursa olsun amniyosentez yaptırmayacağız diyorduk.yani ikili teste güveniyorduk.ancak dr umuzun iki seceneğide çok iyi düşünmemiz gerektiğini söyleyene kadar.."ya ikili testi kaçırmış direk dörtlü yaptırmış olsaydınız" dedi...biz kalakaldık...hafta sonu oturduk, düşündük, taşındık...sonuc amniyosentezi yaptırmaya karar verdik.fakat en büyük korkum düşük riski...ve çok kısa bir zaman içinde de bu testi yaptırmam gerekiyor. (1 hft gibi)o kadar üzgün ve huzursuzum ki..her yönüyle herşeyi düşünüyorum.ya bebeğimi kaybedersem, ya bebek down sendromluysa ya da hiçbişi olmadan sağlıkla bebeğimi ocak sonunda kucağıma alırsam...

bugün öğle 14:00 de dr um tekrar ayrıntılı ultranasona sokacak beni...

Kızlar dualarınızı eksik etmeyin

SİBEL Allah yardımcın olsun...

İnşallah bu kez korktuğun başına gelmez. İNANIYORUM Kİ SEN OCAKTA BEBEĞİNİ SAĞLIKLI HAYIRLI Bİ ŞEKİLDE KUCAĞINA ALACAKSIN. Bol bol dua et canım. Rabbim o minik mucizesini korusun.

ama gerçek olan bişey varki bu testler de de hata payı var. bunu unutma olurmu?? Rahat olmaya çalış ki bebeğiniz de rahat olsun.. artık herşeyden etkilenir o minik kuzu. Geçenlerde bi arkadaş benim sıkıntılı bi zamanımda bana İNŞİRAH SURESİni önerdi. gerçekten çok rahatlatıyor.

Dualarım seninle. Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Teşekkür ederim Semracım.

Ben de en iyisini düşünüp bebeğime sağlıkla kavuşacağım günü bekliyorum.Umarım herşey yolunda gider bu kötü günlere güler geçeriz....

Haklısın cnm.. bu testler tarama testleri..%100 hiçbirşeyi kanıtlamıyor.Ama insanı nasıl da perişan ediyor!amniyosentezin yaptırdıktan sonra yaklaşık 1 ay bekleme süresi de var .Allah kimseye yaşatmasın..

Merhaba Sibel,

direkt isminizle hitap ediyorum ama 2 aydır bu sevgili sinem'in açtığı bu konuyu takip ediyorum... sabırla en başından okudum... Sena'yı Sinem'i, Pelin'i, Semra'yı Seni ve şu ana kadar anne olan ve olmayı isteyen, buradan paylaşımda bulunan herkesin hikayesini okudum ve aynı heyecanı yaşadım beraber...

sana içini ferah tut demek istedim... herşey yolunda gidecek aynı heyecanı Sinem de yaşamıştı... maalesef anladığım kadarıyla amniyonun yaptırılması gerekiyor dendiğinde kimse bu riski üstüne alıp ben yaptırmıyorum diyemiyor... bu testi yaptırdıktan sonra içiniz rahatlayacak... herşey olup bitecek ve rahatlayacaksınız...
ha birde bende İzmirde olduğum için hangi doktora gittiğini merak ediyorum..

bana gelince burayı takip etmeye başladığımda bende acabacılardandım... artık ne istediğimi biliyorum... bu topic bana kendimi sorgulamamda çok yardımcı oldu... doktor kontrolü ve testlerden sonra yağmurluksuz denemelerine başladık... :)

herkese Merhaba demek istedim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…