ocuk istiyorum ama...

kızlar selam, hayırlı cumalar
bugün ortepedi dr una randevum vardı değil mi benim..bende ne ağrı kaldı ne bişi, geçti..:44:bende randevuyu iptal ettim.demek gebelikle ilgili bişi ve zaman zaman olacak, geçecek.bir daha olursa o zaman sıcağı sıcağına giderim artık..

Kızlar karnımda azcık azcık, tatlı tatlı kaşınmalar oluşmaya başladı, çatlama belirtileri mi acep?

kimsecikler uğramamış buralara...nerdesiniz??

aynen bu tarife uyuyor sinem yaa demek oğluşum kolik midir ne zımbırtıdır ondan olmuş. daha neler öğrencez bakalım. özellikle geceleri bi haller oluyor bebişe bizi korkutacak kadar ağlıyor.. zaten biz de ağlama krizleri sırasında aynen öyle yapıyoruz bi eşim bi ben pışpışlama, karnını ovalama, nenniler vs, ama bazen hiçbiri kar etmiyor. benim anladığım kadarıyla bırt yapmakta ve kaka yapmakta zorlanıyo bizim minik sincap. çok sağol bilgilendirme ve tavsiyelerin için.

tamam canım. rezene çayı hep duyuyorum ama bazısı hiç faydasını görmediğini söyleyince ben de denememiştim onu da denemekte fayda var anlaşılan.

ne zaman istersen canım biz cevaplamaya hazırız aklına takılan herşeyi

Ağrılarının geçtiğine çoook sevindim.. Geçenki yürüyüş etkili oldu sanırım.
Birde onlar malesef çatlama kaşıntıları. Krem,yağ vs kullanmaya başlamadıysan mutlaka başlamalısın. ve sakın kaşıma olurmu? Kaşırsan çatlakların derinleşir. kaşındığı zaman ovalayabilirsin.

Son düzenleme:

semracım şu an deli gibi kaşınmasamda arada karıncalanma oluyor, dediğin gibi kaşımamaya ve ovalamaya çalışıyorum.Johanson bebe yağı aldım, ona başladım ama düzenli olarak kullandığım söylenemez.İnan vakit bulamıyorum, unutuyorum, bazen de sürmek zor geliyor.Bir de hava çok sıcak onu sürünce daha sıcak oluyor, terliyorum sanki! yine de kendimi zorlayıp kullanayım ben bu yağı...

kızlar bu arada cmt günü ilk hamile giysilerimi aldım.Giysilerimi derken iki tane hamile pantolonu...biri beyaz, biri siyah.Artık eskileri malesef olmuyordu.Üste tshirt uydurabiliyorum şimdilik.. neyse ki bol giysiler moda da! o kadar zorlanmıyorum.bu arada elbiseler de iyi iş görüyor ve rahat da oluyorlarmış.Bu sene hayatımda giymediğim kadar çok elbise giymişimdir herhalde

sinemcim didoş iyileşti sanırım, face de şeker mi şeker fotoğraflarını gördüm.maşallah çok tatlı, gülmek çok yakışıyor maşallah.tam şirine, tam

:) canım gece yatarken sür, senin için daha iyi olur.. Ve duştan sonra tabiki
İnşallah az çatlakla tamamlarsın.
Bebiş sağlıklı olsunda çatlak o kadar mühim değil aslında.

Bene bugün kontrole gittim. Çok şükür herşey yolunda. Ailelere söylemeden önce bi gidip bakalım dedim. Şükürler olsun Rabbime tekrar duydum mucizesinin kalp atışlarını.

semracım güzün aydın canım,nazar
o kalp sesini duymak ne müthiş bir duygudur çok iyi biliyorum.hüngür hüngür ağlamıştım..
allah ikimizin bebişini de sağlıkla kucağımıza almayı nasibeder inşallah

haftasonu itibariyle 40 ımızı uçurmuş bulunuyoruz kızlar ve oğluşumla başbaşayız artık.. ben daha zor olacağını tahmin etmiştim ama şimdilik iyi gidiyor neyseki..

sinemcim yaa şu bebeği yan yatırma olayını ben bi türlü beceremiyorum. bizimki yan yatmayı sevmiyor. zaten uykuya çok zor dalıyor ana kucağında uyutuyorum. yatağına yan koymaya çalışınca da hemen açıyor gözlerini. geçen gün yatırabildim bi defa onda da baktım yüzüstü dönmüş ağzı ve burnu yerde zor nefes alıyordu. ben de artık uğraşmıyorum ama yan yatırmak istiyorum nasıl yapabilirim. şu güvenli uyuma yastıkları var onlardan alsam işe yarar mı acaba?

bu topiğe girmeye çalışıyorum ama ne hikmetse site bakımda mesajı çıkıyor ve son sayfayı okuyamıyorum.
bari yorum yazayım da görebileyim dimi ama:)))))

bende sana bi öneri sunayım canım..
Öncelikle kırkınız hayırlı uğurlu olsun.

bebişin şuan kendi istediği gibi yatmak ister. ben hiç zorlamadım ilk zamanlar. bi kaç ay sonra biraz toplandıklarında daha kolay yan yatabiliyorlar.. o zaman oturduğun yerde kanepeye sırtını dayayıp rahatça yan yatırabilirsin. Hem göz önünde olur hemde rahatca yan yatar..

Güle güle büyüt bebişini, Rabbim sizleri bebişinizin başından eksik etmesin.

acil diye bunu atlamıyım dedim zira diğer havadisleri artıkın yarın veririmm malum mesaim bitmek üzre ve ben tontişime koşacağımmm, neyse yinede uzattım lafıı, aslıcım ben doğduğu ilk andan itibaren o yan yatırma yastıklarını kullandım ve çok memnun kaldım, öyle kapaklandı korkusu hiç yaşatmadı bana, ben şiddetle onlardan tavsiye ederim, bide sanalbebek mağazasında özel bi bebek yastığı var kafa şeklinin korunduğu onu kullanmadım bilemem ama sen bi bak istersen, yan yatmazsa da en azından kafacığı yusyuvarlak kalır. bak bu da linki YENDOAN YASTII | SANAL BEBEK MAAZASI ya da ne diimmm sen kafana ve iç sesisne göre takıl, benim iç sesim kızımı her defasında değiştire değiştire yan yatır demişti

hadin arkadaşlar yarın ilk iş buraya bakacağım ne güzel şenlikli buldum sizleri...

Günaydınn hanımlarrrr, semoşşum beklettim seni so soryyy anacım bende ne havadisi olsun çok fena hastalandık ana kız şimdi iyiyiz şükürler olsunki. Çok feci ishal olduk benimki kısa sürdüde kız bi hafta uğraştı zavallım, dün itibariylada artık normal öğünlerini yemeğe başladı, zira neredeyse beş gün sadece beni emerek ve çok az muz yiyerek geçirdi ehh tabi haliyle sonunda iki serum almak zorunda kaldı kan değerleri biraz düşük çıktı çünkü. Allahıma şükürler olsunki hala sütüm var ve emzirebiliyorumm, daha iki ay önce yiterrr ben bırakcam bu işi diyordum ama şimdi nimetini mucizesini bi kez daha anlamış bulunuyorum. Aslında emzirmeyi değilde şu iş yerinde sağma işi çok sıkmaya başladığında bıraksammmı diyordum ki doktorumuzda sütünüz azalır günde iki sefer sağmaya devam tavsiyesinde bulunuca, ehh çalışma şartlarında buna müsait olunca bende ya sabır ha gayret devam ediyorum.
Anlayacağınız ben geçen haftadan beri evdeydim ve pek nete giremedim bol bol kızımla kavgalaştık, oynaştık, yemedik üzüldük, uyuduk sevindik...

Geleim sizlere Siboşum Semranın dediğine katılıyorum aman diim kaşıma göbüşünü, hafif hafif okşa, günde iki posta ya da daha çok kaşındıkça yağını, kremini sür, ben lierac kullandım, totalde sanırım üç tüp bitii ki o kadar düzenli sürmedim, benim çok kaşıntım olmadı ama yinede çatlamasın diye önlem olarak kullandım ve memnunda kaldım, ama Ankarada gittiğim ilk doktor eğer çatlayacaksa çatlar o kadar para verme susam yağıda sürsen olur demişti. Ama benim yurt dışından çok ucuza edinme şansım olunca lieraca devam ettim. Kısacası kaşıma anacım, sür kremlerini otur bakim uslu uslu

Semra hanımcım herbişeyin yolunda olmasına çok pek çok sevindim, hep böyle gidecek ve sağlıcakla kavuşacaksın ikinci meleğine inşallahhh...

Hadin ben kaçtım artıkın

Çoooooook geçmişler olsun anne-kız ikinize de. Hadi bizler yine bi şekilde atlatıyoruz bu durumu ama işte gelgelelim yavrularımız için durum daha fena( birde benim gibi yufka yürekli biri için çok çok fena( Anne olmadan öncede sulugöz biriydim ama Annelik beni daha da sulugöz yaptı. Kızımın ilk kez yaptığı şeyleri görünce gözlerim yaşarıyor. Şimdi birde hormonlardan sanırım iyice sulugöz oldum.

Şükür ki atlatmışsınız. Allah korusun ben bu ishalin virüslü olmasından çok korkarım.

Dediğin gibi Allah bize öyle bi nimet vermişki, yavrularımızı kendi sütümüzle beslemek en muhteşem duygulardan biri.

Yeni avatarında hayırlı olsun bu arada. ikinizde çok tatlı görünüyorsunuz.

evet Semracım ishal tehlikelidir bende korkarım hele bide kusma varsa, Allahtan testlerde bakteri vs çıkmadıda antibiyotiksiz atlattık...

her bi keşe iyi hafta sonları dilerimmmm kendinize ve kuzucuklarınıza iyi bakınn, öptümmm bye bye...

tünaydın hanımlarrr, nedip durunuz bakemmm, pek ses seda çıkmamış henüz dimek asayiş berkemal ohh iyi iyiii. Valla bizde öylecene bi haftasonunu yedik geldik, ne de çabuk geçiyo zaman ama bana iyi geliyo doğrusu çünkü kuzucumla beraber koyniş koyniş öğle uykusu uyuyabiliyorum. Hoş kafamda da binber tilki, hadi kalksana kız uyurken iş yapsana diyeee amaaaa ben ne yapıyorummm kovuveriyorum tilkileri ve tilki uykumun tadına varmaya çalışıyorummm

oh oh maşallah size.

bizde haberler şöyle;
cumartesi günü kızımın doğum gününde ailelere açıkladık yeni bebişimizi.
Rahatladık nihayet.. Bebişimiz 10 haftalık oldu. 2 hafta sonra ikili testimiz var hayırlısıyla.geçen hafta gördüm ama özledim. 2 hafta çabuk gelir inşallah Allah'ın izniyle.

hey maşallahhhh, kuzunun yeni yaşını kutlar onu kocaman öperimmm, şimdi ne heyecanlıdır kardeşi olacağı için sorularıyla seni yoruyordur sanırım. Şu karma testlerde adamaı geriyo yaw hamişliğin en zor kısmı zati bu acaba bebişim iyimi endişesinin hiç bitmemesi yoksa bulantıymış ağarlıkmış vızzz gelmişti bana. Herkes sağlıcakla kavuşur ve sağlıcakla büyütür bebişlerini inşallahhh

teşekkür ederim sağolasın.

Ama benim kızım konuşmada biraz geri herşeyi biliyor yapıyor ama konuşmak zor geliyor:)
o yüzden şuan öle soruları filan yok. ilerleyen aylarda hayırlısıyla benim göbüş büyüdüğünde, kızımda dil gelişimi hızlandığında görürüz inşallah o sorularını. Kızımda 10 ay büyük olan yeğenim şuan tam bi soru makinası:)) kim aldı,nerden aldı, seni kim getirdi, arabayı kim sürdü, bu kimin vs vs.. ama öle tatlı ki o sorular. darısı en kısa zamanda bize olsun inşallah.

nice nice sağlıklı yaşlar olsun semracım...

sorma canım benim de 27 inde 4 lü testim var, nasıl tırsıyorum anlatamam.Bir yandan bebeğim sağlıklı,(öyle de hissediyorum ne yalan söyleyim) sonuçlar güzel çıkacak desemde arada ya risk çıkarsa deyip kendimi yiyorum.Düşünmesi bile beni geriyor bu aralar, düşünmemeye çalışıyorum artık, kaderde ne varsa görüyorsun sonuç olarak..

Umarım ikimizin testleri sorunsuz çıkar, rahat bir nefes alırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…