ocuk istiyorum ama...

poly pollyyy nerlerdesin kuzum sennn, öyle beğenip kaçmak var mı aşkolsunnnn nabersin nasıl gidiyo bakem çalışmalar var mı yeni cici havadisler?

hımmmm demek havalardaki kasvet dengesizlik hepimizi etkiledi yoksunuz ortalarda. VAlla bende aynı psikozdayım artık gel yaz demekten bıktım, en komiği de hafta sonu yağaşların artması, o kadar piknik vs planları yapılıyo bi bakıyorsun havaya kızı çıkartmak çok zor, neyse demekki havaların derdi geçen sene benimleymiş, hamişiliğimin ve lohusalığımın sıcaklarını unutmak mümkün müüü

neyse yinede herkeşe güzel haftasonlarıııı...

poly pollyyy nerlerdesin kuzum sennn, öyle beğenip kaçmak var mı aşkolsunnnn nabersin nasıl gidiyo bakem çalışmalar var mı yeni cici havadisler?

:))) gözünden kaçmamış canım.. buralardayım takılıyorum öööle... bebek isteyen insanlar için umutsuzluğa yer yok bilirsin. o ay olmadı bu ay, bu ay olmadı öbür ay, böyle böyle devam edip gider... henüz cici havadisim yok, inşallah Allah hayırlı zamanda yazmıştır onuda. havalar bitek sizin orda değil Ankarada da öyle.. haziranın ortası ama sanki hala ilkbahardayız. samsun ankara ya oranla daha çok yağış alıyodur ama bu yıl buralarında maşallahı var. hemen hergün yağmurlu.

Kızım 2 yaş sendromunda.. Asi,inatçı,huysuz.. ama bi o kadarda tatlılaşmaya başladı, yarım yamalak konuşmaya çalışmalar, aniden gelip anneyi babayı ciciiii diye okşamalar vs.. bunlar tüm eksileri artıya çevirmeye yetiyor. Bu arada wc eğitimimiz iyi gidiyor Rabbime sonsuz şükürler olsun.

Senin fıstık kızın didoş nasıl, geçmişe baktım biraz çooooookk geçmiş olsun.. Rabbim tüm bebişleri korusun..

haftanın son gününden selamlar sevgiler hepinize...
cidden bu havalar ne böyle anlayamadım! haziran ortasını geçiyor ve hala yaz gelmedi...Sabah günlük güneşli geliyoruz işimize, tam işten çıkacağımıza yakın hava kapatıyor, bazen de sağnak halinde yağış bırakıyor..Salı günüydü sanırım, eve sırılsıklam gittim, ayağımda babetler şıpıdık şıpıdık evimize ulaştık, birde serindi, resmen tüylerim diken diken oldu.henüz denize gidesimiz bile gelmiyor böyle olunca tabi ki...!

kızlar benim midem çok mutsuz...hayatımda hiç böyle şeyler yaşamamıştım.midem yanıyor, batıyor, gaz oluyorum,şişiyorum,hazımsızlık yaşıyorum,barsaklarım gur gur ötüyor, içim çekiliyor...daha anlatamadığım bir sürü şey oluyorum.çok garip..bazen bir günde hepsini yaşıyorum, bazen sadece birkaçını..Allah'a şükür sabah çok güzel kalkıyorum, sütümü içiyorum, güzel bir kahvaltı yapıyorum.Öğle yemeğinden sonra şikayetler başlıyor, yatana kadar devam..ne yesem ne içsem şaşırmış durumdayım..az az, sık sık birşeyler yemeye gayret ediyorum.Kızartmayı çok sevmeme rağmen sonrasını düşünce yemekten vazgeçiyorum...
ben çok mu mız mız oldum..?her hamile bu ve buna benzer şeyler yaşıyordur mutlaka değil mi?

ben ve mide problemlerim böyle..umarım en kısa sürede düzelir...

ahh kuzum kıyamma sana ama merak etme geçecek hepsi sen bildiğin taktiği uygulamaya devam et, en önemlisi bol bol suuu, öyle çay çorba vs değil sadece içebildiğin kadar oda sıcaklığında su ve azar azar ama sık sık bi şeyler atıştır. Meyve olabilir ya da grisiniler iyi gelir mide asidine, hiç olacak şey değildi ama benim canım o ilk haftalarda çok fena fanta istiyordu, çubuk kraker ve fanta ikilisini çaktırmadan götürüyordum ) Bi de kahvaltı da her gün bi yumurtayı ihmal etme oldu mu yeni anniş.

mızmızlık konusuna gelinde anacım bu 9 ay senin dilediğince yaşa sonra hemen tüm haklar kuzuna geçecek haberin ola

merhaba canım sanırım derviş özere gitmişsin .ben daha önce iki doktorn denedim ve ikiside çok iyi bir doktrdu ilki sinan beksaç ikincisi nuri danışman benim aslında hikayem uzun kan pıhtılaşmasından dolayı iki düşük yaşadım rahmimde perde varmış bebek içerde gelişemiymuş o yüzden laparoskpi ameliyatı oldum ve 6 aydır hamile kalamıyorum nuri hoca bekle diyo ama ben artık çok sabırsızlanıyorum perşembe günü derviş özere gidicem kayınpederimin arkadaşı kendisi ilgili ve alakalı bir insan olduğunu duydum sence nasıl bi doktr elinden geleni yaparmı işinde gerçekten uzman mı beni bilgilendirirsen çok sevinirim

Aman sorma canım ya!!bu aralar canım nasıl çiğ köfte çekiyor anlatamam, hergün yesem yerim..Geçen hafta eşimin şirket pikniğinde yaptılar, bir de karşımda herkesler yedi mi!!zaten severim, şimdi daha çok canım istiyor.Eşimde gitmiş bana etsizlerden almış , gelmiş sağolsun..üstüne limonu sıka sıka , acı acı yedim.Allahtan midem yanması olmadım.Demek ki bu mide yanması durumu hormonlarla alakalı..Neyse ki 1 hft dır mide yanması yok.Değişik bişiler var da midem de , en azından yanmıyor.
İçebileceğim içeceklere gelince ; ayran , taze sıkılmış portakal suyu ve ayran..ne kadar kısıtlı...aksi gibi normalde hiç aklında olmayan şeyleri insanın yiyesi- içesi geliyor.ben normalde fazla kola-fanta içmem, aramam da!dolabı açıp görünce içesim geliyor tövbe tövbe...hafta arası şu yumurta yeme işi sakat..Hafta sonu yiyorum da!Hft içi kahvaltıyı ofiste yapıyorum.dışardan kaynamış yumurta almak da istemiyorum.Evde haşlayıp getirmek lazım öyleyse...

Yaşasın istediğim kadar mızmız olabilirim yani

şimdi bi anda bu adı duyunca hatırlayamadım ne dervişi diyecektimki son anda ampul yanıverdi. Doğru hamileliğimin başında Derviş bayede muayene oluyordum ve bende tavsiye üzerine gitmiştim. Evet Derviş bey iyi, sevecen ve hastasına yakınıymış gibi davranan bi doktor, ama bana tavırları mahalle bakkalı gibi gelmişti. Yani nası desem bence fazla samimi ve kişisine göre tavır değiştiren biri gibi, hoş bu kısmı doktorluğuyla ilgili değil tabii. Doktorluğu kısmına gelecek olursak muayene sırasın da kullandığı ultrason cihazı gerçekten eski ve kan tahlilleri için tercih ettiği labaratuar bizi çok yanılttı, Ankara da ve Türkiye de labaratuar diyince Düzen i tek geçmek lazım aklında bulunsun umarım bebişen kavuşursun ve taramalar zamanı mutlaka tahlilleri burada yaptır. Biz bu tahlillerde yaşadığımız sıkıntılar nedeniyle kendisini bıraktık ve sadece hastanedeki doktorumla yola devam etmeye karar verdik. Kendisi Ankara tıp fakültesinde doç.dr. Cem ATABEKOĞLU. Evet biraz soğuk ve mesafeli biri ama işinde bence bir numara, ne kadar yoğun olursa olsun en kısa ultrason muayenesi 15-20 dk sürüyordu ve tabi ağzından kerpetenle laf alınan cinsten. Ama en önemlisi cep telini veriyo yaniii tabiki delirticek sıklıkta değil ama ne zaman arasam mutlaka bana net ve kesin yanıtlar verdi. Malesef biz Samsuna taşındığımız için doğuma birlikte giremedik ama daha 28 hafta da herşey yolunda ama sizin durumunuz bence sezeryan gösteriyor demişti ve netekim 2 gün suni sancıyla debelensemde sonuçta sezeryanla doğum yapabildim.

Kısacası ben size kendi bıraktığım bi doktoru tavsiye edemem, anladığım kadarıyla bazı sıkıntılarınızda var o yüzden Cem beyi bi denemenizi şiddetle tavsiye ederim, özel muayenesi biraz pahalı ve çoğunlukla çok sıra bekliyorsunuz ama bu bekleyişe değiyo inanın... Umarım en kısa zamanda müjdeli haberi de alırız, sevgiler...

şekercim o yanmalar için zaten erken, ilerleyen zamanlarda olabilir ama onunda çaresi var merak etme, renu şuruplar harika. Ve eevet her sabah bir bardak portakal suyu, bi bardak süt mutlaka içile, yumurta yenile, üşeneilmeye evde haşlanıla ha bi de her türlü mızmızlanma nazlanma yapıla, Allah eşcağızına sabır vere

selam kızlar.. biz geldik evet hala iki kişiyiz doğum yapmadım 40. haftadayız bizim sıpa gelmemekte ısrarlı bu haftayı da doldurursak zorla çıkarıcaz onu ordan.. benim psikolojim acaip karışık.. normal doğum mu sezaryen mi olucam bu bebek burdan nasıl çıkıcak hiç bilmiyorum.. bizden haberler bu kadar.. suurcum güzel gelişmelerini takip etmeye çalışıcam.. sinemcim geçmiş olsun..

Bizde senden güzel haberler bekliyoruz canım..umarım en kolayından doğumun gerçekleşir ve kuzucuğuna kavulursun güzelim...
ne zordur böyle beklemek kimbilir:44:Allah sabır ve hayırlı bir doğum nasip etsin, dularımız seninle

aslıcım bebeğine kavuştun mu?meraktayım??

merhaba kızlar.. bakıyorum da aslıdan ses seda kesilmiş. bu da demek oluyor ki küçük yakışıklı dünyaya teşrif etmiş.. ee sibel uğramış ama başka kimseler yok.. nerelerdesiniz bakalım..

sibelcim sen nasılsın.. mide hassaslıkların azaldı mı biraz.. ayy nasıl güzeldir o hamilellik günleri.. bol bol tadını çıkar şekerim.. kendine ve tatlı kuzuna iyi bak..

bizler de iyiyiz.. kızımla birlikte bol bol yürüme talimi yapmaktayız ve çook mutluyuz.. Allahım isteyen dileyen herkeslere tattırsın bu duyguyu inş. hadi bakalım.. tekrar görüşmek üzere.. hepinize sevgiler, selamlar....

Sibeeeeelllllllllll seninle güzel bi haberi paylaşmak istiyorum canım..

Muradım oldu Allah'ın izniyle.. H A M İ L E Y İ M...

Rabbim sonuna kadar sağlıkla götürmeyi ve kucağıma hayırlısıyla almayı nasip eder inşallah.

harika bir haber canım:)çok çok tebrik ederim.Sağlıkla büyüsün bebişin inşallah:)))ne kadarlık şimdi?
ikinci gebeliğin galiba değil mi pollycim??

Evet canım sanırım Aslı doğum yaptı...inşallah sağlıkla kavuşmuştur kuzusuna...

bizim de bugün dr randevumuz vardı, gayet güzel geçti Allahıma şükür.bebişim 3.6 cm olmuş, hareket bile ediyordu.Dr umuz sata göre gelişimi gayet iyi dedi.

Mide problemleri devam ediyor. Dr umun dediğine göre 3 hft daha böyle geçebilirmiş.Öğle yemeklerinden sonra başlıyor hazımsızlığım taaa yatana kadar..En mutlu olduğum an uyku diyordum ki son günlerde gece de 3-4 kere tuvalete kalkmak durumunda kalıyorum.aman bebiş iyi, sağlıklı olsunda başka bişi istemem.2 hft sonra yeniden randevumuz var.ikili test ve ense kalınlığı ölçümlerimiz olacak.Umarım iyi çıkar testlerimiz..yaşımdan ötürü biraz tedirginim.....

maşallah yürüyüşler başladınız demek:))doğdu , büyüdü hatta yürümeye başladı..zaman ne çabuk geçiyor.darısı başıma olsun inşallah..
öp kuzunu benim için))seni de çok çok öperim

Son düzenleme:
harika bir haber canım:)çok çok tebrik ederim.Sağlıkla büyüsün bebişin inşallah:)))ne kadarlık şimdi?
ikinci gebeliğin galiba değil mi pollycim??

Sağol Suurcum çok teşekkür ederim. evet ikinci bebğim olacak Allah'ın izniyle. şuan tahminen 4 haftalık. Çok yeni yani.

Sağol Suurcum çok teşekkür ederim. evet ikinci bebğim olacak Allah'ın izniyle. şuan tahminen 4 haftalık. Çok yeni yani.

çok güzel bir heyecan, çok güzel bir tecrübe ve gerçek bir mutluluk...başka tarifi yok...
hamile olduğumu öğrendiğimde (2.gebeliğim için söylüyorum) hayatımdaki en mutlu andı diyebilirim.başka hiçbirşeye bu kadar sevindiğimi ve mutlu olduğumu hatırlamıyorum...

Aww daha minicikmiş, Allah tamamına erdirsin hepimizin hamileliğini, sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alalım inşallah

Vay vay vayyyy aman ne iyi oldu da bi baktım buraya ne güzel haberler aldım günüm şenlendi, aydınlandı. Öncelikle Polyyyy ne kadar sevindim anlatamamm, tebrik ederim, başardın kuzuna kavuştunnnn, Allahhh sağlıcakla tamamına erdirir ve sizi birbirinize kavuşturur inşallahhhh Bu arada biz isimlerimizi biliyorduk ama unutmuşuz yaw, ben Sİnem, siboş olan suur sana ve kimseye özellikle bu konuda bi şey diyemem zira bende de isim hafızasa çok kötü fena bak senin ismini hatırlayamadım mesela sen en azından çok yaklaşmışsın, neyse sonuç olarak sen tecrübeli bi anne olarak hamişliğin nasıl tadına varılır çok iyi bilirisin hadin bakalım gelişmeler, ilk pıt pıtlar heyecanla yeni haberlerini bekliyorum...

Dİmek Aslı doğurdu, doğurmuştur mutlaka, bi müsait olduğunda ceee diyebilse de macerasına ortak olabilsek, maşallahhh anayla oğlunaaa, bi evde daha yeni bi serüven başladı Allahh kolaylıklar, sabırlar versinnn

Siboşşşş canım benim hiç habersiz bırakmıyorsun bizi sağolasın. Ne güzel çift yürekli olmak, hazımsızlığı falan bile güzel yaw, herbişeyler yolundaymış yaaa gerisi eminim hikayedir, bu arada sen de de her bişey erken olooor yaw gece wc uyanmaları erken değil mi bilemedim şimdi, demekki 9. ayda tuvalaette uyuyacaksın sen ))) şu tarama testlerinide kafana takma bu işin amniyosuda var hem ikilide ense kalınlığına bakıyo sadece çoğu doktor, sonuçlardan haberdar edersin

Bana gelinceee, biz Ankaraya gittik kuzum artık 1 yaşında, yaş günü kutladık, İncek te çok güzel açık hava mekanlar var onlardan birinde,Nüve de geçirdik günümüzü, havada yağışsızdı herşey güzeldi ama kuzucum bi gün önce düşüp dudağını kocaman şişirdiği için komik görünüyordu, buna bi de diş çıkartma huysuzluğu ve ateşi de eklenince ben epey bi zorlandım ama olsun ilk yaş günümüzü herkesi fazlasıyla memnun ederek bitirdik. Sonrasında da hadi üç beş gün tatil yapalım dedik ama malesef kuzucum soğukalgınlığı geçirmeye başlayınca o iş de yattı, halbuki deniz aksesuarları konusunda nasıl da donanımlıyız anlatamam ama malesef denize ayağımızı sokamadan döndük evimize. Bi de baktıkki o huysuz mızır mızır kız gittiiii evin içinde neşeyle dolanan hemen oyuncaklarıyla oynamaya başlayan bi kız geldiiii, meğersem cadı evini kendi düzenini özlemişşşş. Anlaşılan o ki biz bu yaz da Samsundan pek uzaklaşamayacağız. Bi de uzun zamandır ilk defa hafta sonları haricinde de kızımla birlikte olmak bana da çok iyi geldi gelmesinede o da bu sevincini sürekli emme isteğiyle karşıladı, nerede olursak olalım mmemmeee diye saldırışları bi süre sonra bizi çok zora sokmaya başladı, hele yiğenimi uğurlamak üzere havaalanına gidişimiz vardıki görülmeye değer çığlık çığlığa memmee diyen ve elleriyle t-shirtü çekiştiren bi didoşşşla cebelleşmek offfff çok zorduu. Bakalım bu emmeler nereye kadar sürecek bugün de öyle fazla stok sütüm yok evde mecbur sulandırılmış inek sütü içilecek bakıcımızı çok yormasa bari demekten başka çarem yokkk

ehh çok gevezelik yaptım görüşürüz hanımlarrr...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…