ocuk istiyorum ama...

Selam SİNEMcim.... ahhh ben nasıl böyle bi hata yapmışım:KK43:(

yani o kadar zaman anne kız isimleri nede uygun olmuş diyen ben, senin adını yanlış yazıyorum..
Kusura bakma canım.. Hamilelik heyecanı sanırım :KK9:

Şuan iyiyim çok şükür.. bir iki güne ilk kontrole gidicem inşallah.

Didem kuzunun doğum günü kutlu olsun.. Nice nice yaşlarda ailesiyle beraber mutlu mesut olsun inşallah. Hayırlı bi ömrü olsun, sizlere hayırlı bi evlat olsun inşallah.

Son düzenleme:
Selam SİNEMcim.... ahhh ben nasıl böyle bi hata yapmışım:KK43:(

yani o kadar zaman anne kız isimleri nede uygun olmuş diyen ben, senin adını yanlış yazıyorum..
Kusura bakma canım.. Hamilelik heyecanı sanırım :KK9:

Şuan iyiyim çok şükür.. bir iki güne ilk kontrole gidicem inşallah.

Didem kuzunun doğum günü kutlu olsun.. Nice nice yaşlarda ailesiyle beraber mutlu mesut olsun inşallah. Hayırlı bi ömrü olsun, sizlere hayırlı bi evlat olsun inşallah.

valla dedimya bu durumda ben kimseye bi şey diyemem, ne de olsa hepimizin ayrı ayrı koşturmacası ve düşündükleri var ve tekrar yineliyorum ben de senin ismini çok çok üzülerek hatırlayamıyorum rumuzuna sığınıyorum, tekrar unutmamam dileğiyle ikinci bebişi deli gibi isteyen ve sonunda ona kavuşacak olan duble annişimiz ismini bağaşlar mı acep :KK71:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Çok hoş bi mesajdı...

İsmim SEMRA canım..

Vay be şimdi ben duble anne mi oldum.. Süpper :KK55::KK55::KK55::KK55:

valla her ne kadar içimden sana çılgınnnn demek geliyorsa da duble anniş demeyi daha uygun buluyorum ve cukk da oldu diyorum :KK66:))

bu arada hanımlar aslının faceden 4 temmuzda heber uçurmuş olduğunu ve bebbişin doğduğunu yeni gördüm ben de buradan aktarıyım dedim ama kereta detay yazmamış mutluyuz demekle yetinmiş, bize bu yeter miii yetmezzz en detaylısından her ayrıntıyı merakla bekliyoruzzz, tekrar tebrikler wlymacımmm...

Biraz zaman geçince belki sende bi çılgınlık yaparsın :KK34::KK34:
:KK76::KK76::KK76::KK76:

bu öğleden önce iş yerinde henüz 10 aylık kızı olan birine kızınız nasıl diye sorduğumda iyi maşallahh, bu arada biz ikinciyi bekliyoruz cevabını aldığımdaaa ilk olarak bi mide hoplaması ve ardındannn zavallı kadınnnn tühhh nidası ağzımdan çıkıverince anlamış bulunuyorumki benim duble olmam neredeyse imposible bi durummm. Bu arada Semracım sen başkasın sana hiç tühh demedimmm çok çok çokkk sevindimm, çılgın duble anniş

bu öğleden önce iş yerinde henüz 10 aylık kızı olan birine kızınız nasıl diye sorduğumda iyi maşallahh, bu arada biz ikinciyi bekliyoruz cevabını aldığımdaaa ilk olarak bi mide hoplaması ve ardındannn zavallı kadınnnn tühhh nidası ağzımdan çıkıverince anlamış bulunuyorumki benim duble olmam neredeyse imposible bi durummm. Bu arada Semracım sen başkasın sana hiç tühh demedimmm çok çok çokkk sevindimm, çılgın duble anniş

Oooowww oda çok erkenmiş... tepkin çok haklı yanii.

benim için güzel oldu. kızım 23 ayını bugün bitirdi. Rabbim nasip ederse araları tam 2,5 yaş olacak. içimden hep geçirirdim "kızım 3 yaşına geldiğinde kardeşi de yanında olsun" diye.. Çok şükür Allah'ıma.
İnşallah sağ salim kucağıma almak da nasip olur.. Ve o zamanlar yine seninle burdan paylaşırım.

Son düzenleme:
Oooowww oda çok erkenmiş... tepkin çok haklı yanii.

benim için güzel oldu. kızım 23 ayını bugün bitirdi. Rabbim nasip ederse araları tam 2,5 yaş olacak. içimden hep geçirirdim "kızım 3 yaşına geldiğinde kardeşi de yanında olsun" diye.. Çok şükür Allah'ıma.
İnşallah sağ salim kucağıma almak da nasip olur.. Ve o zamanlar yine seninle burdan paylaşırım.

aminnnn inşallahhhhhh... zira şu hayatta kesin emin olduğum ve bildiğim tek bi gerçek varrrr zaman gerçekten hızlı geçiyor...

Günaydınn güzel hanımlarrrr. Valla bunu söyleyeceğimi hiç düşünmezdim ama pazartesinin gelmesi ve işte olmayı artık çok sevmeye başladım çünküüüü dinleniyorum. Valla yalanım yok özelliklede idareci posizyonuna geldiğimden beri dinleniyorum, öyle haldur huldur seyahatler bitti, deli gibi rapor yazma yazı yazma bitti, şimdi sadece sıkıcı olarak kanunları sıkı sıkı takip edip önüme gelen yazıları didikliyorum, ehh bu kadar da olsun di mi ama :KK66: Kısacası hafta sonu anne-baba başedemezken bakıcımız nasıl yapıyo onu da çok merak ve endişe ederek evden bi kaçışımız var görülmeye değer. Ne yalan söyliyim henüz kızımda ben giderken ağlama vs yaşamadığından kolay çıkıyorum evden, ama tabii çok değil öğleden sonra nasıl koştursamda eve varsam moduna giriliyo. Yani demem o ki iş hayatı bana şimdilik iyi geliyo, tabi eskisi gibi çok yoğun çalışıyo olsaydım aynı düşünmezdim ama Allah hakkaten dağına göre kar veriyooo :KK66:

Bu arada size yine güzel bi haber benden Senem doğum yapmışşşş, henüz detayları bilmiyorum nasıl bi doğum olmuş amaaaa neticede o da keremine kavuştuuu, maşallahh ikisinedeee :nazar::nazar:

öpüldünüz herkeşe iyi sakin haftalar...

Hımmm hanımlar tatilde anlaşılannn, eh tabii kim kalır bu canım havalarda diycem diycem ama şimdi samsun da o kadar kapalı bi hava varki şu an ışık yaksam yeridir, anlaşılan epey bi yağmur gelecek gibi. Ne komiktirki bugünde evde temizlik var camlar silinecekkkk :KK66:))

Semraaa duble anniş nerlerdesin yaw beğenip kaçma öyle şekerim haberler sende neettiniz kalp atışları duyuldu mu nasıl gidiyo bi söyle bakem ???

selamlaaaaaar kızlar...,
evet haklısın sinemcim aynen düşündüğün gibi tatil modundaydım.Geçen hafta izinliydik ve Bodrum a gittik.cmt günü saat 9.30 da dr randevumuz vardı ve bebişimizin ense kalınlığı ve ikili testlerini yaptırmak üzere sabah 5.30 da yola çıktık.9.15 de dr umuzdaydık.Kuzum artık tam bir bebek görünümünde ..minik burnusunu gördüm, kolları ayakları kıpır kıpır...Ense kalınlığımız 1.33 çıktı,dr umuz kalbini dikkatli dikkatli dinledi.Bu sefer oldukça uzun bir dinleme oldu.Kalbinin sağ karıncığına yeterli oksijen gidip gitmediğini öğrenmek içinmiş bu kadar uzun bakması.ikili test için kan testi de aynı gün yapılması gerekiyormuş ki ben bilmiyordum, hemen gidip kanımızı da verdik.3-4 güne kadar o da çıkar sanıyorum.umarım sonuçlarımız güzel çıkar ve amniyosenteze gerek kalmaz:S

Bu sene tatili eşim yaptı, ben tatil yaptım sayılmaz hatta sıcaktan o kadar bunaldım ki İzmir e bir an önce dönmek istedim...Dr um gebeliğimin başında denize girme konusunda gayet rahattı.fakat geçen ay hortlayan mantarım beni bu zevkten mahrum etti:KK43:((dr um da çok çok temiz olmadıkça denize girme deyince bende girmemeyi tercih ettim.gölgede kendimi ve başımı ıslatıp ıslatıp oturdum:KK50:hatta bodrum da mantarım sıcaktan daha da çekilmez oldu.cmt günü dr um fitil verdi,onları kullandım, onlar da daha kötü yaptı.anlatılmaz bir acı, şişlik, kaşıntı dahasını anlatmayım en iyisi:KK14:cmt den beri fenaydı.bugün hafifledi neyse ki!iyi geldi belki de ..umuyorum kurtulmuşumdur...

sıcak, mantar, tatil...harikaydı yani kızlar:KK52:

yarın da izin aldım, hastaneye tam teşekküllü kan tahlillerini yaptırmaya gideceğim.Evini , düzenini özlemiş demek ki!

birde arada sırada kuruk sokumu kemiğim ağrıyor, gebelikle mi ilgili acaba?sizlerde oldu mu böyle bişi...?

semracım senin nasıl gidiyor gebelik,şikayetin var mı?

sinemcim didoş da evim evim canım evim diyenlerden galiba..:KK34:

benden haberler böyle şimdilik.

öpüyorum sizi:KK16:

yaa bende hamileliğimde bi denize,tatile gidemedik diye hep hayıflanmışımdır ama anlaşılan gerçekten olmayınca olmooormuş işteee, siboşum halbuki daha ne kadar başındasın çok güzel ve dinlendirici,eğlendirici bi tatil olurdu bu ama neyse. Şu mantar muntar işi hamişilikte sık görülüyo sanırsam, zira benim doktorumda uyarmıştı dikkat edelim diye, sana çok çok geçmişler olsun, tabi her kremi de kullanamadığından çabuk iyileşmiyodur üzüldüm bak şimdi :KK43: Bu arada ense kalınlığı süperrr maşallahhh kuzuna, kan sonuçlarınıda çok takma kafana iyi çıkacak kesin :nazar: Kuyruk sokumununa gelince o bende hep var, hatta uzun süredir ortası boş minderler vardır ya ona oturuyorum iş yerimde, benimki biraz çok seyahat etmekten çoğunluklada kilodan kaynaklı ama hamililelikte ekstra bi artışı olmadı, bazı durumlarda kemiklerde ve kaslarda ağrı olabiliyormuş, kramp çok giriyormuş onun için ekstradan magnezyum veriyor doktor, bende hiç olmadı ama sen yinede durumu doktoruna izah et bakalım o ne diyecek. Öptüm şekerim senide bebeişinide :KK70:

AManın burası yine yeniden hamişlerle şenlendi ne güzellll :KK49:

SİBEL beni düşünüp sorduğun için çok teşekkür ederim.
Şuan 7 haftamdayım çok şükür bi şikayetim yok gibi.
aşırı derecede uyku ve halsizlik dışında.

İnşallah seninde sonuçların güzel çıkar ve mutlu mesut huzurlu bi hamilelik geçirirsin hayırlısıyla..

SİNEM topiğin herdaim canlı olur inşallah.. bu kadar zaman sonra bile bırakmıyorsun topiğini. helal olsun sana..
Dün kontrolüm vardı.. ben duyamasamda doktor kalp atışlarını gördü.. Çok şükür Rabbime bebeğim iyi, kesesi düzgün ve kalp atışları normal. Binlerce şükür

Son düzenleme:
SİBEL beni düşünüp sorduğun için çok teşekkür ederim.
Şuan 7 haftamdayım çok şükür bi şikayetim yok gibi.
aşırı derecede uyku ve halsizlik dışında.

İnşallah seninde sonuçların güzel çıkar ve mutlu mesut huzurlu bi hamilelik geçirirsin hayırlısıyla..

SİNEM topiğin herdaim canlı olur inşallah.. bu kadar zaman sonra bile bırakmıyorsun topiğini. helal olsun sana..
Dün kontrolüm vardı.. ben duyamasamda doktor kalp atışlarını gördü.. Çok şükür Rabbime bebeğim iyi, kesesi düzgün ve kalp atışları normal. Binlerce şükür

oh ohh ohh maşallahhhh maşallahhh, şimdi sana ne duruyorsun bol bol uyu demek isterdim ama na mümkün olduğunu bildiğimden Allah güç versin diyorum ne diim :KK66:

oh ohh ohh maşallahhhh maşallahhh, şimdi sana ne duruyorsun bol bol uyu demek isterdim ama na mümkün olduğunu bildiğimden Allah güç versin diyorum ne diim :KK66:

çok sağol canım.. Kızımı uyutunca bende kestiriyorum biraz. o yetiyor işte.. gerçi akşam 10 dan sonra yine bi ağırlık çöküyor üstüme ama ne yapalım.. bi süre idare etcez.

kızlar selam:))güzel haberim vaaaar..
dr um aradı, ikili test sonucum kendisine ulaşmış, ve herhangi bir risk görünmüyormuş.Allahıma çok şükürler olsun..
salı günü de randevum var, birde yüzyüze görüşelim bakalım.üçlü test isteyecek mi, şu mantar problemi ne aşamada...?
tabi ki kendisine sorularımı not ettim, birde onları soracağım:))
kızlar çok kalamayacağım, yine yazarım sizi öpüyoruuuum :KK16:

selams hanımlar...

testin sonucunun iyi çıkmasına gerçekten çok sevindim sibelcim ama üçlü test hatta dörtlüsünü mutlaka yapıyorlar, sen içini ferah tutmaya devam et eminim onlarda aynen risksiz çıkacak ve sen bebişine sağlıcakla kavuşacaksınnn :KK9:

semra hanımcım tecrübeli anniş anlat bakalım ikinci hamişlik nasıl bi şey, tecrübelerin sana verdiği artılar neler, hanii ben nerdeyse hiiç düşünmüyorum ikinciyi ama olur aa kafama bi şeyler düşerr bilmekte faide var :KK66:))

bana gelince hanımlar biz dün denize gittik, kuzucum ilk defa denizle tanışmış oldu ve tahmin ettiğim gibi hiç sorun çıkarmadı hatta yorgunluktan daha bi güzel uyudu öğlen ama biz tecrübesiz anne-baba kendimizi güneşten korumayı unutmuşuz şu an ikimizde ciğer kıvamındayız, ama kuzumu nasıl kremlediysem o hiç etkilenmedi Allahtannn, ehh artık hafta sonu aktivitemiz belli olduu doğru denizeee yaşasınnnn :KK62: :KK62: :KK62:

selams hanımlar...

testin sonucunun iyi çıkmasına gerçekten çok sevindim sibelcim ama üçlü test hatta dörtlüsünü mutlaka yapıyorlar, sen içini ferah tutmaya devam et eminim onlarda aynen risksiz çıkacak ve sen bebişine sağlıcakla kavuşacaksınnn :KK9:

semra hanımcım tecrübeli anniş anlat bakalım ikinci hamişlik nasıl bi şey, tecrübelerin sana verdiği artılar neler, hanii ben nerdeyse hiiç düşünmüyorum ikinciyi ama olur aa kafama bi şeyler düşerr bilmekte faide var :KK66:))

bana gelince hanımlar biz dün denize gittik, kuzucum ilk defa denizle tanışmış oldu ve tahmin ettiğim gibi hiç sorun çıkarmadı hatta yorgunluktan daha bi güzel uyudu öğlen ama biz tecrübesiz anne-baba kendimizi güneşten korumayı unutmuşuz şu an ikimizde ciğer kıvamındayız, ama kuzumu nasıl kremlediysem o hiç etkilenmedi Allahtannn, ehh artık hafta sonu aktivitemiz belli olduu doğru denizeee yaşasınnnn :KK62: :KK62: :KK62:

Selammm,
Sibelin test sonuçları güzel çıkmış çok sevindim :KK19::KK19:
Sinemin Didemi ooohhh denizle tanışmış hemde sorunsuz bu da güzel bi haber :KK19::KK19: ama sizin için üzüldüm :26:
Bende de değişen bişey yok..Uyku aynen devam:KK59:, günde 1 kere filan yoklayan hafif bulantım var sonsuz şükürler olsun.arada karın ağrısı baş dönmesi mevcut.. ama dediğin gibi tecrübe olduğu için kafaya takmıyorum. ilk olsaydı acaba niye ağrıyo diye hemen nete yapışır araştırırdım :KK1::KK1: inşallah sonuna kadar böyle rahat devam eder.
birde Allah nasip ederse doğum ilkbahara doğru olacağı içinde mutluyum.
kızım Ağustos doğumlu ve yazın lohusalık hiiiç güzel değil
3 hafta sonra kızımın 2 yaş doğum günü var ve o gün ailelere açıklıycaz :KK49::nazar::nazar::nazar: bizimkiler kısmen biliyor ama eşimin ailesi bilmiyor henüz. o zaman Rabbim izin verirse 10 haftalık olucaz.:nazar::nazar::nazar:

Son düzenleme:
selams hanımlar...

Sinemcim inşallah dediğin gibi sorunsuz, risksiz hatta amniyosentezsiz bir gebelikle bebişimi sağlıkla kucağıma alırım..

Didoş deniz sefası yaptı desene...harika...bu arada face de mutfaktaki resimlerine bayıldım:))Annesi pek hamarat olacak kızımız galiba:KK9:

Selammm,
Sibelin test sonuçları güzel çıkmış çok sevindim :KK19::KK19:
Sinemin Didemi ooohhh denizle tanışmış hemde sorunsuz bu da güzel bi haber :KK19::KK19: ama sizin için üzüldüm :26:
Bende de değişen bişey yok..Uyku aynen devam:KK59:, günde 1 kere filan yoklayan hafif bulantım var sonsuz şükürler olsun.arada karın ağrısı baş dönmesi mevcut.. ama dediğin gibi tecrübe olduğu için kafaya takmıyorum. ilk olsaydı acaba niye ağrıyo diye hemen nete yapışır araştırırdım :KK1::KK1: inşallah sonuna kadar böyle rahat devam eder.
birde Allah nasip ederse doğum ilkbahara doğru olacağı içinde mutluyum.
kızım Ağustos doğumlu ve yazın lohusalık hiiiç güzel değil
3 hafta sonra kızımın 2 yaş doğum günü var ve o gün ailelere açıklıycaz :KK49::nazar::nazar::nazar: bizimkiler kısmen biliyor ama eşimin ailesi bilmiyor henüz. o zaman Rabbim izin verirse 10 haftalık olucaz.:nazar::nazar::nazar:

Selam canım, teşekkür ederim..
Bebiş uyutuyor demek seni...
ikinci kez anne olmak da değişik bir duygudur herhalde....Ben en çok yeni bebişi görünce, kızının tepkisi ne olacak onu merak ediyorum.Annem beni kardeşim olacağına çok iyi hazırlamıştı ama ben 7 yaşındaydım.Senin kızın da nerdeyse bebek...canım benim..o da minik daha..ne olduğunu anlamayacak sanırsam ...

Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasib etsin geri halledilir:KK34:

X