ocuk istiyorum ama...

Ben de hepinizin gecmis Bayramı'nı kutluyorum..
Biz tatildeydik bayramda suan donus yolundayiz.
Tatil Cok guzeldi, Çok daha güzel bir bayram olabilirdi bizim icin ama olmadı..

günaydın şekerlerim, geçmiş bayramınızı kutluyorum.

ne zamandır yokum biliyorsunuz.. kendimi biraz uzaklaştırmak, biraz toparlanmak istedim sanırım, ama kafada bitmedikten sonra burdan ayrı kalmak da hiçbir şey ifade etmiyormuş :) ben bıraktığınız yerdeyim. geçtiğimiz ay bebek macerasına başlamamızın 1. yılını doldurduk. bu bir yıla bir tüp bebek denemesi ve peşinden gelen kimyasal gebeliği de sığdırdık. bazen tamam diyorum geçti atlattım, bazen tüp bebek bile denedik ve olmadı ne kadar zavallı durumdayım diyorum... bu yola beraber çıktığımız arkadaşlarımın neredeyse hepsi bebeklerini kucağına aldı ya da hamileler maşallah. durum böyle olunca insan kendini daha da uzaylı gibi hissediyor, değişik bir tür olduğunu anlıyor :) bazen diyorum ki ben hiç anne olamayacağım, bazen de mutlaka bir gün ben de yavrumu kucağıma alacağım... ben de durumlar böyle işte...

tuğbacım yavrun hoşgeldi aramıza, ata pamir hoşgeldi dünyanıza. sağlıkla, mutlulukla, huzurla, analı babalı büyütmek nasip olsun inşallah.

sinemcim.. maalesef kötü haberi biliyorum ve tüm kalbimle dua ediyorum Rabbim kimseyi zamansız ayırmasın anneciğinden. inşallah anneni size bağışlasın...

Merhaba hanımlarrr...

Öncelikle bende geçmiş bayramınız kutlarım. Ne kadar çok isterdim size süpriz gelişmelerle dönebilmeyiii, amaaa malesef yokk bizde iyi bir gelişme yokk. Bugün 19. gün ve anneciğimin bilinci hala kapalı. Hangisi daha kötü bilemediğimiz sıkıntılarda hiç bitmiyor tabi. Büyük bir inançla nefes almasına yardımcı olan makinadan kurtulacağız diye sevinirken malesef ondada başarılı olamadı anacığımın ciğerleri ve bu hafta içinde belkide bugün trekeadan delik açılacak ki daha rahat nefes alsın tek sevindirici kısmı ilerde olurda düzelirse orada sadece dikiş izi kalıyormuşşş. Bu arada emar raporuda tamamlanmış ama kulağımıza net bir bilgi gelmedi, en azında bir nörolog tamamını okıuyupda durum şöyle böyle diye anlatmadı, sadece başından beri hiç iyi değil sanırım yatalak kalacak laflarını işitip duruyoruz yoğun bakımdaki nöbetçi doktorlardan. Bir hemşire hemde çok iyi bir hemşire olarak anamın dediği gibi Allah doktorların eline düşürmesin onlarsızda bırakmasın ne diiim.

Kısacası ben gerçekten çok kötüyüm hanımlarrr. Şimdiye kadar beni hiç kaybetmeyeceğimi sandığım umudummm az da olsa mutlu tutuyordu ama şu makinadan kurtulamayışı beni epey sarstı, sanki kendime bunu mihenk taşı yapmıştım, bu işaret olacaktı ama olmadııı.Kızımın iizin verdiği uyuyabildiğim araların birinde annemi iyileşmiş diğerinde emar sonuçlarının çook kötü olduğu haberini aldığımız rüyalar görüp duruyorum. Bu arada sağdan soldanda başka benzer durumların trajik öykülerini dinliyorum, herkesde aman şükredin beterin beteri olduğunu ispatlama çabası var sanki. ama yoook olmuyor kişinin derdi kendine büyük, belki anacığım o gece huzura kavuşsaydı ben bir kere ölecektim şimdi her gün yeniden yeniden ölüyorum...

Diyorum girmiyeyim şuralara ya da yazmayayyım şu sıkıntıları ama sadece yok bi gelişme diyip kapatamıyorum gönlümü, dökmek saçmak haykırmak istiyorum içimi sanki artık acıtmasın yeter der gibi, siz beni mazur görün destekleriniz için teşekkürler...

Merhaba hanımlarrr...

Öncelikle bende geçmiş bayramınız kutlarım. Ne kadar çok isterdim size süpriz gelişmelerle dönebilmeyiii, amaaa malesef yokk bizde iyi bir gelişme yokk. Bugün 19. gün ve anneciğimin bilinci hala kapalı. Hangisi daha kötü bilemediğimiz sıkıntılarda hiç bitmiyor tabi. Büyük bir inançla nefes almasına yardımcı olan makinadan kurtulacağız diye sevinirken malesef ondada başarılı olamadı anacığımın ciğerleri ve bu hafta içinde belkide bugün trekeadan delik açılacak ki daha rahat nefes alsın tek sevindirici kısmı ilerde olurda düzelirse orada sadece dikiş izi kalıyormuşşş. Bu arada emar raporuda tamamlanmış ama kulağımıza net bir bilgi gelmedi, en azında bir nörolog tamamını okıuyupda durum şöyle böyle diye anlatmadı, sadece başından beri hiç iyi değil sanırım yatalak kalacak laflarını işitip duruyoruz yoğun bakımdaki nöbetçi doktorlardan. Bir hemşire hemde çok iyi bir hemşire olarak anamın dediği gibi Allah doktorların eline düşürmesin onlarsızda bırakmasın ne diiim.

Kısacası ben gerçekten çok kötüyüm hanımlarrr. Şimdiye kadar beni hiç kaybetmeyeceğimi sandığım umudummm az da olsa mutlu tutuyordu ama şu makinadan kurtulamayışı beni epey sarstı, sanki kendime bunu mihenk taşı yapmıştım, bu işaret olacaktı ama olmadııı.Kızımın iizin verdiği uyuyabildiğim araların birinde annemi iyileşmiş diğerinde emar sonuçlarının çook kötü olduğu haberini aldığımız rüyalar görüp duruyorum. Bu arada sağdan soldanda başka benzer durumların trajik öykülerini dinliyorum, herkesde aman şükredin beterin beteri olduğunu ispatlama çabası var sanki. ama yoook olmuyor kişinin derdi kendine büyük, belki anacığım o gece huzura kavuşsaydı ben bir kere ölecektim şimdi her gün yeniden yeniden ölüyorum...

Diyorum girmiyeyim şuralara ya da yazmayayyım şu sıkıntıları ama sadece yok bi gelişme diyip kapatamıyorum gönlümü, dökmek saçmak haykırmak istiyorum içimi sanki artık acıtmasın yeter der gibi, siz beni mazur görün destekleriniz için teşekkürler...

Ah be gülüm yaaa yazacaksın tabii ne hissediyorsan yazacaksın elbette. Biz burda neciyiz sanıyorsun? Hep iyi günlerde lay lay lomm olduktan sonra insanlığın dostluğun ne kıymeti kalır. Sanal da olsa birbirimizin hayatlarının içinde değil miyiz her gün? Senin acının aynını hissetmen mümkün değil biliyorum ama sadece paylaştığımı bilmeni istiyorum. Birilerinin hayatına dahil olduktan sonra dışardan bakmak mümkün olmuyor, zira daha dün anneciklerin ufaklığın peşinde nasıl da koşturduklarını yazıyordun ve ben de o resmi canlandırmıştım gözümde. Şimdi başka resim var onu görüyorum ve inan çok üzülüyorum. elimden bir şey gelmese de senin ve bir tanecik anneciğin için her daim duacı olduğumu bilmeni isterim. Allah kimseyi en yakınlarıyla sınamasın, acil şifalar, tez neşe ve mutluluk versin ailenize. :çok üzgünüm:

Ah Sinem'im burada birbirimize can yoldaşı, sırdaş, arkadaş değil miyiz?
Hep gülecek, hep laylaylom yapacak değiliz ki.. Senin içini dökmen lazım keşke bizim de elimizden birşey gelse, anacığına ve sana yardımcı olabilsek.
Sadece dinleyip, dua edebiliyoruz. :teselli:

ayrı ayrı teşekkürler hanımlarrr...

hayat çok tuhaf hemen kendine bir rutin çizdiriyor bizimde rutinimiz 14.30 olur olmaz şu an izmirde kim varsa onu aramak oldu. Şimdiye kadar epey kişi vardı kalan biri olmazsa mutlaka diğerine ulaşıyordum ama şimdi malesef bir tek babcığım orada ve doğal olarak onun telefonuna ulaşmak pek zor oluyor, köşe kapmaca oynar gibi önce arayan kazanıyor. Onunla bir konuşayımda öyle yazayım demiştim belki size iyi bi şeyler yazarım diye ama durum anıymışş ... :çok üzgünüm:

Sinemcim belki senden güzel haberler aliriz demistim ama durumlar ayni desene...:KK43:(
Allah sabirlar versin, dualarimiz sizinle..
cok zordur bende bilirim..Hastaneler, dr lar, hemsireler... Allah düsürmesin, eksik de etmesin..

bu arada ben Izmirdeyim biliyorsun, yapabilecegim birsey olursa elimden geleni yapmaya calisirim canim..

ayrı ayrı teşekkürler hanımlarrr...

hayat çok tuhaf hemen kendine bir rutin çizdiriyor bizimde rutinimiz 14.30 olur olmaz şu an izmirde kim varsa onu aramak oldu. Şimdiye kadar epey kişi vardı kalan biri olmazsa mutlaka diğerine ulaşıyordum ama şimdi malesef bir tek babcığım orada ve doğal olarak onun telefonuna ulaşmak pek zor oluyor, köşe kapmaca oynar gibi önce arayan kazanıyor. Onunla bir konuşayımda öyle yazayım demiştim belki size iyi bi şeyler yazarım diye ama durum anıymışş ... :çok üzgünüm:

öncelikle hepinizin geçmiş bayramını kutluyorum. sinemcim canım benim inan bana tanışmasak ta kalbim seninle hep aklımdasın akşam eve gittiğimde acaba ne oldu durum nedir diye hep merak ediyorum , yazmasamda gelip arada okuyorum ama görüyorum ki durum aynı canım inşallah anneciğin bir an önce sağlığına kavuşur dualarımız seninle canm
kızlar sizler iyisiniz inşallah , portakalım pek yazmıyorsun sende bu arada iyisin di mi kaç gün kaldı, sonra da pelin in doğumunu sayacağız başka a hamile kalmadı di mi ? inşallah yeniler eklenir boshayallersmile

merhaba kızlar.. sinemcim üzüntü ile okudum yine yazdıklarını.. annen için acil şifalar diliyorum canım.. Allahım kimseyi sevdiklerinin acısı ile sınamasın.. hayırlısı ile sizlerinde gönlüne ferahlık versin.. diğer arkadaşlar çok güzel söylemişler.. burada biz bi gönül kardeşliği kurduk ve birbirimizi görmesekte bilmesekte acımızı, sevincimizi, neşemizi hepsini paylaşmak için birlikteyiz..

her zaman yanındayız canım.. dualarımız annenle..

melekcimm.. son bi ayımıza giriyoruz tatlım.. bugün doktor teyzemize gittik.. 3 kilo olmuş kuzum.. ve artık her hafta kontrol olacağız.. bakalım.. çok az kaldı.. Allahım sizlere de yaşatsın bu güzelliği.. doğum anında dua isteyenler olursa isim vermeleri yeter.. Allahım nasip ederse en kalpten dualarımı onlar için yaparım..

şimdi bendeniz gider.. görüşmek üzere.. :KK3:

Feyzuscum amaniiin ..cok az kaldi...geri sayim basladi...Kuzucuk da kilolanmis :))Allah yardimcin olsun canim, havada serinledi artik, umarim cok zorlanmiyorsundur.Vallahi dogumda ben dua isterim, hem de coook...

bende bir garip oldum feyzus, her ay adet bitisinde icimde bir umut beliriyor,kirmizi karti görünce resmen düsüyorum ve endislerim günden güne , aydan aya daha da fazla artmaya basliyor..ya olmazsa diye ..sonra "ne yapalim, hersey Allahtan..Allah nasil yazdiysa öyle olacak" deyip kendimi teselli etmeye calisiyorum... Zamani gelmedi belki de!!
Belki beni hayal kirikligina ugratan biraz da cevre oldu sanirim.."Kürtaj sonra ayagi icinde kalir, hemen yeniden olur "laflari kulaklarimda cinlamakta...ama olmuyor iste...bu is hem cok kolay ,hem de cok zormuuuus..

Bugün ise gelirken, anneannesinin elinden tutmus, down sendromlu 5-6 yaslarinda bir kiz cocugu gördüm.icim buruldu ve halime sükrettim.Bakiminin, egitiminin ne kadar zor oldugunu, onu bu sekilde gören anne-babanin, hergün iclerinin nasil eridigini düsündüm...ve bir kez daha halime sükrettim.Allahima böyle bir cocuk verecekse hic vermemesini diledim...Allah her isteyene saglikli evlatlar versin, onlari mutlu edecek, mutluguna mutluluk katacakk...

kusura bakmayin bir ic bosaltmasi yaptim sabah sabah..

Hepinizi öpüyorumopuyorumnanaktan

Yaaa sibel ben bilmiyordum izmirde olduğunu ya da dikkat etmemişim demekki, ben haftaya çarşamba geleceğim İZmire ama çok kısıtlı bir vaktim var 13.30-14.30 görüşmesini yapıp canım annemi görüp döneceğim, umarım bir gün sadece tatil için gelirim ve görüşürüzzz...

Bu arada ilginiz ve desteğiniz için tekrar teşekkürler hanımlarrr, dediğiniz gibi zor çok zorrr, Allahtan kuzucuğum var ve benimleee, onun gelişim mucizesi göz ardı edilemeyecek kadar mucizevi ve keyifliki gerçekten sadece ona angaje olduğum zamanlar oluyor ve beynimi boşaltabiliyorum, Allah dileyen herkese en kısa zamanda bu mutluluğu tatma şansı verir inşallahhhh...

Yaaa sibel ben bilmiyordum izmirde olduğunu ya da dikkat etmemişim demekki, ben haftaya çarşamba geleceğim İZmire ama çok kısıtlı bir vaktim var 13.30-14.30 görüşmesini yapıp canım annemi görüp döneceğim, umarım bir gün sadece tatil için gelirim ve görüşürüzzz...

Bu arada ilginiz ve desteğiniz için tekrar teşekkürler hanımlarrr, dediğiniz gibi zor çok zorrr, Allahtan kuzucuğum var ve benimleee, onun gelişim mucizesi göz ardı edilemeyecek kadar mucizevi ve keyifliki gerçekten sadece ona angaje olduğum zamanlar oluyor ve beynimi boşaltabiliyorum, Allah dileyen herkese en kısa zamanda bu mutluluğu tatma şansı verir inşallahhhh...

anladim canim, ins güzel günlerde görüsmek dilegiyle..yerimseniben
bu arada hangi hastanede yatiyor annecigin sinemcim?

mis kokulun ne güzel sana güc veriyor, darisi basimiza. AMIIIIN diyorum..

anladim canim, ins güzel günlerde görüsmek dilegiyle..yerimseniben
bu arada hangi hastanede yatiyor annecigin sinemcim?

mis kokulun ne güzel sana güc veriyor, darisi basimiza. AMIIIIN diyorum..

Balçovada Dokuz Eylül de koroner yoğun bakımda istirahatte anacımm, malesef doktorlar hiç olumlu konuşmadığından ve hareket ettirmeye izin vermediklerinden kaldı orada. Hoş her yerden çok farkıda yok aksne iyi bile denebilir, şimdilik en büyük sıkıntımız bakım yönünden, havalı yatağa geçemedi anacığım, malum yatak yarası mevzuu için bu çok önemli ama yok boşalınca hemn geçireceğiz diyorlar..

Neysee sonuçta hastaneden çıkabilecek noktaya geldiğindede NArlıderedeki geriatri hastanesini çoook methediyorlar oraya yeleştirmeye çalışacağız. Şimdilik sıraya giridk yoksa evde bakımı imkansız görünüyor çünkü bize 7/24 iki hemşire tutmanız şart diyorlarr, bu da maddi ve manevi pek mümkün görünmüyor o yüzden en iyisi sürkülasyonu olan ve çok iy olduğu söylenen ve sgk ya bağlı türkiyedeki tek geriatri hastanesi olan buraya yerleşebilmek ya daaaa en güzeli tas tamam turp gibi olup davul zurnayla eve dönebilmekkkkk :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Balçovada Dokuz Eylül de koroner yoğun bakımda istirahatte anacımm, malesef doktorlar hiç olumlu konuşmadığından ve hareket ettirmeye izin vermediklerinden kaldı orada. Hoş her yerden çok farkıda yok aksne iyi bile denebilir, şimdilik en büyük sıkıntımız bakım yönünden, havalı yatağa geçemedi anacığım, malum yatak yarası mevzuu için bu çok önemli ama yok boşalınca hemn geçireceğiz diyorlar..

Neysee sonuçta hastaneden çıkabilecek noktaya geldiğindede NArlıderedeki geriatri hastanesini çoook methediyorlar oraya yeleştirmeye çalışacağız. Şimdilik sıraya giridk yoksa evde bakımı imkansız görünüyor çünkü bize 7/24 iki hemşire tutmanız şart diyorlarr, bu da maddi ve manevi pek mümkün görünmüyor o yüzden en iyisi sürkülasyonu olan ve çok iy olduğu söylenen ve sgk ya bağlı türkiyedeki tek geriatri hastanesi olan buraya yerleşebilmek ya daaaa en güzeli tas tamam turp gibi olup davul zurnayla eve dönebilmekkkkk :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

insallah sinemcim, annecigin kisa sürede iyilesir ve diger hastaneye gerek kalmaz..

merhaba kızlar.. hepimiz için güzel bi hafta olur inş.

sibelcim ismini aldım tatlım.. Allah nasip ederse doğum sırasında dilimden, gönlümden tüm bu duyguyu yaşamak isteyenler için dua etmeye çalışacağım.. umarım sena annenin duası kadar bereketli bi dua olur..

bu arada taze annecik tuba da kayboldu ortalıklardann... bebişi kucağına alanın başını kaşımaya vakti olmuyor anlaşılan :KK1:

sinem anne.. umarım şu son bi kaç gündür anneciğin ile ilgili güzel bi gelişme olmuştur.. hayırlı ve güzel haberleri bekliyoruz.. :Saruboceq:

biz de ne var ne yok derseniz.. aynı taaasss aynı hamam.. iş güç derken yorgunluk artık had safhada ve bi an önce iznime çıkıp acık keyif yapmak istiyorum.. zira çok sevgili kayınvalideciimm yakın bir zamanda geliyormuş delikafadulden onu bırakın sanırımm sevgili kızım azra da yakın bi zamanda gelmek istiyor.. bilmiyorumkismile tatlışım benim yaa her gün daha bi şiddetlice çıkış yollarını yoklayıp annesinin aklını alıyo.. laelaelaelaelae

siz de bana dua edin kızlarr.. henüz aklı selim değilim.. sankim ben doğurmayacam.. o yüzden gerçek sancı geldiğinde de bu sakinliğimi taşımak istiyorum :CüvCüv:

hadi bakalım.. bizden gitme vakti.. herkeslere tekrar tekrar güzel haftalar diliyorum.. :KK3:

sibelcim ismini aldım tatlım.. Allah nasip ederse doğum sırasında dilimden, gönlümden tüm bu duyguyu yaşamak isteyenler için dua etmeye çalışacağım.. umarım sena annenin duası kadar bereketli bi dua olur..

bu arada taze annecik tuba da kayboldu ortalıklardann... bebişi kucağına alanın başını kaşımaya vakti olmuyor anlaşılan :KK1:

sinem anne.. umarım şu son bi kaç gündür anneciğin ile ilgili güzel bi gelişme olmuştur.. hayırlı ve güzel haberleri bekliyoruz.. :Saruboceq:

biz de ne var ne yok derseniz.. aynı taaasss aynı hamam.. iş güç derken yorgunluk artık had safhada ve bi an önce iznime çıkıp acık keyif yapmak istiyorum.. zira çok sevgili kayınvalideciimm yakın bir zamanda geliyormuş delikafadulden onu bırakın sanırımm sevgili kızım azra da yakın bi zamanda gelmek istiyor.. bilmiyorumkismile tatlışım benim yaa her gün daha bi şiddetlice çıkış yollarını yoklayıp annesinin aklını alıyo.. laelaelaelaelae

siz de bana dua edin kızlarr.. henüz aklı selim değilim.. sankim ben doğurmayacam.. o yüzden gerçek sancı geldiğinde de bu sakinliğimi taşımak istiyorum :CüvCüv:

hadi bakalım.. bizden gitme vakti.. herkeslere tekrar tekrar güzel haftalar diliyorum.. :KK3:

portakal ım bende dua istiyorummmm :Saruboceq:

Daha 10 haftam var ama ben de liste yapacağım. Melekcim senin adını da ekleyeceğim mutlaka.

İzne çıkmama 6 hafta kaldı :) Raporumu haftaya Pazartesi alacağım inşallah. Umarım Kaan bayramda doğmaya karar vermez, 23 Kasım'ı bekler. Şu an 1500 gr civarında ve herşey yolunda. Erken doğum belirtisi yok, henüz dönmedi. Randevumuz 2 Ekim'de..

teşekkür ederim güzel annecik:)umarım bende en kısa zamanda sağlıklı bir bebişe kavuşurumyerimseniben günden güne bunu daha da çok istiyorum..:CüvCüv:

hafta sonu eşime keçi boynuzu pekmezi aldık, acaba ben de mi içsem ..?bu ay regliden sonra dr a gitmeye karar verdim.Umarım bir problemimiz yoktur.Gerçi henüz 4 ay oldu ama ..hem genel bir kontrol olur benim için, hemde dr a soracağım soruların cevaplarını bir an önce almış olurum..bir de soğan kürü diye birşeyler varmış, onu yapsam mı acaba??aylar geçtikçe biraz daha panik oluyorum ve belki bu da olumsuz yönde etkiliyor psikolojimi görüldüğü gibi...ama insanın aklından çıkmıyor.çok garip bir duyguymuş..

feyzuşum kuzucuğuna söyle az daha sabretsin bakalım! zamanında gelsin, sağlıkla inşallah:Saruboceq:

opuyorumnanaktana.s.

Daha 10 haftam var ama ben de liste yapacağım. Melekcim senin adını da ekleyeceğim mutlaka.

İzne çıkmama 6 hafta kaldı :) Raporumu haftaya Pazartesi alacağım inşallah. Umarım Kaan bayramda doğmaya karar vermez, 23 Kasım'ı bekler. Şu an 1500 gr civarında ve herşey yolunda. Erken doğum belirtisi yok, henüz dönmedi. Randevumuz 2 Ekim'de..

Canım teşekkür ederim. sen böyle bayram falan deyince hemen aklıma geçen yıl geldi. geçen yıl kurban bayramında sena annenin doğumunu bekliyorduk. hergün bakıp bakıp sena doğum yaptımı acaba diyodum :) hey gidi günler gelicem az işim var

canlarım tek tek yazamıyorum oğlan hala uyumadı şu an üstümde de :))
ama doğum bekleyenler var bir hoş oluyprum okudukça bir de melek cim geçen bayram falan dedi aman iyice hoş oldum bayram doğumu dilemem kimseye :)) tmm Doruk cum pardon sana laf etmedim anacım ..

Sinem den iyi haberler umudu ile dönüp dolanıyorum ama şimdilik pek bir şey yok gibi :KK43:( bakalım çarş ziyaretinde neler gözlewmleyecek
herkese iyi geceler rr

X