ocuk istiyorum ama...

herkeslere günaydıınnn.. diyorum ama kimsecikler yok :sm_confused: ne oldu kızlarr sıcağın rehaveti mi çöktü.. sibelcim saolsun bizi gelişmelerden haberdar etti ama aslıdan ne haberler var ki.. ee diğer arkadaşlarda uğramamış hiç.. kızlaarr bi tık deyiverin bakem iyi olduğunuzu bilelim..

nur hocam ayrıyeten tekrar teşekkür ederim.. bu güzel ramazan ayının hürmetine Allahım dualarımızı kabul etsin.. sağlıklı, zamanında ve kolay doğumlar nasip etsin.. bu uğurda, anne olabilmek için çabalayan arkadaşlarımızında emeklerinin karşılıklarını versin :Saruboceq:

bu arada sinemi merak edenler için söyleyeyim; tayin işleriyle uğraşıyormuş ankaradaymış. kendisi gelince detayları aktarır. öpüldünüz..

Merhaba

Nur hocam hoşgeldin ya oğluşun demek 3 aylık oldu ne çabuk ya :) portakal sende ne güzel dua etmişsin öyle :) amin diyelim kocamaaannn. heralde sende doğuma gittikten sonra burası baya bir sessiz kalacak, doğum yapan ortadan kayboluyor.
benim de kuzenim doğum yaptı bir oğlu daha oldu çok sevindik hepimiz allah ona uzun ömür versin :emir_bebek:

bende hala bir değişiklik yok, malesef eşim tahlil yaptırmaya gitmiyor sonuç değişti mi değişmedimi hiç bir fikrim yok çok üzgününmm çoookkk. belki ramazandan sonra gider ama ona bile şüpheliyim o doktora gitmeyince ben de gidemiyorum, çünkü en son gittiğim doktor eşimin yeni tahlil sonuçlarını görmek istemişti. ne olcak böyle nereye kadar gidecek bende bilmiyorum. allah herkesin yardımcısı olsun

merhaba güzel hanımlarrr...

ne kadar özlemişim sizi böyle anlatamamm. Geçmişe hiç bakmadım ne alemdesiniz bilemiyorum, umarım he bişeycikler yolundadır. Gördüğüm kadarıyla nur hocam nerde olduğumu habe etmiş, evet hanımlar apar topar memlekete gitmeye karar verdik. 2 Ağustosta kızımın iğnesini vurdurup doktora gittik ve ertesi gün doktorda onay verdiği için yola çıktık. Zira biraz daha bu nem şehrinde yaşasa annemi kurtaramayacaktık, zaten eşim benim tayin işimi yüzyüze konuşmka üzere Anakaraya gidecekti hadi hepberaber gidelim sizide yalnız bırakmak istemiyorum dedi ve bizde minnacık kuzumuzla ilk uzun yolculuğumuzu yaptık. Malum çoğunlukla uyudu minik kuzum, dura dura gittik geldik. Anneanne ve babaannede net olmadığındanda kimseciklere haber veemedim. Neyse şimdi dönmüş bulunmaktayız ve çekirdek aile olmaya Samsunun korkunç nemine, şıpır şıprırrr terlemeyee alışmaya çalışıyoruz. Şimdi kuzum zar zor uyumuş durumda ve bende bu arada iki lokma bi şeyler yemeğe çalışıcağım, en kısa boşlukta görüşmek üzreee...

merhaba hanımlarr.. nasılsız bakalım.. biz kızımlan iyiyiz şükür.. hihoyyyt sıcak felan debelene debelene işe geldik.. ve meraktayız acaba doktor teyzemiz bizi 32.hafta iznine çıkaracak mı yoksa 37.haftaya kadar çalıştıracak mı? birazcık sancılarımız oluyo ve işin aslı astarı neymiş bu hafta sonu doktor teyzemizi ziyaretimizde öğreneceğiz.. ama ben kızıma diyorum çok sıcak acele etme kuzum diyee.. delikafadulden

sizlerden haberler geliyo bakıyorum acık acık.. sinem anne maşallaahh :nazar: hızlı atıldın hayata :KK1: aayyy çok merak ediyorum biliyo musun azra kuzum dünyaya gelince hayatım nasıl olacak.. hamileliğin bi evresi mi bilmiyorum ama şu sıralar bol bol kızımın hayaline dalmaktayım.. boshayallersmile uufff hayırlısı ile gelsin inş. tüm kuzucuklarr..

mellekcim.. kuzeninin bebeği olmuş.. hayırlı uğurlu bi evlat olsun inş. canım.. darısı da senin başına olsun.. eşinin durumundan bahsetmişsin tatlım.. tuhaf bu erkekler yaa.. biz ilk bebek kararı aldığımızda ortak karar olarak hemen testlerimizi felan yaptırıp bi sorun var mı diye baktıralım önlemini baştan alalım dedik.. ee doktora gittik beraber elele.. buraya kadar çok güzel.. bana hormon ve kan testleri eşime de spermiyogram yazdı.. ama ben testleri yaptırdığım halde eşim testi yaptırmak istemedi.. buyur şimdi burdan yak.. :kızgın: aklıma gelince hala üzülürümm.. neyse ki geçti o günler ama işte inciniyo insan.. ve nedir bu kaygıları anlayamıyo.. ataerkil bi toplum olmanın bi getirisi sanırım.. senin için duacıyım tatlım.. Allahım hayırlısını biliyo.. ve merak etme.. o sizin için en iyisini ayarlamıştır.. :teselli:

hadi bakalım.. görüşürükk.. ben bi tuğbaya bakayım öbürkü topiklerden sengözlerimebaksanab doğurdu mu yoksam :KK1:

yok yok daha doğurmadım:) halaaa beklemedeyiz, gerçi ben haftaya perşembe doğurayım istiyorum (eşimin doğum gününde) ama önemli olan küçük beyin ne istediği:) merak etmeyin sancılarım tutar tutmaz ilk size haber vercem:) hepinizi öptümmm

merhaba hanımlar:)
gelemedim epeydir malum ramazan sersemliği oluyor :)))
ben karar verdim sanırım tamam kızmayın sempatiksalakcinni ama eylül ayında eşimin işleri hafifliyor ii bir tatili hak ettik ve annelik hormonlarım çalışıyor bende bebek istiyorummmm.. Eşimde şimdi değil diyor ramazan geçsin diyor tatilden gebe bir kadın olarak dönmek istiyorum :))))

günaydıınnn,

diğer kuzenimin de kızı oldu :emir_bebek: ama erken olmuş biraz 8 aylık dayanamadı yavrucağım bu sıcaklara galiba, 2600gr mış ay küçücük ya:ecrin_bebek: sağlıkla büyü Elif bebek

portakal, art dikkat edin kendinize sıcaklarda sakın dışarı çıkmayın, dualarımız sizinle allah kolay doğumlar versin hepinize:eek:

merhaba hanımlar:)
gelemedim epeydir malum ramazan sersemliği oluyor :)))
ben karar verdim sanırım tamam kızmayın sempatiksalakcinni ama eylül ayında eşimin işleri hafifliyor ii bir tatili hak ettik ve annelik hormonlarım çalışıyor bende bebek istiyorummmm.. Eşimde şimdi değil diyor ramazan geçsin diyor tatilden gebe bir kadın olarak dönmek istiyorum :))))

canımm, süpersin, bende tatilden dönünce gebe kalmak istiyordum ama olmadı ne yazıkki sen bize müjdeli haberlerle gel iyi çalışın zemuszemus

kizlar selam,
bebislere kavusmaya az kalmis tugbis & feyzus..hadi hayirli olsun zamaninda gelsin bebisleriniz...

sicaklarla benim de basim belada...yazi hicbir mevsime degismeyen ben, bir an önce havalarin serinlemesini dört gözle beklemekteyim..gece kaliteli uyku uyuyamiyor, sabah yorgun kalkiyorum...

bende ki bebis istegi de azaldi mi ne !istiyorum da artik ne ovulasyon takibi, ne de gün saymaca yapiyorum..daha basindan sikildim galiba..diger bebisim nasil süpriz geldiyse, yeni gelecek olan da öyle gelsin istiyorum sanirim..diger türlü kirmizi karti görünce icim buruluyor.bu ay tatildeydik, tatil sevdasina kolay atlattim..belki de sicaklardan bu bezginlik bilemiyorum..istedigi zaman gelsin diyorum; hayirlisiyla, saglikla..

benden simdilik bu kadar
hepiciginizi öpüyorum opuyorumnanaktan

kızlaaaar dün doktordaydım,oğlum hala 3 kg olamamış:KK43: Aman 3-3,5 arası olsun çok kilo almasın,çok uzun olmasın bilmem ne derken 2800 hala miniğim :KK43: resmen vicdan yapmaya başladım :KK43: Bide doktor kilo alımı yavaşlamış,haftasını beklemez,hatta haftaya gelebilir dedi. Sevinsemmi üzülsemmi bilemedim. 3 kilo olsaydı da öle doğsaydı bari

Canım benim eşim zamanında ama 2,5 kg doğmuş :) O zaman usg bile yokmuş.
En yakın arkadaşım 36+5'te 2,5 kg doğurdu oğlunu. Maşallah çok sağlıklı ve sorunsuz bir bebek. Yaşıtlarından ilerde şimdi. 7 ayı bitirdi ve 9 kg oldu.

Bir arkadaşım da 38. haftada 3,100 kg doğurdu oğlunu. Yani 300 gr fark ile. O da maşallah tosun oldu şimdi. 7 aylık ve 12 kilo :)

usg'de belirlenen kilo +/- %10 oynar. Belki 3 kg olmuştur bile. Ya da 2,5. Normal, sağlıklı bebeklerde doğum kilosunu 2,5 kg ile 4 kg arasında kabul ediyorlar.
Boşuna üzme kendini..

günaydın hanımlar.. evdeyiz bugün kızımlan.. işe güce dalmadan sizlere bi bakayım dedim.. tuğbacım canım kafana takma kilo işini.. sonuçta nasip neyse o olacak ve biliyorsun kilosundan çok sağlığı önemli.. hepimiz diyoruz zamanla çok kilolu olmasın, doğsun ben kilo aldırırım diye ama dememek lazım anlaşılan.. bazen konuştuklarımızda dua saatine denk gelebiliyo.. hayırlısı olsun be güzelim.. sağlıkla gelsin inş. kuzu.. çok az kaldı.. hadi bakalım.. dualarımız seninle..

pelincimm naberler bakalım.. nasıl gidiyor kaan beyle hayat.. hareketlilik başladı değil mi?

yok yok üzülmüyorum merak etmeyin,kendimi bakıma aldım :) süt,pekmez , muz ne bulursam yiyorum:) Bi de haftaya doğmaz da tosuncuk olursa sorarım doktora :)))))

Kaan'ım çok iyi arkadaşlar, çok şükür :nazar: Pazartesi görüştük kendisiyle :) 900 gr olmuş oğlum, herşeyi normal. Yalnız ben biraz fazla kilo aldım, doktordan azar işittim. Ekmek, karbonhidrat ve şekeri tamamen yasakladı. 5 gündür dikkat ediyorum. Şu an iyi gidiyor.
Oğlum gün içinde bayağı hareketli. 2-3 saatte bir mutlaka tekmeliyor. Gece ise rahat. Benimle uyuyor sanırım.

Atk, dün bir arkadaşım doğum yaptı. 40. haftasında, kız ve 2.680 doğdu. Çok ta sağlıklı maşallah.

slm kızlarrrrr....
bir şey soracağım: eşim antibiyotik kullanmaya başladı.
yaz günü su dondurma derken boğazını şişirdi.
antibiyotikin bebek üzerinde bir etkisi olur mu???
bebek çalışmalarına ara vermek gerekli mi? bilmiyorumkismile

kızlaaaar dün doktordaydım,oğlum hala 3 kg olamamış:KK43: Aman 3-3,5 arası olsun çok kilo almasın,çok uzun olmasın bilmem ne derken 2800 hala miniğim :KK43: resmen vicdan yapmaya başladım :KK43: Bide doktor kilo alımı yavaşlamış,haftasını beklemez,hatta haftaya gelebilir dedi. Sevinsemmi üzülsemmi bilemedim. 3 kilo olsaydı da öle doğsaydı bari

yok yok üzülmüyorum merak etmeyin,kendimi bakıma aldım :) süt,pekmez , muz ne bulursam yiyorum:) Bi de haftaya doğmaz da tosuncuk olursa sorarım doktora :)))))

üzülmüyormuşsun ama olsun ben yinede diyim dedimm benim minik tosuncuk usg ye göre 3250 idi 39 haftasında, yaklaşık doğum kilosu 3,5 olur diyorduk ammaaa bir doğdu 3940. Yani usg beşerde şaşarda ...

yav azcık size bakayım dedim benim kuzu ağlıyor yawww, başka baharaa artıkın :KK43:((((

aaaa yazdığım mesaj gelmemiş,durun bidaha yaziiiim. Bugün doktora gittik,oğlumun kilo alımı yavaşlamış.Doktor teyzemiz cumaya kadar gelir, gelmezse de cuma günü biz getirelim küçük beyi dedi:) yani en geç cumaya geliyo oğluşum:))) suni sancıdan biraz korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok:))) şimdi oğluşumun cumadan önce kendi rızasıyla gelmesi için dua ediyoruz,siz de bize dua edin kızlar,hepinizi öptümmmm

aaaa yazdığım mesaj gelmemiş,durun bidaha yaziiiim. Bugün doktora gittik,oğlumun kilo alımı yavaşlamış.Doktor teyzemiz cumaya kadar gelir, gelmezse de cuma günü biz getirelim küçük beyi dedi:) yani en geç cumaya geliyo oğluşum:))) suni sancıdan biraz korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok:))) şimdi oğluşumun cumadan önce kendi rızasıyla gelmesi için dua ediyoruz,siz de bize dua edin kızlar,hepinizi öptümmmm

iyi sanslar, hayirli, saglikli bir dogum diliyorum canim..dualarimiz seninle:KK66:))

aaaa yazdığım mesaj gelmemiş,durun bidaha yaziiiim. Bugün doktora gittik,oğlumun kilo alımı yavaşlamış.Doktor teyzemiz cumaya kadar gelir, gelmezse de cuma günü biz getirelim küçük beyi dedi:) yani en geç cumaya geliyo oğluşum:))) suni sancıdan biraz korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok:))) şimdi oğluşumun cumadan önce kendi rızasıyla gelmesi için dua ediyoruz,siz de bize dua edin kızlar,hepinizi öptümmmm[/QUO

hımmmm çok tanıdık geldi bu dediklerim yawww. Hadi bakalım umarım siz becerin şu doğum işini size güveniyorum dualarım sizinle, sende benim gibi suni sancı saçmalığıyla uğraşmazsın umarım :Saruboceq:

X