Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cok gecmis olsun canim oğluşun iyi olsun kafan rahatlasin da sonraki ayda denenir. Bir yakinim denemek icin tek iliski yasadi hamile kaldi inan sıklıkta degil hep stres diyoruz ya bak buraya okudugumu direkt kopyala yapistir yapiyorum.

"Stresli zamanlarda vücudumuz tarafından salınan adrenalin hormonu vücudumuzun koşullarının gebe kalmak için ideal olmadığını gösterir. Adrenalin, doğurganlık için gerekli olan progesteron hormonunu kullanmamızı engeller"

Siz şanslıymışsınız o zamanlar denemediğim yöntem kalmamıştı artık bende ve eşimde problem yoktu sebepsiz İnterfilite tanısı konuldu en son ve akışına bıraktığım ay oldu o yüzden stres faktörü çok büyük etken diye düşünüyorum

Ne biliyim kuzum artık sebep arıyo insan. İlk gebeliğimden sonra iki yıldır olmayınca bi neden arıyorum kendimce. Ya da sezaryenimden kalma bi problem var. Strese gelince de ben yönetemedim uzun zamandır. Artık ağustos da yumurtlama takibi tahliller de normal olunca saldım tükendim demek ki olursa da olmazsa da sağlık olsun modundayım. Ama dr a gidene kadar her adetim geldiğinde çok yıprattım kendimi. Stresle başa çıkmanın yolu cidden kolay değil.

Evet stresle başa çıkmanın yolu kolay değil, insan kendince sebep arıyor vs. O şans da bir kere de olsa yüzüme güldü çok şükür darısı annelik duygusunu yaşamamış arkadaşlarımıza olsun inşallah

Aslinda ilgi odagini baska seylere kaydirmak lazim bence insanin ilgilendigi muhakkak hobisi olmali. Calisiyorsan aksamlari 15 dk olsun yaptigin cocugun varsa onunla birlikte de yapabilecegin fazla maddi durum gerektirmeyecek basit seyler dahi insana terapi yapiyor canim yoksa dusun dusun insan birak cocuk sahibi olabilmeyi baska hastaliklari da cikiyor. Doktorda yapilan testlerde bir sorun yoksa demekki stres ve hayirli zaman faktörü deyip ilgini degistirmek lazim.

Kızlar bat a 6 gün var ama tertemiz bir negatif çıktı sonuc. Henüz ümidimi kesmedim iki gün sonra tekrar deneyip sizinle paylaşırım. Onda da çıkmazsa zaten yoktur.

Eklentiler

• IMG_20231222_140917.jpg
    210,4 KB · Görüntüleme: 44
canım 6 gün kala erken sanırım biraz 4 gün kala bidaha yap bakalım vardır inşallah
Evet erken aslında ya can sıkıntısından giden bir teste oldu bu arada bu hamilelik olayına bu ay kafayı takmamak için kendime ilmek ilmek bir atkı ördüm. Sanırım her ilmeginde yine kafaya taktigim bat var bu arada atkimi da sizlerle paylaşayım. Bu ay olmazsa gelecek ay neler uretecegim bende çok merak ediyorum

Eklentiler

• IMG_20231222_141714.jpg
    169,2 KB · Görüntüleme: 52
Canım seni diğer topikten hatırlıyorum nasılsın bebiş nasıl

Merhaba beni de ekler misiniz?
Sat 17.11.2023 bat 17.12.2023

eline sağlık süper olmuş en iyisini yapmışsın birşeylerle uğraşmak iyi oluyor ama buraya girincede sürekli aklına geliyor insanın

eline sağlık süper olmuş en iyisini yapmışsın birşeylerle uğraşmak iyi oluyor ama buraya girincede sürekli aklına geliyor insanın
Off sorma. Bir de bu kadar koşturmaca içindeyim çocukların okulları dersleri vs günler çabuk geciyor. bir de bunlar olmadan ilk çocuğumda nasıl sabretmisim diyorum. İlk çocuğum korunmayi bıraktıktan sonra 6.ayda oldu. Bu daha denemeye başlayalı 2.ay ki bunlarda da yumurtlama gunune bile tam denkgelmedi hastaliklardan falan öyle ya da böyle her nasip vaktine esir

Herkesi ekledim diye düşünüyorum kızlar eksiklik olur ise haber verirsiniz olur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…