Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
olsun canım önümüzdeki aya inşallah seninle birmiş tarihlerimiz benimde yrn düzenlimidir senin
25 29 arası oynuyor düzenli sayılır aslında günü gününe çok tutmasa da her ay oluyorum sonuçta😂 doktorlar buna düzenli diyor. Hayırlısı olsun aynen bu ay çok ilaç içtim yoksa aşılama yaptırcaktım tekrar. Bir sonraki aya artık. İnşallah bir sonraki ay da olmaz tabi 🙏

25 29 arası oynuyor düzenli sayılır aslında günü gününe çok tutmasa da her ay oluyorum sonuçta😂 doktorlar buna düzenli diyor. Hayırlısı olsun aynen bu ay çok ilaç içtim yoksa aşılama yaptırcaktım tekrar. Bir sonraki aya artık. İnşallah bir sonraki ay da olmaz tabi 🙏
anladım canım benimde öyle tarih aralıgım günler değişiyor ama düzenli gibi. inşallah hakkında hayırlısı olsun bir dahaki ay güzel haberleri alırsın

Çok teşekkür ederim darısı isteyen tüm herkese olsun inşallah. Şimdi bu deger 3 gün geçmiş adet için az mı anladm kimi insan az demiş . Birde ne zaman baktirmam gerekli kana tekrardan ?
Yoo hiçte az değil 2 günde bir 2 katı artması gerekiyor yani 2 günde bir tekrar baktırman lazım içini ferah tut stres yapma 🥰

Kizlar dün akşam pik oldu sanırım bugün daha yapmadım

Eklentiler

• IMG20231221170750.jpg
    IMG20231221170750.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 45
Kızlarım selam bu ay ovülasyon yapmayacağım demiştim ama bugün bir tane yapayım dedim döngümün 16. Günü bugün neredeyse eşit koyulukta ikisi de. Geçen ay da 16. Gün böyleydi 17. Gün T daha koyu oldu 18. Gün eşitlendi. 19.gün tamamen çatladı. Önümde 2-3 günlük bi süreç var. Reglim bitiğinden beri 1 boş 1 dolu gidiyorum. Dün değerlendirmiştim sizce bugün değerlendireyim mi? 3 gün üst üste çok olmayacak mı? Ya da hangi günleri değerlendireyim?

Eklentiler

• D62C19DD-5D60-4C84-B166-2139B4DCE9BF.jpeg
    D62C19DD-5D60-4C84-B166-2139B4DCE9BF.jpeg
    99,5 KB · Görüntüleme: 43
Kızlarım selam bu ay ovülasyon yapmayacağım demiştim ama bugün bir tane yapayım dedim döngümün 16. Günü bugün neredeyse eşit koyulukta ikisi de. Geçen ay da 16. Gün böyleydi 17. Gün T daha koyu oldu 18. Gün eşitlendi. 19.gün tamamen çatladı. Önümde 2-3 günlük bi süreç var. Reglim bitiğinden beri 1 boş 1 dolu gidiyorum. Dün değerlendirmiştim sizce bugün değerlendireyim mi? 3 gün üst üste çok olmayacak mı? Ya da hangi günleri değerlendireyim?
Akıntı durumunuz nasıl? Ben o şekilde takip ediyorum da acaba doğru mu yapıyorum diye tereddütte kaldim

Akıntı durumunuz nasıl? Ben o şekilde takip ediyorum da acaba doğru mu yapıyorum diye tereddütte kaldim
Bende uzayan şeffaf akıntı olmuyor hiç :/ akıntıda gayet normal oluyor sadece yumurtlamaya yakın vajinal ıslaklık çok artıyor. Bir de yumurtanın çatladığı gün çatlama ağrısı oluyor bende. Ama ovülasyon pikken hiç birşey olmuyor açıkçası.

Hey maşallah reis acaba dediğin gibi stresten olabilir mi bu aksama?
Valla öyle. Ertesi gün haplarıyla korunma sağlıyodum ben. İlişki olduğu gün de ben eczaneye gidip alana kadar adetim geldi. Biliyosun ertesi güm hapları en geç 72 saate kadar alınabiliyo. Ben de adet olunca almadım o gün. Öbür ay oldu adet bekliyorum yok. 10 gün geçti. Betam 2200 küsurlardaydı bacım küsurunu şimdi hatırlamıyorum ama inan üşenmedim. O değerle kaç hafta ve kaç gün yapıyosa iyice öğrendim takvimden saydım adet olduğum gün olan korunmadığım ilişkiden hamile kalmışım. Üşenmedim hesapladım tek tek vallahi. Bu seneye döncek olursak iki senedir bidaha gebelik olmayınca dr a gittim yumırta takibi kan tahlili vs için. Dr sordu ilk gebeliğin kolay mı oldu diye o kadar kolay oldu ki diye böyle buraya yazdığım gibi anlattım dr a. Dr dedi ki çok şanslıymışsın bazen kadınlar ayda iki kere yumurtlayabiliyor. İlk yumurtlaman döllenmediği için adet oluşturmuş. İkinci yumurtan da adet günü döllenmiş

Kiz nasil oldu o ikinci kez mi yumurtlama olmus
Evet aşkım iki senedir gebelik olmayınca bu yaz ağuatos da dr a gittim kontrol için o da sordu ilk gebeliğin kolay mı oldu diye. Bende anlattım adet gelince korunmadım. Sonra betamdan hafta ve gün hesapladığımda o gün gebe kalmışım dedim bazen kadınlar ayda iki yumurtlayabiliyor ilki döllenmediği için adet oluşturmuş, ikincisi de o gün döllenmiş şanslıymışsın dedi.

Evet aşkım iki senedir gebelik olmayınca bu yaz ağuatos da dr a gittim kontrol için o da sordu ilk gebeliğin kolay mı oldu diye. Bende anlattım adet gelince korunmadım. Sonra betamdan hafta ve gün hesapladığımda o gün gebe kalmışım dedim bazen kadınlar ayda iki yumurtlayabiliyor ilki döllenmediği için adet oluşturmuş, ikincisi de o gün döllenmiş şanslıymışsın dedi.
Cok ilginc hergun yeni birsey ogreniyoruz ya bende ilk evlendigimde erken diye korunuyordum ama adete yakin zamanda korunmuyordum o zamanlar olmaz nasilsa diye. Sanki şak diye ilk korunmasiz iliskiden cocuk olacak zannetmisim bak simdi de olsun diye kac aydir ayaklari dikip yatiyoruz 🤭 degerlendirmeler nasil gidiyor canim 1 gun arayla regl olmustuk seninle.

Cok ilginc hergun yeni birsey ogreniyoruz ya bende ilk evlendigimde erken diye korunuyordum ama adete yakin zamanda korunmuyordum o zamanlar olmaz nasilsa diye. Sanki şak diye ilk korunmasiz iliskiden cocuk olacak zannetmisim bak simdi de olsun diye kac aydir ayaklari dikip yatiyoruz 🤭 degerlendirmeler nasil gidiyor canim 1 gun arayla regl olmustuk seninle.
Kuzum bana kalırsa gebe kalmanın yolu sık ilişki. Korunduğum zaman pek hayat gayesi sorumluluk yoktu ilişki sıktı. Şimdi arada cocuk olunca sık olmuyo eskisi gibi. Haftada iki anca. Bence gebe kalamammızın birinci sebebi stres ikincisi de bilmiyorum ama sıklık derecesi galiba. Hele bide yumurtlama dönemine denk getirmeye çalışmak tam robotik bana göre sonuc da negatif. Kuzum oğlan havale geçirdi adet bittiği hafta hep doktordaydık. Ben ateş takibi için uyumadım pek derken öyle geçti gitti. Gecen yunurtlamadan önce iki defa ilişki oldu. Bence sıklığı az olduğu için bu ayda olmayacak. Şehir hastanesine randevu aldım 29 aralıkta.

Kuzum bana kalırsa gebe kalmanın yolu sık ilişki. Korunduğum zaman pek hayat gayesi sorumluluk yoktu ilişki sıktı. Şimdi arada cocuk olunca sık olmuyo eskisi gibi. Haftada iki anca. Bence gebe kalamammızın birinci sebebi stres ikincisi de bilmiyorum ama sıklık derecesi galiba. Hele bide yumurtlama dönemine denk getirmeye çalışmak tam robotik bana göre sonuc da negatif. Kuzum oğlan havale geçirdi adet bittiği hafta hep doktordaydık. Ben ateş takibi için uyumadım pek derken öyle geçti gitti. Gecen yunurtlamadan önce iki defa ilişki oldu. Bence sıklığı az olduğu için bu ayda olmayacak. Şehir hastanesine randevu aldım 29 aralıkta.
Ben ilişki sıklığı olduğunu düşünmüyorum ya 2 buçuk senedir çok sık ilişki yaptık ovülasyonlar kullandım doktor kontrolünde ilişkiler oldu olmadı tek ilişkiyle hamile kaldım geç döllenme olmuş tamamen kafa rahatlığı bence ve vakti gelince oluyor sanırım

Günaydın kızlar bugün bat günüm şuan gelen giden yok akşam regli gibi agrı vardı bakalım ne olcak sabah çıkarken pedimi taktım çıktım gelir diye :KK70:

Ben ilişki sıklığı olduğunu düşünmüyorum ya 2 buçuk senedir çok sık ilişki yaptık ovülasyonlar kullandım doktor kontrolünde ilişkiler oldu olmadı tek ilişkiyle hamile kaldım geç döllenme olmuş tamamen kafa rahatlığı bence ve vakti gelince oluyor sanırım
Yani tabi oda bi ihtimal ama doktorlarda mesela tüp bebek için ya da sperm testi için başvuru yaptığında kriter olarak en az 1 yıl ve haftada 2-3 kez denemiş olmayı baz alıyolar ondan ilk gebeliğime bakarak değerlendirdim ben

Merhaba beni de ekler misiniz burda çiçek açalım bu ay herkes gebe kalır inşallah aminn🙏🏻 sat 22 aralık bat 21 aralık

X