Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ayy evet burası bana cok iyi geldi aslında hep girip okuyordum ama üyelik açıp yazmamıştım hiç şimdi böyle olunca durumlar bi açıp bende yazayım dedim
Zamam geçiyor bir şekilde burda takılınca. Kaderdaşlarla sohbet muhabbet iyi geliyoe

Alttan muayene edip görür canım boyutlarından da çatlayacağını ya da çatlamış mı diye anlar 18 20 civarı genelde tahmini boyut oluyor. Eğer çatladıysa o esnada görmediyse ultrasonda 21.gün progesteron testi ister 10 un üstündeyse evet yumurtlama olmuş der

Umarım mucizen seninledir

Anladım canım teşekkür ederim, ben reglin 11. Günü gideceğim o ara yumurtlama testim geçen ay pik çıkmıştı,11.-12. günler bakalım bu ay nasıl olacak

Zor işler ya,
Sağlıklı Yumurtlama olacak
Yumurta istenilen boyuta gelip çatlayacak
O çatlayan yumurtaya sağlıklı bir spermle buluşacak
Döllenme olup embriyo oluşacak
Oluşan embriyo rahme tutanacak
Sağlıklı genler taşıyacak tutunduğu yer olacak ki sağlıklı bir gebelik oluşsun.
Valla zor işler ya ama imkansız değil Allahın izniyle. Sadece bu aşamalardan geçerken bir sürü belirtiler yaşıyoruz umutlanıyoruz o kadar gebelik oluşmayınca üzülüyoruz. Bazen bir yorgunluk bıkkınlık geliyor. Sonra evlat isteği ağır basıp yine baştan başlıyorum. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun bizlere bu günlerimizi güzel hatırlatacak hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Kızlar sürekli evde babamın tansiyonunu ölçüyorum öylesine kendiminkinide ölçüyordum size bir tüyo her zaman 78-85 arası çıkan kalp atışım reglime 5 gün kala 98 ve üzeri çıkmaya başladı hamilelikte kalp atışı artıyormuş deneyin eğer kalp atışınızı ölçecek bişeyiniz varsa

Kızlar tamamen komplo teorisi gibi olacak ama,örneğin bir ay içerisinde iki yumurtlama oldu iki ayrı tarihte ama sonra ilk yumurtlamaya göre regl olundu normal adet gibi ama daha kısa sürdü. İkinci yumurtlamanın buna rağmen tutmuş olmasının imkanı var mıdır sizce

Ya çok tatlısın. Valla ne mucizeler oluyor bu dünyada. Hamile annenin bebeğininde karnında cenin olduğunu okumuştum bir keresinde.

No canımlar diğer testte hiç çizgi çıkmadı bu da erken gebelikti, nasıl yapıyor bilmem ama ilişkiden 5 gün sonrasında da sonuç veriyormuş
Artımed kurbanlarından biri oldum galiba

İlişkiden 5güm sonra sonuç vermesi imkansız. Zaten döllenecek de embriyo rahime gidecek 3-4 gün. Hadi gitti orada yerleşecek 4-5 gün. Yerleşince beta salgılanmaya başlayacak da test kızaracak. Umutsuzluğa kapılma batını bekle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…