Nolur okuyun bna yardim edin çok çaresizim:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burada yorum yapanların söyledikleri anlamsiz sizin için sanırım. Bukadar uzun konular açmak için yorulmayın bari...

eğitimi işi gücü olan aynı bayanları biliyorum bizzat iş aralarında dinliyorum..onunla alakası yok..kişinin kendisiyle alakalı bir şey
Katılıyorum malesef eğitimli , is guc sahibi kadınlar arasında da bu durumlar var fakat hiç geliri olmayanlara göre daha az sayıda en azından zamanı geldiğinde guvenecegi bir altın bileziginin olmasi çok önemli yoksa kesinlik kişi ile alakali bir durum bu

Çocuk öyle ortamda büyüsün diyemi???
Size kesinlikle katılıyorum. çocuk öyle bir ortamda büyümemeli tabi ama ne yazık ki kötü evliliklerin cezasını hep çocuklar çekiyor. Olan çocuğa oluyor. Çekişmeli boşanma davalarında çocuklar hep silah olarak kullanılıyor maalesef bu durum çok üzücü. Anlaşamayan karı koca nihayetinde kendi hatalarının cezasını çekiyor ama hiçbir günahı olmayan çocuk ya huzursuz, kavgalı gürültülü bir ortamda büyüyor ya da çekişmelerin ayrılıkların ortasında paramparça oluyor. . Çocuk olmasa boşanmak daha kolay ondan öyle yazdım.

Aynen o açıdan çok yazık oluyor.

çok üzüldüm Rabbim YARDIMCINIZ olsun kaynananizla basbasa kalınca ses kaydına alin o farketmeden başka turlu kendinizi ispatlayamazsiniz erkeklerin hepsinde var anneleri babaları yalnis biseyde soylese toz kondurmuyorlar üzülmeyin halledersiniz

Cekismele bosanma davasi olursa 2 bilmeden 3 yil çeker çoçuk. Ki anne yine bir nebze çoçugunu koruyabilir kavgalardan. Evinde kapisini kapattiktan sonra sorun olmuyor.

Ancak çoçuk ömür boyu o evde kalirsa, 2-3 yil degil, tüm hayati boyunca o huzursuzlugu çekecek. Kesinlikle eger kiz çoçugu ise (bakmadim). Oda annesi ile beraber ezilir.

Doğru diyorsunuz öyle olması gerek ama çok kötü örneklere de şahit oluyoruz. Benim annem ilk eşinden boşandığında ablalarım 5 ve 7 yaşındaymış. velayet davaları bitmek bilmemiş. Kocaya haftada bir görme hakkı veriyor mahkeme adam çocukları kaçırıyor memlekete götürüyor, çocuklar okuldan kalıyor. Annem çocukları kaçırır teyzemin evinde kalır adam gelir teyzemin kapısını kırar daha bir sürü şey. Ablalarım hala psikolojik etkilerini yaşar bu sürecin. Sonra annem babamla evlenir ben olurum bu sefer aynı şeyleri yaşamamak için annem boşanmaz "çocuğu" yani benim için katlanır. Ablalarım çekişmeli bir boşanma davasının içinde, ben de şiddetli geçimsizlik, evde hakaretlerin, ölüm tehditlerinin ve ve sandalye, vazo bilimum ev eşyasının havalara uçuştuğu bir aile ortamında büyüdüm. Sonuç ablalarım da ben de kafadan kırıkız.

Sizinki istisna bir durum. Ve annende sorumlu bu durumdan. Sadece çoçuk yapti. Hiç tekin olmayan erkeklerden. Koruyamadi üçünüzüde. Ha hirsizin hiçmi suçu yok? Tabiki o psikopat babalarinda suçu vardi. Sadece evlenmek ve çoçuk yapma fikrini daha iyi düsünseydi annen. Hele ikinci evliligini yogurdu üfleyerek tarzi olmaliydi.

Herkes kendi yasanmisliklarindan yola çikiyor. Senin yasadiklarina cidden çok üzüldüm. Hiç bir insan böyle birseyi hak etmiyor. Ancak her bosanin çiftte bu olaylar yasanmiyor. En azindan konu sahibi rest çekmeyi denemeli. Bosanmali denemeli. Yoksa bu sekilde, el öperek hiç ama hiçbirsey degismeyecek.

madem bu kadar kolayca barışıp el öpecek kadar geri adım atacaktınız niye tantana çıkartıyorsunuz ki??
çok ilginç bir konu..

tam bende böyle yazacaktım duygularıma tercüman olmuşsunuz :)

Evet. Mesela ben de büyük ablam da çocuk yapmadık, bunun altında yaşadıklarımızın korkusu var. Bazı gelenek ve göreneklere göre bayramlarda falan olabilir ama barışmak için kadın niye kocasının elini öpüyor? Öpülecekse asıl kocası konusahibinin ayaklarını öpmeli barışmak için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…