Nişanlımla ayrılıyoruz

towandaaa

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
42
49
25
Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
Bazı ayrıntıları yorumda verdim kısura bakmayın :
1- Nişanlım kendine Audi aldı nişandan önce bi kısmını babası ödüyor kalan tüm borcu nişanlım ödüyor üstelik Audi babasının üstüne
2-Birlilte alalım desek tüm maaşı borca gittiği için yine ben ödeyeceğim eşyanın borcunu
3-Nişanlım yazın iki ay babamların yanına gideriz diyor hala da. Tatil yaparız diyor ki ben görmek bile istemiyorum onları

Son düzenleme:
Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz

Ne kadar rezil muhabbetler. Babanız çok çok ayıp etmiş. Sizin eşyanız için milletle pazarlık ediyor, sizin nişanınızı kendi kararıyla atıyor. Siz bir yetişkin olarak bu olayın neresindesiniz?

Zorla insanlara eşya mı aldırılır? Gönüllerinden koparsa alırlar, kopmazsa iki yetişkin ve çalışan insan olarak kendi kullanacağınız eşyaları kendiniz alırsınız. Bu yüzden nişan mı atılır? (gerçi siz atmamışsınız babanız atmış)

Anormal olan sizken karşı tarafı anormal sanmanız komik olmuş.

Evlilik sırasında nedir bu küçük çocuk tripleri anlamiyorum. İnsanlar severek ve olgun bir şekilde kendilerine eş seçmez başlık parası ister gibi hesaba tutusurlarsa işte böyle olur.

Kimseye avuc acmayin,alın esyanizi.
Kimse size eşya almak durumunda değil..
İsteyen alır,isteyen almaz.
Baban "70 gram altın al" derken bile çok sinir bozucuymus.
Ben olsam atardım nişanı erkek tarafı olarak.
Babam kendim için istemiyorum dedi bana hiç bir yararı yok kızım yeni atanmış hiç borcu yok evlenip borç ödeyecek ilk defa kızımı evlendiriyorum ilerde eşyalar alınır diye yabana atmak istemiyorum ilerde ne olacağı belli olmaz diyor

Kimseye avuc acmayin,alın esyanizi.
Kimse size eşya almak durumunda değil..
İsteyen alır,isteyen almaz.
Baban "70 gram altın al" derken bile çok sinir bozucuymus.
Ben olsam atardım nişanı erkek tarafı olarak.
Babası oğluma trilyonluk Audi aldı kredi çekip durumları iyi yarısını nişanlım yarısını babası ödüyor babam diyor durumu olmazsa anlarım kimseye diyecek bi şeyim olsa ama durumları var

Evlenseniz de ayrılırsınız siz ...

Ay bende evlendim kız tarafını benim babam yaptı erkek tarafını eşim birikmiş parasıyla yaptı kalanları da ortak aldık. Madem babasının gönlü yok eşiniz alacak tabiki neden aileleri mecbur bırakıyorsunuz. Durumundan size ne ? Sizin için mi çalışıyor para biriktiriyor insanlar

Ben ailelerin destek olmasından yanayım açıkçası. Evlendikten sonrası için bi şey demiyorum ikinizde memursunuz geçinirsiniz. Ama başlarda '' onu yapmam, bunu yapmam, şunu almam '' demesi hiç hoş değil. En başta böyle ters ters konuşması sinir bozucu. Babanız orta yolu bulmaya çalışmış. Hepimizin aileler hep destek olmaya çalışırken evlenirken hatta kız tarafının alacağı şeylerle erkek tarafının az çok bellidir. Bu noktada evlenmeden yapılan destekle evlendikten sonra yapılacak destek farklı. Ayrıca yazın gideriz derken yukarıda ki üyenin dediği gibi hizmetçi olarak götürecek sizi belli ki. Babasını da az çok gözümde canlandırabiliyorum. Eş ve ailesi çok önemli. Önemli olmamalı lakin erkek ana kuzusu olduğundan ve göbek bağını ailesinden koparamadığı için önemli bir hal alıyor. Başlamadan bitirin bence.

Bu deli zirvaliklari için kaç yuva daha kurulmadan bitecek acaba
Eşyası nişanı altini düğünü
sacma sacma seyler
Kayinpeder hakli, alma zorunluluğu yok.
iki yetiskin evlenme kararı alıyorsa her şeyi kendileri yapması lazım.
Üzerinde seviseceğim yatağı niye babam ya da karşı tarafın babasi alsin yav.

Ben ailelerin destek olmasından yanayım açıkçası. Evlendikten sonrası için bi şey demiyorum ikinizde memursunuz geçinirsiniz. Ama başlarda '' onu yapmam, bunu yapmam, şunu almam '' demesi hiç hoş değil. En başta böyle ters ters konuşması sinir bozucu. Babanız orta yolu bulmaya çalışmış. Hepimizin aileler hep destek olmaya çalışırken evlenirken hatta kız tarafının alacağı şeylerle erkek tarafının az çok bellidir. Bu noktada evlenmeden yapılan destekle evlendikten sonra yapılacak destek farklı. Ayrıca yazın gideriz derken yukarıda ki üyenin dediği gibi hizmetçi olarak götürecek sizi belli ki. Babasını da az çok gözümde canlandırabiliyorum. Eş ve ailesi çok önemli. Önemli olmamalı lakin erkek ana kuzusu olduğundan ve göbek bağını ailesinden koparamadığı için önemli bir hal alıyor. Başlamadan bitirin bence.
Babasını izledim o kadar zoruma gitti ki kendimi aşağılanmış hissettim ben düşüneyim sizi ararım dedi kalktı gitti durumları çok iyi yoksa babam demez asla .Nişanlımla ikisi birleşip Audi aldılar yarı yarıya ödüyorlar eşyaları nişanlım alsa ben sürekli borçları ödeyeceğim çünkü nişanlım anca arabasını ödüyor babam da bunalrı görüyor benim kzım yetim mi diyor

Bırak defolsunlar o zaman. KP gerçekten sinir bozucu ve berbat birisi, iki eşya almaktan aciz üstüne bir de cek cök çekiyor. Sein baban gayet alalım beraberce para koyarım demiş karşı taraf artık cimri mi manyak mı ne saçma sapan konuşmuş. Nişanlın nasıl cimri mi? Bu aileden de, bu aileden çıkan çocuktan da hiçbir b.k olmaz yol yakınaken kaç, babanın da değerini bil koç gibi kovalamış rezilleri.

Babası oğluma trilyonluk Audi aldı kredi çekip durumları iyi yarısını nişanlım yarısını babası ödüyor babam diyor durumu olmazsa anlarım kimseye diyecek bi şeyim olsa ama durumları var
Olabilir,mecbur değil.
İsterse Audi alır,isterse yat..
Baban biraz fazla para göz ve fırsatçı..
Yanlış anlama ama böyle.

Almak zorunda mı adam ,ne sizin ne de karşı tarafın babası zorunda değil almayan almaz ,birde minnet sitem ağız kokusu çekeceksiniz hiç gerek yok zorlamaya . Kaldı ki ikinizde çalışıyor devlet memurusunuz girin taksite alın yani abartmadan ,gönlünüz olsa bence soğudum nisanlimdan vs diye bu kafalara girmezsiniz..belli ki gönlünüz yokmuş bu olayda tuzu biberi olmuş

Babasını izledim o kadar zoruma gitti ki kendimi aşağılanmış hissettim ben düşüneyim sizi ararım dedi kalktı gitti durumları çok iyi yoksa babam demez asla .Nişanlımla ikisi birleşip Audi aldılar yarı yarıya ödüyorlar eşyaları nişanlım alsa ben sürekli borçları ödeyeceğim çünkü nişanlım anca arabasını ödüyor babam da bunalrı görüyor benim kzım yetim mi diyor

Bunlardan hiçbbiiiiiiiir b.k olmaz. KPnin parası var diyorsun alsaymış arabayı onun parasını bile oğluna yıkma derdinde. Böyle varyemez tipler kafadan sakat oluyor, hem paraları oluyor hem de çocuklar evlenecek diyince benden para çıkmaz muhabbetine giriyor . İnsan utanır yahhuuu, paran var oğlun evleniyor. Valla çok kızdım babanın yerinde olsam bunları kovardım. baban borç işlerini biliyor mu? Hayat boyu borç öderdin öyle varyemezlerden para çıkmaz ev araba alır size borcu krediyi yıkar yıllar yılı o adama çalışırdın sakın sakın sakın evlenme. Burdaki liboşça yorumları da dinleme başını yakma, o ailenin kalitesi yerlerde oğulları da onlarla aynı kafadadır emin ol. kaç kaç kaçççççççç

Babası nişanlına audi almış ve nişanlının kullandığı arabanın kredisinin yarısını ödüyor. Adam audi almış yahu. Kötü bir şey yapmış, cimri biriymiş gibi anlatıyosunuz. Bence babanız adına utanmalısınız. Benim babam kayın aileme gidip kızıma şu kadar altın alcaksınız diye kavga etse yerin dibine girerdim. Nişanlınızla iyi anlaşıyosanız da boşuna gaza gelip saçma sapan sebeplerden ilişkinizi bozuyosunuz haberiniz olsun

Bırak defolsunlar o zaman. KP gerçekten sinir bozucu ve berbat birisi, iki eşya almaktan aciz üstüne bir de cek cök çekiyor. Sein baban gayet alalım beraberce para koyarım demiş karşı taraf artık cimri mi manyak mı ne saçma sapan konuşmuş. Nişanlın nasıl cimri mi? Bu aileden de, bu aileden çıkan çocuktan da hiçbir b.k olmaz yol yakınaken kaç, babanın da değerini bil koç gibi kovalamış rezilleri.
Durumları çok iyi seraları var .Nişanlımla ikisi kredi çekti Nişanlıma Audi aldı altına . Nişanlım sürekli arabasının taksidini ödüyor .Eşyaları hadi nişanlım alsa bi parası olmadığı için evlenince borcu ben maaşımdan ödeyeceğim babam da bunu gördüğü için benim kızımın ne günahı var diyor babası daha önce de bana ben iğne bile almam dedi zoruma gidiyor paragöz biri değilim ki ihtiyacım da yok ama ben de inat ettim artık niye ben alıyorum diyorum

Valla sizin akıbetiniz belli. Varlık içinde size yokluk çektirecek kendine müslüman yaşayan bir aile işte. Ben karşıyım böyle varlık içinde cimrilik yapan ailelere. Tamam size ev, araba almasınlar. Ama evlilik aşamasında da çocukların için destekte bulunursun bunu yapmayan ebeveyn yok ki Allah aşkına durumu çok kötü olanlar hariç kimin anne babası kendi düğünlerini kendileri yapsınlar demiş? Bizim geleneklerimizden aile bağlarımızdan bahsediyorum sonuçta. Ayrıca onlar destek olmayacağı gibi sizi de kemirecekler yavaş yavaş. Babası çok sinsi biri belli. Hiç bulaşmayın derim. Bu sayfada nelerini okuduk. Önce her şeyi eşimle biz hallettik ailesi destek olmadı diyip sonra eşinin aynı zamanda anne babasına ev, araba almak için kredi çekip karısının da maaşını dahil ettiği bir yamyamlığı da okuduk. Bu böyle sonuçlanıyor. Anne baba dediğin böyle şeylerin hesabını yapmamalı evlatları için destekte bulunmaktan kaçmamalı ki durumları iyiymişte.

Durumları çok iyi seraları var .Nişanlımla ikisi kredi çekti Nişanlıma Audi aldı altına . Nişanlım sürekli arabasının taksidini ödüyor .Eşyaları hadi nişanlım alsa bi parası olmadığı için evlenince borcu ben maaşımdan ödeyeceğim babam da bunu gördüğü için benim kızımın ne günahı var diyor babası daha önce de bana ben iğne bile almam dedi zoruma gidiyor paragöz biri değilim ki ihtiyacım da yok ama ben de inat ettim artık niye ben alıyorum diyorum

Valla kanka o çocuk o arabaya biner taksidi sen ödersin , sonra bir şekilde iş boşanmaya gelince d edımdızlak kalırsın.Bunlar uyanık, maaşlı kız arıyorlar ki kredi çekip ödetsinler. Kaç bunlardan babanı dinle, kendini dinle. Sen eşşek misin ki başkasının arabasını ödeyesin?

X