Nişanlıma yapılan fiziksel şakalar

2 ayda 1 gitmek belki fazladır bir şey diyemiyorum. Ama anne-baba ile çok seviyeli bir sohbetimiz, muhabbetimiz var. Çoğu zaman hatta hep beraber balkonda oturur hiç konuşmadan kafamızı dinleriz. Bir huzur hakim yani evde. Sık aralıklarla görüşmemize rağmen hiç laçkalaşmadılar, hiçbir eşyamıza vs karışmadılar, müdahil olmadılar. Bu yüzden bende bu insanları seviyorum ve 2 ayda bir gitmek bana çok sık sık gibi hissettirmiyor. Diğer dediklerinize ise katılıyorum…

bunca zaman neden sustugunu anlamadim. seninle ugrasana sert ve net bir sekilde rahatsiz olduğunu belirttin diye kv kp neden üzülsün? velev ki üzüldüler sana ne? böyle salak seylere üzülüyorlarsa üzülsünler yani.
bu noktada bunca zamn sınırlarını koruyamadiginn icin sen suclusun.
tabii ki tepki ver
ayrica hep iyiyken, sularina giderken, kavga cikacak konulardan kacarken, kirmaktan imtina ederlen sevgiline, görümcene, kaynanana iyi diyemezsin. iyiyken - sinirlarinin ihlal edilmesine izin verirse herkes iyi. marifet sen sinirlarini korudugunda ne yapacaklar, onu gormek.
benim de gozlemledigim bazi sevgililer var. tam pitir pitirlar, cok asik, cok minnos. ama ne kadin ne erkek rahatsiz oldugu- söylemek istedigi seyi soyleyemiyor aramiz bozulur diye. aslinda onca minnoslugun asikligin alti bombos, temeli yok, kolonlari kesilmis. ilk buyuk kavgada dusman olacaklar haberleri yok.
siz de bundan kacip durmussunuz bunca sene. cok buyuk hata yapmışsınız.
keske sinirlarinizi koruyup gereken cevabi verseydiniz ve saf urkek gelin olmayınca kaynana kp size nasil davraniyor gorseydiniz. eger bir sey yapmazsaniz ve bu tepkinizi evlendikten cocuktan (bence guclendikten) sonra verirseniz kkda nisanda susup susup evlenince gercek hislerini dile getiren sonra da "ay nisanliyken harikaydi kv ile iliskim. evlendim bir anda değişti diyen kadinlar gibi olursunuz

Kv ve Kp bana çok saygılılar. Evdir, eşyadır, ileride nasip olursa eğer çocuktur vs konuşulduğunda ben direk söylerim düşüncelerimi, isteklerimi. “Sen nasıl istiyorsan öyle yaparsın kızım, sizin eviniz sizin evliliğiniz” derler hep. Ben nişanlımın ablasına karşı çok sessiz kaldım sanırım bu konularda. Diğer konularda yine hep kendi düşüncelerimi çat çat söyledim ama bu iletişim tarzı konusunda gerçekten çok fazla sessiz kalmışım şimdi daha iyi anlıyorum..

Siz şimdi tepki verseniz kv kb ve nişanlı nasıl tavır alır aslında görmek lazım.Evlenince devam ederse o tepkiyi öyle ya da böyle göstermek zorunda kalacaksınız..Şimdi suyu biraz bulandirmaniz gerekli böylece size geri dönüşler nasıl olacak öğrenir,şimdiden sınırları cizersiniz Nisanliniz sonuna kadar yanınızda olur mu?yoksa ortalık biraz karisinca içinden başka biri mi çıkar bir görün isterseniz.......

diger konular dedigin ne? "ben düğünü surada istiyorum, hayir evime krem koltuk alacagim" falan mi? bunlarda ne var ki?
en sorun cikmasi gereken konu kendi yetistirdikleri kizin embesil olmasi. sen de bundan - onlarin uzulmesinden (tepkisinden) korkup kac senedir susuyorsun, sınırlarını ihlal ettiriyorsun. sence bu normal mi?
oysa gerçek hislerini söylesen hem ailesinin tepkisini de görürsün. ya normaldir evlilik yoluna devam edersin, ya biricik kizlari aglayip onlari doldurursa sana dusman olurlar iki ayda bir gittigin insanlarin - kasi gozu doguracagin cocuga benzeme ihtimali olan insanlarin gercek yuzunu evlenmeden gormus olursun

Ben de okumuş kadınım ama çok da kibarlastirmayacagim. Kadın bariz deli. Nisanliniz yeterince itiyormus. Takıntılı mıdır? Yani size kafayı takip saçma sapan işlere girişir mi ona göre uyarın veya uyanmayın diyeceğim. Manyak mı yani ?

Diğer konular her şeyi kapsıyor. Burada her gün tonlarca konu açılıyor “evime karıştı, çocuğuma karıştı, giysime karıştı, eşimi kıskanıyor” gibi gibi. Aklınıza ne gelirse yani. Ben kızlarının bu davranışlarından rahatsız olduğumu onlara hiç yansıtmadım. Kaç yaşında insanlarız çocukmuşuz gibi anne babayı uyarsın diye düşündüm. Eminim annesine anlatsam uyarırda kızını. Olay haline gelsin istemiyorum aile içerisinde sadece bu konu.
Nişanlım zaten bana hak veriyor bu konuda ve “ablamı ara, mesaj yaz, samimi ol” gibi bir baskısı yok. Nişanlım tüm hislerimi biliyor, anlıyor. Kendi yöntemleriyle ablasına bu davranışlarını bıraktırtmaya çalışıyor ve insan olsa anlar zaten devam etmez. Demek ki tekrar ciddi bir şekilde uyarmamın zamanı geldi.

Hiç bilmiyorum. 2 ayda bir, toplamda 7-8 kere gördüğüm kadın… kendi içinde psikolojisi nedir, ne yaşıyor, ne düşünüyor anlamıyorum…

Catlak iste, ailesi de alismistir sacmasapan hareketlerine, duzelmez oylesi. Benim akrabalarimda coi var, kuzenlerim falan, kardesim degiller neyseki,uzak duruyorum. Arada faceden musallat oluyorlar yine de, scmasapan yorumlar yaziyorlar

Catlak iste, ailesi de alismistir sacmasapan hareketlerine, duzelmez oylesi. Benim akrabalarimda coi var, kuzenlerim falan, kardesim degiller neyseki,uzak duruyorum. Arada faceden musallat oluyorlar yine de, scmasapan yorumlar yaziyorlar
Ya benimde var böyle akrabalarım, görüşmüyorum. Düzelmezse sonumuz aynı olacak anlaşılan.

ağır ruh hastası galiba koskoca adamın kucağına oturmak ne? Burada genelde kocasının annesiyle iletişimini eleştrenlere sen kimsin karışamazsın diyoruz ama bu aşırııı
Ben olsam laf söylemekten çekinmem nişanlının kucağına mı oturdu abla kalk ağırlığınla bacağını kırcan adamın derim sonra kahkahayı patlatırım yada koca arıyorsun heralde o yuzden bu kucak aramalar falan derim. Amacı sizi rahatsız ve huzursuz etmek onu zorbalamaktan çekinmeyin ve bunu özellikle yalnızken yapın.

Herkes kendi kocasinjn kucağına otursun deyip ittir sende

Kocası da var vallahi...

Bence evleninceye kadar bır pürüz cıkmasın dıye sessiz kalıyorsunuz, sonra nasılsa eşimi uzaklastırırım dıye düşünüyorsunuz. Fakat hiç bir sey degısmeyecek, eşiniz de olsa mesafe koymayacak

Bence evleninceye kadar bır pürüz cıkmasın dıye sessiz kalıyorsunuz, sonra nasılsa eşimi uzaklastırırım dıye düşünüyorsunuz. Fakat hiç bir sey degısmeyecek, eşiniz de olsa mesafe koymayacak
Kimsenin kimseden uzaklaşmasını gerçekten istemiyorum. Herkesin konuştuğuna dikkat ettiği, davranışlarına sahip çıktığı normal bir aile hayatı istiyorum sadece. Nişanlım beni kardeşlerimden uzaklaştırmasını ister miyim? Asla, ben neden onu ablasından uzaklaştırayım? Ama bu davranışlar devam ederse, ben zaten şu an koymuş olduğum mesafenin arasını iyice açacağım... Ya da bir gün patlayacağım. Eltimle bir küs bir barışık mesela görümcem. Eltim onu tersliyormuş, küsüyor oda. Aylarca konuşmuyorlar. Sonra tekrar barışıyorlar. Ne yaşıyorlar tam olarak bilmiyorum ama demek ki terslendiğinde küsüp, kendini çekebilen biri. Ben küslük olmasın istedim sadece ama gerekirse oda olacak sanırım.

bu kadaaaar (bilerek abartılı yazıyorum) ince düşünmeye gerek var mı ya? :)
yok arası bozulursa yeğeni ile de koparmış nişanlısı da bilmemne de bırak koparsa kopsun
anası da hareketlerine dikkat etseymiş Allah Allah

siz ya korkuyorsunuz sorun çıkar nişanlımdan ayrılırım diye
ya da ... bilemedim

Sorun çıkar, ayrılırız diye bir korkum yok. Hayat bu olabilir, çok üzülürüm ama yoluma bakarım.
Bende bilemedim valla neden bu kadar detaylı, ince düşündüğümü.
Kendimden sıkıldım şu an gerçekten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…