Nişanlıma yapılan fiziksel şakalar

Eşi gelmiyor, işte oluyor genelde. Eşini bir kere gördüm, benimle muhatap olmadı. "Merhaba, hoş geldin" dedi. Sonrasında göz kontağı bile kurmadığı için bırak şaka yapmayı, sohbet edecek bir ortam dahi oluşmadı.

İzin vermemeye calısacak olan kişi sizsiniz nişanlınız değil. Cocuk değilsiniz. 1 olur 2 olur tamam ama baya kaçmış ucu. adam kuramıyor işte mesafeyi arada kaldııgı ıcın tıpık erkek. sızde sessızsınız böyle gider.

Ayol ergen çocuk bile yapmaz bu hareketleri. Kucağa oturmak falan ne yani. Siz bence de bu sefer bir tepki verin ki bir daha başınız ağrımasın. Bir sorun yaşanacaksa ve kaçınılmazsa da bunun nişanlıyken yaşanması gerektiğini düşünüyorum evlenildiğinde daha da ayarını kaçırırlar nasıl olsa oldu bitti diyerek.

bu anlattıklarınız şaka değil; artık zorbalığa kaçıyor.
Böyle düşünmek, kendimi doldurmak istemiyorum. Bu sefer kötü niyetli olduğuna kanaat getireceğim ve konu rahatsız olmamdan çıkıp, nefret etmemle sonuçlanacak. Küçük kızı nişanlıma çok düşkün, keza beni de çok seviyor. (sözde bu çocuk için dayımız elden gidiyor vah vah, istemiyor dayısı evlensin) diyordu. Ben bu kadından nefret edersem ve tamamen elimi ayağımı çekersem ileride çocukta dayısından mahrum kalır. Annesiyle aramdaki sorunlardan onun dayısıyla ve benimle olan ilişkisi etkilensin istemiyorum bu yüzden mümkün olduğunca küslük olmaması için uğraşıyorum.

kadından nefret etmeden bunun bilincinde olmanız ve dolayısıyla kendinizi korumanız mümkün. tercihlerinizi eleştirmek istemezdim ama henüz nişanlı iken zaten ailesi ile bu denli içli dışlı olmanız da kendinizi korumanızın önünde bir engel teşkil etmiş. tam oalrak ne sebeple "rica edeceğim şu hareketlerinizi tekrarlayıp durmayın. hoşlanmıyorum ve bunu daha kaç kez belirtmem gerekiyor bilmiyorum" demekten sizi alıkoyan nedir? lütfen kendinizi koruyun çünkü nişanlınız bunu tam oalrak yapabiliyor gibi görünmüyor.

Manipüle edildim çünkü. Daha ilk yüz yüze geldiğimizde "sizi en çok ben destekliyorum, çok mutluyum sizin için, ben hep kız kardeşim olsun isterdim" diyerek bana sarılmalar, hasta olduğumu duyunca aramalar, kendi kızına aratmalar. Öyle bir geldi ki bana, ne yapsa ne dese normalleştirmeye, idare etmeye çalıştım. Benim kendi annemde bazen düşüncesizce konuşabiliyor ya da her yerde denilmeyecek bir şeyi diyebiliyor. Nasıl kendi annemi idare etmeye çalışıyorsam, güzelce uyarıyorsam onu da idare etmek istedim ama bu davranışların sürekli tekrar edeceğini tahmin edemedim...

kusura bakmayın ama 30 yaşında yetişkin bir kadının bu durum için "manipule edildim" demesi çok gülünç. siz manipule edilmediniz; siz zaafiyet gösterdiniz.

Sessiz değilim. Benim kendi kök ailemde insanlar benden çekinir, bilirler ki hoşuma gitmeyecek bir davranışta/sözde bulunursa ben direk uyarırım. Devam edilirse gerekirse iletişimimi koparırım. Birbirimizi yeni tanıyoruz diye zaman tanımak istedim. Devam etmez, güzelce uyarınca anlar zannettim. Fakat artık benim de sabrım taştı.

İlk başta manipule edildim ama sonrasında zaafiyet gösterdim. Haklısınız.

herkes bir başkasına aslı olmayan şeyler söyleyebilir ve söylüyor da fakat asılsız şeyler söylemek manipüle edilmek değildir. bu kelimeyi kullanmak bu aralar son derece moda oldu ama gerçekten manipülasyon olsa idi yerinizde duramazdınız.

Manipüle edilmek nedir? Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.

"bir kişiyi ya da durumu kendi çıkarları doğrultusunda etkilemek, yönlendirmek ya da kontrol etmek demektir.

Ben hiçbir zaman aşırı bir samimiyet istemiyorken, "ben hep kız kardeşim olsun istedim, seni çok sevdim, çok yakın olalım, ben sevdiğimden uğraşıyorum" gibi söylemler, aslında beni çok sevdiği için değil, kardeşiyle arasında ki bu yakınlık evlendikten sonra da devam etsin ve ben sorun çıkarmayım diye bana kötü davranmak, dışlamak yerine bana da aşırı aşırı yakın davranması. (Şu an böyle olduğunu düşünüyorum en azından niyetinin)
Bende bir süreye kadar gerçekten bana çok ısındığını ve çok iyi olmak istediğini zannettim. Ama şu an anlıyorum ki, benimle gerçekten niyeti yakın olmak/iyi olmak olsaydı ben rahatsız olduğumu söylediğim halde devam etmezdi bu davranışlara. Çünkü birbirini seven insanlar birbirini huzursuz etmemeye/rahatsız etmemeye özen gösterir.

Canım benim hayat zor , evlilik zor en iyi koca olsun . Bizim ülkemizde kadın yıpranır . Napcan bu dengesiz kişiyi ömrün boyunca muhatap olmak zorundasın . Ben direk bırak diyorum . O üzülmesin diyorsun bu üzülmesin diyorsun . Seni düşünen kim . Sende bir anne babanın biriciğisin değerlisin , böyle saçmalıklar lamı uğraşcan . Evlenmek için sadece sevmek yetmez

düzelteyim o halde buyrun wikipedia sizin karşılaştığınız kadar basit birşey değil maalesef manipülasyon ama kendniz ve nişanlınızın göstermiş olduğu zaafiyeti kabullenmek yerine başkalarını durumdan sorumlu tutarak kendinizi kurban pozisyonuna koymak daha kolay geliyor. sorumluluk almıyorsunuz, nişanlınızı suçlamak zorunda kalmıyorsunuz.

Nişanlıma çok fazla kızdığım ve tartışma çıkardığımda oldu. Diğer konuda yazmıştım.
Kendime de kızgınım aynı şekilde her tepkisiz kaldığım an için. Bu yüzden şu an sorumluluğu almaya karar verdim ve rahatsızlığımı tekrar ama bu sefer CİDDİ bir şekilde dile getireceğimi söylüyorum.
Ben size katılıyorum. Manipüle değil, başka bir şey o zaman bilemiyorum ama onun bana yaklaşım tarzı (ilk başlarda ki) benim kendi kendime "yok ya iyi niyetli, patavatsız sadece" diye düşünmeme sebep oldu. ve evet zaafiyet gösterdim.

Tek katılmadığım konu, kendimi kurban pozisyonuna sokmak gibi bir derdim yok. En zor gelen şeylerden biri de budur benim için hayatta. Kurban pozisyonuna sokacak olsaydım bambaşka yönetirdim bu süreci.

Vallaha ben ciddi bozarim. Insan bir aileye nasil giriyorsa orda hayati ömür boyu öyle gececek cünkü. Herkes haddini bilsin. Zaten bana izinsiz dokunulmasindan hoslanmam, birde seviyesiz seviyesiz sakalar. Nisanliniz da hatali. Orda sizi koltuktan kaldirmak yerine kardesini kaldiracakti. Her görmezden gelen saygisizlik ilerde ok gibi insana döner. Tecrübe sabit. Ama burdaki konularda da aynisini görüyoruz. Ve sunu ekleyeyim: su "kimse üzülmesin" kafasindan cikin. Madem hadsiz aile üyelerine ceki düzen veremiyorlar, o zaman bi zahmet üzülsünler.

10 dakika mesafedeki eş ailesinin evine nişanlıyken 2 defa giden biri olarak sizin aile ziyaretlerini de fazla buldum başta onu söyleyeyim.
Görümceye gelince yaptığı muhabbetler, davranışları çok çiğ. Dikkat çekmeye çalışan ergenler gibi. Size sözlü "şakalarından" hoşlanmadığınız direkt söylemeniz gerekiyor. Bundan sebep anne babası alınıp güceneğine kızlarını uyarsınlar, koskoca kadın ne biçim davranıyor, konuşuyorsun diye. Kucağa oturma kısmına da nişanlınız en son gitmenizden sonra ablasıyla konuşup bu tarz davranışlarının doğru olmadığını ve kesinlikle tekrar etmemesl gerektiğini söylemeliydi. Siz de böyle boş yere stres olmazdınız.

Son düzenleme:
Yasinin insani olmayan insanlardan nefret ederim, nasil 5 yasindaki cocuktan koca kadin davranisi gorunce itici buluyorsam, koca kaziklarinda bebe belik gibi davranmasini itici bulurum.

Benim ailemde böyle bir civik tavir yok gibi tabi anlayacağı dilden daha kibar kelimelerle sert cikabilirsiniz. Ben olsam kendime yakistirmasam dahi civiklik olarak nitelerdim ya da net bir sekilde bu ne samimiyet kendinize gelin temali bi zilgit cekerdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…