Nişanlıma yapılan fiziksel şakalar

Sen ne anlatiyon be abla

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
216
351
Daha önce eski hesabımda ilgili kişi ile alakalı konu açmıştım.

Tekrar tekrar tüm detayları anlatmamak adına o konuyu aşağıya bırakıyorum.

Okumak istemeyenler/vakti olmayanlar için güncel rahatsızlığımı dile getireyim hızlıca. (umarım)

Nişanlım ile farklı şehirlerdeyiz. Bir ay o benim olduğum şehre geliyor, diğer ay ben gidiyorum kv ve kp yi görmek için.
İkisi de pırlanta gibi insanlar, Allahım nazar değmesin. Bu yönden hep şanslı kalayım inşaallah :)

Görümcem kötü biri değil ama çok patavatsız, yaptığı şakanın nereye gideceğini bilmeyen ve aşırı ısrarcı bir kadın...
Daha önce yaşadıklarımız diğer konuda mevcut.

Neyse, geçen ay kv evine gittiğimde görümcem de geldi, yine "aranıza gireceğim" şakaları. Düğünde gelin damat masasına sandalye çekeceğim tüm gün yanınızda oturacağım şakaları. "Sizi gerdeğe sokarım, hadi yine isiniz" gibi çok çirkin espriler.
Nişanlım "kimse bizim aramıza giremez" diyor. "Adı üstünde gelin-damat masası, senin ne işin var yanımızda" diyor. Yani o ne şaka yapsa, uzatmaması adına tam tersi cevaplar veriyor. Ben cevap bile vermiyorum bir noktaya kadar.
Şaka uzayınca artık ya nişanlım gibi şakayla karışık veriyorum cevabını ya da artık yüzümü düşürüyorum uzatmasın diye.
Hiç yüz düşürmeyi sevmem fakat ben daha en başında şaka sevmediğimi defalarca söyledim.
Siz abla kardeş birbirinizle uğraşın, ben sevmiyorum böyle, üzülüyorum, rahatsız oluyorum dedim ama benimle de aynı şekilde iletişim kurmaya devam etti. Sevdiği insanlarla iletişim tarzı şaka yollu karşındakiyle uğraşma üzerine hep, normal bir sohbet kuramıyorsun...
Aradan birkaç saat geçti, biz koltukta oturuyoruz nişanlımla. Oda geldi benim yanıma oturdu ama direk dayanıyor bana. Nişanlıma doğru savruldum resmen. Yüzüne baktım dönüp, gülüyor. Şakalaşıyor yine yani.
O kadar sıkıştırdı ki, nişanlım tuttu elimden karşı koltuğu geçirdi bizi. Kalktı oda yerinden, bir anda geldi nişanlımın kucağına oturmaya çalıştı. Nişanlım "ne yapıyorsun, bir git" dedi itti. İtmeseydi bas baya kocaman kadın oturacaktı kucağına. Bu arada evli, çocukları var. Hani 15-16 yaşında ergen kız değil bu hareketi yapan.

Tam o noktada benim artık gözüm karardı, midem bulanmaya başladı.
Gözümde canlandı resmen gelecek...
Evime geliyor, eşimin kucağına oturuyor ve gülüyor. Sözde kardeşiyle şakalaşıyor, ne var canım bunda?

O gece nişanlıma, bir daha aramıza girmek ile alakalı şaka yaparsa bu sefer çok ciddi bir şekilde uyaracağımı söyledim. Daha önce gayet yumuşak bir şekilde böyle şakalardan hoşlanmadığımı söylememe rağmen devam etti. Her insanın iletişim tarzı farklıdır, benimkine saygı duyması gerekiyor, iyi niyetli olması bu davranışlara sürekli maruz kalmak zorunda olduğum anlamına gelmiyor, bu zamana kadar terslemediysem ve görüşmeyi kesmediysem sırf tatsızlık olmasın diye dedim.
Anne- babasını gerçekten çok seviyorum ve kızlarıyla sorun yaşamak, onları üzmek istemiyorum. (Kadının genel tavrı bu olduğu için ve herkes iyi niyetli gördüğü için hiç uyardıklarını görmedim, belki arkamdan uyarıyorlardır bilmiyorum) Aynı şekilde nişanlımda üzülsün istemiyorum. Evlendiğimizde tatsız ortamlar olmaması adına hep hadsiz şakalarını geçiştirmeye çalıştım uyarmama rağmen yaptığı için.
Arama belli bir mesafe koyar geçerim diyorum hep (koydum da) fakat ne zaman yan yana gelsek hep aynı şeyler...
Nişanlım sanıyorum ki o günden sonra uyardı ablasını ve 2-3 günde bir bana yazan kadın bir aydır hiç yazmıyor. Ortası yok yani. Ya çok abartılı hayatıma dahil oluyor ya da direk yok oluyor

Şimdi bugün yine oraya gidiyorum, eğer gelirse (genelde ben ne zaman gitsem kv evine, oda geliyor) yine bu kucağa oturma gibi bir davranış olursa gerçekten ne tepki vereceğimi bilmiyorum. Kimseyi üzmek istemiyorum fakat şeytan diyor ki "Canım ben kalkayım, sen rahat rahat otur kardeşinle buyur" de git karşıya otur. Yoksa hiç tepki vermemeye devam edip, nişanlıma mı bırakayım konuyu tamamen yine bilmiyorum.

Normalde seviyordum kadını ama o kadar soğuttu ki kendinden beni. Burada insanlara akıl verirken iyi hoş, kendime gelince sıkıntı stres içine girmekten kanser olacağım. Bende çok çok fazla takıyorum kafaya. Günlük hayatta oturup düşünmüyorum ama yüz yüze geleceğim zamanlarda anksiyetem tutuyor resmen acaba bu sefer ne diyecek, ne yapacak diye. Düzgünce sohbet etmek çok mu zor arkadaşlar? Gel derdini anlat, mutluluğunu paylaş ama böyle şeyler yapma ya.

Ben gülmüyorum artık hoşuma gitmeyen şeyler söylediğinde, yaptığında. Anlasın istiyorum çünkü.
Ama bir cephe alma moduna girmiyorum. Onun şahsıyla bir sorunum olmadığını, sadece davranışlarından rahatsız olduğumu anlasın diye normal bir şekilde sohbet etmeye çalışıyorum yan yana geldiğimizde. Önceden arıyordum, mesajda yazıyordum kendiliğimden ama baktım telefonda da aynı iletişim tarzı devam ediyor. Aramayı, yazmayı da kestim artık. Birkaç kere "görümceni aramıyorsun, ihmal ediyorsun bak ben aradım yazdım" gibi şakayla karışık yine sitemlerde bulundu. "Yoğun çalışıyorum canım bu aralar" falan dedim. Hiç kendinde aramıyor sanırım sorunu.

Yaşına göre davranmayan insanları hiç sevmem. Böyle saçma şakaları yapıp kendilerini ciddiyetsiz biri olarak etiketliyor aslında.
Gayet ciddi bir tonla ve yüzle “x abla lütfen şu şakalarını en azından ben varken yapma çok rahatsız oluyorum” diyebilirsiniz.
Bu tip ayarsız ciddiyetsiz tipler ciddiyet karşısında bozulurlar. En temiz yol bu.

Bu hafta sonu aynı şeylere yaşarsam (umarım yaşamam) söyleyeceğim artık, kesin karar verdim.
"Daha önce böyle şeyleri sevmediğimi söyledim, rica ediyorum ben varken en azından yapma rahatsız oluyorum" diyeceğim. Alacağım tepkiden de çekiliyorum. Olgunca karşılayıp "tamam canım dikkat ederim " diyebilecek mi? Yoksa bir anda ben onu tersleyen kötü gelin mi ilan edileceğim. Kalkıp birde kv ye kp ye açıklama yapmaya uğraşmak, kızlarının yaptıklarını şikayet eder gibi anlatmak istemiyorum. Onlarda ana baba sonuçta...

Valla evliliğin ilk senelerinde sustuğun her şey ileride başına bela olur. Çekinerek ödün verme.
Nişan döneminde her şey sineye çekme meyilinde oluyoruz nedense ama sonra güç savaşına dönüyor bu durum. Baştan sınırlarını çizebilirsin. Sen böyle şakaları sevmiyorsun ve görmek istemiyorsun. Israrcı olursa odayı terk edebilirsin. Her seferinde kalk mutfağa git. Rahatsız olabilirsin. Bunda bir şey yok.

Hiç çekinme alacağın tepkiden. Aklında kıtlık mı var bu kadının? Çok laubali çok garip bir kadın. Ben olsam aramam sormam bile.kendini rezil etmekten hoşlanıyor mu nedir?

Görümcede bir sorun yok bu tavizleri veren nişanlınız. Sert biri olsa yeltenemez bu laubaliliğe.
Kendi ikili ilişkileri hep şakalaşmak üzerine. 33 yıllık ablası, 33 yıl boyunca böyle anlaşmışlar.
Kadın da buna dayanarak devam ettiriyor, beni de dahil ediyor.
Bir anda ablasına tam tersi davranamaz, sürekli şakalaşırken arasına löp diye mesafe koyamaz.
Bizim üzerimizde şakalarına izin vermemeye çalışıyor oda. Yavaş yavaş bu iletişimi dengeye oturtmaya çalışıyor fakat bende isterdim alıp karşısına ciddi bir şekilde konuşsun. Ablasının abarttığının oda farkında, kendi aralarındaki iletişimi en iyi o biliyor. Nasıl yaklaşırsa en olaysız şekilde bunu düzene sokacağını, ablasını tanıyan o.

Okurken ben darlandım o ne öyle ya kimseyi olduğu gibi çekmek kabul etmek zorunda değilsiniz. Olabildiğince mesafe koyun böyle kişiler arsız olurlar birde yapma dedikçe daha çok yaparlar iki katı delirirsin. Eşin konuşsun kesin bir dille uyarsın o koysun ağırlığını bence

yok öyle yok böyle aranızda olacağından dem vurursa
ayıptır sorması eşim seninle hiç ilgilenmiyor herhalde sürekli dibimizde olmak derdindesin

enişteyi getir de birgün takılayım ona yoksa bu kadar dert etmemen gerekiyor vs gibi konuşacaksınız

hani diyorsunuz ya annesi babası üzülür.. onlar siz sinirlenirken hiç bişey yapmıyorlar değil mi?

sert bi uyarı lazım terslerim ben valla nezaketten anlamıyor heralde şımarık, kaç yaşında?
37 ya da 38 sanırım. Ben 30 yaşındayım. Terslemek istemiyorum. Kendi ailemden biri olsa 50 kere terslemiştim uyarmama rağmen yapıyorsa. Fakat karşımdaki nişanlımın ailesinden biri. Yapıcı olmaya çalışıyorum. Şakayla karışık değil de direk uğraşsa benimle kötü bir şekilde zaten ne olursa olsun görüşmem konuşmam.

Ben sinirlendiğimi, üzüldüğümü onlara yansıtmıyorum. Kaç yaşında insanlarız kalkıp birde bizimle mi uğrasınlar diyorum...

ilgi çekmeye çalışıyor demekki işsizlikten yada hayatında ki boşluktan bugun terslemezsen senin rahatsız olmadığını düşünüp devam edecek ve katlanarak anladığım kadarıyla nişanlın uyarsın yanı yumuşak buldukça taciz ediyor işte insanları

Canım ben kalkayım, sen rahat rahat otur kardeşinle buyur değil, ben çıkayım hayatından al kardeşini başına çal derdim sanırım. İyi sabretmişsiniz.
Sabır taşım çatlamak üzere benim de. Çok direndim konuyu açmamak için aylardır ama bugün yine gideceğim için biraz makul düşünmeye, sakinleşmeye, içimi dökmeye ihtiyacım vardı.

Ben sinirlendiğimi, üzüldüğümü onlara yansıtmıyorum. Kaç yaşında insanlarız kalkıp birde bizimle mi uğrasınlar diyorum...
işte siz bu kadar fedakar davranıyorsunuz onlar size davranmaz
yukarıda yazdığım kadar sert olmasa da bir şekilde oturtarak haddini bildirin

eşi de geliyor mu siz varken onun yanında da diyebilirsiniz
"x enişte siz bu ablayla hiç ilgilenmiyorsunuz herhalde aklı fikri hep nişanlımda bizim ilişkimizde" vs
ama gülerek yapacaksınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…