Nişanlım ve Sessiz Cezalandırma

Dünkü konu benim bahsettiğim konu değil ki gerilerde kaldı ama dün "telefonu kapattırmadım" minvalinde bir şey demiştiniz. Tartışma sırasında yine kapatma konuşalım dediniz mi dün?
Dünkü konu benim bahsettiğim konu değil ki gerilerde kaldı ama dün "telefonu kapattırmadım" minvalinde bir şey demiştiniz. Tartışma sırasında yine kapatma konuşalım dediniz mi dün?

O olaydan sonra kapatıp mesaj attı zaten yarın bu konuyu konuşalım diye dün günaydın haricinde hiçbir mesaj atmadı ama ben de üstelemiyorum dediğiniz gibi. Biz telefonda tartışımızda cumartesi gecesiydi. Dün hiç konuşmadık nerdeyse. Bugün işte bu saat oldu ses çıkmadı.

Nişanlı iken böyle ise evlilikte daha çok ayrı kalabilirsiniz. Bu bir davranış şekli değiştirilebilir bir şey. Ne yani evlendikten sonra her sinirlendiğinde 3 gün konuşmayacak mı ? Evlilik çok farklı nişanlılık gibi değil. Canı istemese bile evine gelecek sonuçta. Şimdiden bazı özelliklerini değiştirmesi lazım. Herkes bazı özelliklerinde değişiklikler yapmalı. Kesinlikle konuşun ve halledin bu konuyu.

O size yazmıyorsa sizde ona yazmayın. Hatta bence hiç yazmayın. Onun keyfi olduğu sırada siz daha çok sinirleniyorsunuz. Merak ediyorsunuz. Hiç kimsenin böyle şeyleri yaşatmaya hakkı yok. Şimdiden kolay gelsin

Daha önce bu sebepten ötürü neredeyse ayrılıyorduk özür diledi söz verdi ama yine geldiğimiz nokta bu maalesef ona göre 1-2 gün konuşmamanın bir problemi yok yazsan cevap veririm küsmedim diyor ama insanda yazacak heves bırakmıyor ki.

Bende öyleyim, kendimi kötü hissettiğimde içime kapanırım, kendi dünyama çekilirim konuşmaya hazır olana kadar. Bunu anlamayanlarla devam edemedim maalesef.

Bende öyleyim, kendimi kötü hissettiğimde içime kapanırım, kendi dünyama çekilirim konuşmaya hazır olana kadar. Bunu anlamayanlarla devam edemedim maalesef.
Peki siz de sevgilinizi eşinizi ya da nişanlınıza 2-3 gün habersiz bırakır mısınız hiç yazmadan?

Bu huyundan hoşlanmadığını anlamalı. Başka bir konuda seni beğenmedi bir şey var mı ? Yani şunu yapma istemiyorum der mi ? Eğer var sa sizde onu inadına yapın. Sonra da kısas yapın. Ben yapıyorum. Çoğu zamanda işe yarıyor. Kaybedeceğinden de korkma kimse vazgeçilmez değil. Zaten bırakmak isteyen bahaneye bakarak bırakır. Maalesef güzellikle anlamıyor insanlar. Nişanlı iken çözüp mutlu bir evlilik yapabilirsiniz inşallah

İşte tartıştığımız zaman sinirlendiği zaman telefonu kapatmak istiyor, ben de kötü kapatmamak için ısrar ediyorum. Çok ısrarcı olduğumu söylüyor. Bazı konularda da uzatıyormuşum o da bunlrı inadına yaptığımı düşünüyor.

narsist ve sessiz cezalandırma... hangi instagram reelsinden yaptığınız araştırmaya göre kendi kendinize tanı koydunuz acaba? neyse.

bana açıkçası siz karşınızdaki insanı aşırı darlıyor gibi geldiniz. konunuzu okurken ben bile darlandım. yok ısrar ediyorum, yok telefonu kapatmayalım istiyorum, konuşalım istiyorum, uzatıyorum... ben, ben, ben, BEN, BEN...

bunun adı sessiz cezalandırma değil, sadece telefonda istediğiniz kadar sizinle konuşmuyor diye narsist teşhisi de koymuşsunuz. ben de size teşhis koyayım: darlamasyon sendromu.

adamı o kadar darlamışsınız ki sizinle konuşmaktan kaçıyor. bu konuyu sonra konuşalım diyince ısrar ediyorsunuz, üzerine gidip duruyorsunuz ama sesini yükseltti diye ay narsist diyebiliyorsunuz.

sağlıklı insanlar kimseyi darlamadan iletişim kurar, kimseyi kendisiyle zorla istemediği konuda, istemediği zamanlarda konuşturmak için darlamaz.
sessiz cezalandırma falan değil bu, adamı o kadar darlıyorsunuz ki daha fazla darlamayın diye konuşmuyor.

hayır bir de zaten sinirliylen kalbini kırmıyım, sonra konuşalım da diyormuş, gayet mantıklı bir hareket. bir salın adamı yahu. onun dediği gibi yapın bakalım, konu hararetlenince bir süre bekleyin, susun. cidden sizi başından mı atıyor yoksa aşırı darlandığınız için kaçıyor mu anlarsınız. sizin için de iyi olur.

konu sahibi sizin yüzünden erk*k savunmak zorunda kaldım, çok kötüyüm.

Son düzenleme:
Narsistlik böyle bir şey değil, üzgünüm ama ben sizi sevmediğini düşünüyorum. İnsan bütün gün mesajlaşmayıp akşam 1 saatlik görüntülü görüşmede bile öf pöf ediyorsa sırf ev işlerini gördürmeye evleniyordur ben bunu bilir bunu söylerim. Muhtemelen evlenip buraya kocam çok ilgisiz bana hakaret ediyor temalı konular açacaksınız…

Dediğiniz kısımlarda doğru tespitler var ama gün içerisinde zorlamıyorum konuşmak için. Sabah günaydınlaşıp gündüz aralarda konuşuyoruz mesajlaşıyoruz ama kısa kısa asıl akşam 1-2 saat görüntülü konuşuruz genelde. Gün içerisinde konuşmak için bunaltmıyorum. Zaten okulum öğlenci olduğu için 8’de eve varabiliyorum. Akşam en azından güzelce konuşalım istiyorum bazen o da kapatmak istiyor, evet ısrar ediyorum daha konuşalım diye dediğim gibi sürekli mesajlaşan araşan çiftler var yine de o kadar bunaltmıyorum. Ama ısrar bunaltma tartışma konusundaki diğer tespitlerinizde haklısınız.

siz bence bir süre hiç mi hiç ısrar edip boğmayın. o ararsa arasın falan. böylece dediğim gibi cidden sizi sallamıyor mu yoksa darlanmış mı anlarsınız. bu huyunuzu değiştirip ölçüp tartın, sonra da karar verin. gençsiniz işin gücünüz var, değer mi elin herifinin keyfini beklemeye?

metalcilik bitti ülkemizde biliyorum ama eminim size uygun, anlaşabileceğiniz, sizi seven daha birsürü insan çıkar karşınıza. o sizi sallamıyorsa siz hiç sallamayın yahu. böyle böyle bunların götü kalkıyor. eminim siz karşınızdaki insandan daha alımlı, daha akıllı bir kadınsınızdır. genelde erkekler söz konusu olunca öyle oluyor :')

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…