Nişanlım ve Sessiz Cezalandırma

Bizde de durum tam tersi oluyor genelde ben kapatmak istiyor o da uzatıp konuşmak. Narsist yapar mı bilemem bu bizi ama ben o an kırılıyorum ya da kızıyorum ve kötü konuşmak istemiyorum sakinleşince konuşuyorum. Ama üç gün uzatmam asla. Ve bana bir adım atarsa asla terslemem ki hep adım atar. Başka şehirde görevde dediniz ne iş yapıyor? Belki işiyle alakalıdır.

Benzer mesajlara hep aynı şeyi yazmışsınız ama bu sizin düşünceniz ve karşı tarafta bir işe yaramıyor. Üstelemek, inat etmek fayda değil zarar getirir.

Evet tam da dediğiniz tiplerden. Ama dün maalesef hatalı bir davranışta bulundu sinirlendiğim nokta, bunu kabul etmek istememesiydi en başta. Yine tabii ki telefonu kapatmak istedi. Neyse en sonunda telefonu kapatmadan hatasını telafi etti ama şimdi yine kabuğuna çekildi. Bugün bu mevzuyu konuşup çözelim diyodu ama aramadı işte. Böyle böyle uzuyor süreç işte.

işte o tersliyor maalesef duvar örüyor adeta dediğim gibi. Öğretmen kendisi ağır bir işi yok.

Benzer mesajlara hep aynı şeyi yazmışsınız ama bu sizin düşünceniz ve karşı tarafta bir işe yaramıyor. Üstelemek, inat etmek fayda değil zarar getirir.
O zaman o yine duvar ördüğünde uzaklaştığında ne yapmalıyım bununla ilgili fikrinizi yazar mısınız

Kapatmak istediğinde kapatsın diyorum ben de, siz kendi düşüncenizde çok çok inatçısınız farklı düşünceleri görmezden geliyorsunuz maalesef. Kapatsın ama yarım saat sonra açsın ve konuşun. Siz kapatmasına izin vermediniz diye adamı yola getirmediniz yine konuşmamışsınız işte onu anlatmaya çalışıyorum

Bundan sonra buna dikkat edeceğim. Bakalım ne zaman yazacak beyfendi bakalım bu süreci daha ne kadar uzatacak…

Tam olarak bende bunu anladım. Üstelik bunu "sağlıklı insanlar" böyle yapar olarak açıklıyor ki kendini sağlıklı insan olarak görüyor. Lakin ben inatçı, öfke kontrol sorunu yaşayan biri görüyorum konu sahibinde ( inat ediyorum, üstüne gidiyorum, sesimi yükseltiyorum gibi şeyler söylediği için ).

Bize de inat etti burada. Kendisini destekleyen bir yoruma "deneyeceğim" dedi sadece. Bana da şimdi dikkat edeceğim demiş ama cümlenin devamı yine beyefendinin kavgayı ne kadar uzatacağı. Hani konu sahibi yine inada bindirip adama telefon kapattırmayacak adam da küsecek çok emin kendinden.

O zaman o yine duvar ördüğünde uzaklaştığında ne yapmalıyım bununla ilgili fikrinizi yazar mısınız
Adamın kişiliği, karakteri buysa hiç bir şey yapamazsınız. Yok değil, size karşı böyleyse, sizin icin doğru insan değildir. Sizin ona karşı hissettiklerinizi, o size hissetmiyordur.

Nisanlinizdan ayrılarak baş edebilirsiniz
Nişanlılıkta her ne yaşıyorsanız evlilikte üç katını yaşayacaksınız demektir.
Evlenince kusunce yatak da ayırır benden söylemesi,ex öyle biriydi

Son düzenleme:
Evet ben de inatçıyım yer yer bunaltıp sıkıyorum farkındayım

İyi de adamı istediğiniz gibi yapmaya çalışıyorsunuz. Ben böylesinin doğru olduğunu düşünüyorum o yüzden benim istediğim olacak yapmayın. Bu adamdan koca olmaz gibi. 3 gün aramayan sormayan adamdan bence bir beklentiniz olmasın. Bir dahaki tartışmanızda bırakın iletişime geçmeyin. Bakalım kaç gün sürecek.
Siz de sesinizi yükseltiyormuşsunuz adam konuşmak tartışmak istemediği halde ısrar ediyormuşsunuz. Nişanlılığınızda böyleyse evliliğinizde de çok sorun yaşarsınız bence.

Ben de telefonu kötü kapatmamak adına kapatmak istemiyorum, kapatmayalım diyorum. Sinirleniyor. Tartışıyoruz ve bana duvar örüyor, küsüyor
Bu özelliğini kesinlikle gözden geçirin. Ben olsam ayrılırım. Evet ayrılırdım. Bu sizi cezalandırma yöntemi. Aslında size sinyal veriyor. Evlenince daha kötü olur. Annesi yakınsa annesine çekip gidebilir. Benim eski eşim böyle idi.. Küserdi. Annesine gider 1-2 hafta gelmezdi. Ne arar ne sorar ne mesaj atardı. Çevrimiçi olduğu halde yazmazdı. Bu çekilecek çile değil. Ben size diyeyim. İyi düşünün.

Evet doğru. Psikoloğum da eski eşime narsist teşhisi koydu. Aynen bu şekilde cezalandırıyorlar. İlerde yemeğini beğenmeyecek. Sana demeyecek ama küsecek. Suçlayacak. Sen kendini kanıtlamaya çalışacaksın. Yol yakınken dön derim. Şanslısın ki şimdiden göstermiş kendini. Ben nişanlı iken bu özelliği ile karşılaşmadım. Eğer böyle yaşasaydım hemen ayrılır evlenmezdim

evet ama kendi haline bırakınca da kopuyor benden dediğim gibi 3 gün konuşmadığı oldu bir tartışmadan sonra.
O 3 sonra 1 haftaya çıkar. Siz millete bakmayın. Yok sakinleşsin vs. Sakinleşse bile o beyninde devam eder. Normal insan sakinleşme bekler. Bunların ki cezalandırma yöntemi. İleride kendinizden taviz vermeye başlar mutsuz olursunuz. İletişim böyle birşey değil. Her şeye konuşarak anlaşılabilir. Olayın tam orta yerinde konu kapatıyorsa korkuları vardır. Bence sağlıklı değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…