Nişanlım ve Sessiz Cezalandırma

Yaa benim eski kocanın aynısı. Kardeşim çekilmez. Şutla gitsin. 3 günlük dünya ya. Onu. Aptal triplerini mi çekeceksin. Sevdiği bir kadına duvar ören adamdan koca olmaz. Bugün saçma konulardan duvar ören adam yarın büyük sorunlarda seni suçlayacak. Tecrübe ile sabit

Sizinki başka durum. Uzatma yok. Bu tipler uzatır. Konunuz ayrı. Uzatan biri olsanız zaten bir yere kadar çeker sizi.

Evet ben de tam emin olamıyorum gerçekten iletişim kurmak için mi sorun çıkmasın diye mi kapatıyor konuyu yoksa bu bir cezalandırma yöntemi mi? Benim kızdığım sesimi yükselttiğim noktalar haklı olduğum konular ki o da bunu kabul edip zaten özür diledi ama sonra ertesi gün konuşacağız bu konuyu demesine rağmen sadece günaydın yazdı aramadı. Bugün belki onu da yazmayacak. Bakalım gerçekten cezalandırma mı yoksa iletişim kurmaya çalışacak mı?

Hayır iletişim kurmuyor. Bu şekilde davranıyorlar zaten. Seni öfkeli olmakla suçlar. Şimdilerde özür diler ama sonradan o da kalkar. Susar sadece. Sen adım atmadıkça da adım atmaz. Aramaması sorun. Bunu unutmayın. Benden size tavsiye mesajlaşmayı çok yapıyorsa kabul etmeyin. Ben sevmiyorum deyin. Arasın. Derdi neyse arayarak konuşsun. Gerçi konuşmazlar. Haklı olsanız da o konu kapanır. Tartışmak istemiyorum falan der. Tartışmaktan çekinen insandan uzak durun.

Konuma çok güzel bir bakış açısı sunmuşsunuz. Diğer üyeler sakinleşmek için yazmıyor mesafe koymaya çalışıyor dediler ama ben de iletişimi kestiği için acaba cezalandırıyor mu diye düşünüyorum. Dediğim gibi canı bir şeye sıkılıyor, ailesi ile tartışıyor benle fikir ayrılığına düşüyor hemen bir geri çekiliyor. Ben konuşmak istediğimde de tepki gösteriyor. En son yaşadığım olayı size açıkça anlatayım.
Dün MasterChef izlerken bu beni aradı ben de odama gittim konuşmaya, anneme dedim ki kim kazanırsa gel söyle. Neyse işte nişanlımla konuşuyoruz bana bir hikaye anlatıyor. O esnada annem gelip kazanını söyledi hem de çay getirdi. Nişanlım da annem oradayken içine ettiniz hikayenin diye bir şey söyledi. Ben de çok şaşırdım. Annem duydu diye de üzüldüm ve tepkimi dile getirdim. İşte ben kötü bir şey demedim o niyetle demedim gülerek dedim dedi. Ben de biraz uzattım hatasını kabul etsin. Sonra bu da sen git MasterChef izle kapatalım konuşmayalım tadım kaçtı, müsait olduğunda beni ara dedi tartışacağız belli ki diye ve sinirlendi diye kapatmaya çalıştı. Ben de buna sinir oldum çünkü anneme ayıp etti. Neyse kapatmak istemediğimi söyledim ve gerçekten tartıştık. Sonra bunun internet bağlantısı koptu. Mecbur kapandı. O esnada gidip annemi aramış özür diledi. Yanlış anlaşılmak istemediğini söyledi. Sonra işte beni aradı yine tartışma devam edince kapattı mesajla şunu yazdı. Bu inat, konuşma ısrarı huyunuzu yarın konuşup sorunu çözelim ben de tamam dedim. Neyse dün oldu işte bir tek tünaydın yazdı ve annem bir gönderi paylaşmıştı onu beğendi. Başka da ne aradı ne yazdı. Ben de tabii ki arayıp sormadım dünkü olaydan sonra. Olay tamamen bundan ibaret şimdi siz değerlendirin lütfen.

Aynı sebeplerden(ki eşim sevgili iken uzak mesafe ilişkisinde hiç dayanamaz küsemez görüntülü konuşurken gözleri dolar hemen arayıp sorar ilk mesajı o atardı) çift terapisine gidiyoruz. Bana kıyamaz yüz yüze gelince dayanamaz diye düşünmeyin. Evlenince her istediği olmadığında yemek yemedi, Üç gün küstü bir hafta küstü on beş gün ve sonunda bir ay küsünce ben sinir krizleri geçirmeye başladım. O sessiz direnişte iken. İnanın psikolojisi berbat bir şey. Yalnızken yalnız olmak iyidir. Ama çiftler yalnız olmak eşinle sağlıklı bir şekilde iki çift laf edememek çok kötü. İlişkinin kadın erkek dengesi şaşıyor. Sizin saygınız sevginiz azalıyor. Kendi öz değeriniz azalıyor. Kendinizi sürekli sorgularken buluyorsunuz acaba ben mi büyütüyorum diye. Bu kez alttan alıyorsunuz ona da yanaşmıyor. Güya kalp kırıp kötü bir söz söylememek için konuşmuyor ama konuşmadıkça kalbiniz paramparça oluyor.

Bir buçuk yıl oldu. Şimdi daha iyi olsakta inanın böyle bir şey yaşayacağımı bilsem eşimle evlenmezdim.

Ben de ondan korkuyorum. Böyle her tartışmada küsüp geri mi çekilecek? Küsecek mi? Zaten uzaktayız şu an yüz yüze konuşma durumu yok. Mecbur konuşacağız ama iletişimden kaçıyor. Öyle bir durum oluyor ki ben de arayamıyorum arasam da açmayacak belki. Duvar örüyor resmen. Dediğim gibi dün sadece günaydın yazmış.

Aynısı işte bu kez şey diye düşünüyorsunuz değil mi? Sevse dayanamaz yazardı konuşurdu gönlümü alırdı. Peşinden koşup bu konunun üstüne düşmenizi bekliyor. Duvarlarına çarpa çarpa Nasır tutarsınız. Biz boşanmadan önceki son çare olarak gidiyoruz şuan terapiste. Evlenmeden önce bunu farketseydim aşkımdan ölür yinede evlenmezdim.Rabbim hayırlısını versin.( bu arada önceki mesajımda güncelleme yaptım)

İlk zamanlarda böyle bir durum yoktu. Sinirlensek de konuşuyorduk ya da daha sonrasında mesaj atıp arıyordu sanırım son zamanlarda tartışmalarımız artınca o da kaçmaya başladı. Daha kötü olmasın diye. Kaçamayınca da iyice sinirlenir hale geldi. İşte ben de bundan korkuyorum, bakalım daha ne kadar uzatacak…

Bende tartışma varsa hemen tüyerim. Narsistmiyim yani. Kaos sevmiyorum dinginlik istiyorum. Karsımdakini gereksiz yere kırmak istemiyorum. Öfke gelir göz kızarır öfke gider yüz kızarır. Hiç bir tartışmanın kazanılmayacagını düşünüyorum
Belki oda öyledir. Narsit demek için çok erken

Bu düşünce çok doğru. Ama nişanlım işte bunu abartıp bir süre aramıyor yazmıyor. Bu bir süre geçen 3 gün oldu.

Bu düşünce çok doğru. Ama nişanlım işte bunu abartıp bir süre aramıyor yazmıyor. Bu bir süre geçen 3 gün oldu.
Benim eşimde çok küsen biriydi suratını asar otururdu. Ama ben naptım hiç mi hiç umursamadım. Geldim sohbet ettim. Onu sordum bunu sordum. Şimdi küslük ne demek bilmiyor. Anasına babasına küser bana küsmez

Benim nişanlım da onu diyor bir kere kapatmak istediğimde sen de susup tamam desen her şey daha güzel olacak diyor ama bize ayıp ettiği için ben o an kapatmak istemedim. Uzattım evet. Ki kendisi de hatasını anlayıp annemi arayıp özür diledi. Yani beni sürekli inatçılıkla istediğimi yaptırmaya çalışmakla suçluyor. Halbuki ben konuşup iletişim kurmak istiyorum. Neyse şu an o da yazmadı ben de yazmadım ne yapmamı önerirsiniz?

İlişkinizin gidişatını bilmem. Öneri yapmak haddime değil. Senin de bi huyun suyun var sonuçta. Baska bi bahaneyle konusabilirsin. Konusmak istiyorsan. Tavrını felan ölçmek için
Çokta meraklısı gibi olmamak için. Küstükçe üstüne düşmemek lazım

Açıkçası annem ve arkadaşlarım da öyle diyor sen yazma konuşma, üstüne düşme ilk adımı o atsın diyorlar çünkü kendi bu kapanma durumunu seçti üstüne düşünce ters teper diyorlar

Açıkçası annem ve arkadaşlarım da öyle diyor sen yazma konuşma, üstüne düşme ilk adımı o atsın diyorlar çünkü kendi bu kapanma durumunu seçti üstüne düşünce ters teper diyorlar
İlk adımı son adım olarak düşünürsek küslüğün sonu gelmezde. Konusmaya meraklı değilsinde mecbur konusman gereken bi konu varmış gibi.
Ama bunu ben evliyken yaptım tuttu. Nişanlıyken nasıl oluyordu unuttum valla:)

Belki biraz bekleyip takmamak dert etmemek en büyük çözümdür. Annem hep ne kadar takmazsan o kadar mutlu olursun derdi.

Tıpkı eşim 2 senelik evliyiz küsünce aynı küs böceği gibi kabuğuna çekilir gıkını çıkarmaz, ben de saftirik gibi üzgün üzgün evde gezerdim. Ama akıllandım balım, baktım küsüyor beni sessiz cezalandırmaya gidiyor, ben de evde onsuz yapabileceğim ne kadar aktivite varsa yapıyorum. Bu kez bakıyor ben tınlamıyorum gelip kendisi konuşuyor. Mesela duş alıyorum müzik açarak, veya mısır patlatıyorum komedi filmi izliyorum,

Ne kadar çok aynı durumu yaşayan kadın varmış. Peki bana ne öneriyorsunuz? Biz maalesef birbirimizden uzağız

Kamu spotu --- Narsist kisilik bozuklugu butun dunya populasyonunun sadece 1%'inde bulunan, nadir ve patolojik bir bozukluktur. Partnerlerimizde hosumuza gitmeyen her durumun sebebi narsist olmalari degildir, cunku toplumda elini carpan narsiste carpmiyor. Sevmeyene, ataerkinin etkisiyle kadina deger vermeyene, kaba saba hanzolara rastlaniyor ama, o yuzden tibbi terimlerle durum tespiti yapmaya gerek yok. -- Kamu spotu bitti.

Sinirliyken ben de ses yukseltip kavga etmek yerine biraz ortamdan ayrilip nefes alisverisimi duzenleyip sakinlesirim. Ayrica nisanlinizin cani bir olaya sıkkınsa biraz kendi kendine kalsin, illa konusalim diye tutturmaniz cok itici oluyordur. Yine konusun ama iki taraf da sakinlestikten sonra, kavganin ortasinda sorunlarin cozuldugunu nereden gordunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…