Nişanlım ve ben nasıl çıkmaza düştük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nişanlım dara düştü kol kanat germeleri gerekmez miydi
Siz dara düsurmussünüz darlamissınız da darlamissınız gaza getirmissiniz kavgayi koruklemissiniz..nisanliniza evi biz oturalim diye bosaltiliyir bu devirde. Koltuklari da ikinci el alirız sikma canini deseydiniz hic mesele olmazdi. Yetim maasi hesabi yapmaniz cok hadsizce. O evde ayrica sadece anne ile uvey baba degil nisanlinızla kardesi de oturmuş hala oturuyormuş. Niye yok sayiyorsu uzki. Çok hadsizsiniz. Nişanlinız az gözünü açsa sizin gazladıginızı anlar aslimda ama zor

Siz ev geçindirmek ne kadar zor bilmiyorsunuz tabii.
Yetim maaşıyla,evin kendilerinin olmasıyla ev gecinmez.
İster kirada mülkleri olsun,ister emekli maaşları olsun yine ev gecindirilmez.
Bu durumda benim çocuğum da olsa bende bu kadar masrafa girmem,giremem.
Siz gelin diye kiraya cikicam,mobilya,takı,düğün o bu yapicam.
Ohh başka bişey kaldı mı?
Bı zahmet bir sene ikinizde çalışın tüm parayı biriktirin 120 bin yapar en az.
O parayla taksitle bile eşya alırsınız,ev tutarsınız yine borçsuz evlenirsiniz.
İllaki büyük düğüne de gerek yok gelen takılar da size kalır.
Sonra ikiniz de çalışır gecinirsiniz.
Şuan ana baba evinde geçinme derdiniz yokken birikim yapın çünkü geçinmek zor.
İleride birikimi bırakın geçinmeye gücünüz ancak yeter.

Ayy size ne? Benim yetim maas kartim kendimdeydi, henuz 11 yasinda olmama ragmen. İhtiyaçlarımın bir kismini o maas ile karsilardim. Ben parami nereye harcamam gerektigini biliyordum. Cucuk kadar maas zaten. Ustunu mutlaka aile tamamliyor. Niye gaza getiriyorsunuz adami? Evlenecekseniz once calisin, sonra evinizi dizin. Tasima suyla degirmen dönmez. Evlendikten sonra ne yapacaksiniz? Ayrica Birseye goz dikseler kiraya cikmazlar. Kardesin evlenince evi satip kendi aranizda bolusun demezler. Valla yazacak daha cok sey var da eminim ki yazmislardir.

gelin adayına bak bak senn.anne ile oğulun arasına girmiş yetmemiş kardeşleri birbirine düşürmüş yetmemiş evden çıkmayı kolayca kabul eden üvey babaya saldırmış.anneyi hiç mirasçı saymıyor bir de.evlerden ırak bir gelin.böyle bir para hırsı böyle bir adaletsizce hesaplar görmedim.banlanmazsam yazıkları olsunn sana diyorum.karma diyorum ayrıca.aynılarını yaşayınca göreceksin.

Bu çocuklar büyürken fotosentez ile mi beslendiler. Akıllı kadınmış evini barkini bırakıp koca evine gitmemiş. Çocukları başkasının evinde sığıntı olmamış.

Siz kiraya çıkmayın , biz çıkalım kardeşin evlenene kadar otur ,sonra satın bolusun demiş. Daha ne yapabilirdi. Adil kadinmis. . Yol yakınken gönüllerini yapın , adamı ailesiyle baristirin. 13 yaşına kadar babasının üvey olduğunu bilememisse demekki gerçek baba gibi davranmış.

Çocukların evinde 30 yıl, yetim maaşını 18 yıl, tarlaların parasını saymıyorum bile bunları kullanan insan değil midir ayranın döktürmeyen
Çocuklar neredeydi bu arada? Çocukları atıp kendieri mi oturdular anlamadım. Ayrıca söylediği gibi annenin de evde hakkı var. Yetim maaşı dediğiniz de nişanlınızın masrafına gitmiştir zaten. Belki tarlaların parası yendi dediğiniz ne kadar onu bilemem. İşimiz yok paramız yok hem kira vermemek hem de borçsuz düğün yapmak istiyoruz tavrı yetişkin insanlara yakışmıyor maalesef. Aile imkanı varsa etsin tabi ama evi size bırakmak için kiraya çıkacağız demişler daha naapsınlar. İmkanınız yoksa erteleyin düğünü bu kadar kavgaya gerek var mı.

İşsiz güçsüz evlilik adımı atıp üstüne herkesi sıkıntıya sokmuşsunuz bir de herkes birbirine düşmüş. Aile meseleleri sizi neden ilgilendiriyor?

Kadının evi için 20 sene oturmuş yetmiyor mu demek sizin ne haddinize?

Nişanlınızıda gazlayıp herkesi birbirine düşürmüşsünüz. Valla ibretle okudum.

Benim eşimin babasının emekli maaşı yok. Bir gelirleride yok. Eşim oturdukları evlerini yaptırdı. Kız kardeşini üniversitede okuttuk.
Aylık para gönderiyoruz. Faturalarını ödüyoruz.
Evlenirken takı istemedim. İkinci el eşya alıp içinde oturduk. Şimdi herşeyimiz var çok şükür. Evimizde kimsenin bir kuruş desteği yok. Olmamasıda bizim tercihimizdi. Evimizde huzurla çorbamız kaynıyor. Sizin şu düşündüklerinizi/yaptığınızı bir gün düşünmedim, hiç birşeyde kaybetmedim. Aksine kazandım. Herşey para mı eşya mı ya. Pes diyorum pes.

Eşya ile ilgili yorum yapmayacağım sadece şunu tavsiye etmek istiyorum tecrübeme dayanarak biran önce siz ve nisanliniz iş bulun. evlenince aşk karın doyurmuyor geçim derdi çok fazla tartışmaya neden oluyor

Kibariyenin annesi eski damadına:şoförrr şoförrrr kızımın paralarını yedin şoförrrr diyordu.ben de konu sahibine:gelinnn gelinnn milleti birbirine düşürdün gelinn.napolyonu bile geçtin para para para diyerek gelinnn.

Olan kendine olmuş çünkü nişanlısi ailesine küsmüş , yardım istekleri tamamen boş kalacak, eve oturmak bile hayal olabilir. Hata yata ağlar artık.

Olan kendine olmuş çünkü nişanlısi ailesine küsmüş , yardım istekleri tamamen boş kalacak, eve oturmak bile hayal olabilir. Hata yata ağlar artık.
anne de pek saf pek iyi niyetliymiş.evimde rahatça oturur keyfime bakardım.2 çocuğu büyütmüşüm 30 lu yaşlara getirmişim.nerede otururlarsa otursunlar derdim.işsiz güçsüz evlenmeye kalkan evladıma da zerre destek olmazdım.çalışsın biriktirsin evlensin banane derdim.en fazla bir kaç takı takardım hepsi bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…