Nişanlım tarafından terkedildim..

Üzüldüm yaşadıklarına.
Keşke işi bırakmasaydın.
O gitsin sen niye gittin.
Ha eklemeden geçemiycem daha sevgiliyken benzin parası alan biri evlenince ne olur kk da ve çevrede çoook gördük. Allah kurtarmış. Şimdi canın yanıyor anlamıyorsun ama biraz geçince ben nasıl bi uçurumdan dönmüşüm diyeceksin

Allah yardımcınız olmuş sevinin bu adamdan size mutluluk gelmezdi
Şimdi acınızı dibine kadar yaşayın ama sonra dimdik ayağa kalkın
Ve görecek duyacaksınız ki o pişman olacak ama bu beklentiyle yaşamayın siz hayatınıza bakın o pişmanlıkla kapınıza gelecek
Çok güçlenmiş olacaksınız ve koca bir “ hayır” diyeceksiniz zerre de umurunuzda olmayacak inşallah

Neden ayrıldığınız için yeni bir iş bulmadan işinizi bıraktınız ve onun da işini bırakması gerektiğini düşünüyorsunuz?

Neden ayrıldığınız için yeni bir iş bulmadan işinizi bıraktınız ve onun da işini bırakması gerektiğini düşünüyorsunuz?
Ben ordan o ara ayrılamicaktım maddi durumdan ötürü ama düğün iptal olunca her gün dibimde olan adamla hiçbir şey olmamış gibi çalışamazdım. Onun durumu yerindeydi onun çıkması daha mantıklı olucaktı.Zaten devam edemedi kendisi çıktı.

İnşallah :)

Ne kadar süre oldunuz eski nişanlımla benzettiğiniz kişiyle ve ne kadar süre sonra tanıştınız eşinizle. Maşallah bu arada mutluluğunuz daim olsun çok sevindim

Merhaba, öncelikle yorumuma değer verdiğiniz için teşekkür ederim. Elimden geldiğince detaylı bir yorum yapmaya çalışacağım.

Aslında en baştan, yani nişanlanmadan evvel ilişkinin nereye gittiği belliymiş. İlişki dinamiğini bilmiyor diyelim, keza her ilişkinin kendine has bir dinamiği vardır zaten. Bu önemli değil, her fırsatta ilk ilişkiniz olduğunu belirttiğiniz için söylüyorum. Ama bu ilişkide yolunda gitmeyen şeyler olmuş ve adam da bunu hissettirmekte hiçbir sakınca görmemiş. Yeri gelmiş maddiyatı ön plana koymuş, yeri gelmiş başka kadınları almış hayatına. Narsisistik bir kişilik örüntüsü de varmış zaten. Ama sizin birine bağlanmaya ihtiyacınız varmış diye düşünüyorum, bu adamla bu yüzden bir an evvel nişanlanma aşamasına gelmiş olabilirsiniz. Bu adamlar uzun süreli ilişki adamı değillerdir, yani aslında olabilirler ama siz hep teslimiyetçi bir şekilde, o ne isterse yapacağınız, ona hayranlık besleyeceğiniz bir durumda olursanız. Onun dışında sizin beklentileriniz ile onun beklentileri uyuşmamış, ayrılmışsınız.

Herkes ilişki yaşayıp ayrılabilir, düğüne günler kala nişan atanlar, yıllar süren evliliklerden sonra boşananlar oluyor. Dünyanın sonu değil, hepsi yeni bir hayata adım atabiliyor, yeni birini sevebiliyor. Siz de seveceksiniz, insanlar bir acıyı her zaman akıllarında taze tutamazlar. Bu da soğuyacak. Ama ilk ilişki olması durumu farklılaştırmıyor. Bundan sonra bir şeylerin yanlış gittiğini hissediyorsanız, içinizde bir huzursuzluk varsa ilişkinizi sürdürmemenizi öneririm. İlişkiye ad koymak için acele etmeyin, hislerinize her zaman güvenin. Umarım mutlu olursunuz, sevgiler.

Birgun üzüntün geçtiğinde zaten bu adamla mutlu olmanın imkanının olmadığını sende görüp çok şükür ki geç olmadan bitmiş diyeceksin. Okuduklarimdan iyi niyetli, iiy kalpli olduğunu görebiliyorum ve bunlara sahip olduğun için çok daha iyileriyle karşılacagina eminim. Fakir fukaraya sadaka dağıt bence.

Bende nisana 2 gun kala ayrilmistim dengesiz manyagin biriydi zaten simdi dusununce iyiki bitmis diyorum boyle insanlarla zaten evlilik surmez hersey oyle belliymis ki aslinda insan goremiyor olayin icindeyken sizin icin cok hayirli olmus kurtulmussunuz

Adam nereden tutsan elde kalıyor.
Pinti, soğuk, kendini beğenmiş, aldatmaya meyilli, ruhsuz, yalancı...

Bence verilmiş sadakan varmış, kurtulduğuna sevinmelisin.
Hayalkırıklığı ve alışkanlıklardan ötürü nasıl bir sorunlu tipten kurtulduğunun net şekilde farkında değilsin belki ama zamanla hafiflediğini hissedecek aslında şanslı olduğunu farkedeceksin.

Ben böyle söyleyince genelde tepki görürüm ''Niye öyle diyorsun yaaa!'' diye ama
hem vallahi hem billahi haklıyım.

Yavru kuşum çok düzgün adam olsaydı 35 yaşına kadar bekar bırakmazlardı onu muhakkak kafesleyen olurdu.
Biz kadın milleti zaten sevdik mi her b.ka razı geliriz. Eksilere bile kapanır gözümüz.
Bu durumda bile bekar kalmayı başaran 35lik için aklıma şu seçenekler gelir:

1) Ya kendisi ya ailesi çekilecek tipler değil.
2) Ne istediğini bilmeyen tutarsız, korkak herifin teki. Olacak ilişkileri bile olduramayan beceriksiz olur bunlar.

Bir arkadaşımın yakın zamanda başına geleni anlatmak istiyorum.
Kendisi 26 yaşında üniversite mezunu, atanmaya çalışıyor.
35 yaşında biri ile tanıştırdılar lise mezunu,lokanta işletiyor.
Evi arabası olan biri.
Ortak arkadaş sayesinde oldu. Herkesin dilinde çok iyi adam, bak şöyle düzgün.

Dedim bebek bak burası küçük yer.
Kızların evlenme yaşı küçük, 20 yi bitiren evlilik düşünüyor.
Bu kadar düzgün adamı 35 e kadar bırakmazlardı.
Bence var bunda bir şey dedim.

Bir kaç buluşma ardından ''Ayaklarım yerden kesilmiyor. Ara verelim.Özleyecek miyiz?'' dedi bizim kız gurur yaptı.
İletişimi kesti. Aradan 20 gün geçip tanıştıranlara tekrar diyor ki pişmanım görüşmek istiyorum.
Bizim kız da saf ya düzgün ama diye bir şans daha veriyor.
Bu kez her şey harika gidiyor sanırken, herifte soğukluk hissediyor.
Neyin var falan arkasına ya işte ailem bir an evvel ciddi bir şeyler olsun istiyor sıkıştırıyorlar.
Nasıl olacak bilmiyorum senle ilgisi yok bıdı bıdı.
Bizim kız tabi delirmiş.
Eee demiş ben miyim seni sıkboğaz eden? Yok.
Ne bana tavrın? Gerçek isteğin ne?

-Ara mı versek acaba?

Biz zaten daha evvel ara vermiştik kusura bakma seni ben anladım hadi güle güle demiş bizim kız.
Sonrasında onu tanıştıranlara ise söyledikleri şunlar '' Ya işte çok oldurmaya zorladım olmadı. Buluşmalara heyecanla gitmiyordum. Kalbim çok çarpmadı. ''

Ulan pislik herif!
Özledim. Ne zaman görüşüyoruz. Hç kimsenin yanında bu kadar huzurlu hissetmedim demiş kızın yüzüne. Benim için çok değerlisin şu bu.
Arkasından dediklerine bak.

Bakın evlenmiş boşanmış olabilir.
İnsanın başına her şey gelebilir.
Şansına mutluluğu bulamamıştır anlarım.
Hiç evlenmemiş 35'ten daha çok korkarım ben..

Ne kadar süre oldunuz eski nişanlımla benzettiğiniz kişiyle ve ne kadar süre sonra tanıştınız eşinizle. Maşallah bu arada mutluluğunuz daim olsun çok sevindim
Çok teşekkür ederim, Rabbim en kısa zamanda size nasip etsin inşallah
Ayrıl barış ite kaka malesef dört yılımı harcadım. Ne annem ne kardeşim, ne de arkadaşlarım hiçbiri onu onaylamıyordu. Şöyle söyleyeyim bi yere gideriz en pahalı şeyi sipariş verir "Aşkııım sen ödeyiversene" derdi ama arkadaşlarına gelince çok bonkördü. Hesap sorunca da "Seni kendime yakın görüyorum ondan" derdi. Ben de saftım, küçüktüm inanıyordum.
Daha neler neler.. Kpss ye hazırlandığım dönemde benim öğrenci kartımı alıp otobüslere onunla biniyordu, fazla para ödememek için. Bana da kendi kartını vermişti, senin dışarı çıktığın mı var, diye.
Bencilin tekiydi. Burnu hep havadaydı. Bana güzel bir şey söyleyeceği zaman bile "Bana da senin gibi biri yakışırdı" derdi
Ondan ayrıldıktan altı ay sonra eşimle nişanlandım. Bu depresyona girdi, intihara kalkıştı ama zerre umrumda olmadı. Bana kattığı tek şey hayatımdan onun gibi biri geçtiği için eşimin kıymetini daha iyi anlamama vesile olmasıydı

Aslında seni ilk aldattiginda anlamaliydin seni sevmediğini alman usulü ne bilmiyorum galiba ortak ödemek hadi hesabı birlikte ödersiniz anlarimda benzin parasi almak nedir seni kucumsemesi kendini senin için şans olarak nimetten saymasi bunlar sizde hiç mi bisey uyandırmamisti resmen bencilin teki muhtemelen sabırlı temiz kalpli kötülük düşünmez bi kizsin diye seninle evlenmek istedi ama bi türlü o eksikliği doldurmamış anlaşılan yada son anda gönlüne göre birini buldu yada bulacağına dair umudu oldu..peki sen gerçekten bu adami sevdiğin icin mi evlenecektin yoksa biraz mantık evliliği mi yapmak istedin mesela ondan daha iyisi çıkmaz karşıma evlendikten sonra düzelir filan diye mi düşündün? Bence sen biraz da bi şansımi deneyeyim diyerek kendi hayatina zar atmissin

İnsan sevgilisinden benzin parası ister mi ya... Gerçekten görgü parayla satın alınabilen bir şey değil adam bunun ayaklı kanıtı gibi.
Evlenmediğiniz isabet olmuş.... Verilmiş sadakanız varmış

O da beni ailesine kötülemiş bunları öğrendim ben de eski eltime mesaj attım, onun aldatmalarından tutun da cimriliğine kadar beni sahiplenmeyişine kadar her şeyi söyledim. Tabi çıtı çıkmadı ama şaşırtmadı da. Ailesi de bir tuhaftı anlamadım hiç ısrar bir şey yoktu. Oğullarının ne mal olduğunu mu biliyorlar ya da eski nişanlım mı baskı kurdu da sesleri çıkmadı anlamadım. Normal kavga gürültü olmadan sonlandı her şey.

İnsan sevgilisinden benzin parası ister mi ya... Gerçekten görgü parayla satın alınabilen bir şey değil adam bunun ayaklı kanıtı gibi.
Evlenmediğiniz isabet olmuş.... Verilmiş sadakanız varmış
Şehir dışına çıkmıştık arkadaşımın düğününe o da gelmişti. Ben düşünüp buralara kadar geldik içim rahat etmez al lütfen demiştim. Bankamatikten çektim uzatmıştım yok falan dedi ama almıştı.

Yorumunuz için teşekkür ederim ☺ Acele edilmesine sebep olan oydu. Aldatmadan sonra seni çok seviyorum, uzatmayalım artık sen benim için çok değerlisin diyerek ve ummadığın şekilde u dönüşi hareketlerle inandırdı kendini bana. Bu yaşadıklarım ders oldu ama bana. Hislerime kulak vereceğim ve inşallah bundan sonra böyle bir şey yaşamayacağım.

Aslında şöyle yaşayadabilirim, hayat bu her şey gelebilir başımıza. Ben bundan sonra ki bonibonun olaylara karşı tutumunu değiştireceğim. Olduysa oldu, gittiyse gitti diyeceğim. Bu acıyı hiç ummadığım anda hiç beklemediğim bir insandan görmek sarstı beni, işimden ve sevdiğim dediğim adamdan oldum deyip karaları bağladım. Sizlerin yorumu ve destekleri sayesinde dünden beri daha iyi hissetmeye başladım. Teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…