Nişanlım özgürlüğümü kısıtlıyor, tepkileri beni endişelendiriyor.

Koşun uzaklaşın muhakkak benden tavsiye daha fazla boğacak sizi sıkacak emin olun.

Sen evlendikten sonra birbirimizi döveriz diyorsan, onun karşılığında '' seni döverim '' demesi abes değil.
Olması gereken ilişki biçimi bu mu?
Hayır, tabii ki değil.

Şakasına adı altında birbirinize herseyi diyorsunuz aranizda saygı kalmamış. Eşim bana şakasına döverim seni dese bile cevabını veririm. Saygı bitmişse hiç birşey olmaz esin bile olsa sen tek bir bireysin ve aradaki saygıyı korumalı

size prenses giib bakacak insanlarla evlenin lütfen her akşam haberde ölen kızlari kadınlari görmekten yoruldum içim almıyor.. şakası bile yapılmaz ben eşimi 15 yoldır tanıyorum 8 yıldırda evliyiz ne bunun imasini yapti nede şakasini yapti.. tabiki tartısmalar oldu bi saat sora barıştık.. vicdanli merhametli insanlarla evlenin.. düşük riskim var diye yapmadigini birakmiyor cok iyi bakıyor bana erkek haliyle ama hamilejlktken önce de böyleydi. bu tip insanlarla evlwnin ondanda bian önce kurtulun hanzo döverim agız kırarım ne ya? kusura bakmayin. tabanca yada bıcakda istermiymiş?

Vallahi benim eski erkek arkadaşım böyle yavaştan başladı o da. Yok yalan söylersen şöyle yaparım böyle yaparım.
Dışarı çıkarken makyaj yapma ne gerek var kendine kime beğendireceksin. Saçını öyle toplama boyun iyice uzun gözüküyor dikkat cekiyorsun. Dışarı çıkarken makyaj yapacağına evde bana yap. Bir kere evde makyaj yapmadım diye kavga çıkardı neymiş dışarı yapıyormuşum evde yapmıyormuşum. Yaptığım makyaj sadece rimel bu arada dışarı bazende şu sihirli ruj denilen şeyi hafifçe sürerim. Topuklu giyme. Tayt giyme. Kuzenlerimle çarşıya çıktım diye affedersin bir taraflarını göstermeye mi gidiyorsun diye kavga çıkardı. İnsan gibi giyindim gayet normaldi kuzenlerim şehir dışında yaşıyorlar senede üç kez anca gelirler. Bir çarşıyı turlayıp bir kahve icecektim zehir oldu. Bakkala giderken bile haber vermem gerekirdi. Hatta banyoya girerken bile çünkü ararda ulaşamazsa kavga çıkarırdı. Ayrıca el kaldırmam sana zarar veremem diyen adam burnumu patlattı. Nişanlını tanımam etmem ama dikkatli ol yaşamayan bilmez daha ne sudan sebeplerle ne saçma senin dediğin türden çocukça ve hastalıklı kıskançlıkları yüzünden her şeyi burnumdan getirdi.
Sana tek söyleyebileceğim bu sinyalleri hafife alma. İleride pişman olma.

Bu arada telefonumu devamlı kurcalardı. Bu kim şu kim devamlı sorgu sual. Oynadığım oyunları bile bir dedektif edasıyla incelerdi. Hoşuna gitmeyen olursa o aynı senin nişanlın gibi benden değerli mi oyunun diye kavga çıkartıp sildirirdi. Bunlar gibi o kadar çok detay var ki şimdi hepsi aklıma gelmiyor. Ve bunlar artarak devam etti. İlk hafif kıskançlıklar başladı aman kıskanç işte dedim amasonra zıvanadan çıktı. Sağa baktın kabahat sola baktın kabahat. İnsanın kişisel bir alanı olur. Hatta sana bir şey diyeyim mi telefonda başkalarıyla konuşmamı kaydetmemi istedi. Dinleyecekmiş şaka gelir insana ama gerçek tabiki böyle bir şey yapmadım ama ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin edersin.

İlk baştaki hafif kıskançlıkları nelerdi, birde ne kadar süre geçtikten sonra bu kadar abarttı bunları merak ettim. Geçmiş olsun bu arada.

İlk baştaki hafif kıskançlıkları nelerdi, birde ne kadar süre geçtikten sonra bu kadar abarttı bunları merak ettim. Geçmiş olsun bu arada.
İlk başlarda hiç kıskançlık yapmıyordu açıkçası istediğim gibi giyiniyordum makyajımı yapıyordum. İlk başlarda arkadaşlarla oturup vakit geçiriyorduk. Birgün yine birlikteyken bir arkadaşı aradı yanlarına çağırmış gidelim biraz durup geliriz dedi. Ben onların bazılarını uzaktan görmüş selamlaşmıştım. Yanlarına gittiğimizde bir tanesi yabancıydı. Hareketleri hoşuma gitmemişti laubali geldi. Kalktığımızda o kim nereden tanıyorsun diye gayet doğal bir soru sordum sonuçta insan birlikte olduğu kişinin yanındaki kimdir nedir merak eder. Açıkçası tavırlarıda hoşuma gitmediği için sormuştum. Vay sen misin soran yemin ederim pişman oldum. Art niyetle sormadığımı oturup kalktığı insanı merak ettiğim için sorduğumu söylesem de ikna olmadı. İlk böyle başladı. Sonra sanki benim iyiliğin icinmis gibi (tabi aklım başıma sonradan geldi) saçımın rengini degistirmemi istedi öyle yakışmıyormuş o renk bana. Ondan sonra sen doğal güzelsin makyaj yapma. İlk başta böyle yumuşak yumuşak giriş yaptı. Zaman geçtikçe üslubu sertleşti her şeyime müdahale eder hale geldi. Beni herkesten her şeyden kıskanmaya başladı ve bunu sürekli beni suçlayarak yaptı. Arabada giderken dışarı bakınmaya korkar hale geldim. Kpss ye çalışıyorum diye bile beni kıskandı ondan önemlimiymiş şaka gibi. Ben yakamı hala kurtaramadım. Saplantılı. Ailecek çekiyoruz kapılara dayandı daha iki hafta olmadı geldiği. Polis karakol uğraşmaktan bıktım. Siz siz olun ben düştüm o hataya siz dikkatli olun kimsenin başına gelmesin. Şimdi lafta tedavi oluyormuş terapi alıyormuş düzelecekmiş bilmem ne. Aman konu sahibi arkadaşım moralini bozmak istemem ama eğer içine şüphe düşürdüyse sen haklısındır sezgilerini yabana atma.

Bir an önce kurtulursunuz inşallah.

"Saçmala sana elim kalkamaz sana ben asla kıyamam falan filan diyor"
Bu cümle hoşuma gitmedi. Yani şiddetin yanlışlığından değil, size kiyamamaktan bahsediyor.
Peki ya sevgisi biterse ne olacak.
Siz yine de temkinli olun. Sınırlarını zorlayın nişanlinizin. Cok sinirlendiğinde tepkisini ölçün derim. Hakkınızda hayırlısi olsun.

Evet eyeliner kadar değeri yok.
Eyeliner bir insana kendini güzel ve bakımlı hissettirir.
Nişanlı olacak barzo sana kendini kötü, kısıtlanmış ve değersiz hissettiriyor.
Eyeliner bu adama göre 5-0 önde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…