Nişanı attılar.

valla git birilerine sadaka ver bu işten kurtulduğun için bu zihyniyetteki kişi evlensenizde ailesi istemezse seni boşardı yazık olurdu gençliğine Allahın sevdiği kuluymuşsun doktor olmuş ne hacet insan olmak mühim olan...

yahu doktor adam bunu yapar mı?? okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır diye boşuna dememişler. eski nişanlının gönlü fakirmiş. sen niye üzüyorsun kendini?? 6 senen boşa gitmiş olabilir ama hayatının geri kalanı da gitmek üzere imiş, son anda kurtulmuşsun. şimdi üzülme demem anlamsız ama bikaç ay sonra sen de o kafasızdan ayrıldığına şükredeceksin eminim.
o ne öyle köyde çiftçilikle geçimini sağlayan erkekler bile o zor durumda artık birlik oturmak istemiyor, adam beyin gelişimini 3 yaşta bırakmış!! anasıyla bohça göndermeden erkek olup da bir arasa imiş seni , ikiniz bir konuşsaymışsınız! bu adam tek bir gözyaşına değmez! güçlü ol hepsi geçecek bunu düşün lütfen..

Benim arkadaşımın bir babannesi vardı. baba memur anne ev hanımı baba özürlü ama anne dünya güzeli vaktinde görücü usulü vermişler. öyle bi kv var ki gelini sürekli aşağılıyor sen oğluma layık değilsin işte oğlum özürlü olmasaydı seni alır mıydım vs.
oğlan çalıştığını getirir annesine verirdi.evinin ihtiyacını annesi alır. ne pişecek ne yenecek kv karar verir. bir gün arkadaşımın canı burg umakarna istemiş daha küçük alıp gelmişler babanne ile altlı üstlü oturuyorlar tabi babanne hemen geliyor görüyor makarnayı alıp götürmüş ben bunu almadım benden izinsiz nasıl alırsınız diye. canı isterse kv geline kıyafet alır çocukların ihtiyaçlarını alır o da canı isterse ...gerekçesi de ev yaptırıyormuş. 20-25 yıl varlık içinde yokluk yaşadılar ... o kadının kocası çocukların babası ama adam olsaydı farklı olurdu sanırım

Allah sabır versin inşallah kolay bir şekilde atlatırsın bu dönemi inan aile çok önemli omur boyu nasıl yaşayacaktım. nişanlında demekki ana kuzusuymuş senı anlaması çok zor olurdu. allah iyi insanlarla karşılaştırsın. bak bende 5 hyıl çıktım iki yıl evli kaldım biriyle. olmadı bitti. şimdi yine evliyim ve hayat bana hediye verdi sanki onu binlerce kez şükrediyorum allahıma iyiki başkası olmamış diye nasıl seviyorum eşimi. Allahım senıde iyi insanlarla karşılaştırsın gönlüne göre versin inşallah.

Bunun gibiler rahat yataginda ölmesin yani..

Bak canım benim saçmalama onlar kim ki kime uzuluosn bide doktor olmuş 2 bilezik mi taka taka takiyorlar cimriler! Tabi ki annen isteyecek biricik kızı var istenecek . Ayrıca 6 seneyi gözüne büyütme millet 6 senelik evlenip boşaniyo ayrıca ortada çocuk oluyor. Sen de okulunu okuduysan kariyer yap ve daha iyisini bul

Bence basina gelecek en iyi seydi bu. o aileyle hele ki o adamla imkansizdi. Baksaniza kurulan cumlelere yapilan islere. Sevinin uzulmeyin. Oyle ezik bi adami da sevmeyi kendinize yakistirmayin bence neyini sevecekmissiniz onun

evlenseniz besleme gibi yaşayacaktınız hep sığıntı gibi bi hayat sürecektiniz her şey size çok görülecekti.istenmediğiniz yerde durmak için neden zorluyosunuz anlamadım bence en doğrusu olmuş.

o aileyle mutlu olamazdınkı zaten
hangı devırdeyız aynı evde yasamak nedemek tek odalı evde kulubede yasanır daha ıyı yanı
bunlar hızmetcı kız arıyorlar kendılerıne gelın degıl bence şükret

hakikaten bir bak şu yazdıkalrına ne rezillik bu kadar mı degersizdin haa.sen kendine deger evrmezsen kimse vermez.

çok üzüldüm ya inşallah düzelir.Annesi ve ablası yengesi doldurmuştur..Üzüldüm insanlar bi öfke bi sinirle hayatının kararlarını alıyor o an gözüne görünmüyor.Bence git nişanlınla tek görüş konuşş.Hem onlar atmış nişanı altınlar sizden kalması gerek değil mi.. Zaten görgü medeniyetten uzak bir aileymişş..İnşallah düzelir.Araya aklı başında birilerini sok konuş öyle anasını kapıya göndermekle olmaz bu işler onlarda dünden meraklıymıs bohca getirmeye ana olarak ara düzelteceğine nefret ediyorum kendi kaynanmda dahil kaynanlardan

Demekki yıllarca annesi izin verdiği için görüşmüşsünüz, annesine ters gelen bir hareket yaptın ve direk kapı dışarı. Şimdi hiç uzun uzun mesajlar yazıp, başını eğme. Sen kendini kurtardın; gerisini onlar düşünsün, pişmanlığı nişanlın yaşasın.

Canım konunu hatırlıyorum. kaynanan koyduğun çayı falan bile içmiyordu. nişanlımla konuşucam demişti. hiç mi yanın da olmadı. direk nişan mı attı. ben bile şoka girdim şu an..

Benimde anası yüzünden nişanım bozulalı yaklaşık 3 hafta oldu, hemde düğünüme 1 ay kala. Hala kendime gelemedim olanları hazmetmek hiç kolay değil. Çok ağladım, yıprandım ama ağlayamıyorum da artık. Anası böyle olmasaydı çok mutlu olurduk diye düşünüyorum ama hayır diyorum iş erkekte bitiyor, bi adamda karakter olmayınca hayatın her noktasında her olayda bizi yüzüstü bırakabileceklerdi.. Allah ım en kısa zamanda kıymet bilen adam gibi adamları çıkarsın karşımıza inşallah...

Nişanlında zerre karakter yokmuş. İyi olmuş boşver.
Demesi kolay diyeceksin 1 ay önce ben de annesi ve babası yüzünden nişanı attım..
2 gün sonra annesi kapıma ağlayarak geldi bir ton özür diledi benden ve ailemden.
Neden ? Nişanlımın tavrı ve duruşu sayesinde.
O yüzden ileride seni böyle yarı yolda bırakacağına 6 sene sonra bıraksın daha iyi.

Her serde bir hayır vardır lafını o kadar cok severimki... illaki senin bilmediğin bir gizem yatıyordur bu işin içinde, en hayırlısı budur.. evlenip daha büyük sıkıntılar yasamaktansa bu evlilik kv yüzünden psikolojini bile mahvedebilirdi. Belki de senin verdiğin emeği verebilcek seni tam anlamıyla sahiplenip koruyabilcek biri yoktu karsında ve olaylar yasandıkca daha cok üzülcektin gerilcektiniz. Elbette üzülmüşsündür sonucta sevmişsin hayal kurmussun ama bu da bir tecrübe sana kazandrdkları olmustur
İlerde bi durumlarını gmrürsün bi olay olur iyiki olmamıs bu iş dersin o yüzden rahat ol , bu iş bozulduysa senin iyiliğinedr

Allah karsına daha iyilerini cıkarsn, o iyi kişiyle buluşunca da iyiki olmamıs o iş diceksndr zaten :)

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. böyle bir aileden kurtulduğun için bol bol dua et. nişanlın adam olsaydı herkesi karşısına alır sana yine böyle bir muamele yapmazdı. evlenseydin ne olacaktı? ailesi bol bol ezmeye çalışacaklardı seni. bazen hayırlı olan şey bizim için gerçekten en iyisi. emin ol çok daha mutlu günler seni bekliyor. o ve ailesi de aldığı ahlarla daha kötü durumlara düşücekler ve bunu sende göreceksin. yüreğini ferah tut.

bu doktor çalışıyorsa allahım bi hastalığımda bu adama denk getirmesin. bu kadar cahil bir doktorun mesleğinde profesyonel olmayacağı da kesin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…