Nişanı attılar.

Önceki konuyuda okumuştum inanın ben sevindim sizin adiniza meslektasiz sizinle zaten sonu boşanma olacak bir evlilik gibi görünüyor du herkez doktor olmuş nasıl annesiyle kalmayı kabul ediyor falan diyorda okumak cehaleti alır esseklik baki kalır derdi dedem..hakkinda hayirlisi olsun

Tesekkur ederim :) hepimizin hakkinda hayirlisi olur insallah..

Konunuzu okuyunca üzülmüştüm, şu anda sizin adınıza sevindim.Allah kurtarmış sizi, şükredin gerçekten. 6 yıllık ilişkiyi bitirdiğini bile annesine söyleten adamdan koca moca olmazmış zaten, Allah sizi çok iyi bir insanla karşılaştırsın inşallah, o zaman bu günleri hiç görmemişe dönersiniz. Ki böyle acı çekince Allah öyle güzel kapılar açıyor ki üzüldüğünüze sevinecek hale geliyorsunuz :)

Sanırım alacağım. Evde kendi kendiki yiyorum kilo verdmiyorum diye dert yanan ben 2 günde midem çöktü yemin ederim yediğim geri çıkıyo. Içtiğim sigara ve su
farklı konular,mevzularda olsan herkesin hayatında böyle dipe vuruşlar oluyor ..önemli olan bunu en az zarar ve en kısa zamanda atlatmak..bu içinde yine burda dertleş ,fikir al ama bir doktor en sağlıklısı olacak gibi geliyor.diyetisyene gitsen dünya para giderdi....bu durumu fırsata çevirmeye kilolardan başla o zaman :)

Ben senin yerinde olsam ağlamak yerine 2 rekat şükür namazı kılıp aç doyurur fakir giydirirdim. Şükret, o adamdan sana koca olmazmış sende allahın sevgili kuluymuşsun ki geç olmadan göstermiş sana

6 yıllık ilişkisini bile kendisi bitirmeyip,annesine bitirten adamdan koca olmaz tatlım.
böyle düşün bir de..
Hakikaten 6 yıllık ilişki bir çırpıda nasıl biter ne karaktersiz biriymiş. Bence o bir alternatifde bulmuş olabilir. Doktor doktor deyipte durmayın onların ne olduğunu ben çok iyi bilirim. Allahım yüzüne bakmış senin geçmiş olsun diyorum.

konu sahibi konun bizim bir akrabanın başına gelenleri hatırlattı konun neredeyse onunkiyle aynı
bizim kız hemşire oğlan doktor konuşuyorlar istemeye geliyorlar adamın annesi full özgüven gelmiş
işte oğlum bizle oturacak, biz altın çok yapamayız, düğünde oynayacak kimsemiz yok düğün yapmayız eğer siz isterseniz düğünü kendiniz yaparsınız diye saymış durmuş
kızın babası dayanamayıp altın yapmıyorsunuz ama düğünde takılan altınları istiyorsunuz düğün yapmıyorsunuz hadi onları geçtim kıza ayrı bir ev bile kuramıyorsun ne haltıma yararsın lan sen demiş
annesi benim oğlum doktor bilmem ne diye geveleyince doktor olmuş kaç yazar ona kız vereceğime hasta bakıcıyla evlendiririm demiş
sonra kız ilk başta babasına küstü falan ama sonradan hak verdi ve ayrıldı şu an başka biriyle evli gayet mutlu

Ben sana kızmıstım ilk konunda ama haklıymıssın.

O dümbüge de soyle erkegim diye dolasmasın ortada.

Cok sevindim senin adına. Sana şer gibi gorunen bu olay oyle hayırlı olmus ki.

Babaya helal olsun valla

Kızlar olarak çok mu duygusalız bilmiyorum ayrılık iki taraflı yaşanıyor ama daha çok biz etkileniyoruz sanki..ben de nişanlımdan ayrılalı sekiz ay oldu hiçbir acı ilk günki gibi kalmıyormuş bunu anladım bol bol dua et için ferahlar canım ..

Zamanla herşey geçip düzelecek ama sakın bir hata yapıp ona ordan burdan mesaj yazma... Benim içimden bir ses diyorki sen üstüne düşme bir gün gelip sana yalvaracak umarım o zaman onu çoktan unutmuş olursun.. Benim bir arkadasımda sevgilisinden ayrıldı ilk zamanlar krizler geçirdi çocuk dönmedi daha sonra çocuk mail falan attı yalvardı ama bizim kız için iş işten çoktan geçmişti... Sonuc olaak çok ucuz atlattın için rahat olsun...

Ah şu erkek anaları benim erkek arkadaşımda benden annesi istediği için ayrıldı. Ana kuzusu adamdan hayır gelmezmiş. Şu an acı çekiyorsun seni çok iyi anlıyorum ama bir süre sonra acın azalacak ve gerçekleri görmeye başlayacaksın. Bu süreçte dayanıklı ol

Keşke siz yüzüğü çıkarıp eline vereydiniz zamanında.
Ayrılma kararı isabet olmuş, sizi kendinden kurtarmış.

Tabi bide bunu KENDİSİ bizzat söyleyebilecek kadar adam olsaydı...

Senin için en hayırlısı olmuş. Geçmiş olsun dilerim çabuk atlatırsın.
Zaten insan gibi ayrılma konuşmasını yüzüne yapamayan insan, anasını gönderip seni öyle terk ettiren bir adamdan ayrıldığın iyi olmuş. Biliyorum acımasız geliyor özür dilerim. Canının nasıl acıdığını anlıyorum. Ama uzun vadede bu günler geçince şanslı olduğunu anlayacaksın.
Çünkü doktor ama annesinin evinden ayrılamayan biriydi önceki konunda içime kötü his gelmişti ne yalan söyleyeyim.
Seni zaten hiç ön plana almamış, yeni ailesi olarak seni görmemiş, anasından ayrılmak istemeyen, ayrılığı bile kendi beceremeyip annesinin eteğine sığınan bir çocukmuş daha. Allah korumuş seni.
Evlensen o kayınvalideyle aranda denge kurmayı bırak onla birleşir seni üzerdi emin ol.
Çok geçmiş olsun.
Umuyorum çabuk atlatıp mutlu olursun.
Ayrıca dönerse sakın ama SAKIN dönme!! Bak bu süreçler sıkıntılı daha yeni bu sıkıntılardan geçtim. Benim kayınvalide iyi ama kayınpeder biraz sorun çıkardı. Sevsem de kendimi ezdirmem ve kapı orada modunda hareket ettim. Neticede adam babasına da anasına da sözünü geçirdi benim dediklerim oldu hep. Çünkü önemli olan sevgilinizin adam olabilmesi, sizi sevmesi. Bu adam annesinden sözünden çıkabilecek biri değil. Çok çekersin sakın

Son düzenleme:
Gozun aydin. Doktor olmus ama adam olamamis, annesinin eteklerinin altindan cikamayan adam musveddesi ile azılı bir kaynanatörden kurtulmussun. Gececek bu aci merak etme
Karsina Rabbim gonlune gore birini cikarsin. Omur boyu ezilecektin. Psikolojin bozulacak delirecektin. Bosweeeeeerrrrrr

Dun konunu okumustum degisik insanlarmis okuyunca hele ben dr a sasirdim daha annesiyle oturmasina hakkinda hayirlisi olsun iyi insanlar cikartsin karsina ayrica sertab erener in "yolun basinda" sarkissuni dinle moralin yukselir

Canm onceki konumu da okumuştum senin üzülme ne olur.bizim hayır sandiklarimizda ser,ser sandiklarimizda ise bir hayır vardır hadsizlik etmek istemem ama sanki senin için boyesi daha iyi olmuş gibi geldi bana.bunu acın gecinde sende daha iyi anlayacaksın bence :)

merhaba canım senin yaşadığın şeyleri bu sene görümcem yaşadı bende bununla ilgili konu açmayı düşünüyordum görümcem üniversite mezunu çok iyi işi olan ama felsefe bölümü mezunu bir öğretmen nişanlısı da sosyoloji okuyordu okurken nişanlanmak istediler benim kayınvalidem vefat etti görümcemle aramız oldukça iyiydi ve yaşlarımız yakın olmasına rağmen annelik bile yaptım diyebilirim neyse nişanlanmak istediler hem nişanlısıyla hem de görümcemle konuştum erken olduğunu okul bitine kadar askerden gelene kadar bekleyin dedim ama dinletemedim ve nişanlandılar 2 ay geçmeden nişan atıldı ve görümcem tıpkı senin gibi perişan oldu intihar edeceğim yaşayamam falan saçmalıklarına başladı yanımıza gel konuşalım düşünüp taşınalım dedim eşim çok gergin bir tip ve her şeyi kolay kabullenemez duyunca hemen aradı nişanlısını üstelik sesini kaydetmiş kardeşine dinletmek için çocuk demesin mi ben ailemin zoruyla nişanlandım o kadar masraf yaptık muhabbetim bitti içimde bir şey kalmadı neler neler eşim küplere bindi sonrasında ne oldu biliyor musun? onca lafın üstüne görümcem tekrar yüzüğü taktı ve şuan bize düşman ama zorla güzellik olmaz olayın içindekiler bunu anlamıyor ama dışarıdan çok belli senden soğudum muhabbetim bitti diyen bir adama nasıl güvenilir ki beni istemeyeni ben hiç istemem sen sen ol rabbine şükret yol yakınken sana çıkış kapısı göstermiş inan bana evlendikten sonra bunlar hep beyninin bir köşesinde seni yiyip bitirecek

Son düzenleme:
Adam sümsük, kız derdini söylemekten aciz, kaynana pislik.
Bu üçgenin bir oluru görünmüyor zaten.
Bu kadar uzun sürmesine şaşırdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…