Nişanı attılar.

Elaanur

Evli mutlu bebek yolda
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2015
58
48
Merhaba.
Nişanı neden attıklarını merak edenler olmuş. Başlamadan önce bi konuya değinmek istiyorum sadece doktor olduğu için ve maaşı iyi olduğu için onunla birlikte olduğumu ďüşünüp yazanlar olmuş ama burda 6 senelik bi ilişki söz konusu. 4 sene konuşup 2 sene de nişanlı kaldık. Evet gelelim konuya
Dün sabah konuştuk yüzyüze sonra ne mesaj attı ne de aradı. Ben de merak edip durdum hatta evlerini aradım açan olmadı. Neyse bekledim. Kapı çaldı açtım kaynanam ve eltim ellerinde annemin özenle yapıp bohcaladığı yazmalar havlular. Anladım tabi. İçeri girdiler beni odaya sokmadılar. "Kızınız çok istekli benim oğlum ona yetişemez. Ömer de artık istemiyor" demiş.
Dünden beri ne haldeyim anlatamam yani hissetiklerimi sığdıramıyorum kelimelere.bi kaç uzun mesaj attım whatsaptan görüldü oldu cevap vermedi. Sabah güzel güzel konuştuk ettik ayrılırken sarıldık seni seviyorum da dedi. Kendimi çok kötü hissediyorum. 6 sene koskoca 6 sene o kadar yaşanmışlığımız var ne bileyim yani ben hiç böyle ďüşünmemiştim. Ben sevdiğim için katlanırım diyodum. O çoktan vazgeçmiş benden. Ağlamaktan içim dışıma çıktı. Nasıl geçecek bilmiyorum geçecekmi onu da bilmiyorum. Ben çok seviyodum halâ da seviyorum. Bu kadar kolay mı ya ? Kendi kendime sorup duruyorum dünden beri bir gram uyku girmiyor gözüme bu kadar kolaymı cidden 6 seneyi bir kalemde silip atmak. Ben giyeceğim gelinliğin hayalini kurarken adam benden çoktaan vazgeçmiş bile kendimi enayi gibi hissediyorum. Çok istekliymişim. Bişey istemedim ben kendim için. Sadece ayrı ev. Bide kaynanamla annem bilezik kojusunda atıştılar kaynanam 2 bilezik dedi annem 4 dedi. Ağzımı dahi açmadım parasal konularda. Nişanlandığımızdan bu yana 2 sene boyunca doğru düzgün bişey almadılar benim bildiğim bayram da kıyafet alınır kurban kesilir. Ben hiç bir şey istemedim. Allah'ım yardım et lütfen kafayı yemek üzereyim. Bu gün eltim bana koydukları üç beş parça ilif ve havluyu almak için gelicek. Yüzükleri de vericem.
Kendime bişey yapmak istemiyorum ama şeytan dürtüklüyo. Nasıl atlatıcam bilmiyorum..

Günaydın
Insallah onun için de benim için de hayırlısı olur. Allah kimsenin başına vermesin. Sebep olanlardan sorsun benim hakkımı.

kızınız çok istekli ne demek yav nasıl bi cümle bu.

Allah kurtarmış seni iyi ki nişanı atmislar.

haydi git bi şükür namazı kıl fakire fukaraya bi şeyler al dagit.ciddiyim.
Ya iyi mi oldu kötü mü bilmiyorum tek bildiğim şey şu an gerçekten ciddi ciddi acı çektiğim ve terk edildiğim :) Allah yardımcım olsun.

Onceki konuyuda okudum sunu soylemeden edemicem bence en hayirlisi olmus adam ayri ev istegini bile karsilayamiyo anasinin sozunden cikmiyo birde cok sey istiyo diyolar ayri ev her evlencek cifttin en temel olmasi gereken istegidir boyle bi adamdan inan koca olamazdi surmezdi o evlilik e evlenip evlenip iki gun sonra baba evine donsen daha mi iyi olcakti bak ne diyorum yasadim biliyorum kaynana kayin kayinbaba yasayamazdin yapamazdin ayni evde e adamin ev acmaya ginlude yok olmazdi bu is o barismak istese bile sen asla isteme bu isin sonu olmaz giden birak 6 yolin olsun bunlarin hepsi aci da olsa tecrube kucaginda bi cocukla donmedigine hatani erken anladigina sukret emin ol hic bir aci sonsuza kadar surmuyo insanlar ana baba evlat acisina dayaniyo buda gecicek sakin geri donme istese bile o anasinin koynunda uyusun boyle adam kimseye yar olmaz

Hiç üzülme evlenip ayrilsan daha mi iyiydi.koskoca dr da bir ev kiralayıp tutamiyorsa daha ne denir ki.otursunlar şimdi annecigi ile.Allah iyileri çıkarsın karşına.

Canim hakkinda hayirlisi olsun. Uzun zamandir birliktesiniz 2 yildir nisanlisin ve 1 sene daha kalacaktin. Ne bekliyordun hic sorun cikmayacakmi? Nisanlin ana kuzusuymus bugun olmasa zaten yarin baska bir sorun cikamacakmis adamin ne is yaptigina takilmadim ben 3 yil nisanli kaliota ayri eve cikaramayan adama takildim. 1 gun once seni seviyorum diyip ertesi gun annesini yollayan adamdan hayir gelmez! Seven adam ailesini karsisina alir rest ceker dik durur sevdigini ezdirmez bu kadar net! Sen kurtuldun suan olayin sicakligi nedeniyle kotu hissediyosun psikolojin bozuldu ama eminim aradan bikac zaman gecince ne kdr yanlis yaptigini anlicaksin

şuan çok zordur tabiki çünkü taptaze ama ileride şükredersin bence.doktor adam ayrı ev neden açamıyor anlamadım zaten.senin ahın başka bir gelinle çıkar inşallah ondan.onunla beraber oturmayı kabul edip kv kendi evinden kaçırtacak cinsten birtane

Haklısın kimseye yar olmaz. Bardağa dolu tarafından bakmaya çalışcam artık

ısteklerının ne oldugunu merak ettım yanı sadece yazdıgın gıbımı?
ote yandan doktor aılesı sadece 2 tanemı bılezık takıyor bızde 6 ya da 8 takılır kızada erkegede aılelerımız bu sekılde yapar
fakat bunun pazarlıgınıza gırmenız cırkın

Insallah. Allah biliyor görüyor. Allah'a havale ediyorum benim hakkımı sürsün çıkarsın ondan.

Geçer inşa
Bir sey istemedim ki ben zaten altın seven bi insan da degilim annem sorun cikardi o konuda dul kadin degil benim kizim 2 tane ne demek oluyo diye. Parasini yiyomusum oglunun. En fazla bi cafeye gitmisizdir yada bi sinemaya. Ictigimiz ya cay ya kahve. Ojuda odesin bi zahmet. Onun disin da baska bisey istemedim ben sadece ayri ev konusunu actim o kadar

Adam çok tuhaf ya.
Okumuş ama annesinin Kafası ile hareket ediyor.
Gün gelip ayağına kapanınca umarım dik durursun.
Çünkü gelecek...

peki ailenin durumu nasıl? yanı onlar ne takacaklardı sıze?
ev konusunda haklısın fakat sanırım artık nasıl bır aıle ıse cogu ınsan mecburıyetten aynı eve oturuyor
doktor adamın bahanesı neydı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…