Nişanı attılar.

Umarım geçer

Ya güldürdün Allah iyiliğini versin çok doğru soyluyorsunuz aslında hepiniz ayrılmasıda koydu tabi ama diger taraftan bakinca 2 cocuklada (ki beyefendi 5 cocuk istiyordu hasbam) kapinin onune konulmaktan iyidir. Keyfime bakarim bende bundan sonra maasimi yerim. Oh rahatım valla ne yapayim yani giitiyse öleyim mi (kendi kendine teselli verirrken carpildi dersiniz)

Canim ben univ mezunuyum çin dili ve edebiyati bolumunu bitirdim esim insaatta kalip ustasi babam vermek istemedi seviyoduk fln guc bela ikna oldu mecburlyetten verdi ve soz aksami sart kostu kizim sizinle (onlrin ust katinda) oturmayacak ayri ev tutacaksiniz onlar da kabul etti ve bu konu bir daha acilmadi ben kotu de olmadim kaynanayla oturmak istemeyen gelin diye simdi 2senelik evliyiz ve aldik taksit oduyoruz evlenirken bizim de altin meselesinden arada anlasmazlik olmustu ben de ayni senin gibiydim altini sevmedgmden br sey de istemedim annemler bilezik ve taki setine ek olark trabzon hasiri kelepce istedi onda biraz esimin ailesi istekli dgldi ama yine aldilar bilzegin sayisini biz solemedik onlar 5 adana burma en kalinindan yaptilar kayinvalidem hicbir zaman bana kotu olmadi ben de zaten her kosulda ona saygida kusur etmedim ama burda asil onemli olan senin nisanlinin tavri benim esim hicbir zaman ailesiyle beni karsi karsiya getirmedi sen ona bi sey diyosun o gidiyo anasina soluyo var mi boyle bi sey ya kalip ustasi insaatci bi adam ev alabiliyosa 2 sene kirada oturabiliyosa doktor olan adam hayde hayde yapar ki sen de caliscaksin ben evlendigim gibi hamile kaldigim.icin 4 5 ay anca calisabildim nisanlin geri gelse bile eger geri donmeyi dusunursen bu konular hallolmadan donme derim cunku cok onemli hayatin boyunca evliligin baska bir kadin tarafindan yonetilir

Adam resmen anneciginin sozunden cikmiyo ve doktormus galiba.. yani meslek sahibi olmak demek adam olmak demek degil.. cahilmis gercektende.. 6 sene ne demek ya dile kolay.. anakuzularinin kendilerine hayri yokki baskalarina olsun .. ornek vercem benim es ki esim 30 yasinda ve gecen gun nafakadan vazgecmem icin babasi mesaj atiyo bana kendisi degil .. dusun artik yani adam demeye bin sahit ister.. kendi islerini kendi halledemiyo serefsiz.. kurtulduguna sukret ve sunuda unutma evlenseydin 90% ihtimal bosanirdin..

Evlenipte hergun keske diyecegine hic evlenmemek daha iyi kaynanalarla anlasamayinca rahat birakmiyorlar. Birde ayni evde oturacaksin yaniii bizimki taaa nerden telefonla rahatsiz ediyor naparsan yap yaranamiyorsun. Bizimki de ogullarim bana para yollamak zorunda gelinlere b*k yemek duser benim oglumun parasini yiyorlar diye bagiriyordu agzimi acip tek bir laf demedim diger geline soyluyor sozde beni aramis ama ikimizide degdiriyor akli sira hic demiyor paralari yetiyormu yeni evliler kredi oduyorlar bebek de oldu diye daha dugunde takilanlari bozduruyoruz yetmiyorda. Kaynana kaynana iste rahat birakmiyorlar ayni evde oldugumuzu dusunemiyorum bence sen basindan gormussun cekip gormemissin sanslisin ne cile cekenler var ayni evde yasayip sana isinamadiysa ne yapsan batar esinde arkanda durmuyorsa kafani cok vurursun keske ailemin ayaginin dibinde otursaydim diye..

acaba annesinin mi qazina gelmis amma boyle qaza gelib sonra pesiman olan cok kisi gordm yani kismet de varsa sevgi var unutlur cok insan evlilik oncesi nisanlilik suresi uzaninca buna benzer seyle yasiyor yeniden birlesenler de var ayrilanlarda var sen yene konusmaya calis baktin olmuyor ne yapicaksin dimek oda vazgecmis amma sakin kendine bir sey yapayim dime cok gencsin her kes hayatnda boyle seyler yasiyor yada buna benzer bir az sabr et

Düşünce tarzınızı sağlıklı bulmuyorum.

Dün "Ama seviyorum." diyordunuz, bugün "Adam olamamış." diyorsunuz.
Halbuki dün de anasının ağzına bakan bir nişanlınız vardı.
Adamlığı dünden bugüne, yüzük atıp da bunu annesiyle söyleyebildiğinde gitmedi yani.
Siz zaten 6 yıldır yanlış adamı seviyormuşsunuz.

sana sonuna kadar katılıyorum aynı evde yaşamak hele anlaşamıyorsan cehennemle eş değer.. böyle kaynanalar keşke hiç evlendirmeselerde oturup kendileri yeseler oğullarının paralarını. azıcık konuyu dağıtıcam belki ama geçen gün kv ile gezmeye gittik şansımıza yağmura yakalandık bu söyleniyor falan anne bak ne kadar bereketli insanım düğünmüzdede yağmur yapmıştı yine yağıyor dedim aldığım cevap "evet baksana bi senede çekmeceleri parayla doldurdun"... bu tür muhabbetlere katlamak zorunda kalıyosun işte böyle insanlarla aile olduğunda..

Hah şöyle, şimdi senin ex kaynana hemen yenisini bulacak ve duymanı sağlayacak haberin olsun, yılma sakın da kendini üzme. Üzülmeni amaçlıyorlar bunu bilince insan acımıyor karşısındakine, hadi baalım şimdi hemen bi kuaföre, ordan alışverişe

Bir gün iyi ki bitmiş diyeceksiniz inanın. Şu an bu acının hiç geçmeyeceğini sanıyorsunuz haklı olarak ama geçiyor hem de nasıl geçtiğini bile anlamadan.

Dün de konunuzu okumuştum. Yaşınız daha çok geç. Şu an eski nişanlınız size cazip gelebilir ancak daha kimler kimlerle karşılaşacaksınız. İnşallah olanları çabuk atlatıp hayatınızı yoluna koyarsınız.

Bu yaştaki biri en azından kararlarını size kendi söyleyecek cesarette olmalıydı, annesiyle haber yollamasından buna sahip olmadığı anlaşılıyor. Üzülmeyin, değmez. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bu yaptıklarını sen yapsaydın için öyle soğurdu ki şimdi üzüldüğünle kaldın.Ama gidene de yol vermek gerekir.Senelerin hiç bir önemi olmadığını sana bohçalarını getirdikleri an göstermişler.Nişanlınız sizinle bir gelecek düşünseydi emin ol kimseyi ilişkinize dahil etmez ağzını dahi açtırmazdı.Bu demek ki sizin kadar ciddi düşünmüyormuş.Bıraksın seni seviyorum ayaklarını sevgi olan yerde ilişki dayanır bitmezdi.Şimdi el sallama vakti sizde....

ya bu kadınla ve oğluyla ömür mü geçer biz kadınlar resmen dert arıyoruz kendimize hiç seviyorum felan da deme ağlarsın bir iki ay unutursun geçer

Elaanur Ay bunlar sana şimdiden boyle yaparsa Ilerde ne yapardı düşünsene ,nisanlilikta boyle pısırık senin arkanda durmamış bi adamsa evlilikte hıc yanında olmazdı her seyde ailesini tutardı olan sana olurdu canım kusura bakma söylüyorum ama senin iyiliğin ıcın yani sımdı tabiki üzülüyosun ama insanlar ölüm acısına bile katlanıyor bunu da atlatirsin ınsallah ..inan bu aile ile ileride daha da mutsuz olabilirdin boyle duşun Rabbim daha iyilerini ahlaklilarini sana deger verenini cikarsin ınsallah

bu tip adamcıkların (!) anneleri ile aralarında hastalıklı bir sevgi durumu olduğuna inanıyorum.
ben değil Freud söylüyor ben onun yalancısıyım...

konu sahibi şu an ne desek siz acınızdan tam algılıyamıyor olacaksınız, 6 yılın ardından bu muameleyi görmek yıkıcı
şu an tek yapmanız gereken iradeli olmak, bu olay aklınızdan çıkmıyordur eminim ama başka şeyler düşünmeye çalışın, aklınıza gelip gözleriniz dolduğu an hemen başka bir şeye odaklanın
acıların da olgunlaşma süreci var
vadesi ne kadarsa o süre sonunda bitip gidiyor ancak çoğumuz vade dolana kadar kendimizi yıpratıyoruz mahvediyoruz hatta zaaflarımız yüzünden acıyı daha da derinleştirecek hamleler yapıyoruz ki bu da işi daha kötüye götürüyor
o vade dolana kadar kendinizi koruyun yıpratmayın üzmeyin, evet kulağa ütopik geliyor ama bir deneyin.

Dünkü konuda yorumumu yapmıştım zaten, bu sefer babama mahcup oldum kısmıyla ilgilendim daha çok. Sakın böyle düşünme. Evlenip psikolojik baskı görüp kendine güvenini tamamen kaybedip horlanarak baba evine dönmektense, adam sandım değilmiş demek daha kolay emin ol! Ben anne baskısıyla münasip bulunan bir doktorla evlenip mutsuz olup boşanan sonrasında hemşire sevgilisini ailesiyle bir türlü tanıştıramayan bir doktor tanıyorum. Yaşadıkları bile onu akıllandırmadı. Hala ailesinin ne diyeceğini düşünüyor. Bu kafadakilerle bu iş olmaz.

Caniiiim allahin sevdigi kuluymussun yat kalk haline sukret bende 6yil birliktelikten ruya gibi gecen aylardan sonra hamile kaldim onumuzdeki ay bir yilimiz dolcakti tatilimizi bile ona ayarlamistik sonuuuuccc bosaniyoruz sebeeeep ailesi ve ben hamileyim bugun bnden bosanacagini aksamda babami arayip konusacagini söyledi ..... oyüzden sendenn cokk cokk daha beter haldeyim haline sukret iyiki kurtulmusum bundada bir hayr vardr de

allah yardımcın olsun çok zor bir durum...profosyonel destek almalısın bence ..çok zor atlatılacak bir durum

Allah yardımcın olsun senin de ablacım

allah yardımcın olsun çok zor bir durum...profosyonel destek almalısın bence ..çok zor atlatılacak bir durum
Sanırım alacağım. Evde kendi kendiki yiyorum kilo verdmiyorum diye dert yanan ben 2 günde midem çöktü yemin ederim yediğim geri çıkıyo. Içtiğim sigara ve su

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…