Gebeliğe Hazırlık Nisan-May-Hazirana hamile olarak girmek isteyenler:)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım sana da çok geçmiş olsun. Dr um 3 ay koruma öneriyorum dedi. 1 ayı geride bıraktık. Diğer ayda başlamayı düşünüyorum. Erken mi acaba yaa. Birde ilk adetimi olsaydım rahatlardım
Teşekkür ederim canım Yok ben bekle derim ki daha kanaman gelmemiş kürtaj olmadan olmuş olsa hiç düşünme bekleme bile derdim yapıştır gitsin :) ama kürtaj olmuşssun rahimin toplaması lazım herşeyden önce şöyle düşün Rahime tutunuyor ordan kazıyıp alıyorlar e gebelikte bebek için rahim yatağının da ( doktorlar bebek yatağı dior ) sağlıklı olması lazım tutunması açısından bile Yani sen bilirsin ama ben bekle derim biliyorum çok zor arkadaşım ama sağlıklı olması için kendi sağlığın için söylüyorum arkadaşım yine de taktir senin...

Canım sana da çok geçmiş olsun. Dr um 3 ay koruma öneriyorum dedi. 1 ayı geride bıraktık. Diğer ayda başlamayı düşünüyorum. Erken mi acaba yaa. Birde ilk adetimi olsaydım rahatlardım
Bu arada kürtaj ve düşğk sonrası kanama 40 güne kadar gelmeyebiliyor 40 a kadar gelmez ise doktoruna.git olurmu

Yerleşme yumurtlamadan kaç gün sonra olur

canım spermler boşaldıktan sonra döllenme yaklasık bir gün sürüyor.aneden 23 kromozom babadan 23 kromozom birleşerek yeni bir hücre oluşuyor.Sonrasında bölünerek çoğalmaya başlıyor.2-4-8-16 bölünürken aynı zamanda rahim yolculuğuna başlıyor.buda Ort. 5 gün sürüyor. Rahme gidip bir yer bulup orada yuvalanmya başlıyor.Ve anne karnına adete toprağa ektiğiniz bir tohum gibi ekiliyor ve anne kanından beslenmeye başlıyor.Yanı toplamda bakarsak 6 -7 gün değişebiliyor herkese göre bu değerler ortalama değerler canım
Yerleşme yumurtlamadan kaç gün sonra olur

Nasil guzel Anlatmissin duygulandim resmen Allah guzel haberler vermeyi nasip etsin hepimize

Bekle sen:))))))))ben hamileyken o belirtileri yashamishdim:))))))

Teşekkürler canım eğer olduysa şuan yerleşme aşamasında o zaman hayırlısı olsun

Nasil guzel Anlatmissin duygulandim resmen Allah guzel haberler vermeyi nasip etsin hepimize
evet bende bu anlatımmla bi doktorda izledim paylaştım hatta 2 -3 sayfa oncesınde gerçekten bir mucize.Ve biz hepimiz gerçekten cok büyük mucizeleriz.Doktor diyor ki il başta içeri yaklaşık 300 milyon tane sperm giriyor rahim agzı yumutlama günlerinde kapalı oluyomuş, ve yumurtlayacağı zaman östorojen hormonu salgılanmaya başlıyomus yanı dıyomus kı rahım agzında sıvıyı ıncelt gecilebilir hale getir.bak zamanın geliyor.Böylelikle bizde akıntımız gerçekleşiyormu.Sonrasında ıse rahım agzından gecerken yarı yarıya 150 milyona düşüyoe hepsi geçemiyor sonrasında yumurtlama tüplerıne dogru gıderken bir o kadarı daha bu pakuru gecemiyor tüpkerin oraya geldiğinde her ay sağ ve sol omak üzere iki yumurta kanalımız var her ay birinden yumurtluyooruz yarısı bir tupe diğer yarısı bir tupe gidiyor.Ve sonrasında yumurtayı kalan spermler buluyor.Yumurta anladığım kadarıyla 3 katmandan oluşuyor.Yumurtayı bulan yaklaşıuk 3000 spermden coğusu dış kabuğu gecemeyerek dısarda kalıyor ve gecebilenler çekirdeğe ulaşabilmek için bir kat daha gecmesi geriyor ve yaklasık 300 tane sperm kalmış oluyto ve bu yüzdeye vurulduğunda 1000 de 1 ihtimale denk geliyor sperm sayısının.ve içinden şanslı olan bir sperm baş kısmından salgıladıgı bır sıvıyla zarı erıtıyor ve içeri geçiyor.İçeri geçerken kuyrugunu dısarıda bırakıyor.VE bas kısmının ıcınden cıkan 23 kromozmlu cekırde yumurtadakı cekırdekle birleşiyor.

Evet bencede mucize.ve ben o mucizeden istiyorum.sperminde kuvvetli olmasi lazim bazan bana oyle geliyorki speemin hepai disari akiyor hemde bende pki var yumurtlayamiyorum.onceki yorumlari okuyamadim bebek varmi sende?yoksa da sorun ne?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…