Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
bende erken olduğu için küvez şart olduğu için özele gidemedim malesef altından kalkamam 20 gün diye
kanuni sultanda yaptım sskda ama ne çektim 8 saat resmen bi dayak atmaları kalmıştı bana salak gerizekalı nidaları eşliğinde doğurdum ben :KK43:
ama kanuninin küvezleri doluymuş tem hospitala ambulansla yolladılar anında kızımı özelde ama sevkli olduğu için herhangi bir harcama yapmadan 20 gün güzel muamele gördü kızım .)

Ay kıyamam sana ben ama inan hepsi geldi geçti çok şükür pelinim yanında kollarında herşey geride kaldı unut gitsin. Geçireceğiniz nice güzel yılları düşün tatlım benim.

selam:KK3:
iklimcim ya ilk önce şunu sölimm artık küvezler beleş ssklıysan anlaşmalı bi hastanede doğurup istediği kadar kalabiliyo bebek küvezde. devlet karşılıyo bunu ve küvez için hastaneler çok para alıyorlaar devletten. keşke sskda doğurup öle kötü muameleye maruz kalmasaydın çok üzüldüm.
benim gittiğim yer bi poliklinikti hastanesi darıcadaydı. doktorumdan memnundum fakat hastanede ne yoğun bakım var bebek için nede uygun şartlar. doktorda haftasonu ve geceleri yokum diyor. gündüz olsa bile orayı bırakıp gelmesi zor oluyo. o yüzden hastanemi ve doktorumu son anda değiştirdim. hiçbişi için ısrar etmek istemedim kısmetimde ne varsa o olsun ...

yarın annem geliyo:KK42: pazarteside beratım:nazar::emir_bebek: inş.

inş. kolay bi doğum olur ve oğlumu alırım kucağıma.

ablaaaaaaaa eğer müsait olursan senide beklerim hastaneye.

herkese çoooook selam ve sevgilerimi sunuyorum belkim bi daha giremem

öptüm hepinizi kızlar herkes için dua etcem sizlerde benden esirgemeyin. :KK5:

iklimcim ya ilk önce şunu sölimm artık küvezler beleş ssklıysan anlaşmalı bi hastanede doğurup istediği kadar kalabiliyo bebek küvezde. devlet karşılıyo bunu ve küvez için hastaneler çok para alıyorlaar devletten. keşke sskda doğurup öle kötü muameleye maruz kalmasaydın çok üzüldüm.
benim gittiğim yer bi poliklinikti hastanesi darıcadaydı. doktorumdan memnundum fakat hastanede ne yoğun bakım var bebek için nede uygun şartlar. doktorda haftasonu ve geceleri yokum diyor. gündüz olsa bile orayı bırakıp gelmesi zor oluyo. o yüzden hastanemi ve doktorumu son anda değiştirdim. hiçbişi için ısrar etmek istemedim kısmetimde ne varsa o olsun ...

aman aman canımcımmmmm demek yarına doğuruyorsun kızzzzzz :KK53: sakın ama sakın korkma panik yapma gerçektende korkulacak birşey yok yeterki kendini sezeryana girerken ve çıkınca buna şartla. normalde ben çok narinimdir bünye olarak, ama kendimi hep bebeğimle kendim ilgilenmeye şartlamıştım ve akşamı zor ettim yatarak bir an önce kalkmak istedim serum bitsin diye, elbette ameliyat yerinde ağrı sızı oluyor ama kendini kaptırma onlara işte. allah yardımcın olsun canım benim, hayırlı doğumlar olsun dua edicem sana inşallah sağsağlim beratını eline alırsın, veeeeee uykusuz geceler de seni bekliyorrrrrrrrr sezeryandan değilde uykusuzluktan korkkkk:2:

kızlar anlamıyorum ben ya her gece 2 ile 7 arası saat değişedebiliyor çıldırmış gibi ağlıyor ne yapsak boş eşim uykusuz işe gidiyor benmi beni hiç sormayın başım dönüyor artık anlamadıiğım gündüz şuan mesela mışıl mışıl uyuyor ama gece neden ağlıyor bina yan komşular herkez duyuyormuş susturamıyoruz çığlık atıyor resmen sıyırmaya az kaldı huni bulun bana :18:

canım ben akşam olmadan daha ışığı açıyorum, gece odamıza uyumaya giderkende çokk hafif loş ışık oluyor, yani ışığı karanlığı ayırt ettirmeyi mutlaka öğret, kimisi bebeğin gözünü almasın diye tv ışığında oturuyorlar, bu sefer çocuk hep karanlığa alışık oluyor anlamıyor gece olduğunu. benimki çok şükür bir şikayeti yoksa 4 saat uyuyor sonra ara ara kalkıyor bazen sık sık, ama kabızya bu ara onunda sıkıntısını genelde sabah çekiyorum ben, mesela bugün 7de bir kalktı bir daha uyumadı sürekli ıkındı, saat 12ye kadar uğrştım onunla, tabi uykusuzluktan sinirde geldi, tam kalktım evi süpürdüm toz aldım kahvaltı hazırladım derken hanımefendi bir güzel uykuya daldı demin kalktı emdi tekrar mışıl mışıl uyuyor sanki bana inadı var bu kızın:KK37: herşey bir yana iyi olsunlarda hiç önemi yok o anda çıldırıyo insan ama sonra bir gülüşü yetiyor (tabi bilinçli gülmesede:))

Canlarım ben geldim
Uzun zamandır yokum biliyorum. Birazcık bunalım takıldım uzak durmak istedim her ne kadar aklım burada olsa bile girip bişeyler yazmak gelmedi içimden. Çok garip dime hem aklım burada hemde bişeyler yazmıyorum ama inanın elim gitmedi.
Ben aynı olduğum yerde sayıyıyorum bir ilerleme yok. Bazen düşünüyorum ne kadar emek verdim ne kadar mücadele ettim pes etmedim ama olmayınca olmuyor işte demekki çokda zorlamamak lazım. bende oluruna bıraktım birkaç aydır ama gene değişen bişey yok. Az çok beni tanıdınız hepiniz elim kolum bu şekilde beklemek bana nasıl acı veriyor bir bileseiniz hemen yeniden tedaviye başlamak istiyorum ama bizim evde durumlarda biraz karışık eşim çalışmıyor ben evdeyim yani bu durumda tedavi işide yatıyor ve buda benim çok canımı acıtıyor. Ama en kısa zamanda ilk fırsatta tekrar tedaviye başlayacağım. Belki mucize olur diyede tabikide yumurtalama günlerimi hiç kaçırmıyorum Bakalım kısmet kim bilir bir mucizede beni bulur.
Yavru kuzularım umarım iyidir.
Hayalbazcım, byycım, iklimcim okudum yazılarınızı ve kuzularımın iyi olduğunu okudum maşallah onlara.
Gülümcüm sende aklımdasın prensesmiz artık abla oldu. Birazcık bilgi var tatlım nasılsınız.
Sudegürsel canım nasıl gidiyor hamilelik baya olmuşsunuzdur annesi bizi habersiz bırakma
Sinemcim sende girmemişsin umarım herşey yokundadır canım.
Aren, landarch kızlar ses verin arada :))))
zeynom, mutlu bizler içinde umut her zaman var şekerler. Bakın bir dibe çöküyorum sonra tekrar yükseliyorum. O yüzden bıkmayacağız pes etmeyeceğiz ve bizlerde gün gelecek kuzularımıza kavuşacağız.
Sizleri kocaman öpüyorumm :KK16:

hoşgeldin canımmmm haklısın bazen oluyor öyle insan, sen iyi ol da. hadi bakalım inşallah tedaviye gerek kalmaz ummadığın bir anda tutunur bu işler belli olmaz, tam tedaviye başlayacağı ay bile hamile kaldığınıöğrenenler var, sende duymuşsundur canım. bende öyleydim işte 6 ay falan ara vermiştim, ihtimal vermezken olmadı mı!! kader kısmet, o geleceği günü zamanı biliyor inşallah dahada bekletmeyecek annesini.
sağol canım benim büyüyorlar valla, yarın 40 ımız :))) yumurta toplamaya gezicez artık yarından itibaren:))) seval almanyaya gitti ayın 15inde dönecekti galiba, dönsün konuşuruz yine ayarlarız bekliyorum:KK12: :KK16::KK16::KK16:

canım malesef yalnış biliyorsun bir araştır istersen örneğin temde sevkle kaldığı özelde geceliği 200tl idi onuda sorduk başta diğerlerini sen düşün .kıyı köşede bu hastane.
ama bende sırf dr içinn normal doğumdan vazgeçmen çok kötü olmuş neyse olunca anlasın :) ben normalle ikinci günü yemeğe gitmiştim sen 1 hafta yerinden zor kalkıcan kızım neyse sağlık olsunda bebek sağlıklı olsunda hayırlı doğumlar canım allah kurtarsın

canım ben akşam olmadan daha ışığı açıyorum, gece odamıza uyumaya giderkende çokk hafif loş ışık oluyor, yani ışığı karanlığı ayırt ettirmeyi mutlaka öğret, kimisi bebeğin gözünü almasın diye tv ışığında oturuyorlar, bu sefer çocuk hep karanlığa alışık oluyor anlamıyor gece olduğunu. benimki çok şükür bir şikayeti yoksa 4 saat uyuyor sonra ara ara kalkıyor bazen sık sık, ama kabızya bu ara onunda sıkıntısını genelde sabah çekiyorum ben, mesela bugün 7de bir kalktı bir daha uyumadı sürekli ıkındı, saat 12ye kadar uğrştım onunla, tabi uykusuzluktan sinirde geldi, tam kalktım evi süpürdüm toz aldım kahvaltı hazırladım derken hanımefendi bir güzel uykuya daldı demin kalktı emdi tekrar mışıl mışıl uyuyor sanki bana inadı var bu kızın:KK37: herşey bir yana iyi olsunlarda hiç önemi yok o anda çıldırıyo insan ama sonra bir gülüşü yetiyor (tabi bilinçli gülmesede:))
canım bizim 2 hafta oldu düzen bozuldu önceleri standart 12 yatar 4 te uyanırdı ama ne yapsak nafile örneğin dün gece 3 te bi açtı ağzını öğle kapadı susmadan ağlıyor yahu

byycım kabızsa kulak pamuğunu zeytinyağına bula poposuna değdir içeride girdir bak nasıl fışkırtıyor

Benim sabırsız beratım dün gece doğmuş teyzeleri. Çok iyilermiş ana oğul. Koyun koyuna yatıyorlarmış :)))
3350 doğmuş paşa :)))

Benim sabırsız beratım dün gece doğmuş teyzeleri. Çok iyilermiş ana oğul. Koyun koyuna yatıyorlarmış :)))

oy maşallah maşallah allah kurtarmış kavuşmuş yavrusuna hayırlı sağlıklı evlat olsun allah size bağışlasın resmini bekliyoruz birde geceden geldiğine göre nası yani normalmi oldu kıı elif gelde anlat

Oyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Allah Analı Babalı büyütmeyi nasip etsin fındık kurduma. Sezeryanla diyordu bugün için, normal doğum mu yaptı o zaman ??

Kızlar paşama gittim bugün çok güzel yaa.Elifimde iyi tabi biraz ağrısı var aa olacak o kadar. Sonuçta yavrusu yanı başında kim takar ağrıyı sızıyı :))
İklimcim dün gece sancıları çok artmış hasteneye gitmişler fakat hiç açılma olmamamış yani normal doğum için hiç yeterli değilmiş o yüzden sezeryan oldu.
Paşamın fotosu var ama annesi gelsinde kendi yayınlasın tipsiz oğlumu benim :))))

godescim çok sevindim kime benziyor nasıl bi duygu hepsinin cevaplarını merak ediyoruz elif anneden =) buarada ağrıları başlamışmış işte bak dayansaydı açılma olurdu mutlaka=))kayınvaldem diyodu 2 gün ağrı çektim=))normal doğum için oda çok zor yaaa hele bi arkadaşım vardı sancıları başlamış yarım saatde doğurmuş kızdı ve ilk bebeğiydi rabbim herkeslere öle doğumlar nasip eylesin inşallah kocaman öptümmmm

Kızlar paşama gittim bugün çok güzel yaa.Elifimde iyi tabi biraz ağrısı var aa olacak o kadar. Sonuçta yavrusu yanı başında kim takar ağrıyı sızıyı :))
İklimcim dün gece sancıları çok artmış hasteneye gitmişler fakat hiç açılma olmamamış yani normal doğum için hiç yeterli değilmiş o yüzden sezeryan oldu.
Paşamın fotosu var ama annesi gelsinde kendi yayınlasın tipsiz oğlumu benim :))))

ee ağrı olucak ama iyi olsunlarda çok sevindim ya canım benim ne mutludurlar şimdi o ilk bir hafta yokmu kavuşma çok duygulandım rabbim herkeze nasip etsin
sana kızmaz o sen koy biz görelim .)
bu arada faceye ulaşılmıyo sizdede öylemi kızlar ya,
ve dün gece 2 den sabah 7 ye kadar ağladı durmadan sonra 7de uyudu uykusuzum yattım yanına bir uyumuşuz saat akşamüstü 4 .) gündüz uyuyor gece ağlıyor bu arada gündüz sadece emmek için uyanıp emip uyuyorr vay bana vayyy
gece olmasın saat 12den sonra başlıyo kabus dolu gecemmm oyy oy :KK43::KK43::KK43:çaki nolucak :KK15:

Elifcimde annelik duygusunu tattdi darısı bize inşallah

Buarada godescim çok şükür kavusturana

Tezeleri bizde 3 ayı doldurduk 4 bir hafta aldık boyumuzda 10 cm oldu Cumartesi ikili test yapersin ense kalınlığı iyi dedi Çarşamba tahlil sonucu belli olcak bulantilarim gecti çok şükür karnımda büyüdü tombis oldugum için göbek saniyolar
Buarada kizlar ben her hafta 200 tl vermekten bittik:))) semra Dr kzkaedesi memorialde hesap islerine bakiyo baktık olcak gibi değil Tup bebeğe 7000 tl kontrolerim oo parayı gecti saolsun benim memorialin hizmet merkezine yonderdirdi nasıl Dr lar dedim bizim hastane sadece uygun dedi dogumuda orda yaparsın dedi burda kalsam rahat 10. 000 bulur yazık bundan sonra memorialin hizmet hastanesine gitcem

hoşgeldin canımmmm haklısın bazen oluyor öyle insan, sen iyi ol da. hadi bakalım inşallah tedaviye gerek kalmaz ummadığın bir anda tutunur bu işler belli olmaz, tam tedaviye başlayacağı ay bile hamile kaldığınıöğrenenler var, sende duymuşsundur canım. bende öyleydim işte 6 ay falan ara vermiştim, ihtimal vermezken olmadı mı!! kader kısmet, o geleceği günü zamanı biliyor inşallah dahada bekletmeyecek annesini.
sağol canım benim büyüyorlar valla, yarın 40 ımız :))) yumurta toplamaya gezicez artık yarından itibaren:))) seval almanyaya gitti ayın 15inde dönecekti galiba, dönsün konuşuruz yine ayarlarız bekliyorum:KK12: :KK16::KK16::KK16:
Canım kusura bakma yeni gördüm yazını evet ya ben sevali beklerken hatun gezemelere gitmiş :)) Gelsinde hemen geleceğim canım.
Canım seninde dediğin gibi hiç ummadığımız anlarda hayat karşımıza süprizler çıkarıyor kim bilir belkide benimkide öyle olur :)))
godescim çok sevindim kime benziyor nasıl bi duygu hepsinin cevaplarını merak ediyoruz elif anneden =) buarada ağrıları başlamışmış işte bak dayansaydı açılma olurdu mutlaka=))kayınvaldem diyodu 2 gün ağrı çektim=))normal doğum için oda çok zor yaaa hele bi arkadaşım vardı sancıları başlamış yarım saatde doğurmuş kızdı ve ilk bebeğiydi rabbim herkeslere öle doğumlar nasip eylesin inşallah kocaman öptümmmm
Canım kime benziyor tam karar anlayamadım valla. Ama anneye daha çok benziyor geliba :)))
ee ağrı olucak ama iyi olsunlarda çok sevindim ya canım benim ne mutludurlar şimdi o ilk bir hafta yokmu kavuşma çok duygulandım rabbim herkeze nasip etsin
sana kızmaz o sen koy biz görelim .)
bu arada faceye ulaşılmıyo sizdede öylemi kızlar ya,
ve dün gece 2 den sabah 7 ye kadar ağladı durmadan sonra 7de uyudu uykusuzum yattım yanına bir uyumuşuz saat akşamüstü 4 .) gündüz uyuyor gece ağlıyor bu arada gündüz sadece emmek için uyanıp emip uyuyorr vay bana vayyy
gece olmasın saat 12den sonra başlıyo kabus dolu gecemmm oyy oy :KK43::KK43::KK43:çaki nolucak :KK15:
Ah canım valla bugün elif çıkıyor hastaneden kendi gelince bu güzel duyguyu ve tipsiz paşamın fotosunu paylaşır. O zevkte ona ait olsun :)))))
Elifcimde annelik duygusunu tattdi darısı bize inşallah

Buarada godescim çok şükür kavusturana

Tezeleri bizde 3 ayı doldurduk 4 bir hafta aldık boyumuzda 10 cm oldu Cumartesi ikili test yapersin ense kalınlığı iyi dedi Çarşamba tahlil sonucu belli olcak bulantilarim gecti çok şükür karnımda büyüdü tombis oldugum için göbek saniyolar
Buarada kizlar ben her hafta 200 tl vermekten bittik:))) semra Dr kzkaedesi memorialde hesap islerine bakiyo baktık olcak gibi değil Tup bebeğe 7000 tl kontrolerim oo parayı gecti saolsun benim memorialin hizmet merkezine yonderdirdi nasıl Dr lar dedim bizim hastane sadece uygun dedi dogumuda orda yaparsın dedi burda kalsam rahat 10. 000 bulur yazık bundan sonra memorialin hizmet hastanesine gitcem
Maşallah sinemcim yaa naıslda zaman geçiyor. Cinsiyeti belli olmadımı canım yaaa. Sende haklısın bu bebekler çok pahalı bebeklr zaten sen şimdi tabikide bütçene uygun bir yere gitmen dahada mantıklı :))) Allah sağlıkla sizlerinde kucağınıza almasını nasip eder inşallah.

Canım kusura bakma yeni gördüm yazını evet ya ben sevali beklerken hatun gezemelere gitmiş :)) Gelsinde hemen geleceğim canım.
Canım seninde dediğin gibi hiç ummadığımız anlarda hayat karşımıza süprizler çıkarıyor kim bilir belkide benimkide öyle olur :)))

Canım kime benziyor tam karar anlayamadım valla. Ama anneye daha çok benziyor geliba :)))

Ah canım valla bugün elif çıkıyor hastaneden kendi gelince bu güzel duyguyu ve tipsiz paşamın fotosunu paylaşır. O zevkte ona ait olsun :)))))

Maşallah sinemcim yaa naıslda zaman geçiyor. Cinsiyeti belli olmadımı canım yaaa. Sende haklısın bu bebekler çok pahalı bebeklr zaten sen şimdi tabikide bütçene uygun bir yere gitmen dahada mantıklı :))) Allah sağlıkla sizlerinde kucağınıza almasını nasip eder inşallah.

Canım cinsiyet 1 ay sonra belli olurmuş
Hastaneye gelince valla hiç acıma duyguları yok paran varmi yokmu yaptıgı nee utrasonla bakiyo rahim ağzı kapalı kalp atışı var pamuk eller cebe 200 tl serum idrar testi kanverme hoop toplam 400 tl har hafta gittiğimi duşun baze 2 gün arayla gittim kanamam vardı zor biraz bide esimn kredi borcu hiç bitmez valla sıkıntıyı yuklenemen
Ve kuzenim benden bir ay büyük bebeği hamile yani oda gecen ay kurussuz ikili test yaptırmış ben 500 tl nese benim böyle olması geriyodu şimdi daha uygunu varken denemekte yarar var

oğlum Berat Alper Kaya:nazar:

$Fotoğraf0209.jpg

X