Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
ben sana kendimden örnek veriyim canım benimde 10 gün sürmüş iğne vurunmam. 8 mart adet günümdü.11 martta iğneye başladım ayın 20. sinde son iğnemi vurunmuşum yani 10 gün sürmüş iğne vurunma aşaması .demekki seninkide normal telaşlanma canım.22 sinde yumurtalar toplandı 27 sinde transferim yapıldı. 5. gün transferi yapılması çok önemli canım ama onada dr lar karar veriyo eğer embriyolar 5. güne kadar yaşarsa rahimdede yaşama olasılığı daha yüksek oluyomuş.

benim 13 yumurtadan 9 u döllendi ve 4 gün yaşadılar. 5. güne 5 tane embriyom kalmıştı birini transfer edip 4 ü donduruldu:nazar: zaten önemli olan son günmüş 5. gün.

rabbim gönlüne göre versin canım hiç telaş yapma
varsa başka sormak istediğin sor ben sana yardımcı olmaayya çalışırım:KK54:

tutuncak bebişin inş.
sona burda halay çekicez:KK64::KK64::KK64:

ayyy canım inşallah yaaaaaaa valla bi moral oldu anlatamam çok saol inşallah dua edin cuma sabahı yumoşlar toplanıyoo sonrada nolur bilememem ayyy çok merak ediyom aceba nasıl olcek bebiş tutunabilcekmi=)))çokda sıcak yahuuu valla =))

ayyy canım inşallah yaaaaaaa valla bi moral oldu anlatamam çok saol inşallah dua edin cuma sabahı yumoşlar toplanıyoo sonrada nolur bilememem ayyy çok merak ediyom aceba nasıl olcek bebiş tutunabilcekmi=)))çokda sıcak yahuuu valla =))

çohta eyi çohta göözeell olur allahımı izniyle hayırlı olsun bi 15 gün onra halay çekelim inş. canım
:nazar::nazar:

şimdi senin yumurtalar toplanmıştır sıcak sıcak :)
inşşaallahh hayırlı haberlerle gel canım kaçıncı transfer yapıldı ne kadar toplandı dondurulmuş kaldımı hepsini yaz hadi bekliyoruz:KK3:

Son düzenleme:
şimdi senin yumurtalar toplanmıştır sıcak sıcak :)
inşşaallahh hayırlı haberlerle gel canım kaçıncı transfer yapıldı ne kadar toplandı dondurulmuş kaldımı hepsini yaz hadi bekliyoruz:KK3:

canım valla gülsemmi ağlasammı bilemedim=)) 1.si 33 tane yumurtam toplanmış hemşireler diyo rekoru kırdın=))ama dezavantajıda çok ağrım oldu 5 tane ilacım var mikrop kapma olasılığımda çoğalmış tabi yani ilaca aşırı tepki göstermişim=)) işte böle 2.si 33 yumurtadan 20 tanesi olgunlaşmış 20 dende 14 ü döllenmiş:)) gittikçe düşüyo sayı şimdilikde beklemedeyim yaşaıyolardır heralde bi haber çıkmadı salı çarşamba transfer edilebilir heralde pazartesi hemşireler biz sizi arıyacaz dediler 3.sü de emriyo yaşım 25 olduğu için ilk denemede muhtemelen 1 tane işallah 2.yide gerek kalmaz elifcim allah aşkına dua et sizlerde dua edin kızlar sizde nerdesiniz ya hepiniz kayboluncamı yaptırdım bende=((hayalbazz godess zeynoo gülücüm....hepinize kucak dolusu sevgiler varsa elif bildiğin dualar yadan transfer öncesi ve sonrası anlat bana lütfen canımcımmmmm...=)) :KK54:

canım valla gülsemmi ağlasammı bilemedim=)) 1.si 33 tane yumurtam toplanmış hemşireler diyo rekoru kırdın=))ama dezavantajıda çok ağrım oldu 5 tane ilacım var mikrop kapma olasılığımda çoğalmış tabi yani ilaca aşırı tepki göstermişim=)) işte böle 2.si 33 yumurtadan 20 tanesi olgunlaşmış 20 dende 14 ü döllenmiş:)) gittikçe düşüyo sayı şimdilikde beklemedeyim yaşaıyolardır heralde bi haber çıkmadı salı çarşamba transfer edilebilir heralde pazartesi hemşireler biz sizi arıyacaz dediler 3.sü de emriyo yaşım 25 olduğu için ilk denemede muhtemelen 1 tane işallah 2.yide gerek kalmaz elifcim allah aşkına dua et sizlerde dua edin kızlar sizde nerdesiniz ya hepiniz kayboluncamı yaptırdım bende=((hayalbazz godess zeynoo gülücüm....hepinize kucak dolusu sevgiler varsa elif bildiğin dualar yadan transfer öncesi ve sonrası anlat bana lütfen canımcımmmmm...=)) :KK54:

Canım inşallah transferden sonrada herşey güzel olucak. Maşallah.. Rabbim yüzünü güldürsün inşallah.
Canım sen tedaviyi nerde yaptırıyorsun? :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar:

Canım inşallah transferden sonrada herşey güzel olucak. Maşallah.. Rabbim yüzünü güldürsün inşallah.
Canım sen tedaviyi nerde yaptırıyorsun? :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar:

canım ben acıbademde yaptırıyorum yalnız beni bu saat oldu hala uyku tutmadı :44: nedendir bilemiyorum heyecandan kalbim dışarda atıyo bukadar heyecanla bebiş annişe tutunabilirmi aceba??daha tranferden 3 gün önce :KK9: sonuçta heralde 10 gün yani daha önümde 15 gün var gibi yaaaa geçmiyor valla yüzdük kuyruna geldik acaba emriyoyu kaçıncı gün transfer edecekler kışlarrrrrr :KK19:

canım ben acıbademde yaptırıyorum yalnız beni bu saat oldu hala uyku tutmadı :44: nedendir bilemiyorum heyecandan kalbim dışarda atıyo bukadar heyecanla bebiş annişe tutunabilirmi aceba??daha tranferden 3 gün önce :KK9: sonuçta heralde 10 gün yani daha önümde 15 gün var gibi yaaaa geçmiyor valla yüzdük kuyruna geldik acaba emriyoyu kaçıncı gün transfer edecekler kışlarrrrrr :KK19:

canım çok sevindim adına herşey yolunda gitmiş maşallah
allahın izniyle tutunmuştur umarım hadi bir halayda sana çekelimm :nazar:

kızlar dün kontroldeydik
kızım 900 gr 32 cm olmuş bile kıpır kıpırdı dr bile tekme attı
şeker yüklendi sonuç süper çıktı dr çok sevindi bu duruma ve koca bir ayda sadece 2 kilo almışım bunada çok sevindi kilo sevmiyor benim dr :KK60:
öyle işte kızlar bu kızın yanakları var yanaklı olucak dedi fotosunu zor verdi kızım ama vidyosunda belli tontiş yanaklı :KK69: facede koydum resmini yüzünü görmüş kadar oldum kızlar ya :KK43:

33 yumurta hemaşallah kız:KK1::nazar: o sayı düştü diye üzülme dedim ya benim 13 yumurtadan 9 u döllendi en son 5 tane canlı kaldı:nazar: önemli olan çok sayı olması değil çok kaliteli olması ee seninde onca yumurtadan kaliteli muhakkak vardır merak etme hersey çok iyi gidiyo :nazar:

beni embriyolog hergün arayıp bilgi veriyordu
-bugun bebeklerimiz 8 hücreli oldu 9 tanesi yaşıyo annesi, gibi:KK1: çok hoşuma gidiyordu öle demeleri benim bebeklerim var ve ben anne adayııyım:KK49: o zaman dahada heyecan yapıyordum bigün yarım saat geç arasalar heemen ben arıyordum bi değişiklik varmı diye annelik işte:KK43::KK1:

inşallah çarşamba transferin yapılır tam 5. günü:nazar:
1 tane transfer edilir dediğin gibi hadi inşallah yaa bende heyecan yaptım sen nasıl yapmayasın:21::18:
ben sürekli dua ediyorum canım. hatta dün annem aradı dediki senle kabeye gitmişiz hep bebeği olmayanlara dua ediyoruz:KK43: sürekli aklımdasınız Zeyno,Mutlu,Sinem,Godes ablam hepinize hep dua ediyorum

sana jel ve iğne de vericek büyük ihtimal ben 2. aya kadar iğne yemiştim kalçamdan:KK5: çok acıyodu ama değer:KK16:
sen şimdi değilde transferden sona böleee bekle bekle vakit geçmicek Allah kolaylık versin şekerim:86:

Allah emeklerini boşa çıkarmasın inş.:KK54::KK54:

kızlar dün kontroldeydik
kızım 900 gr 32 cm olmuş bile kıpır kıpırdı dr bile tekme attı
şeker yüklendi sonuç süper çıktı dr çok sevindi bu duruma ve koca bir ayda sadece 2 kilo almışım bunada çok sevindi kilo sevmiyor benim dr :KK60:
öyle işte kızlar bu kızın yanakları var yanaklı olucak dedi fotosunu zor verdi kızım ama vidyosunda belli tontiş yanaklı :KK69: facede koydum resmini yüzünü görmüş kadar oldum kızlar ya :KK43:

aa kız yoksa bu resimdeki senin cimcimemi :KK12:
maşallahhh maşallahh:nazar::nazar:

öncelikle hayırlı olsun inşallah hayırlara vesile olsun tedavin canım. maşallah çok yumurtan toplanmış aman dikkat çok yumoş toplanınca sıvı oluşabiliyor ve o sıvı varsa transfer işlemini yapmıyorlar bir dahaki aya kalıyor buna ohhs durumu diyorlar, inşallah öyle bir şeyin olmaz canım, bol bol su iç. hakkında hayırlısı olsun..

evet canım benim cimcime :KK69:

oyyy maşallah minişimize:emir_bebek::nazar: bana dr bu çarşamba tekrar detaylı verdi, kan gölcükleri var plesentada biraz çoğalmışlar dedi,detaylı olarak bakılsın riske atmayalım dedi, şuanda bir etki yapmamış ama yapmayacak anlamınada gelmez dedi tedarikli gidelim dedi. benimkide geçen hafta 600 küsur gramdı boyu daha şimdiden 32 cm, dr annesi babası gibi uzun olacak bebiş dedi:nazar::emir_bebek::nazar: tabiki bunlar hiç önemli değil önemli olan sağlıklı olması, çarşamba gününü iple çekiyorum bakalım allah büyük herşey yolunda gider inşallah. tek arzum şu 3 ayıda sağlim atlatmakk.. kafayı yicem sanki geçmiyo günler bunaldım artık bebeğime bir an önce kavuşmak istiyorumm:97::97::97:

bu arada ecrin isminden vazgeçtik kızlarrr, kafam karıştı anlamı konusunda, anlamının ücret olduğunu duydum, müftülüğü aradım, evet tek başına ecrin ücret, karşılık demek, ecrin kerim allahın hediyesi demekmiş, tek başına bir anlam ifade etmiyormuş. eşimlede konuştuk, eşim olmaz koymayalım dedi bende soğudum. ama çok alışmıştık bi yandanda, annemler kayınvalidemler hep ecrin nasıl falan diyorlardı onlarda üzüldü.
şimdiki aklımızdaki isim NAZ yada ECE. ama naz sanki daha çok sindi içimize. bellide olmaz bakalım hayırlısı, ne güzel kurtulmuştuk isim derdinden, çookkkk zor isim bulmak ve kabullenmek yaaa:KK31:

oyyy maşallah minişimize:emir_bebek::nazar: bana dr bu çarşamba tekrar detaylı verdi, kan gölcükleri var plesentada biraz çoğalmışlar dedi,detaylı olarak bakılsın riske atmayalım dedi, şuanda bir etki yapmamış ama yapmayacak anlamınada gelmez dedi tedarikli gidelim dedi. benimkide geçen hafta 600 küsur gramdı boyu daha şimdiden 32 cm, dr annesi babası gibi uzun olacak bebiş dedi:nazar::emir_bebek::nazar: tabiki bunlar hiç önemli değil önemli olan sağlıklı olması, çarşamba gününü iple çekiyorum bakalım allah büyük herşey yolunda gider inşallah. tek arzum şu 3 ayıda sağlim atlatmakk.. kafayı yicem sanki geçmiyo günler bunaldım artık bebeğime bir an önce kavuşmak istiyorumm:97::97::97:
canım maşallah senin kızada belli boylu olucak sizinki biz eşimle uzun değiliz o konuda bizim gibi olsada yeter önemli olan sağlığı ama hayırlısı bakalım.
bu arada ecrin isminden vazgeçtik kızlarrr, kafam karıştı anlamı konusunda, anlamının ücret olduğunu duydum, müftülüğü aradım, evet tek başına ecrin ücret, karşılık demek, ecrin kerim allahın hediyesi demekmiş, tek başına bir anlam ifade etmiyormuş. eşimlede konuştuk, eşim olmaz koymayalım dedi bende soğudum. ama çok alışmıştık bi yandanda, annemler kayınvalidemler hep ecrin nasıl falan diyorlardı onlarda üzüldü.
şimdiki aklımızdaki isim NAZ yada ECE. ama naz sanki daha çok sindi içimize. bellide olmaz bakalım hayırlısı, ne güzel kurtulmuştuk isim derdinden, çookkkk zor isim bulmak ve kabullenmek yaaa:KK31:

hımm ya bizde vazgeçtik PELİN olucak tahminen ama yinede her ihtimale karşı belirsiz yeni fikre açığız :)
senin değiştirmene çok sevindim çünkü ecrine ben pek ısınamıyorum ama sizin bileceğiniz şey elbet canım :)
naz ece ikiside hoş ama daha karar vermeyelim arayışta kalalım :KK9:

ecrin ismini çok duydum ama tek başına anlamının ücret olduğunu bilmiyordum:26: kötüymüş ya o ne öle ücretinne kadar veriyim der gibi :KK9: NAZ da güzel ECE de güzel hatta ECE NAZ daha güzel:KK69:
canım maşallah senin kızada belli boylu olucak sizinki biz eşimle uzun değiliz o konuda bizim gibi olsada yeter önemli olan sağlığı ama hayırlısı bakalım.
bende yarın gidiyorum doktora bakalım bana ne zaaman vercek şu renkli ultrasonu:97:
bende merak ediyorum oğluşumu yaa:KK69:

hımm ya bizde vazgeçtik PELİN olucak tahminen ama yinede her ihtimale karşı belirsiz yeni fikre açığız :)
senin değiştirmene çok sevindim çünkü ecrine ben pek ısınamıyorum ama sizin bileceğiniz şey elbet canım :)
naz ece ikiside hoş ama daha karar vermeyelim arayışta kalalım :KK9:

PELİN mi:KK19:
İKLİM kadar hiçbi isme ısınmadım ben:63:
ama yinede senin çoccuuun canım bananee:KK52: ama iklim olsun:KK60:

İsim mevzuuna gelince bizim ismimiz belli vede değişmeyecek inşallah:KK9:

size bahsetmiştim kızlar kışın hani yengemin bebeği ölmüştü 40 günlük :KK14: buraya resmini falanda koymuştum:KK14:

yengem dediğim amcaoğlumun karısı. bebeğimizin adı BERAT tı bende inşallah Allah nasip ederse BERAT takıcam ve kendi soyadımı yani benim BERAT ÖZKAN ım olcak inşallah:KK69:

bu yengemin ilk çocuğuda kızdı
oda benim 1,5 yaşında ölen kızkardeşimin adını takmıştı şimdi bende onun oğlunun adını takcam:KK14:

bu arada kızlar ben bugun oruçluyum:KK52:
ilk gün denicem dedim ve şimdilik iyi gidiyo bakalım akşama doğru nasıl olcam:KK37:

ecrin ismini çok duydum ama tek başına anlamının ücret olduğunu bilmiyordum:26: kötüymüş ya o ne öle ücretinne kadar veriyim der gibi :KK9: NAZ da güzel ECE de güzel hatta ECE NAZ daha güzel:KK69:

PELİN mi:KK19:
İKLİM kadar hiçbi isme ısınmadım ben:63:
ama yinede senin çoccuuun canım bananee:KK52: ama iklim olsun:KK60:

canım eşimin özel isteği PELİN
iklime ısınıyoruz ama kız ismi değil ya çekici cici bici değil eşim de bende kayınvalidemde böyle düşünüyoruz hani azcık cici olsa
pelin daha şeker cici bici :KK60:
eşim kızına çook düşkünde :) kızımda kızım :KK69:

İsim mevzuuna gelince bizim ismimiz belli vede değişmeyecek inşallah:KK9:

size bahsetmiştim kızlar kışın hani yengemin bebeği ölmüştü 40 günlük :KK14: buraya resmini falanda koymuştum:KK14:

yengem dediğim amcaoğlumun karısı. bebeğimizin adı BERAT tı bende inşallah Allah nasip ederse BERAT takıcam ve kendi soyadımı yani benim BERAT ÖZKAN ım olcak inşallah:KK69:

bu yengemin ilk çocuğuda kızdı
oda benim 1,5 yaşında ölen kızkardeşimin adını takmıştı şimdi bende onun oğlunun adını takcam:KK14:

bu arada kızlar ben bugun oruçluyum:KK52:
ilk gün denicem dedim ve şimdilik iyi gidiyo bakalım akşama doğru nasıl olcam:KK37:

canım ya ölmüş birinin adını koyma be :18: ben koymam şahsen
ama berat özkan olaraktan zevk meselesi fena değil :)
benimdr oruç tutmak yok borçlanır sonra tutarsın dedi
sende minnak yavrını neden aç susuz kodun bakim :KK59:

canlarımmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :KK52: 2 saat önce telefon geldi dr beycik akşam 8 de tranferin var dedi yani 3.gün bende niyetliyim tabi :KK1: ezanda 8 buçukta okunuyo dr da dedi ozaman 9 da gel dedi :KK42: yani dualarınıza çoookkk ihtiyacım var kızlar hastaneyle kaldığım yerin arası var baya 1 saat yatsam yeter demi otobüsle geri gelsem eliffff naptın kaç saat yattın bi diyver bakimmmmm :KK1: mutluyum ama rabbim inşallah tutunmasını nasip eder nolur dua edin ramazan mübarek günler....hepinizi öpüyorum sonuç belli olmadan yazarım gene duramam ama aşkolsun godesde kayboldu yaaaa :KK14:

X