Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
hayalciğim minişimiz nasıl. zor oluyordur ama insanı gözüne gelmiyordur o kadar istediği birşey olunca.
benimde normal gitseydi şu an seninle bebeklerimizi konuşuyor olacaktık doğumlarımız yakın olacaktı. tedavileri ve hamilelikleri konuşmanın ötesi nasip olmadı inşalalh bu sefer olur.

evet canım benim hep aklıma geliyo o dönemler.senle çok yakın olcaktı doğumlarımız ama nasipten öteye geçemiyo işte insan..hayırlısı olsun.öyle mutlu oldum ki senin hamileliğini öğrenince anlatamam..2012 şubat annesi olacaksın innnnnnşallahhhh..

velete gelince geceleri canımı okuyo.benim gibi uykuya düşkün bi insan için zor cidden.2 saat deliksiz uyursam mucize gibi geliyo:)en fazla günde 3 hadi taş çatlasın 4 saat uykuyla duruyorum.o da bölük pörçük..onun dışında sıkıntım yok çok şükür..öle işte..haa bide süt problemi var.sütüm yetersiz mama vermek zorunda kalıyorum .yavaş yavaş artıyo gibi ama dua edin işte.valla mama hazırlaması falan emzirmekten çok zor yok ısısı yok steril olması yok ölçüsü.allah ne güzel bi düzene koymuş emzirmek büyük kolaylık

bu arada senin gebeliklerinde hep süprüz oluyo..tedavisiz oluyo hayret bişe tedavi negatif doğal yolla gebelik hemde bi kere diil yani:)

Kizlar sizinle bise paylaşmak istiyorum
Ben bebek için çok uğraş verdim biliyosuuz esim bitek solemesi ayıp sperm testi yaptırdı okadar bı uralijiye gidebilirdi dedim gitmedi geçenlerde gittiğini soledi damarlarda tıkanıklık var dedi dr ondan bebis olmayabilir demiş ameliyat demiş ama sülük işlemi yaptı
Ve şimdi aradı uralijiye gittim Pazartesi tedaviye başlıcam dedi
Esim bitek bunu bana anlattı ama tam anlamıyla anlatmiyo ilk ondan bebek olmuyo defi sonra inkar etti
İstediği kadar etsin sonuçta tıkanıklık varsa büyük problem demek bende üzülmedin diye fazla üstüne gıtmıyorum bebisimuz olucak duyup geciyorum

Kizkar sizce tıkanıklık bebeğin olmasına engelmidir
Bide düşünüyorum validenin basksindan bıkmıştım ortaya bı sorun olmadı benden olmaması beni rahatlatti
En azından sorunu bulduk üzerine düşeriz bende sorun yokken kocaları tedavi vs sıkıldım artik

Kizkar sizce tıkanıklık bebeğin olmasına engelmidir
Bide düşünüyorum validenin basksindan bıkmıştım ortaya bı sorun olmadı benden olmaması beni rahatlatti
En azından sorunu bulduk üzerine düşeriz bende sorun yokken kocaları tedavi vs sıkıldım artik

Canım en azından şimdi Sebebini biliyorsun.. Sen kaç defa aşılama yaptırmıştın??
Tıkanıklık derken ben pek anlayamadım. Nerde tıkanıklık varmış tatlım? Yani Sperm sayısını mı etkiliyor bu tıkanıklık?

Canım en azından şimdi Sebebini biliyorsun.. Sen kaç defa aşılama yaptırmıştın??
Tıkanıklık derken ben pek anlayamadım. Nerde tıkanıklık varmış tatlım? Yani Sperm sayısını mı etkiliyor bu tıkanıklık?

Ben 4 kere aşılama yaptırdım
Tıkanıklık eşimde varmış yumurtaliklarinda sagda tam tikali solda 100 de 50 diyim

Ben söyle biliyorum tıkanıklık olunca spermin canlilgi azaliyo yada gücü tikali olduğu için ömrü kısa oluyomus:))))

Ee saat kaç oldu niye kimse yok halaa...

canım benim sinemcim benim tabiki tıkanıklıktan kaynaklanıyo olabilir.spermler nası geçcek tıkanık olunca..iyiki baktırmışsınız iyice.sen stres yapma zaten bebek olmayınca ilk önce kadınlar ayvayı yiyo..kurcalatmadığımız yerimiz kalmıyo..valla o yüzden doğumda zorlanmadım varya millet nası olcak muayene falan die stres oluyodu ben rahattım doğuma kadar 58 kere açmıştım çünkü müsait yerlerimi:)yok aşılama yok yumurta takibi yok rahim filmi derken alışmışım farkında olmadan...eşinin sperm sayısı kaç çıkıyodu canım

Canım esim ilk testinde 35 milyon icti keciboynuzunu icti keciboynuzunu çıkardı 96 milyona valla bana sorarsanız sayısı önemli değil hareketliliği önemli durun size yaziyim
Elimde iki sonuc var biri ilk iknci yazicagim keciboynuzu etkisi :))))

Hazırlanmış halı
Hacmi 0.5
Sperm konsantrasyonu 70 000 000ml
Hareketliliği %80
hareketin kalitesi +++ (nedemekse)
Total sperm sayısı. 35 000000

Yeni sayılan
Sperm sayısı 96 000 000
Hacmi. 1 ml
Hareketliliği %81
hızlı ileri hareketliliği % 81
yavaş hareketliliği % 1

kızlarr az önce drdan geldim, perşembe günü şeker yüklemem yapılmıştıya, bugün sonucunu aldık ve dra gösterdim, şeker yksek çıktı:KK43:(( hemen dahiliyeye yönlendirdi, o da sıkı bir diyet verdi, beyaz ekmek, kavun karpuz, pasta, tatlı kesinlikle tadımlık lokmalık bile yok canın istese bile dedi:KK43:(( 13 gün sonra bu kısıtlamadan sonra normale gelmesi gerek dedi, kii allah korusun gelmezse enn kötü ihtimal 1 gün hastanede yatırıp insülin tedavisine başlicaz dedi iğnelerle, ama bu normale inene kadar dedi. ilaç yasak gebelere vermiyoruz dedi. amann kızlar ne olur dikkat edin ben bilsem baştan dikkat ederdim, hamileyimyaa yemek konusunda iyice aşmıştım kendimi zaten, daha şeker yüklemesi yapılacağı akşam bile iki kişilik kalıncana pasta yemiştim, yarım kilo kirazı bi oturuşta yiyordum, en fazla 5 6 kiraz dedi:KK43:( yanii bakalım bugünden itibaren sıkı diyet başlıyo, dr dediki bu zayıflama diyeti değiil kendini böyle şartlama, şekerin düşmesi için dedi, herşeyi ye ama şekerli olmucak dedi, pirinçi bırak, pirinçli çorba bile yasak dedi. yani bu gebelik şekeri bebeğe zararlıymış, aman yavruma bir zararı olmasında allahın izniyle ne yapayım yemem tatlı falan sağlık olsun. yani anlayacağınız kalan 4 ayımda bunlar yasaklandı, düşse bile 4 ay uyucaksın çıkmasın diye dedi. işte böyle kızlarr tekrar söylüyorum hamiş arkadaşlar ne olur dikkat edin tatlı işine, bu işler belli olmuyor. hepiimizi ve yavrularımızı allah korusun...

kızlarr az önce drdan geldim, perşembe günü şeker yüklemem yapılmıştıya, bugün sonucunu aldık ve dra gösterdim, şeker yksek çıktı:KK43:(( hemen dahiliyeye yönlendirdi, o da sıkı bir diyet verdi, beyaz ekmek, kavun karpuz, pasta, tatlı kesinlikle tadımlık lokmalık bile yok canın istese bile dedi:KK43:(( 13 gün sonra bu kısıtlamadan sonra normale gelmesi gerek dedi, kii allah korusun gelmezse enn kötü ihtimal 1 gün hastanede yatırıp insülin tedavisine başlicaz dedi iğnelerle, ama bu normale inene kadar dedi. ilaç yasak gebelere vermiyoruz dedi. amann kızlar ne olur dikkat edin ben bilsem baştan dikkat ederdim, hamileyimyaa yemek konusunda iyice aşmıştım kendimi zaten, daha şeker yüklemesi yapılacağı akşam bile iki kişilik kalıncana pasta yemiştim, yarım kilo kirazı bi oturuşta yiyordum, en fazla 5 6 kiraz dedi:KK43:( yanii bakalım bugünden itibaren sıkı diyet başlıyo, dr dediki bu zayıflama diyeti değiil kendini böyle şartlama, şekerin düşmesi için dedi, herşeyi ye ama şekerli olmucak dedi, pirinçi bırak, pirinçli çorba bile yasak dedi. yani bu gebelik şekeri bebeğe zararlıymış, aman yavruma bir zararı olmasında allahın izniyle ne yapayım yemem tatlı falan sağlık olsun. yani anlayacağınız kalan 4 ayımda bunlar yasaklandı, düşse bile 4 ay uyucaksın çıkmasın diye dedi. işte böyle kızlarr tekrar söylüyorum hamiş arkadaşlar ne olur dikkat edin tatlı işine, bu işler belli olmuyor. hepiimizi ve yavrularımızı allah korusun...

geçmiş olsun canım
biraz dikkat edersin artık yapcak bişi yok insülin yemekten iyidir:KK25:
ayy bende çok yiyiorum herşeyden nasılsa zayıfımkilo alsamda bişi olmaz die ne geçerse elime yiyorum :KK43:
bakalım bizimkiler nası çıkcak:KK25:

sinem sanada geçmiş olsun mu diyimne diyim bilemedimki

gösterdiğin teste herşey normal gözüküyo ama

doktor ne dedi? yani nası bi tedavi uygulucakmış? ameliyat falanmı?

benim eşimde 3 yıl önce varikoselden ameliyat olmuştu o akşamda hastaneden yürüyerek çıkmıştı eğer öle bişiyse hiç korkma uzatmadan tedaviye başlayın derim :KK16:

Canım esim ilk testinde 35 milyon icti keciboynuzunu icti keciboynuzunu çıkardı 96 milyona valla bana sorarsanız sayısı önemli değil hareketliliği önemli durun size yaziyim
Elimde iki sonuc var biri ilk iknci yazicagim keciboynuzu etkisi :))))

Hazırlanmış halı
Hacmi 0.5
Sperm konsantrasyonu 70 000 000ml
Hareketliliği %80
hareketin kalitesi +++ (nedemekse)
Total sperm sayısı. 35 000000

Yeni sayılan
Sperm sayısı 96 000 000
Hacmi. 1 ml
Hareketliliği %81
hızlı ileri hareketliliği % 81
yavaş hareketliliği % 1

sinemcim sperm sayısı ve hareketliliği çok iyi maşallah. ama o tıkanıklık çocuk olmasını etkilese spermsayısıda düşük olur, yani tıkanıklık öldürüyorsa sperm sayısını azalıyorsa sonuçta spermiografi verirkende o spermler çıkıyor ilişkide de. dimi ama mantıken öyle, ki sayısının yanında hareketliliğide iyi değerlere göre.

geçmiş olsun canım
biraz dikkat edersin artık yapcak bişi yok insülin yemekten iyidir:KK25:
ayy bende çok yiyiorum herşeyden nasılsa zayıfımkilo alsamda bişi olmaz die ne geçerse elime yiyorum :KK43:
bakalım bizimkiler nası çıkcak:KK25:

sağol canım. amannn dikkat inan bende öyleyim nasılsa kendimde kilolu değilim diye yedimde yedimm:KK43:( tabiki ye ama dikkat etmekte ve aşırısına kaçmamakta fayda var. şeker çıkmasa bile bebekte rahatsız oluyormuş fazla şekerli yiyince dr öyle dedi.

evet canım öyle oluyor, bir öncekide aşılama sonrası olmuştu, bu tüp bebek sonrası. demekki bana ilaç yaramıyor:)

canım çok sevindim hadi hayırlısı olsun allah sağlıklı eli ayağı düzgün hayırlı bir evlat olarak kucağına almayı nasip etsin.

karnın da büyümüştür artık dimi:KK49:
resmini çekip koysanıza yaa:KK54:

büyüdü valla bugün dahiliyeci 6 aylık mısın dedi:)) yaa çekilsem resim face koyucamda bir türlü kısmet olmuyo hep kalııyo ha çekicem ha çektim öyle kalıyo. ama yakın zamanda koyucam faceye. seninde belirmiştir artık belli oluyor dimi hamiş olduğun dışardan:KK49:

X