Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
selam kızlarrr nerelerdesiniz sayfanın sonlarına atılmışız:bbo:

bu arada sabah uyandım çok kötüyüm yutkunamıyorum boğazlarım şiş çok kötü, antibiyotik kullanıyorum. şimdide ıhlamur koydum kocişle içicez. biz karı koca hastayız o da 15 20 gündür öksürüyo ilaç kullanıyo. salgın var kızlar dikkat edin kendinize. bir deeeeee sigarayı günde 5 taneye indirdim 3 gündür 5i hiç geçmedi daha. gerçektende beyinde bitiyormuş, o kadar şartladıkki kendimizi canımız istediğinde hep erteliyoruz, en son raddede yakıyorum (normalde 1 paket ve üstü içiyodum) içenlere tavsiye ederim gerçektende isteyince oluyormuş.

slm kızlar.
bende bütün gün annemlerdeydim şimdi geldim eve o yüzden giremedim hiç.
Byyy canım çok geçmiş. Kimi görsem hasta ya. Çok dikkat edin valla gerçektende salgın var. Özellikle taze anneler siz çok ama çok dikkat edin......

canım salı gittiğimde yazdıracağım. solgarın değil. ilça firmalarının çıkarttığı bir folik asit adı da folik bilmem ne dedi ama hatırlamadım. b12 de içeriyormuş.

tamam canım. Adını tam olarak bizede yaz canım. merak ettim belki seninki daha iyidir.

aşılama yaptıran arkadaşlar size birşey sormak istiyorum
ilk aşılamam 7 gelişmiş yumurtam vardı dr aşılamamıda iptal etmedi ve yaptı
şimdi ohss olucam diye korkuyorum.çok yumurta ohss sebebiym
benim kadar yumurtası olup aşılama olan arkadaşlar varmı aranızda
varsa sonuç?
yardım lütfen

slm kızlar.
bende bütün gün annemlerdeydim şimdi geldim eve o yüzden giremedim hiç.
Byyy canım çok geçmiş. Kimi görsem hasta ya. Çok dikkat edin valla gerçektende salgın var. Özellikle taze anneler siz çok ama çok dikkat edin......

iyi yaptın iyi geçmiştir anneciğinle günün godesciğim, sağol canım çooookk kötüü yaaa gerçekten hepiniz iyi koruyun kendinizi, dikkat edin arkadaşlar birden sabah kalktım böyleydim valla üşütmeyin.

varsa sonuç?
yardım lütfen

benimde ilk aşılamamda 5 gelişmiş yumurtam vardı 20-22 arası maalesef tutmadı canım. ohss olucam derken anlamadım ne demek istedin??

iğnelerin yan etkileriyle oluşan
çekenin rabbim kimseye çektirmesin dediği bir hastalık
kısaca vücudunun su toplaması

iğnelerin yan etkileriyle oluşan
çekenin rabbim kimseye çektirmesin dediği bir hastalık
kısaca vücudunun su toplaması

ilk defa duydum allah korusun canım. senin kaçıncı günün aşılamada, bu ikinci değil mi?

pardon semi ilk aşılamam yazmışsın. yok canım yaaa sen böyle şeylere kafanı takma allah korusun öyle olsa doktorun söylerdi ultrasondan görüyo yani. allahın izniyle inşallah herşey yolunda olur canım ve bebeğine kavuşursun.

varsa sonuç?
yardım lütfen

canım korkmana hiç gerek yok, e2 değerinin çok yüksek olması gerekiyor onun için ve o da genelde 20-30 hatta 40 yumurtası birden uyarılanlarda oluyor. senin 7 tane güzel bence, benim aşılama denememde benim 8 tane büyük giden vardı, bir sürüde küçük sonradan uyarılmaya başlamış olanlar vardı, e2 değerimde yüksek çıktı, drum iptal etti aşılamayı, ama hiç bir ohss belirtisi yaşamadım. senin korkmana hiiiç gerek yok bence

canım korkmana hiç gerek yok, e2 değerinin çok yüksek olması gerekiyor onun için ve o da genelde 20-30 hatta 40 yumurtası birden uyarılanlarda oluyor. senin 7 tane güzel bence, benim aşılama denememde benim 8 tane büyük giden vardı, bir sürüde küçük sonradan uyarılmaya başlamış olanlar vardı, e2 değerimde yüksek çıktı, drum iptal etti aşılamayı, ama hiç bir ohss belirtisi yaşamadım. senin korkmana hiiiç gerek yok bence

gulucum sen deneyimlisin sorularımızı sana soralım.
dün akşamdan beri sağ tarafımda kasığımın biraz üstünde bir nokta dünden beri ağrıyor sanki orada birşey duruyor gibi. arada birden artıyor saniyelik sonra geçiyor. değişik birşey anlatabildim mi bilmiyorum.dün akşam daha çok ağrıyordu bugün biraz daha az ama hala devam ediyor korktum. sanki orada birşey var.

Son düzenleme:
gulucum sen deneyimlisin sorularımızı sana soralım.
dün akşamdan beri sağ tarafımda kasığımın biraz üstünde bir nokta dünden beri ağrıyor sanki orada birşey duruyor gibi. arada birden artıyor saniyelik sonra geçiyor. değişik birşey anlatabildim mi bilmiyorum.dün akşam daha çok ağrıyordu bugün biraz daha az ama hala devam ediyor korktum. sanki orada birşey var.

canım ilk zamanlar öyle ağrılar çok oluyor, bende de olmuştu azalarak devam ediyor, sabit aynı yerde ben hatırlamıyorum ama girip çıkan ağrılar, böyle adet olucakmışsın yada ilk gün ağrısı gibi, hatta bazen daha şiddetli, bıçak batması gibi, sanki rahim sökülüyormuş gibi ağrılar olabiliyor, rahim büyüyor, kese yerleşiyor ve büyüdükçe kendine yer açıyor, plesanta bir yerlere tutunmaya çalışıyor, ayrıca rahim büyüdüğü için onu tutan bağlar o kadar hızlı büyümüyormuş ve bir gerginlik ve ağrı olabiliyor, yani bir çok nedeni var. ben lekelenmem varken çok acayip ağrılar yaşadım ve hep tamam dedim bebeğim düşüyor, buraya kadarmış diye çok ağladım ama çok şükür hiç birşey olmadı. açık kırmızı renkli, pıhtılı kanama ile şiddetli ağrı bir arada değilse hiç endişelenme, benim gibi kendini ve bebişini boşa üzme canım, ama elde değil biliyorıum, bu günleri atlatmak biraz zor. 12. haftadan sonra ancak insan rahatlıyor. dün akşam banada oldu, kasığımda o kadar keskin bir ağrı hissettim ki 2 saniye falan sürdü ama çok güçlüydü. eskisi gibi panik yapmıyorum artık, olabildiğince serin kanlı olmaya çalış canım.

mrb kıslarrr...mesai öncesş yine bakim napıyosunuz dedim..günler geçmiyo..bi ctesi olsa da doktora gitsem.ne dicek acaba..merak ediyorum..bu arada dün yine psikopatlığım tuttu gittim gebelik testi aldım:)bu sfer 2. çizgi hemen çıktı ve kopkoyu diğerinden farkı yok...bi sevindim bi sevindim..arada böle geçmişteki tek çizgilerin intikamını alıyom:)sempatiksalakcinnisırnaşık şey

canım ilk zamanlar öyle ağrılar çok oluyor, bende de olmuştu azalarak devam ediyor, sabit aynı yerde ben hatırlamıyorum ama girip çıkan ağrılar, böyle adet olucakmışsın yada ilk gün ağrısı gibi, hatta bazen daha şiddetli, bıçak batması gibi, sanki rahim sökülüyormuş gibi ağrılar olabiliyor, rahim büyüyor, kese yerleşiyor ve büyüdükçe kendine yer açıyor, plesanta bir yerlere tutunmaya çalışıyor, ayrıca rahim büyüdüğü için onu tutan bağlar o kadar hızlı büyümüyormuş ve bir gerginlik ve ağrı olabiliyor, yani bir çok nedeni var. ben lekelenmem varken çok acayip ağrılar yaşadım ve hep tamam dedim bebeğim düşüyor, buraya kadarmış diye çok ağladım ama çok şükür hiç birşey olmadı. açık kırmızı renkli, pıhtılı kanama ile şiddetli ağrı bir arada değilse hiç endişelenme, benim gibi kendini ve bebişini boşa üzme canım, ama elde değil biliyorıum, bu günleri atlatmak biraz zor. 12. haftadan sonra ancak insan rahatlıyor. dün akşam banada oldu, kasığımda o kadar keskin bir ağrı hissettim ki 2 saniye falan sürdü ama çok güçlüydü. eskisi gibi panik yapmıyorum artık, olabildiğince serin kanlı olmaya çalış canım.

sağol canım. rahatlattın beni. çok şükür lekelenmem 1-2 gün oldu. önce lekelenme şeklinde sonra pıhtı şeklinde sonra prumulot vurulduktan sonra bir daha olmadı. aslında ağrılarımda geçen haftalar gibi. bayağı azaldı. işte böyle ani ağrılar sanki orada birşey varda çıkacak gibi şeyle roluyor. demekki hamilelikten hamileliğe farklı oluyor benim geçen hamileliğimde hiç böyle şeyler olmamıştı şimdi olunca korkuyorum. birde bende düşük düzeyde kan pıhtılaşması var. ilk öğrendiğimde dr coraspin iç demişti. başkentin 3 doktoruda gerek yok demişti.bir süre içtim sonra bıraktım. hamile olduğumu öğrenince yine birkaç gün içtim ama lekelenmem olunca belki ondansır diye içmedim. işte cüneyt hocaya gittim. o da şimdilik sadece cıraspine devam dedi belki gerek görürsek düşük düzeyde heparin iğnesine başlayabilirz dedi. o 1 hafta içmedim ya içime kurt düştü. kalp atımlarını duysam rahatlayacağım. herşeyden nem kapıyorum. göğüslerim ağrımıyor ama bazen çok şiş oluyor mesela bugün şişliği azaldı acaba diyorum bir sorunmu oldu bugün böyle şiş değil.
özellikle akşamları karnımın altını ellediğim zama şişlik hissediyorum galiba rahimi hisseidyorum. o zaman biraz rahatlıyorum. gördüğün gibi psikopata bağlayacağım. kötü düşünmek istemiyorum aslında negatifliği çok kolay üzerime çekerim ne kötü düşünsem. bir örsem biraz rahatlayacağım.

mrb kıslarrr...mesai öncesş yine bakim napıyosunuz dedim..günler geçmiyo..bi ctesi olsa da doktora gitsem.ne dicek acaba..merak ediyorum..bu arada dün yine psikopatlığım tuttu gittim gebelik testi aldım:)bu sfer 2. çizgi hemen çıktı ve kopkoyu diğerinden farkı yok...bi sevindim bi sevindim..arada böle geçmişteki tek çizgilerin intikamını alıyom:)sempatiksalakcinnisırnaşık şey

hayalbaz kime gideceksin. karar verdin mi.

hayalbaz kime gideceksin. karar verdin mi.

ya canım fatih hastanesinde esra aktepe varmış iyiymiş bi kaç kişi tavsiye etti.ondan randevu aldım ona bakcam ctesi olmazsa bi arkadaş mithatpaşa cdddesinde gökçen hanım var çok iyi dedi ona giderim ama önce fatihi denicem sen napmayı düşünüyosun şu an ankarada mısın adanada mı

ya canım fatih hastanesinde esra aktepe varmış iyiymiş bi kaç kişi tavsiye etti.ondan randevu aldım ona bakcam ctesi olmazsa bi arkadaş mithatpaşa cdddesinde gökçen hanım var çok iyi dedi ona giderim ama önce fatihi denicem sen napmayı düşünüyosun şu an ankarada mısın adanada mı

adanadayım canım.
sende bir değişiklik var mı. ağrı sızı. bulantı gibi.
bend ehiç bulantı falan yok. birde göğüslerim şişti ama bugün birden azaldı şişliği. herşeyden nem kapar oldum.

ya ben bişey sorucam bende bu ay aşılama yaptıracaktım 10 tane yumurta oluştuğu için iptal oldu.bidahaki ay düşük dozla başlarız dedi doktor aşılama için.bu topiğede daha önce girmediğim için sizin durumunuzu bilmiyorum.kısaca anlatabilir misiniz?iptal olduğunda sizinde ödediğiniz paralar yandımı?ben 770 tl para ödemiştim boşa gitttide.iptal edildikten sonra tekrarmı aşılama yaptırdınız?kaçıncıda tuttu?şimdi hamilesiniz sanırım tebrik ederim Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.çok soru sordum kusura bakmayın ama ne yapacağımı bilemedim.bir dahaki ay aşılama yaptırmaktan varzgeçtim çok canım sıkıldı çünkü.

X