Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Merak ettim canım. Bende çektirmedim henüz. O yüzden sanki boşuna mı uğraşıyorum diyorum. Ya tüpler tıkalıysa diye düşünüyorum tatlım.

zeynocum evet çok haklısın belki tıkalı olabilir. Bence çektir tatlım. Kafan rahat olur hemde sorun varmı öğrenmiş olursun.

ya haklısın aslında bende sürekli gidip geliyorum valla. Tüp mü yaptırsam diye. Ama ne bilim çok kararsızım doktorumda 3. aşılaman tuttu ama devam etmedi isteren bir kez daha deneyelim dedi. bende tamam dedim. Şİmdi eşime desem vazgeçtim tüp yaptırıcam kızıcak bana ya sürekli karar değiştirdiğim için. Off bilmiyorum bilmiyorum kafam karışık çok.

tabii senin içine ne siniyosa öyle yap canım belli olmaz belkide 4. dedir kısmetin. ben sadece senin yerinde olsam beklemezdim demek istedim. keşke maddi durumum olsa da hemen yaptırsam... bi yandan şeytan diyo bozdur burma bilezikleri ama kayınvalidem sakın bozma kızım bi daha yerine konmaz diyo o da doğru. o söz verdi bi yeri var orası satılınca hemen yaptırırsınız satılamazsa, seneye bu zamanlar başka yerden para gelicek sabredin diyoboshayallersmile

byy cım seninle konuştuktan sonra biranda kararımı değiştirdim ve tüp bebek yapmaya varar verdim. Bir regli olimde hemen gidim bari.
Godescim öyle diyorsun ama... Senin aşılaman başarısız değildiki be hayatım. Tam başlarken bitmiş!
Yani en azından tutmuş. Bakarsın bu da tutar. En doğru kararı yine eşinle sen verirsin ama bilemiyorum tatlım.

byy cım seninle konuştuktan sonra biranda kararımı değiştirdim ve tüp bebek yapmaya varar verdim. Bir regli olimde hemen gidim bari.

hadi yaa bitanem sen yinede iyi düşün bak. seni etkilemekk istemem ben sadece fikrimi söyledim. ama gerçektende mantıklı değil mi?

Pasiflora seninde aşılaman hayırlı olsun canım. ınşallah tutar ve yavruna kavuşursun!!

zeyno doktorum bana dedi ki 3 aşılamadan sonra tutmazsa rahim filmi çektiriyoruz, o öyle basit bişey değil dedi. ama gerçektende tüpler kapalıysa emeğimiize yazık.

zeyno doktorum bana dedi ki 3 aşılamadan sonra tutmazsa rahim filmi çektiriyoruz, o öyle basit bişey değil dedi. ama gerçektende tüpler kapalıysa emeğimiize yazık.
Ama hayatım 3 aşılama sonrası çok geç değilmi??? Yani tutmuyorsa bence rahim filmi çektirip emin olmak en güzeli. Ben bir kere aşılama yaptırdım onu yaptırmadan önce Rahim filmini birazda ben istemedim. Doktorum Aşılamam tutmayınca hemen rahim filmi dedi ama ben korkudan yine erteledim zaten ara vericem dedim. Ama mutlaka çektirmeyi düşünüyorum eğer bu iki ay içinde doğal yolla hamile kalmazsam.

godescim birşey soracağım, peki tüp bebeğe karar verirsen nerde yaptırmayı düşünüyosun. kafanda var mı bir yer.

Ama hayatım 3 aşılama sonrası çok geç değilmi??? Yani tutmuyorsa bence rahim filmi çektirip emin olmak en güzeli. Ben bir kere aşılama yaptırdım onu yaptırmadan önce Rahim filmini birazda ben istemedim. Doktorum Aşılamam tutmayınca hemen rahim filmi dedi ama ben korkudan yine erteledim zaten ara vericem dedim. Ama mutlaka çektirmeyi düşünüyorum eğer bu iki ay içinde doğal yolla hamile kalmazsam.

yani ama doktor öyle deyice bende çektirmedim. çok mantıksız aslında. ilk çektirmesi lazımdı. ne bileyim tatlım yaa iki arada bir derede kaldık valla. yakında bu işin profu olacağızdelikafadulden

tabii senin içine ne siniyosa öyle yap canım belli olmaz belkide 4. dedir kısmetin. ben sadece senin yerinde olsam beklemezdim demek istedim. keşke maddi durumum olsa da hemen yaptırsam... bi yandan şeytan diyo bozdur burma bilezikleri ama kayınvalidem sakın bozma kızım bi daha yerine konmaz diyo o da doğru. o söz verdi bi yeri var orası satılınca hemen yaptırırsınız satılamazsa, seneye bu zamanlar başka yerden para gelicek sabredin diyoboshayallersmile

canım kararımı verdim. Eşimle akşam konişim bakim ne diyecek offf. o kadar kararsızımki. Kafayı yiyecem.
Artık beklemek istemiyorum yaaa

godescim birşey soracağım, peki tüp bebeğe karar verirsen nerde yaptırmayı düşünüyosun. kafanda var mı bir yer.

evet var canım görüşmeye gitmiştim. Gayrettepe floranceninghle gidicem. kendi doktorumda orayı önerdi. Emre karatekelioğlu doktorun ismi

bir de çok acıyomuş canım yaa duydunmu sen hiç. bana yengem demişti rahime ilaç püskürtüyolarmış eğer içi yanarsa tüplerin açık demekmiş. ama kimisi bembeyaz kesiliyomuş çıktıktan sonra bünyeden bünyeye değişiyomuş bende çok korkuyorum çektirmeye vallahi.

canım kararımı verdim. Eşimle akşam konişim bakim ne diyecek offf. o kadar kararsızımki. Kafayı yiyecem.
Artık beklemek istemiyorum yaaa

hadi hayırlısı olsun canım. ama tabi eşinin kararıda çok önemli iyice düşünün taşının bakalım bi. bu arada rahim filmi acıtıyo mu canım senide etkiilemiş miydi?

zeynocuğum herkeste farklı. benden önce giren kız nasıl bağırıyordu. ben çok gerildim. birde tek gitmiştim. sıra bana geldi. o psikoloji ile kendimi önce kastım. baktım kasılacak dayanılmayacak birşey değilmiş kendimi rahat bıraktım. dr tamam kalkabilirisn dediğinde bitti mi dedim. yani çok kısa sürdü anlamadım. ilacı verirken anlık bir acı oluyor ama dayanılmayacak gibi değil. ama tüplerde falan yapışıklık varsa o zaman çok ağrıyormuş.
korkma ama.

godes insanın kafası nasıl akrışıyor dimi. bazen acaba aşılama zaman kaybı mı diyorum. bazende hadi 2.ci aşılamada olursa. hemen tüp bebek işine girişmiyim olmazsa daha da yıpranırım diyorum. bende bu konuda çok karışığım.

bir de çok acıyomuş canım yaa duydunmu sen hiç. bana yengem demişti rahime ilaç püskürtüyolarmış eğer içi yanarsa tüplerin açık demekmiş. ama kimisi bembeyaz kesiliyomuş çıktıktan sonra bünyeden bünyeye değişiyomuş bende çok korkuyorum çektirmeye vallahi.

bak canım hekesin farklı oluyor. Ama çektirdiğin yer çok önemli. ben çok iyi araştırma yaptım. En son yeni çıkan bir c kollu cihaz var onun sayesinde hiç acı hissetmiyorsun. O cihazda sadece fındıkzade radyomarda kesinlikle orada çektir. Başka bir yere gitme ısrarla herkese tavsiye ediyorum. Ben hiçmi hiç bişey hissetmedim. Ağlayarak girdiğim odadan gülerek çıktım. Eşimde beni bekliyordu kapıda. Beni son gördüğünde ağlıyordum sonra kapıdan çıkarken gülerek çıktım.

Son düzenleme:
godes insanın kafası nasıl akrışıyor dimi. bazen acaba aşılama zaman kaybı mı diyorum. bazende hadi 2.ci aşılamada olursa. hemen tüp bebek işine girişmiyim olmazsa daha da yıpranırım diyorum. bende bu konuda çok karışığım.

canım haklısın ama ben 3 kere denedim. Olmadı doktorum bir kez daha yapalım dedi. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum yaaa. Bir akşam olsunda of bakalım eşim ne diyecek. Oda kızıyor sürekli aklın bebekte diyor bırak zamana diyor bende yapamıyorum. Şimdi tekrar aynı konuda başka bir kararla çıkıcam karşısına.
Ama bence 3 kere aşılama deniyin derim ben.

zeynocuğum herkeste farklı. benden önce giren kız nasıl bağırıyordu. ben çok gerildim. birde tek gitmiştim. sıra bana geldi. o psikoloji ile kendimi önce kastım. baktım kasılacak dayanılmayacak birşey değilmiş kendimi rahat bıraktım. dr tamam kalkabilirisn dediğinde bitti mi dedim. yani çok kısa sürdü anlamadım. ilacı verirken anlık bir acı oluyor ama dayanılmayacak gibi değil. ama tüplerde falan yapışıklık varsa o zaman çok ağrıyormuş.
korkma ama.
Canım sen Adanada mı çektirdin Filmi??

canım haklısın ama ben 3 kere denedim. Olmadı doktorum bir kez daha yapalım dedi. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum yaaa. Bir akşam olsunda of bakalım eşim ne diyecek. Oda kızıyor sürekli aklın bebekte diyor bırak zamana diyor bende yapamıyorum. Şimdi tekrar aynı konuda başka bir kararla çıkıcam karşısına.
Ama bence 3 kere aşılama deniyin derim ben.

sabrım kalmadı ondan neyapacağımı şaşırdım. bir hastalansam gitsem doktora. yeni bir doktora gideceğim bakalım o ne diyecek.
kasığımda öyle bir dolgunluk hissi var ki sanki birşey var çıksa rahatlayacağım gibi. normalde ayın 18-19 gibi regl olmam lazım. karnım şiş patlayacak gibiyim şimdiden.

X