Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
yok canım bela döner dolşaır başına gelir. O zaman badem beğenmiyor yaptığını sende hiç yapma küssün daha iyi konuşmazsınız senide rahat bırakır. Seni etkilemek istemem ama sen çok sabırlısın canım. SOnuçta eşinin annesi sagyı duyuyorsun eliden geleni yapıyorsun fakat o bunu görmüyorsa sana değer vermiyorsa boşver kafaya takmaya değmez sende araya mesafe koy sürekli gitme oda belki artık seninle uğraşmaz ve yüz bulamadığı için çağrmaz.. Ne diyimki canım insan yaşamadığı sürece pek anlayamıyor.. ama işte ben olsa gerçekten kavga eder ilşkimi koparırdım..

dogru diyosun ee begenmıyosa kendı yapar eşim için
birde allah rızası için yapıyoıdum artık yapmıcam eşimede dicem haketmıyo
allah rızası içinde fedakarlık yapıyorum o da ona yeter dahada önemsemicem

o lafın evet iyi geliyo biraz takmıcam
bide millet ne der diye düşünüyorum
aman memnun ediyım beni kımseye demesin
aman gıg dedi koşıyım mıllet laf eder diye diye
kafayı yedim mileti çok önemsiyorum yoksa banane
kocamdan korkum yok anneni sevmiyorum diyorum agzını
açıp bana bişe demiyo oda olanların farkında sakın haa bed dua etme diyo
bana bos ver duan tutarsa tek gelinsin başn kalır dıyo
sabrediyım o yokmus gıbı davranıyım

godescım inan bana o aklıma gelince karnıma agrılar gelıyo
kadın tam bı kabuus yaa

Canım sana tavsiyem kimse için yaşama, milletin ne diyeceğini umursama. Biz bu dünyada herşeyi kendiiz için yaşıyoruz ve yapıyoruz. Evleniyoruz evet ama niye kendimiz için çocuk istiyoruz niye kendimiz için. Önce hepppp ben ben ben de.. Milletde kimmiş. Kapını kapatınca senin yanında olan kim. Sonra başa başa kalıyorsun gene. Bu dünyaya bir kere geliyoruz o yüzden istemediğin bişeyi kesinlikle yapma. Milletide boşver. Kimmiş onlar ya hep miillet için yaşarsak yandık desene o zaman. öl daha iyi kendi düşüncelerini yapamadıktan uygulayamadıktan sonra ne anlamı var yaşamının. Herkez bu dünyada tekkkk. Eşinde bugün var yarın olmayabilirm. Bunu hep diyorum eş baki değil. İlla bir evlilik hep sürecek diyede bişey yok. Önce benim kendi mutluluğum huzurum. Gözlerimizi nasıl tek olarak dünyaya açıyorsak tek olarakda kapayacağız. O yüzden senden ricam kimseyi umursama. Kendin içi yaşa.

dogru dıyosun godescım bızım cevremizde yakın akrabalar var
eşim daha dogrusu allahım bir lafcılar bır lafcılar anlatamam
evliligim ilk sırası işini yapmazdım kızları yapardı
anam gelen laf vuruyo gıden laf vuruyodu cok aglardım mıllette ayıp
diz boyu herkez benle ugraşırdı halada öyle acıgı arıyolar bı hatamı
gözlüyolar belikide ondan bu kadar etkilendim

canım elfkaya regli oldu dün gece. AMa hayalbazımız galiba hamile değeri 16 çıktı bakalım 2 sonra artış olursa kesinleşecek.

hadi hayırlısı inşallah ben inanıyorum hepimiz hamile kalcagız
rabbimiz diyokı benden isteyin

dogru dıyosun godescım bızım cevremizde yakın akrabalar var
eşim daha dogrusu allahım bir lafcılar bır lafcılar anlatamam
evliligim ilk sırası işini yapmazdım kızları yapardı
anam gelen laf vuruyo gıden laf vuruyodu cok aglardım mıllette ayıp
diz boyu herkez benle ugraşırdı halada öyle acıgı arıyolar bı hatamı
gözlüyolar belikide ondan bu kadar etkilendim

ya niye milet senin açığını arıyorki anlamadım yani sen istenmeyen bir gelinmisin seni eşin kimseye sormadan ailesinin izini olmadanmı evlendi seninle anlamadımki konu ne.

gecenlerde biyerde okudum
bir evli çif bebekleri olmuyomuş birgün
mübarek insanlardan biriyle karşılaşmışlar ve mübarek insana
sen allahla konuşuyosun sor bakalım bizim çocugumuz olcakmı
mübarek zaat soral tabi rabbimde olmucak der
bir süre sonra mübarek zaat evli çifti görür ve cocukları olmuş tabi
gidet allak konusur yaradanım bana cocukları olmucak dedin ama cocukları var
yaradanda mübarek insana evet ozaman öyleydi
ama bu iki kulum yılmadı isyan etmedi ve hep dua etti
bende dualarını geriçevirmedi

yaradan herşeyi görür ve bilir sabırla ellerimizi acalım

ya niye milet senin açığını arıyorki anlamadım yani sen istenmeyen bir gelinmisin seni eşin kimseye sormadan ailesinin izini olmadanmı evlendi seninle anlamadımki konu ne.

ahh godescım varya sana yaşadıklarımı anlatsam
yemın sana seccade başında kalkmassın inan bana sır kapılık olaylar
o yuzden allah buyuk

yaaa şansa bak bugun senin işin var benim yokk sana anlatcaklarım var istersen ben burdayım işlerini yap konuşalım nedersin yada yazıyımmı istermisin

konu ne biliyomusun valide severek aldı istedi
sorun eşim bana cok deger verdi benim için annesiytle tartıştı oda kıskanç kadın
kocada yok e oglunuda cok seviyo düşün eşimden bişe istese telefonda ogluna beni diyo
karının canı sunu istemiş falan sankı ona almazmı yani eşimin beni onad cok sevdıgını sanıyo oda sinirinden bana satasıyo
hııı en öenmlisi velide otorıter yapıya sahip dedigim olcak der bende aslan burcuyum
emir almayı sevmem acık acık bana kımse karışamaz diyorum oda istedigi beni kulansın ben ne yaparsam ondan izin alcam

gecen tartiştık ben pasif degilm bana diyokı meiiletin yanında bu beni bakmaz allah beni bunun eline düşürmesin bende agzıma gelenı dedi

sen benim annem yaşındasın benı idare etcene neler diyosun nerden bilyosun beni kırıyosun tatlı dıllı ol kı bı gün o gunler geluırse severek yapıyım yoksa bı zamanlar bana bole dedn dıye isteyerek yapmam hem sen muekmmel gelın mıydın sankı dedm
sustu
bana dıyokı ben kaynana ben dıyosam sende alttan al

konu ne biliyomusun valide severek aldı istedi
sorun eşim bana cok deger verdi benim için annesiytle tartıştı oda kıskanç kadın
kocada yok e oglunuda cok seviyo düşün eşimden bişe istese telefonda ogluna beni diyo
karının canı sunu istemiş falan sankı ona almazmı yani eşimin beni onad cok sevdıgını sanıyo oda sinirinden bana satasıyo
hııı en öenmlisi velide otorıter yapıya sahip dedigim olcak der bende aslan burcuyum
emir almayı sevmem acık acık bana kımse karışamaz diyorum oda istedigi beni kulansın ben ne yaparsam ondan izin alcam

gecen tartiştık ben pasif degilm bana diyokı meiiletin yanında bu beni bakmaz allah beni bunun eline düşürmesin bende agzıma gelenı dedi

sen benim annem yaşındasın benı idare etcene neler diyosun nerden bilyosun beni kırıyosun tatlı dıllı ol kı bı gün o gunler geluırse severek yapıyım yoksa bı zamanlar bana bole dedn dıye isteyerek yapmam hem sen muekmmel gelın mıydın sankı dedm
sustu
bana dıyokı ben kaynana ben dıyosam sende alttan al

of canım ne diyim bilemedim. Tabiki annesi evladını çok sever. Evladıda annesini. Ama bu sonuçta anne çocuk ilşkisidir. Yani karısıyla olan ilişkiyi çekemezmezlikde ne oluyor. İşte cahil insanlar tatlım. En kötü şeyde cahil insanlarla uğraşmak çünkü laf anlamzalar sen ne dersen de ve bildiklerini yaparlar. Tabi burda eşinede çok büyük yük düşüyor. Seni savunabilir annesinin sana karşı yapmış olduklarını görüyor sonuçta anneseini uyarabilir. Sen tek başına sonuçta nereye kadar mücadele edebilirsinki. Bayan ne isterse yapar yeterki doğru uslupla yanaşalım eşlerimizin yanına. Yoksa kandırmak kolay ikna etmek kolay. Sende eşini al karşına ve konuş. Çok sıkılıyorum psikolojim çok bozuk buda çocuğumuzun olmamasını etkliyor de. Bu şekilde gidersede olmayacak buna bir çözüm üretelim de. Bakalım ne diyecek.

Sen yaz ben ara ara gelip bakıyorum canım

ilk zamanlar beni savunuyodu artık karışmıyo eşimin tek hatası
annesi beni ona kotuledıgı zaman onu susturmuyo korkuyo
bırgun benı kotulerken suusturdu cok kotu kavga ettıler o yuzden kokuyo dınlıyo
eve gelince bıse olmamıs giibi benle konusuyo ee duydum dıyorum benı sana kotulde
gulum netıceye bak sna bıse yapıyommu o desın dursun dıyo
hıı annesıne o an ya anne falan benı cekıstıryo nıye yaptın dıyom
napım yorum yapmassam bana karınımı savunuyon dıyomus

gedescım varya kocama kusmuyorum benımkı kokusuz insanı tedırgın ettıyse eşimede kınamıyorum o inssana herseyi yaptırır

ilk zamanlar beni savunuyodu artık karışmıyo eşimin tek hatası
annesi beni ona kotuledıgı zaman onu susturmuyo korkuyo
bırgun benı kotulerken suusturdu cok kotu kavga ettıler o yuzden kokuyo dınlıyo
eve gelince bıse olmamıs giibi benle konusuyo ee duydum dıyorum benı sana kotulde
gulum netıceye bak sna bıse yapıyommu o desın dursun dıyo
hıı annesıne o an ya anne falan benı cekıstıryo nıye yaptın dıyom
napım yorum yapmassam bana karınımı savunuyon dıyomus

gedescım varya kocama kusmuyorum benımkı kokusuz insanı tedırgın ettıyse eşimede kınamıyorum o inssana herseyi yaptırır

sinemcim bak yapacağın tek bişey var ozaman kayınvalideni takmayacaksın ve o yokmuş gibi davranacaksın. Madem eşinle aran iyi oda annesi için sana bişey demiyorsa zorlanımıyorsa sende takmayacaksın kafana o kadar oğluna seni istediği kadar kötülesin sonuçta eşin seni bilyor oda sana yeter canım. Bırak kendi kendine deli gibi konuşsun. AMa sen çok rahatsızsan gerçekten psikolojin çok kötüyde bence bir psikolaga git canım gerçekten iyi gelir. DÜşüncelerin deiğişir rahatlarsın.

offff godescim daha onunla ilgilenmicem dedigin gibi oo yok sayıyorum

ama sana anlatmak istedigim son bişe var onla ilgili demya allah büyük adaletine bırakcan
gecen seneler anneme gittim eşim gülerek gönderdi bunla ilgili burda başlık bıle actım
nese sonra eşim beni aradı alahım ne demıyo resmen doyurmus annesine cok kötüük yapmışım yalan doyurmuş
annmede o sıra rahımınden amalıyat olmuştu ama eşim benle nasıl kavga edıyo ama onu bu duruma ben getirdim bagırdım ee dogal olarak annesının benım hakkımda dedıklerı fena demesi bende kanıtlamış oldum
nese eşim bana kustu gelme anneme gelinklik yapmamıssın istemiyorum falan fılan ama varya nasıl doyurmuş
annem amalıyat olmus kadın aramıyo eşım aramıyo annem benım halıme aglıyo eşim beni almaya gelmıyo sonra amcaları dayanamadı benı almaya geldier cok le gitmek zorunda kaldım annem hasta benı gordukce uzuluyo agladım o kadını allaha havale verdim
2 ay sonra eşimle bı kavga ettı anne ogul 3 ay konuşmadılar ve en onemlısı aradan 1 yıl gecmeden kadım rahım kanserıne yakalandı
düşün annem rahımden amalıyat oldu yatakta demedıkı kadın hasta annem hasta halıyla nasıl agladı benım aglamalaırma daha ne olcada bellı degıl tedırgın kanser hastalarını duydukca tedırgın oluyo
demek istedigim allahın adaleti büyük kımsenın yanına kalmaz
hıı annem naptı o hastayken bırak aramamayı gormeye geldı ilgilendi yaa

kız senı ıyıkı tanıdım valla ıyı geldın bana sevdegım insanları yok sayıcam
var bıan okadar caresiz kalıyosunkı takılıp kalıyosun insanlardana bır kelıme basıt de olsa dusunemıyosun duyunca ilaç gibi geliyo

eee sen anlat temızlıkte nere kaldı ha geyret az kaldı varya ikiişi nasıl başarıyosunuz ben evdeyımde üstesinden gelemıyom sıze kocaman:nazar:

kız senı ıyıkı tanıdım valla ıyı geldın bana sevdegım insanları yok sayıcam
var bıan okadar caresiz kalıyosunkı takılıp kalıyosun insanlardana bır kelıme basıt de olsa dusunemıyosun duyunca ilaç gibi geliyo

eee sen anlat temızlıkte nere kaldı ha geyret az kaldı varya ikiişi nasıl başarıyosunuz ben evdeyımde üstesinden gelemıyom sıze kocaman:nazar:

canım o zaman sende havale et. Sen görmemezlikten gel nede olsa Allah herşeyi görüyor. Kimsenin seni ezmesinede izin verme tabi.
İnşallah insafa gelirde bu huyumdan vazgeçer biran önce. Annen umarım iyi olmuştur canım Çok geçmiş olsun. Benim annemde rahim ameliyatı oldu yumurtaluklarını ve rahimini adldırlar. Çok zor günler geçirdi. Zor bir ameliyat.
AY canım hem iş hem temizlik gidiyor işte valla bütün gün evde yokuz zaten akşamdan bir sonraki gününün yemeklerini yapıyorum. Zaman buldukçada temizlik işte. Gidiyor valla. Evde oturmayı sevmiyorum eşimde zaten evde oturan bir eşi olsun isemiyor. Çalışan kadın istiyor. Eşimde çok yardımcı ev temizlik konusunda. Herşeyi birlikte yapıyoruz bugün yalnız kaldım o işe gitti çünkü. Canım çalışıncada ona göre plan yapıyorsun oluryor valla herşey.

eşinin sana yardımcı olmasına sevindim benimkide ben evde olmama ragmen zor anlarımda yardımcı olur
senin annenede cok gecmıs olsun benımkı ıyı suan atlattı ben bı hava alıyım gelıcem
arkadaşa ugrayım yanı sende işini bıtırmıs olursun rahat rahat konusuruz sana kolay gelsın inşallah

eşinin sana yardımcı olmasına sevindim benimkide ben evde olmama ragmen zor anlarımda yardımcı olur
senin annenede cok gecmıs olsun benımkı ıyı suan atlattı ben bı hava alıyım gelıcem
arkadaşa ugrayım yanı sende işini bıtırmıs olursun rahat rahat konusuruz sana kolay gelsın inşallah

tamam canım. Hadi öptüm.

X