Nevreste'nin Mutfağı

nevreste bir şey sormak istiyorum.......bende böyle hazırlıyorum buzlga koymak ıcın kaldırıyorum ama üst üste koyduktan sonra buzluga kalıdırnca,birbirine yapısıp öyle donmuyorlar mı? yanı senınkıler sankı hıc buzluga girmemiş gibi güzel duruyor o yuzden sordum:44::44::44::44:

Kıymalı krep sarma

Kıymalı krep malzemeleri
Krep için
3 yumurta
2 su bardağı süt
2.5 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 çay kaşığı tuz
İç harcı için
500 gr kıyma
1 soğan
1 yemek kaşığı tereyağı
2 su bardağı su
2 sivri biber
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
Tuz
Karabiber
Kimyon
100 gr rendelenmiş kaşar peyniri
Üzeri için
100 gr rendelenmiş kaşar peyniri

Kıymalı krep sarma hazırlanışı
Kıymalı krep: Krep için tüm malzemeyi çırpın. Yapışmaz yüzeyli tavayı yağlayıp kepçe ile hamurdan alın ve tavaya yayın. Orta ateşte iki tarafı kızarıncaya kadar pişirin. Üst üste dizerek hamur bitinceye kadar aynı işlemi tekrarlayın. Soğanı küp şeklinde doğrayıp kıyma ile tavaya alın. Tereyağını ekleyin ve 5 dakika kavurun. Salçaları, ince doğranmış biberleri ve baharatları ekleyip karıştırın. Suyu ilave edin ve kısık ateşte 15-20 dakika pişirin. Karışımın suyunu süzgeç ile süzün. Kreplerin üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpiştirin ve kıymalı harcı içlerine paylaştırın. Rulo şeklinde sarıp fırın kabına dizin. Kıymalı harcın suyunu kreplerin yarısını geçecek kadar ekleyin. Üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpiştirip, 190 derece fırında peynir hafif kızarıncaya kadar pişirin. süsleyip servis yapın.
Kıymalı krep artık hazır, afiyet olsun.

İsteğe bağlı olarak sarmısaklı yoğutlada servis edile bilir

Eklentiler

• $image.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:

tanem hemsom senmi yaptin bunu
cok cok basarili ellerine saglik hemsom

mmmaaaşşşaaalllaaahhhh
yerim seni

ellerine saglik hemsomo onceden hazirlayip kaldirma isi cok pratik gercektendecokta guzel gorunuyor ben ozellikle galeta unlu olanlara bayildim
Sağol hemşom evet en çok o güzel olmuştu bence de
Hayırlı olsun prolugun hakkettin tatını çıkarmaya bak

Nevoş mutfakgında biri var ben olabilirimellerine saglık canım
Sağol canım gel beraber yiyelim
Canım bu resimler kaldırmadan önce çektiklerimAma bugün çıkarırken pek sorun yaşamadım ama bazen oluyor
Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor Mutlaka deneyeceğim bugün handan ablam da tavukla buna benzer bir tariften bahsetti
tarifler harika ellerinize sağlık hepsini yapasım geldi
Teşekkürler canım yap bizimle paylaş bekleriz
mmmaaaşşşaaalllaaahhhh
yerim seni

Çok güzel değil mi esracım gece gece olmadı şimdi

Canım çok güzel oluyor dene hatta sarmısaklı yoğurtla daha güzel oluyor

ooo çok sağol canım söylemen yetti valla
ellerine sağlık 10 numara olmuş
bende yapıcam kısa zamanda
Sağol canım dene güzel bir tat

Benim misafirim vardı bugün inan hiç oturmadım inşaallah yarın iyi olurum

Canım zordur hastayken misafir tatlım :2:yorulmadanda olmuyor dikkat et bende nezamandır hep apatarif yapıyodum yeni doğru dürüst bir yemek yaptım aslında sogan dolması yapacaktım küçük kız krep seviyor diye bunu yaptım

canım ben bunun aynısını krebin içine haşlanmış bezelye, havuç, patates ve tavuk harcı ile yaptım üzerinde kaşar vardı ama yerken bana biraz yavan gelmişti. şimdi senin tarifi okoyunca su koymuşsun o belki kreple harcı bütünleştirmiştir, bun su koymamıştım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…