Nevreste'nin Mutfağı

Simdilik misafir oluyum da sonra komsu olurum
Ablaa kabaran bi kek tarifi ver gi banaa,keklerim kabarmiyo artik onceden kabariyodu

Canım sodalı keki hiç denedin mi o çok güzel kabarıyor
[h=2][/h]
Birde bu var
Malzemelerimiz

-2 yumurta:)
-1 su bardağı şeker
-1 su bardağı süt
-3/4 su bardağı sıvıyağ
-4 kaşık kakao
-kabartma tozu
-vanilya
-aldığı kadar un
Yumurta ve şeker iyice çırpılacak.Sonra diğer malzemeler katılacak ve kabartma tozu mutlaka unla karıştırılarak eklenecekBen bunu küçük çiçek borcama yapıyorum
Bak bu kekte güzel kabarıyor

Son düzenleme:
SODALI KEK
Malzememiz:

4 yumurta
2 su bardağı toz şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
3 su bardağı un
1 şişe soda
1 paket vanilya
2 kaşık kakao

Yapılışı:Kakao hariç bütün malzememiz güzelce karıştırılır. Hamurumuzun yarısını kek kalıbımıza dökeriz ,diğer yarısını da kakao ile karıştırıp onu da diğer hamurun üzerine dökeriz.Kekimizi fırına sürüp 180 derece de pişiririz. Fırından çıktıktan sonra soğumaya bırakılırÜzerine beyaz çikolata pişirilir dökülür veyahut istenilen bir krema ve hindistan ceviziAfiyet olsun

Bende bu sekilde yapiyorum da kabartma tozunu una ekleyim bide,saol tatlimmm

Bunu denemedim ilk isim gidip soda almak olacak

hemsom,goruyormusun beni
Göremiyorum
Ben de
sagol diger hemsomagac oldum burda cevap beklerken bir deneme yapiyordumda malum artik proyum ya hayalet olmak istedim
Akşam misafirim var koşturuyorum
sizi gidi casper lar.....lisa cnm bi ara azi nin oraya ugra da şu 16 kg yu nasıl verdin bı anlat bakım bana

nevreste cnm topiğini böyle şeylere alet ettiğim için kusura bakma

Evet anlatınca beni de çağırın
Olur mu canım öyle şey

canım konuya bir bakayım dedim sayfandan ayrılamadım ellerine sağlık, bende değişik şeler yapmayı severim. senden öğreneceğim çok şey var. bundan sonra sıkı takipçinim

BÖREK
Daha önceden hazırlayıp buzluğa koyduğum böreklerin bir kısmını Süt,yağ,ve yumurta ile harç yaptım Sonra bu harca batırdığım börekleri galeta ununa bulayıp yağlı kağıt serdiğim tepsiye yerleştirdim ve 170derece fırında pişirdim...Bir kısmını da yumurta sarısı sürdüm susam serptim ve fırında 170derece de pişirdim...AFİYET OLSUN...​

Son düzenleme:

ellerine saglik hemsomo onceden hazirlayip kaldirma isi cok pratik gercektendecokta guzel gorunuyor ben ozellikle galeta unlu olanlara bayildim

sagol diger hemsomagac oldum burda cevap beklerken bir deneme yapiyordumda malum artik proyum ya hayalet olmak istedim
Hayırlı olsun prolugun hakkettin tatını çıkarmaya bak
Nevoş mutfakgında biri var ben olabilirimellerine saglık canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…